Skocz do zawartości

Aktywni na Forum

Posty wysoko ocenione

Showing content with the highest reputation on 20.01.2021 We wszystkich kategoriach

  1. Przestrzeń pomiędzy szybami wypełniona jest gazem, najczęściej argonem, którego objętość jest uzależniona od temperatury i ciśnienia w momencie jej produkowania. Wszelkie zmiany ciśnienia i temperatury po zamontowaniu pakietu powodują, że zmienia się objętość tego gazu, więc szyby zbliżają się do siebie bądź oddalają, co może skutkować zniekształceniem obrazu. Zjawisko to świadczy o hermetycznym zespoleniu pakietu i nie jest traktowane jako wada.
    1 point
  2. W zespołach szybowych dobrej marki komory międzyszybowe wypełnione są argonem pod niewielkim nadciśnieniem i to moś=że powodować niewielkie zniekształcenia powierzchni zespołu. Ale to raczej świadczy o "dobroci" wyrobu... To nie jest problem... może tylko wizualny Dokładniej wyjaśnią to eksperci od okien Fakro, Oknoplast, Sokółka, Velux, - jest ich kilku...
    1 point
  3. Regulację wysokości w tych drzwiach przeprowadza sie poprzez wkręcanie lub wykręcanie śruby zawiasu. Należy zdjąć zaślepke ze spodu górnego zawiasu (zdj 3.) Następnie przy pomocy klucza ampulowego 6mm wykręcić i wyjąć śrubę kontrujacą. Potem tym samym kluczem kręcimy w prawo podnosząc drzwi, lub w lewo opuszczając je. Trzeba pamiętać że nie możemy przesadzić, gdyż bolce zamka nie będą trafiać w otwory ościeżnicy. Po zakończonej regulacji dokrecic śrube kontrujacą w górnym i dolnym zawiasie, założyć zaślepki.
    1 point
  4. Jest to zagadnienie dosyć szerokie, na które trudno odpowiedzieć jednoznacznie, nie znając producenta, modelu drzwi i tego, co można połączyć z ościeżnicą systemowo bądź kombinując z rozwiązań dostępnych na rynku. Absolutnie unikać ościeżnic stalowych, które jeszcze wciskają niektórzy sprzedawcy do drzwi zewnętrznych. Za to wybrane aluminiowe, są jeszcze dodatkowo ocieplone wewnątrz. Bezspornie zalecam pod progiem jakąś podwalinę, np. systemowe poszerzenie lub np. purenit, klinaryt- bowiem zwykle 2 cm próg alu postawiony bezpośrednio na posadzce to proszenie się o kłopoty. Po bokach, przy drzwiach otwieranych na zewn. mozna rozważyć także poszerzenie w celu lepszego docieplenia futryn- zwykle jest tam ok. 1 cm do zawiasów i to wszystko. Można rozważyć- jeżeli szerokość otworu na to pozwala, stąd jest to rzadko praktykowane. Na górze można "wkliknąć" jakieś kilku cm poszerzenie- nawet w celu ułatwienia, ewentualnego zdjęcia skrzydła. Zwykle nałożenie ocieplenia w granicach 3 cm, nie pozwala na późniejsze zdjęcie skrzydła z zawiasów. Kilka cm ale nie 20 cm.
    1 point
  5. Do szerokości otworu 110 cm można "przypasować" większość rynkowych drzwi o koniecznym świetle przejścia 90 cm, których szer. zewn. ościeżnicy wynosi zwykle 104-108 cm. Tego zatem bym nie zmieniał- chyba że wybrane będą innej szerokości. Niezrozumiała jest wysokość 230 cm od gotowej podłogi, dla otworu, który projektant ustalił na 210 cm Być może, na tej elewacji są nadproża okien na wysokości 230 cm i majster chciał zabłysnąć jednakową wysokością... Praktycznie wszędzie zakup podwyższonych drzwi lub naświetla będzie za niemałą dopłatą do tzw. standardu, który oscyluje w granicach własnie 210-212 cm od gotowej podłogi.
    1 point
  6. Trudno udzielić odpowiedzi na tak postawione pytanie... i stąd pewnie pustki. Oprócz tego, że obydwa profile mają głębokość zabudowy 82 mm to dalej biednie... To tak, jakbym powiedział, że obydwaj mamy samochody kombi o długości 5 m na 4 kołach i który jest lepszy... Profil to tak jak blacha użyta do karoserii pojazdu i niewiele więcej... Nic nie wiemy o właściwościach okien, zastosowanych pakietach szybowych, okuciu, ramkach, klamkach, ekipie montującej i sposobie montażu,... nic
    1 point
  7. Zgadza się - odpowiednikiem Luxów będzie Supertherm. Takie pytanie padło więc takie drzwi wzięto "na warsztat". Oba modele moim zdaniem bardzo miłe dla użytkownika i każdy ma w sobie coś ciekawego do zaoferowania. Wikęd znowu ma ciepłe ramki w standardzie co mocno podnosi izolację przeszklonych drzwi. KMT ma dobre wypełnienie ościeżnicy. Wiadomym jest fakt, że parametry podawane w katalogach są dla pełnych drzwi, bo to lepiej klei się marketingowo dla odbiorcy. Finalnie moim zdaniem obydwa modele zasługują na uwagę przez swoje nomen omen zbliżone parametry. Wiem też, że sporo ludzi będzie porównywało je tylko po wyglądzie. Tu największa różnica jest w przetłoczeniach - KMT ma głębokie, Wikęd płytkie.
    1 point
  8. Można założyć tzw. uszczelki szczotkowe. Niestety, już taka jest specyfika drzwi przesuwnych, że hałas przenika głównie przez szczeliny na obwodzie, niezależnie od tego z czego jest zrobione skrzydło.
    1 point
  9. Obydwa pęknięcia z filmu to wzorcowy przykład pęknięć termicznych! Nie można ich pomylić np. z pęknięciem od uderzenia, bowiem są diametralnie inne. Jestem prawie pewny, że roleta częściowo przysłaniała szybę i wytworzyła się na niej znaczna różnica temperatur, co spowodowało pęknięcie. To, że były szyby 6 mm, (przy takiej powierzchni muszą być) to nie uchroni przed pęknięciem termicznym. Zaleca się szyby hartowane, które to ryzyko znacznie zmniejszają, zwłaszcza na ekspozycjach południowo- zachodnich. Niektóre firmy, również Adams informują o tym w swojej instrukcji użytkowania, którą otrzymali wszyscy partnerzy kilka lat temu, więc reklamacja zapewne zostanie odrzucona. A same pęknięcia? Wystarczy poczytać artykuły np. https://www.swiat-szkla.pl/kontakt/6973-rodzaje-i-przyczyny-uszkodze-szka-cz-2.html http://poradnikokienny.com/szyby-i-szklo/samoistne-pekanie-szyb-zespolonych
    1 point
  10. Cześć. Temat już nie pierwszej świeżości, ale w mojej ocenie wymaga sprostowania, ponieważ nie uczestniczą w nim produkty o tym samym lub zbliżonym standardzie wyposażenia. To jakby próbować porównać lot Boeingiem w klasie business do rejsu VIP Airbusem A380. Właściwym produktem do porównania z Wikęd Thermo Prestige Lux ze "stajni" KMT jest Supertherm 90, który w zbliżonym pułapie cenowym (obiektywnie patrząc) oferuje użytkownikowi odrobinę więcej niż TP Lux. - skrzydło KMT Supertherm posiada przegrodę termiczną w skrzydle dzięki zastosowaniu listwy PCV w obwodzie. - komory ościeżnicy ALU/90 wypełnione są nowatorskim, sezonowanym wsadem PUR, a nie powszechnym grafitowym styropianem o mniejszej gęstości. - zasuwnica GU Secury Automatic RC2 z trzypunktowym regulowanym mimośrodowo dociskiem, to perła wśród okuć, nie wymagająca komentarza. - gumowa, wymienna, regulowana uszczelka opadająca, wspierająca 4 przylgę. Nie nadmieniam tu elementów wyposażenia które posiadają obydwaj producenci, natomiast warto je przeanalizować jeżeli produkt ma być wyborem na kilkanaście lat, a nie kilkanaście miesięcy. Pozdrawiam.
    1 point
This leaderboard is set to Warszawa/GMT+02:00
×
×
  • Utwórz nowe...