Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Aktywni na Forum


Posty wysoko ocenione

Showing content with the highest reputation on 07.07.2019 We wszystkich kategoriach

 1. 1 point
  Różdżkarze, niestety, pletą kompletne bzdury. Dokładność ich wskazań nie jest lepsza od zupełnie przypadkowego rozrzutu statystycznego wyników. Polecam materiały dotyczące eksperymentu znanego jako "operacja stodoła".
 2. 1 point
  A co w tym cytacie liche rozumowo? czy to: Znowu źle zacytowałem Wybacz, łaski się dopraszam
 3. 1 point
  Ja tylko piszę, że nie wierzę w jego istnienie, a nie udowadniam, że go nie ma! Tak samo jak nie można UDOWODNIĆ, że jest... I nie okazuję żadnej pogardy wierzącym, bo mnie to ani nie ziębi, ani nie parzy... A podyskutować to można próbować, ale nie w taki sposób, jaki ty narzucasz!
 4. 1 point
  Heniu Ciebie to nawet obraża całkiem niewinny obrazek z absolutnie niewinnym komentarzem i jak napisałeś "uwłacza przekonaniom" tak Twoim przekonaniom. Mnie na przykład obrażają takie twoje słowa bo świadczą o pogardzie i nietolerancji dla inaczej myślących, gdyż co to znaczy " ile jest wart", że niby inaczej myślący jest nic nie wart, czy bardzo mało wart ??? To co może stosik, albo jakaś gilotynka ?. No cóż począć jak się ma fioła na punkcie jakiejś ideologii czy też osób. Tak czy śmak u schyłku niedzieli życzmy sobie dużo tolerancji bez żadnych podziałów, bo nie ważne kto jest kim i ile jest wart, ważne żeby mieć dystans do otaczającego świata i nie brać wszystkiego śmiertelnie poważnie. Zenek nie napisałeś nic głupszego niż poprzednio więc nie będę odpowiadał.
 5. 1 point
  On był jednak funkcjonariuszem tego systemu a nie szeregowym wierzącym. Do tego najwyższym funkcjonariuszem, choć znam opinię że i tak wszystkim rządzili banksterzy watykańscy. Ale wydaje mi się że to nie za bardzo odpowiednie miejsce na wyrażanie opinii na temat konkretnych osób.
 6. 1 point
  Oj Zenek znowu nasmarowałeś jak Jehowa a ja nie mam za bardzo czasu żeby odpowiadać, ale do rzeczy. To kto mu powiedział o tym że był tym za którego się uważał, jak nie ojciec i matka. To matka twierdziła że zaszła w ciążę wiatropylną co potwierdzał formalny ojciec ziemski, bo miał sen czy też widzenie, jak zwał tak zwał. Tak więc to oni głosili że jest kim jest i stąd logiczne jest chyba wyprowadzenie wniosku że mu wmawiano. Ale pewnie w tej materii wyprowadzanie logicznych wniosków to profanacja i nihilistyczny atak na kościół. Ty chyba brachu nie słyszałeś o wszechświecie, że takie banialuki opowiadasz. Ziemia już miała kolizje i to nie jedną. Między innymi Księżyc powstał z takiej kolizji, a we wszechświecie dochodzi do niezliczonych kolizji. https://wiadomosci.wp.pl/potwierdzono-ze-ksiezyc-powstal-z-wielkiego-zderzenia-6031572078322817a Nie zdajesz chyba sobie sprawy z tego że byt człowieka na ziemi jest tylko epizodem w całej historii ziemi, a przed nami były już tu dinozaury. Tak swoją drogą to ciekawe kto je "stworzył", no czy jakoś tak. To nara, jak napiszesz jeszcze coś bardziej głupszego od tego co poprzednio to może dopowiem. Ale tak na niucha to zalatujesz mi tymi co to po domach łażą i pierdoły pociskają że na świecie tyle teraz zła się dzieje i trzeba koniecznie o tym pogadać.
 7. 1 point
  Są bo są ale po co zaprzęgać do tego wiarę.I twierdzić że to cuda z nieba płynące. Tak jak piszesz lekarze zaświadczają że co któryś przypadek wyzdrowienia jest niewytłumaczalny.Nawet czytałem przed laty jak to mniej więcej wygląda statystycznie w różnych chorobach.Ale to uzdrowienie wychodzi z nas,organizm sam sobie radzi z chorobą w przekonaniu wszystkich śmiertelną.
 8. 1 point
  No jestem. Tak, historia to zazwyczaj przekazy, ale w tych o które tak zawzięcie się sprzeczasz są jednak bzdury, urojenia i cudowne cuda. Co ma do tego szkielet Mieszka to chyba sam nie bardzo kumasz. Raczej nikt nie kwestionuje tego że w tamtych czasach na tych ziemiach biegał osobnik który ogłosił się synem bytu zwanego patetycznie Bogiem. Choć raczej wszystko wskazuje na to że od małego mu to wmawiano, no i stało się. Dlaczego jednak rozum nie jest kolegą wierzenia ?, bo do tego bytu dopisano stertę bredni o cudach i wiankach. Czytałeś może zapiski o tym że Mieszko zamieniał wodę w wino, albo że uzdrawiał chorych na cito ?. No widzisz i tak to ma się historia prawdziwa do legend i urojeń. Twardych dowodów na wszystkie przekazy historyczne nie ma, to pewne, ale powiedz że wierzysz w czary mary ? . Oburzasz się na to że kwestionuję Twoje myślenie, a powiedz no czy Twój rozum nie buntuje się na tę ideologię w którą wierzysz, a w której aż roi się od czarnej magii ?. Ciebie ciekawi i wydaje się być dziwnym że ewolucja spowodowała to że tylko rodzaj ludzki tak wystrzelił a miliony innych bytów jakoś nie. A mnie bardziej niż to ciekawi dlaczego w tamtych czasach aż roiło się od cudów a teraz jakoś ani jeden nie może się dokonać. A to ktoś z martwych powstał, a to morze się rozstąpiło, a to uzdrowienia na cito, a to z wody winko. Ciekawe co nie. A może jednak rozum Ci coś podpowie dlaczego w tamtych czasach ciemnogrodu było to możliwe a teraz ni chu..
 9. 0 points
  Wiesz co? Ty nie tylko okulary zmień bo niedowidzisz co piszesz, ale i mózg bo rozumowaniem też licho u ciebie.
 10. 0 points
  To nie tak Heniu, przeca wiadomo nie od dzisiaj że wiara to wiara a nie pewnik oczywisty i nawet ludzie wierzący wiedzą to i dzielą się na: wątpiących, wierzących i fanatyków. A Ty do której grupy należysz ?.
 11. 0 points
  Noooo... trwa raptem dwa tysiąclecia... jest zlepkiem fragmentów różnych napotkanych "po drodze" wierzeń, legend z rejonu Morza śródziemnego i Azji... nawet naszych starodawnych, słowiańskich wierzen i zwyczajów.... może przetrwa... absolutnie się z tym zgadzam - spójrz na swoje posty jak niekulturalnie pisze... sugerujesz na kazdym kroku lekceważenie rozmówcy i poczucie wyższości, poszanowaniem cudzych poglądów, ale w ogole z poszanowaniem bliźniego... Właśnie tak się zachowujesz... to rozumiem jako ironiczne podejście do sprawy, ale czy z tego wynika ??? Kto tu się nakręca i grzeszy brakiem tolerancji i kultury??? Poczytaj co piszecie zaperzeni i rozindyczeni... Kto tu brak kultury wykazuje??? Ja? demo? czy może jednak zenek? albo mhtyl?
 12. 0 points
This leaderboard is set to Warszawa/GMT+02:00
 • Newsletter

  Want to keep up to date with all our latest news and information?
  Sign Up
×
×
 • Utwórz nowe...