Skocz do zawartości

Aktywni na Forum

Posty wysoko ocenione

Showing content with the highest reputation on 25.06.2019 w Posty

  1. Jeżeli żywica do amatorskiego nakładania to taka, którą można nakładać pędzlem. To ie jest trudne, jak wielokrotne malowanie. Ale podłoże musi być koniecznie starannie wyrównane.
    1 point
  2. 25 lat więc i obróbki blacharskie pewnie do wymiany . Obawiam się że będziesz musiał zerwać wszystko do płyty balkonowej . Wtedy wylewasz warstwę spadkową , na to nowe obróbki , potem papa na lepiku i szlichta na wierzch . Rozwiązanie radykalne ale skuteczne i na lata .
    1 point
  3. Decydując się na zbiornik na deszczówkę powinno się brać pod uwagę powierzchnię dachu z którego będzie zbierana woda, ale również możliwe zużycie zgromadzonej wody. IMHO 10m3 to takie optimum dla dachu o powierzchni około 200m2. W trakcie nawałnicy, a te zdarzają się coraz częściej, potrafi spaść około 40l/m2. Zbiornik 10m3 nawet jak nie będzie całkowicie pusty jest wstanie przyjąć praktycznie całą ilość wody z dachu. Opady mniej intensywne nie są już tak groźne. Z nimi bez większych problemów radzi sobie chłonność gruntu, ewentualnie jak kto ma odprowadzenie burzowe. Jak kto z kolei większą działkę i planuje większy rozbiór wody na cele gospodarcze, to chyba najkorzystniejszym cenowo rozwiązaniem będzie budowa zbiornika łupinowego. Zbiornik o średnicy 5m i głębokości 1m jest wstanie pomieścić 20m3. Nie wiem jak gdzie indziej, ale w moim rejonie woda ogródkowa (osobny wodomierz, bez kosztów kanalizacji) to niecałe 5zł/m3 Pzdr
    1 point
This leaderboard is set to Warszawa/GMT+02:00
×
×
  • Utwórz nowe...