Skocz do zawartości

Aktywni na Forum

Posty wysoko ocenione

Showing content with the highest reputation on 12.04.2021 We wszystkich kategoriach

  1. Pomijając styl i gust - blat ma być twardy i odporny - OSB jest miekka Poza tym nie widze wykończenia brzegow - a OSB jest drzazgotworcza i w dodatku łatwo sie z boku szczerbi. No to nie jest materiał na blat do obiadu. Chyba że ktoś lubi przegryzać celulozą coś koło industrialnego. Ale tylko "koło".
    1 point
  2. Być może projektant wybrał średnicę 160 mm, bo rura biegnie pod całym budynkiem, a przy większej średnicy mniejsze jest ryzyko, że całkiem się ona zapcha. Zostawiłbym już tak jak jest zgodnie z projektem. Zaś przed oczyszczalnią można założyć mufę 160, redukcję 160/110 i kawałek rury 110 mm z bosymi końcami (bez kielicha) do samej oczyszczalni. Dla pewności dołożyłbym bezpośrednio przed mufą jeszcze trójnik 90 stopni 160 mm lub 160×110×160 mm z trzecim króćcem wyprowadzonym ponad grunt. Dzięki temu zyskujemy otwór rewizyjny z możliwością oczyszczenia/płukania miejsca redukcji średnicy rury.
    1 point
  3. Nie do końca to tak wygląda. Współpraca z architektem wnętrz polega na wspólnym projektowaniu. Wysłuchaniu oczekiwań i dostosowaniu do nich projektu. Zawsze inwestor akceptuje propozycje, zmienia, jeśli coś mu się nie podoba. Architekt powinien proponować efektowne i funkcjonalne rozwiązania w stylu, który lubią inwestorzy. On ma pomóc zaaranżować wnętrza, w których właściciele będą się dobrze czuli.
    1 point
  4. Dom będzie najpewniej ocieplony, więc mostków termicznych być nie powinno, ale jeśli się martwisz o izolacyjność w tych miejscach - użyj niskorozprężnej pianki, wpuść w niepokojące Cię miejsca, potem zakryje to tynk wewnętrzny i będzie OK! Nie wygląda to tragicznie...
    1 point
  5. Daj spokój. Zaklajstruj jakąś zaprawą i po kłopocie.
    1 point
  6. nooooo , w końcu ktoś zatrybił ,
    1 point
This leaderboard is set to Warszawa/GMT+02:00
×
×
  • Utwórz nowe...