Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Aktywni na Forum


Posty wysoko ocenione

Showing content with the highest reputation on 11.03.2020 We wszystkich kategoriach

 1. 1 point
  Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. No więc wpis był jednak w dzienniku
 2. 1 point
  Jeżeli zmienia się rzut budynku to najpierw powinien być wpis geodety, który ten nowy zarys wytyczył. Dopiero wtedy można zacząć prace budowlane. Jeżeli rozbudowa polegała na zmianach, które nie zmieniały rzutu to wtedy nie miało uzasadnienia angażowanie geodety. Natomiast kierownik budowy powinien uzupełnić wszystkie wymagane wpisy. Inaczej taki dziennik jest niekompletny. Ponadto obecny właściciel powinien mieć oświadczenie kierownika budowy o przyjęciu tych obowiązków. Niech uzupełnia braki. Jemu będzie łatwiej to zrobić niż nowemu właścicielowi. Inaczej to nowy właściciel będzie musiał to wszystko i tak załatwić. Na niego spadnie cały problem. A może równie dobrze sie okazać, że obecny właściciel jest skłócony z kierownikiem i ten nie zamierza już nic uzupełnić.
 3. 1 point
  W dzienniku budowy rozbudowy powinien być wpis geodety dot. rozbudowy, jeżeli zmienia się kształt rzutu zabudowy. Jeżeli jest to rozbudowa istniejącego budynku, to nie będzie wpisu o wytyczeniu tego budynku (bo ten wpis był najwyżej w poprzednim dzienniku budowy tego domu od zera. jeżeli rozbudowa była rozpoczęta, no to powinien był być najpierw wpisany. Najlepiej go znaleźć i niech uzupełni to co trzeba w ramach okresu, w którym nadzorował rozbudowę.
 4. 1 point
  Księga to wieczysta a Ty pytasz o dziennik budowy. Nie rozumiem za bardzo o co pytasz. Rozbudowa a wytyczenie budynku to dwie rożne rzeczy. Najpierw powinno być wytyczenie budynku bo jak można dokonać rozbudowy jak nie będzie wytyczenia budynku i jego wybudowania. Rozbudowa kojarzy mi się dostawieniem części murów do istniejącego już budynku. Na moje rozumowanie to najpierw powinien być wpis geodety o wytyczeniu domu a potem kolejny wpis o wytyczeniu jego rozbudowy. Komu miałby te obowiązki powierzyć? Został odwołany przez inwestora czy co? I powiedz o co konkretnie chodzi, chcesz kupić ten dom? Jeżeli chodzi o kupno to wszelakie formalności papierkowe notariusz zweryfikuje przed kupnem, a jeżeli masz jakieś obawy to udaj się do notariusza po poradę.
 5. 1 point
  Będzie. Papiery mają być w porządku, żeby później nie biegać. To sprzedający odpowiada za jakość "towaru" do sprzedaży. Poza tym, notariusz może odmówić sporządzenia aktu, jeśli zauważy nieprawidłowości.
This leaderboard is set to Warszawa/GMT+02:00
 • Newsletter

  Want to keep up to date with all our latest news and information?
  Sign Up
×
×
 • Utwórz nowe...