Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Aktywni na Forum

Posty wysoko ocenione

Showing content with the highest reputation on 30.03.2021 We wszystkich kategoriach

 1. Czytalem ostatnio historie w domu chyba szeregowym 70m2 gdzie piec miał 9kw minimalną i załączał się właśnie na 2 minuty, efekt był taki, że w ogóle w tym domu było zimno, bo zładu chyba na podłogówce nie był w stanie piec zagrzać, bo zanim cokolwiek zaczęło się dziać piec się wyłączał, ale facet niewiele mógł zrobić bo domek kupił już tak wyposażony. Dlatego ostrzegamy przed zakupem, bo potem płacz i zgrzytanie zębów.@aaa123 przekop sieć i może Ci się uda znaleź dwufunkcyjny o minimalnej mocy w granicach 3kw, to wtedy będzie taktował ale w okolicach 0-5°C a nie całą zimę. e z mojego SM-J530
  1 point
 2. Nawiezienie ziemi na działkę nie należy do robót budowlanych i formalnie nie jest konieczne pozyskanie pozwolenia i zgłoszenie. Jednak trzeba brać pod uwagę stopień ingerencji w środowisko np. poprzez naruszenie stosunków wodnych czy skażenia gruntu nawiezioną, zanieczyszczoną ziemią. Może więc nastąpić interwencja ze strony np. gminnego wydziału ochrony środowiska lub skargi sąsiada.
  1 point
 3. Jedynie w garderobie bym się zastanowił czy nie dać np przez pół pętli podłogówki w stosunku do reszty pomieszczeń. Z tego powodu, że więcej niż 3/4 ścian będzie ogrzewanych i tu będzie chyba mimo wszystko zbyt duża różnica temperatur i stworzą się warunki do wykraplania wigloci. Pytałem o źródło, bo mieszanie to proszenie się o potencjalne kłopoty. Sama podłogówka i drabinka jest jak najbardziej ok rozwiązaniem. I jak chodzi o drobne szczegóły, to w kuchni możesz dać trochę mniej pętli, bo w niej raczej zwykle jest przy gotowaniu cieplej, ale to tylko drobna sugestia z osobistych doświadczeń.
  1 point
 4. To odważna teoria tak jak i ta: Załóżmy, że montujemy instalację FV na dachu z kredytu i jeżeli nie damy się naciągnąć na drogą mikro instalację montowaną przez firmę X, to teoretycznie przez następne 10 lat płacimy tyle samo co przed montażem paneli, ale nie do firmy sprzedającej energię elektryczną, a do banku. Po dziesięciu latach również teoretycznie następne dziesięć lat mamy prąd darmowy. Czyli upraszczając, obniżyliśmy sobie rachunki przez 20 lat o połowę. Płacąc około 200zł miesięcznie to kwota 24.000 zł. Teraz patrząc na to ekologicznie, po 20 latach chcem
  1 point
 5. Czy jedyne źródło ciepła to pompa ciepła? Twoje pytanie sformułowane jest tak, że można mniemać że nie jest. Jeżeli nie chcesz dawać w/w pomieszczeniach, czy wtedy chcesz dać grzejniki czy w ogóle nie ogrzewać tych pomieszczeń? Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
  1 point
 6. OK, ogrzewasz pomieszczenia i powierzchnie, które maja być ogrzane. Niby to banalnie brzmi, ale pod lodówką bym ogrzewania nie dawał za żadne skarby świata. W spiżarni - ma być chłodno - też bym nie dał i tak dalej. W wiatrołapie też bym nie dawał. Jest ciągle otwierany i zamykany i jest swojego rodzaju śluzą. Nagrzeje się sam przy każdym otwieraniu drzwi do pomieszczenia a wychłodzi przy każdym otwieraniu drzwi wejściowych i do garażu/piwnicy ewentualnie. W pomieszczeniu gospodarczym bym dał ponieważ graniczy z łazienką. Ściany pomieszczenia gospodarczego bym dodatkowo zaizolował.
  1 point
 7. Gazowy kondensacyjny ok. 24 kW ze względu na komfort cwu. Podłogówka dzięki dużej bezwładności zapewni stabilną temp. pomieszczeń przy cyklicznej nawet pracy kotła z minimalną modulowaną mocą.
  0 points
 8. Zapotrzebowanie na ciepło jak w mieszkaniu w bloku w mieszkaniu narożnym. Wystarczy pewno mały kociołek elektryczny max 5kW razem z przygotowaniem cwu. Alternatywnie może byc ogrzewanie rozproszone grzejnikowe - pewno max 3-4 kW + przygotowanie cwu jako ogrzewacz przepływowy lub pojemnościowy. W sumie - A=B i tak wyjdzie 5-kW. Myślę, że powinieneś porozmawiać z architektem o alternatywie. Przecież dodatkowo będzie ciepło z gotowania, oświetlenia, AGD.
  0 points
This leaderboard is set to Warszawa/GMT+02:00
 • Newsletter

  Want to keep up to date with all our latest news and information?
  Sign Up
×
×
 • Utwórz nowe...