Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Aktywni na Forum


Posty wysoko ocenione

Showing content with the highest reputation on 04.08.2019 We wszystkich kategoriach

 1. 1 point
  Jest jeszcze inne rozwiązanie takie 2w1, położyć papę 3D, ma się wygląd jakby położona była dachówka a o wiele mniej problemów bo Darek_p miał w planach położyć gont. A wygląda to tak
 2. 1 point
  Czyli musisz brać pod uwagę drugą część mojej porady Podejrzewam, że sama tego nie będziesz robić dodam tylko aby było dobre mocowanie to otwór pod kołek należy zrobić takiej samej średnicy jaką ma kołek, w innym razie gdy otwór będzie większy to przymocowanie będzie marne i wątpliwe.
 3. 1 point
  Oczywiście, że szansa jest Uważam że nie ma lepszych kołków rozporowych do regipsów niż te poniżej. Z racji że płyta regips jest cienka i krucha to te kołki rozporowe jak widzisz mają dużą powierzchnię oparcia. Do podwieszenia telewizora użyłbym więcej kołków aniżeli jest wymagane bo zwiększy to powierzchnię oparcia co spowoduje że będzie bardziej sztywniejsza. Szkoda że nikt nie pomyślał wcześniej że w tym miejscu gdzie chcesz dać telewizor nie wzmocnił ścianki od spodu np płytą osb. To jeżeli chodzi o ściankę z płyt. Ty wspomnialeą oi ściance zbudowane j z płyt oraz betonu komórkowego, nie wiem jak to rozumiesz ale jeżeli jest tak jak ja mu=yśle że ścoianka jest wybudowane z bloczków z bk i zamiast tynku jest przyklejona płyta regips to mocowanie jest prostrze niz przy samej płycie. Ty wspomniałaś o ściance zbudowanej z płyt oraz betonu komórkowego, nie wiem jak to rozumiesz ale jeżeli jest tak jak ja myślę że ścianka jest wybudowane z bloczków z bk i zamiast tynku są przyklejone płyta regips to mocowanie jest prostsze niż przy samej płycie. Załóżmy że ścianka ma 11,5 cm + około 2 cm na płytę i klej to kolek rozporowy musiałby mieć długość około 10 cm. Poniżej pokazałem poglądowa jakie sie nadają. Co to jest za porada? Chyba nie w tym temacie bo tu mowa o mocowaniu telewizora NIE URZĄDZEŃ ELEKTRYCZNYCH wewnątrz NIE NA ZEWNĄTRZ w ściance zbudowanej z regipsu i betonu komórkowego NIE ZE STYROPIANU. Jeszcze nie widziałem aby ktoś mocował telewizor na elewacji, ale cóż kto bogatemu zabroni Takie porady to sa tylko chyba po to aby inwestor wpuścić w maliny. A swoją drogą to czytanie ze zrozumieniem się kłania, wtedy nie były by babola w postaci opisu mocowania w styropianie.
 4. 0 points
  Kris0708 podał nazwy profili i te profile spełniają wymogi w innym razie nie były by dopuszczone na rynek a okna kto i jak je zrobi to już inna bajka. Jak do tej pory to autor tematu nie podał jakie kryteria bierze pod uwagę przy wyborze okien. I znalazł się moderator który będzie mi mówił żebym nie pisał o niczym, koń by się uśmiał, będę pisał o czym będę chciał.
 5. 0 points
  Tak, do desek, gdyż de facto są one w tej sytuacji takimi szerokimi łatami i taką też rolę pełnią. Trudno więc nie trafić w nie wkrętem.
 6. 0 points
  Nie powinno być większych problemów, ale musisz chociaż naszkicować przekrój tej ścianki. Od tego zależy wybór metody. Skoro da się mocować na elewacjach ze styropianem, to i na Twojej ściance też się da. Zobacz na czym polegają specjalne, długie wkręty. Mocowanie urządzeń elektrycznych na elewacji
 7. 0 points
  Bo to się odnosi do dachów na budynkach ogrzewanych! A na budynkach gospodarczych nikt nie daje pod blachę niczego, bo to nie ma sensu. Temperatura po obydwu stronach blachy jest taka sama, więc ani się nic nie skrapla, ani nie rdzewieje. Zrób tak, jak sobie wymyśliłeś, bo tak właśnie się robi!
This leaderboard is set to Warszawa/GMT+02:00
 • Newsletter

  Want to keep up to date with all our latest news and information?
  Sign Up
×
×
 • Utwórz nowe...