Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Aktywni na Forum


Posty wysoko ocenione

Showing content with the highest reputation on 12.05.2020 We wszystkich kategoriach

 1. 2 points
  To nie jest nagonka na kler!!! to jest opinia o klerze, jako takim! Nie on jeden - podawane były i tutaj przykłady rozmaite! A że to jest specjalna kasta w społeczeństwie to NIE POWINIEN ZDARZYĆ SIĘ NAWET MILIARDOWA CZĘŚĆ PROMILA! polskie pielęgniarki umierają, polscy lekarze umierają, polscy ratownicy umierają... wszyscy pomagający umierają! więc siostry nie są wyjątkiem, chociaż chciałoby się oczekiwać, że wszechmocny je ochroni... Całość zacytowałem, bo wyjątkowo nisko upadłeś. Cały twój post - to taka nienawiść z szydertwem pomieszana w odniesieniu do duchowieństwa. Nie wiem, czy masz szczególny powód - ale aż się boję, co by z nimi się stało, gdyby tacy jak ty, mieli władzę. A ta ostatnia wypowiedź - to niestety zupełny brak klasy, subtelności, kultury - nie mówię o jakimś zwykłym współczuciu, czy choćby - biorąc pod uwagę twą nienawiść do habitu - przynajmniej przemilczenie. Straszne prostactwo, takie od kości. No i kondolencje dla dagi i bustera. Grajdołek zarył się bagnie. słabo animus - bardzo słabo. A raczej nisko.
 2. 2 points
  To nie jest nagonka na kler!!! to jest opinia o klerze, jako takim! Nie on jeden - podawane były i tutaj przykłady rozmaite! A że to jest specjalna kasta w społeczeństwie to NIE POWINIEN ZDARZYĆ SIĘ NAWET MILIARDOWA CZĘŚĆ PROMILA! polskie pielęgniarki umierają, polscy lekarze umierają, polscy ratownicy umierają... wszyscy pomagający umierają! więc siostry nie są wyjątkiem, chociaż chciałoby się oczekiwać, że wszechmocny je ochroni...
 3. 1 point
  Zenio, proszę, natychmiast odstaw to, co pijesz. Chciałabym tylko, żeby kler ograniczył się w swoich zapędach. Mają owieczki paść wiarą, od tego są, a nie mieszać się do polityki i naszej kasy. Dofinansowanie kleru przez państwo boli mnie osobiście. To z moich podatków. Mnie nikt za darmo niczego nie daje. Państwo mi nie daje. A te sępy wyciągają ręce po emerytury babć i jeszcze im mało. Państwo temu przyklaskuje i daje, ponieważ to jest elektorat prawicy. Cytat: "Fundusz Kościelny stanowi wyodrębnioną pozycję w części 43 budżetu państwa - wyznania religijne oraz mniejszości narodowe i etniczne, w dziale 758 – różne rozliczenia, w rozdziale 75822 - Fundusz Kościelny, której dysponentem jest minister właściwy do spraw wyznań religijnych oraz mniejszości narodowych i etnicznych – obecnie Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji. W projekcie ustawy budżetowej na rok 2020 zaplanowano 11.000.000,00 zł." Źródło: https://www.gov.pl/web/mswia/fundusz-koscielny I nie pierdziel mi tu o mniejszościach (wybiegam w przód). Przeczytałam, kto zgarnia prawie wszystko.
 4. 1 point
  To jest moja, dwunastoletnia i jeszcze dziarska maszyna, którą niejedną robotę zrobiłem... Aby zeszlifować lakier, trzeba zaczynać, tak jak pisali wyżej, od grubego papieru, nawet 36, potem zmniejszać gradację ziaren papieru (czyli zwiększać numerację). Niestety papier będzie się szybko zaklejał i trochę go wyjdzie Multitool wykonuje głowicą tylko ruchy wibracyjne, w takiej zaś, wyżej pokazanej maszynie - przede wszystkim są ruchy obrotowe, zsumowane z "wibracją" z mimośrodu...
 5. 1 point
  No tak - oczywiście odezwała się światła ateistka. I to ma uzasadniać czepianie się wierzących. I najlepiej chrześcijan, w końcu ich teraz ginie najwięcej z wyznań. No i żeby bolało - - widać decha Bronka i zaułek ciemny urasta do natchnienia. Już jakiś idiota z Nowoczesnej w internecie zachecał ostatnio do mordowania przeciwników politycznych. I wy pyszczycie tutaj o łamaniu konstytucji, prawach obywatelskich? Prezentując poglądy typowch zamordystów. To się nazywa zakłamanie i obłuda. Co jaśniej - jaśniej masz wyżej - piszę dość łopatologicznie. A jak dajesz punkt za post - to znaczy podzielasz pogląd.
 6. 1 point
  Oj, tam - przywołujesz taki trudny przykład... Wystarczy zbić termometr i już gorączki nie masz... nie masz dodatniego wyniku testu - nie masz kurnawirusa...
 7. 1 point
  paradkos kota Schrödingera
 8. 1 point
  Gdybyś jeszcze dodał "bezpodstawna" to byłoby nawet zabawnie. Ale nie jest. Może dożyję czasów, kiedy oderwą kler od państwa ( tym samym żłoba i naiwnych owieczek) - oczywiście nie będzie to przebiegało bezboleśnie. Ale czekam, może na starość się doczekam.
 9. 1 point
  tak sobie przypomniałem - jak poszarzałęm warstwy lakieru, to co prawda nie było to lekkie, ale wolałem robić papierem ściernym bezpośrednio dłonią, bo czułem te nierówności pod palcami. Nawet przez rękawice da się wyczuć. Natomiast na drewnie nie. Ale jak ktos to robi na okrągło, to mu to pewnie nie przeszkadza. No i po każdym takim poszarzeniu trzeba powierzchnię odpylić odkurzaczem (nie wiem, czy to napisali wyżej)
 10. 1 point
  Co mam napisać, to golas samorodek człowiek spoza systemu czy jakoś tak, jest niby na drugim miejscu w sondażach w sytuacji, gdy przewidywania wskazywały, że osoba bez politycznego doświadczenie nie odnajdzie się w trakcie tak poważnego kryzysu i koronowirka.
 11. 1 point
  Szefie-kuchni, czy masz zamiar sam wykonać wszystkie prace przy tej inwestycji? Zarys zgrubnego oszacowania kosztów materiałowych: Z grubsza szacując - bo nawet jeszcze nie licząc - potrzeba gruszkę tej zaprawy na taką powierzchnię... tak lekko licząc na wyliczone powierzchnie 4,95 m sześciennego... albo około 500 worków zaprawy posadzkowej postar 40 Atlasa po ok. 40 zł za worek... Nie bardzo wiem, po co te pręty zbrojeniowe i siatka... siatka metalowa? Taras się trzyma, więc po co go dodatkowo dozbrajać? Żadnej masy samopoziomującej nie można tu stosować, bo koniecznie trzeba zachować spadek 1,5 - 2 %, aby umożliwić wodom opadowym w miarę swobodne spłynięcie. To ta zaplanowana wylewka... Pod to solidna hydroizolacja - polecałbym WODER DUO, z niego hydroizolacja średniego typu na taras to 7 zestawów po 32 kg, na schody lekka izolacja wystarczy - to 5 zestawów, razem 12 zestawów po 32 kg po ok. 250 zł za zestaw... Przy tym taśmy doszczelniające, itp... Farb nie polecę żadnych, bo nigdy na tarasach ich nie stosowałem, ale tu na forum był user polecający wykonanie powierzchni z żywic - w forumowym dziale ogłoszeń jest pewnie jakiś ślad i namiar. Grunty zalecane przez producenta farby/żywicy. Plus robocizna - cen aktualnych nie znam...
 12. 1 point
  To jeszcze słyszałem o tych kopalniach głębinowych, że aż 90 % tych górników przechodzi tego wirusa całkowicie bezobjawowo. 90 to chyba dużo, ma ktoś informacje z innych grup zawodowych?. Może to tylko wynika z tego że średnia wieku nie za wysoka, albo że delikatni i słabeusze raczej tam nie pracują. Sami nie będą chorować, a wszystkich wkoło pozarażają. Teraz to nawet w niedzielę nie można sobie poszaleć.
 13. 1 point
  Poczytałem zaległości. Przemyślałem. Pomyślałem. I wyszło mi jak Joksowi. Dziewczyny i Chłopaki. Spierdalam
 14. 1 point
 15. 1 point
  Racja. Bez problemów można postawić dom wolnostojący o szerokości 6 m. Jest dużo projektów gotowych - np. https://www.tooba.pl/projekt-domu-Rys-CE-TQU-433
 16. 0 points
  No to działaj! Będziesz BOHATEREM DOMU!
 17. 0 points
  No tak - zapomniałem ci napisać, że nie można zbyt długo tym pracować. Ja mam Boscha, ale i tak robiłem z 10, 15 min i odpoczynek, aż ostygła. Inna rzecz, że można podłączyć odkurzacz zamiast worka, wtedy mniej się grzeje. Ale wtedy denerwuje znowu wąż od odkurzacza przy tych kolistych ruchach. No cóż - oscylacyjna, szlifować na grubo to chyba mordęga. Mam oscylacyjną, ale co sie da , robię czołgiem albo ręcznie, bo szybciej idzie. Też kwestia, czego człowiek się nauczy Jednak skłaniałbym się do czołgu - jednak już coś nim zrobiłeś.
This leaderboard is set to Warszawa/GMT+02:00
 • Newsletter

  Want to keep up to date with all our latest news and information?
  Sign Up
×
×
 • Utwórz nowe...