Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Aktywni na Forum

Posty wysoko ocenione

Showing content with the highest reputation on 11.03.2020 We wszystkich kategoriach

 1. Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. No więc wpis był jednak w dzienniku
  1 point
 2. Jeżeli zmienia się rzut budynku to najpierw powinien być wpis geodety, który ten nowy zarys wytyczył. Dopiero wtedy można zacząć prace budowlane. Jeżeli rozbudowa polegała na zmianach, które nie zmieniały rzutu to wtedy nie miało uzasadnienia angażowanie geodety. Natomiast kierownik budowy powinien uzupełnić wszystkie wymagane wpisy. Inaczej taki dziennik jest niekompletny. Ponadto obecny właściciel powinien mieć oświadczenie kierownika budowy o przyjęciu tych obowiązków. Niech uzupełnia braki. Jemu będzie łatwiej to zrobić niż nowemu właścicielowi. Inaczej to nowy właściciel będzie musia
  1 point
 3. W dzienniku budowy rozbudowy powinien być wpis geodety dot. rozbudowy, jeżeli zmienia się kształt rzutu zabudowy. Jeżeli jest to rozbudowa istniejącego budynku, to nie będzie wpisu o wytyczeniu tego budynku (bo ten wpis był najwyżej w poprzednim dzienniku budowy tego domu od zera. jeżeli rozbudowa była rozpoczęta, no to powinien był być najpierw wpisany. Najlepiej go znaleźć i niech uzupełni to co trzeba w ramach okresu, w którym nadzorował rozbudowę.
  1 point
 4. Będzie. Papiery mają być w porządku, żeby później nie biegać. To sprzedający odpowiada za jakość "towaru" do sprzedaży. Poza tym, notariusz może odmówić sporządzenia aktu, jeśli zauważy nieprawidłowości.
  1 point
This leaderboard is set to Warszawa/GMT+01:00
 • Newsletter

  Want to keep up to date with all our latest news and information?
  Sign Up
×
×
 • Utwórz nowe...