Skocz do zawartości

mariuszS

Uczestnik
  • Posty

    4
  • Dołączył

  • Ostatnio

mariuszS's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/4)

0

Reputacja

  1. Mury 24 10 12 budowano w latach 70-tych te domy stoją do dziś dnia. Nie zauważyłem żeby były ciepłe. Nigdy nie miałem szczęścia mieszkać w bloku więc nie wiem jak tam jest. Z doświadczenia dom w ww technologi został jakieś 10 lat temu ocieplony styropianem 10cm. Efekt taki że ściany dalej są zimne ale zginęła wilgoć. Obecnie do budowy użyłem porotherm i mogę powiedzieć że bez ocieplenia jest cieplej jak u rodziców. Sąsiedzi krzyczeli że jest to tylko chwyt marketingowy. Teraz zastanawiam się czy kłaść styropian czy tynk termoizolacyjny, który zaleca producent. Sąsiedzi krzyczą że styropian 10 12 cm dać. Ceramika działa jak kiedyś piec kaflowy. Nagrzewa się i oddaje ciepło. Przy odpowiedniej grubości ciepło przechodzące na zewnątrz jest znikome. Testowałem w -20st C czy czasem ściany na zewnątrz nie są ciepłe Efekt ? zimne. Czyli jak dałbym styropian to robię sobie piecyk kaflowy.
  2. Nie zapomnij o kopertach. Ostatnio wraca do łask. Może sąsiedzi nie zapomnieli.
  3. Dziwne że pozwolili podzielić działki bez wytyczenia drogi ? Czyżby ktoś dał ciała ? Jakaś śmierdząca sprawa. Miałem podobną sytuację z tym że z mojego kawałka musiałem poświęcić 4 metry szerokości na długości 10 działek, tak zeby zapewnić dojazd do każdej działki. Dopiero jak to zrobiłem mogłem sprzedawać działki. Dlatego też bardziej opłaca się kupować szerszy teren żeby w przyszłości móc to sensownie podzielić
  4. Według danych producenta nie trzeba ocieplać. jestem w podobnej sytuacji z tym że ja zastanawiam się nad grubością styropianu (8cm 5cm) Na chwilę obecną stawiam na 5cm, ponieważ nikt nie jest w stanie mi wytłumaczyć dlaczego bojler, terma lodówka mają izolację ok 3-5cm i nie przepuszczają ciepła na zewnątrz a styropian 5 cm miał by to robić. Porotherm jest ceramiką czyli się nagrzewa od wewnątrz (zasada jak przy piecu kaflowym). Jeżeli ma izolację od zewnątrz zaczyna ciepło oddawać. Z tego też powodu mówi się że jest cieplejszy. Wracając do tematu jak są wyliczane te dziwne grubości styropianu ? Od znajomych słyszę Ty musisz dać najmniej 10cm. Następna sprawa podobno na porotherm powinno dawać się watę a nie styropian, ominięciem jest położenie wewnętrznych tynków gipsowych (tak mam). Z autopsji mogę powiedzieć że przy mrozach ok -20 st C piec miałem ustawiony na 55 st C wewnątrz miałem 23st C. Jaki wniosek z tego ? że zbędnym jest ładowanie 10cm styropianu co podnosi koszt i tak już wygórowany ze względu na materiał wykorzystany do stawiania murów.
×
×
  • Utwórz nowe...