Skocz do zawartości

Aktywni na Forum

Posty wysoko ocenione

Showing content with the highest reputation on 15.07.2021 We wszystkich kategoriach

  1. Taka głębokość to nie problem. Ale rury powinny być osłonięte przynajmniej peszlem, a te z ciepłą wodą - mieć izolację cieplną. Rur nie pokrywa się bezpośrednio tynkiem. Miedzianych w szczególności.
    2 points
  2. Uściślijmy, żeby nie było wątpliwości. Rozmawiamy teraz nie o "jakimś" drewnie, lecz konkretnie, o meblach ogrodowych. I jeśli nawet już, to musiałbym stosować przynajmniej lakierobejce, bo inaczej bejca z krzeseł w altance wlezie w pośladki panienek, które przybędą odwiedzić moje wnuki. A będą miały pośladki na spodniach czy spódniczkach świątecznych, bo w dni powszednie rzadko jest czas na wycieranie doopą krzeseł. Dlatego nie mogę skorzystać z Twojej porady. Bo "jakiegoś" drewna sporo w życiu pomalowałem i temat nie jest mi obcy. Ale meble ogrodowe do renowacji mam pierwszy raz. I chyba lakierowane własnie nie były, dlatego po krótkim okresie użytkowania (bo oprócz wytartych miejscami kolorów nie mają innych śladów użytkowania), wyglądają jak dawniejsze dżinsy. Czyli bez strzępów, za to świecą bielą w niektórych miejscach jak pośladki makaków.
    1 point
  3. Nic. To zwyczajne, powiedziałbym, że standardowe wykonanie. Bezwzględnie do przestrzegania. Ale widzę tu inny problem. Po zatynkowaniu stracisz wiedzę o przebiegu rur, częstymi przypadkami jest ich późniejsze przewiercenie. Nie dało się tych rur poprowadzić inną trasą?
    1 point
  4. Nie chodzi jednak o markę, a o konkrety. Dlaczego wszystkie porady są na granicy bajkopisarstwa? Oczyścić powierzchnię. Czym i jak? Nadać kolor. Czym i jak? Zabezpieczyć warstwę zewnętrzną. Czym i jak? I nie ogólnie "zabezpiecz powierzchnię przedmiotów", a konkretnie. Np. ściany domku czy altanki, meble. Trzonki narzędzi. Inne... Bo to są różne sprawy i inne optymalne sposoby zabezpieczeń. Siedziska krzesła i ściana altanki to są odmienne wymogi, techniki i technologie.
    1 point
  5. Regulację wysokości w tych drzwiach przeprowadza sie poprzez wkręcanie lub wykręcanie śruby zawiasu. Należy zdjąć zaślepke ze spodu górnego zawiasu (zdj 3.) Następnie przy pomocy klucza ampulowego 6mm wykręcić i wyjąć śrubę kontrujacą. Potem tym samym kluczem kręcimy w prawo podnosząc drzwi, lub w lewo opuszczając je. Trzeba pamiętać że nie możemy przesadzić, gdyż bolce zamka nie będą trafiać w otwory ościeżnicy. Po zakończonej regulacji dokrecic śrube kontrujacą w górnym i dolnym zawiasie, założyć zaślepki.
    1 point
  6. 0 points
This leaderboard is set to Warszawa/GMT+02:00
×
×
  • Utwórz nowe...