Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Aktywni na Forum


Posty wysoko ocenione

Showing content with the highest reputation on 02.06.2019 We wszystkich kategoriach

 1. 2 points
  Dotarliśmy po 14, dziękujemy Redakcji i Michałowi za organizację, wszystkim za wspaniałe towarzystwo i zabawę Było super, dziękuje Tinek z dziewczynami koparkę se kupię, taką małą, ładną, co nie pali dużo, do zabawy, może trochę poczekam... jak stanieją
 2. 1 point
  Co bardziej wytrwali kontynuują jeszcze wprawdzie część nieoficjalną, ale dla mojego stadka nadszedł już czas powrotu. Dziękuję wszystkim za świetnie spędzony dzionek, za wszystkie atrakcje, konkursy, upominki, za atmosferę, za perfekcyjną organizację, za kaszankę, żagle, kiełbachę, koparkę i grochówę… Szczególnie wielgaśne podziękowania składam jednak całej Redakcji za podtrzymywanie tradycji, za umożliwienie kolejny raz spotkania w realu w jednym miejscu tych wszystkich wspaniałych ludzi, dzięki którym udało mi się dawno temu oswoić zupełnie egzotyczny niegdyś dla mnie temat budowy własnego domu. Dziękuję za coś jeszcze, co oprócz pomocnych porad i wiedzy zupełnie nieoczekiwanie pozostało z tamtych dni. Dzięki temu szczególnemu miejscu w sieci, planując dzisiaj wyjazd w którąkolwiek stronę PL, zawsze byłbym w stanie odnaleźć po drodze kogoś z Forum. I nie są to osoby anonimowe, ukryte pod nic nie znaczącymi nickami. Wielu poznałem osobiście właśnie na takiej imprezie. Z niektórymi nadal mam częsty systematyczny kontakt, mimo dzielącej nas znacznej odległości. Z innymi widuję się tylko na zlotach, chociaż mieszkają w promieniu 20-40km (tak to o was – Tinki, Coolibry, Cirile… ). Każdy kolejny zlot organizowany przez Redakcję pozwala mi wierzyć, że wciąż jeszcze istnieje przestrzeń dla budowania nie tylko drogich domów, ale i przyjaźni i bezinteresownych relacji w coraz bardziej przecież skomercjalizowanym świecie. Jeszcze raz - Dziękuje i tak trzymać! Dobra, obiecuję, że nie będę już smęcił Teraz foty.
 3. 1 point
  Wielkie podziękowania i od nas. Wszystkim za wszystko (śpiewy, nocne rozmowy, pyszną zupkę thermomixową, wspólne pływanie), a szczególnie za wspaniałą, jak zawsze, atmosferę A tak z innej beczki, to na kiedy planujemy jeśkę???
 4. 1 point
 5. 1 point
 6. 1 point
  To śmierdząca sprawa bo w KW w pierwszej części powinien znajdować sie wpis o powierzchni i lokalizacji nieruchomości oraz co Cie powinno zainteresować to informacje o zabudowie nieruchomości oraz sposobie jej użytkowania czyli czy to działka zabudowana czy budowlana. Ponadto znajdują sie też informacje o np służebności czy ciąży na tej nieruchomości jakieś zobowiązania to znajduje się w innych częściach KW. Możesz jeszcze sprawdzić te dane w elektronicznej księdze o ile taka jest istnieje dla tej nieruchomości.
 7. 1 point
  Ale w wyciągu z KW (Księgi wieczyste?) niekoniecznie musi być wpis o budynkach - jeśli się nie mylę. Natomiast w akcie notarialnym na pewno tak. Ale pewnie o dole kloacznym nie.
 8. 1 point
  No i ja po całym dniu jazdy tu i tam dojechałem do domu. Wielkie dzięki za obecność i dużą frekwencję oraz niespodzianki. Podkładam coś i sklecę jakies podziękowania może nie takie rozbudowane jak Yeti ale się postaram Xavier dojechał?
 9. 1 point
  To brzmi niezbyt wesoło. A działka jest w ogóle działką budowlaną?
 10. 1 point
  To i o mnie....skoro Oni blisko to i ja też bo przy północnej granicy Zgierza. Dojechaliśmy,ale zamiast 2.5 godziny jechaliśmy 5 bo a to zamek po drodze,a to budka z lodami bezczelnie zatrzymała nas,a to mcdonalds. Było wspaniale,dziękujmy redakcji.Wielkie podziękowania dla Michała oraz całej reszty organizującej zlot i całej bandy obecnej na zlocie
 11. 1 point
  Było wspaniale, za co wszystkim dziękuję! Dojechałem i to pomimo faktu, że Hołowczyc wziął sobie wolne... Dospałem trochę i znowu funkcjonuję. Adam M.
 12. 1 point
  Do celów projektowych u mnie kosztuje niecałe 500 zł. Jemu jak pisałem potrzebna będzie mapka sytuacyjna.
 13. 1 point
 14. 1 point
  Ty się nie pytaj o mapkę, tylko o nią poproś. A wtedy otrzymasz pytanie do jakich celów Ci jest potrzebna. Masz mówić, że nie do celów projektowych, bo wtedy musiałbyś zapłacić bardzo słono (nie wiem ile dokładnie, ale kiedyś było to ponad 700 PLN). Zwykła mapka, z pieczątkami kosztuje ok. 40 - 50 PLN, a mapkę bez pieczątek dostawałem za darmo. Mnie pieczątki nie były potrzebne, potrzebowałem mapki dla orientacji (chodziło mi o granice działki) a Tobie pewnie też na razie nie są potrzebne. Wiec mów w geodezji, ze chciałeś się tylko zorientować czy układ jaki masz na nowo nabytej działce zgadza się z tym co jest w mapach. I dopiero jakby były jakieś problemy, to wejdziesz na drogę urzędową. Na razie to jest sprawa informacyjna. Może Ci dadzą tak jak mnie, bez kosztów? Aha, koniecznie musisz podać nr działki.
 15. 1 point
  My też już w domku Dziękujemy wszystkim za super spotkanie i świetną jak zwykle atmosferę, a organizatorom za konkursy, super miejscówkę, pycha żarełko i prezenty Do zobaczenia "zaś"
 16. 1 point
 17. 1 point
  No jak zawsze powrót do rzeczywistości jest okrutny [emoji53] Dzięki wielkie za super imprezę Redakcji oczywiście za miłe umilenie imprezy [emoji41] całej reszcie za to że było jak zawsze superowo [emoji106] No i oczywiście czekamy na nowy termin Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 18. 1 point
  I taką mapę kupujący powinien otrzymać a nie trzymał. Jeszcze w KW powinien być odpowiedni zapis jaka to nieruchomość a taki wypis to już na pewno musiałeś dostać przy zakupie. Jeżeli by się okazało, ze to samowola to lepiej głośno o tym nie mówić
 19. 1 point
 20. 1 point
 21. 1 point
  Nie ma takich cudów. Znaczy bywają, ale notariusz przy potwierdzaniu transakcji jest obowiązany sprawdzić wszystkie dokumenty, czyli sprzedający musiał przedstawić wypisy i wyrysy z mapy ewidencyjnej. Oczywiście, takie rzeczy jak szambo mogły na niej być pominięte, chociaż ostatnio i w to wątpię. Odkąd geodezja przekształca cały zasób dokumentów na postać cyfrową, wszystko jest sprawdzane w naturze i wciągane na mapy. Musiałbyś mieć olbrzymiego pecha jeśliby u Ciebie jeszcze tych prac nie przeprowadzili.
 22. 1 point
  my już w domu.... no i kolejny raz - brawa dla organizatora(ów) jak zwykle, było zarąbiście, a pogodę też, jak widać na zdjęciach - dopisała...
 23. 1 point
  Dziwne że nie otrzymałeś mapki ze swoją nieruchomością, być może nie w każdym przypadku taką mapkę należy dostarczyć przy sprzedaży?kupnie bo skąd wiesz ze budynek w rzeczywistości jest legalnie postawiony? Jeżeli udasz się do powiatowego wydziału geodezji to możesz wyciągnąć mapkę sytuacyjną obejmującą Twoją nieruchomość i na mapce powinny byc naniesione wszelakie przyłącza i budowle a ile były zgłoszone i nie są samowolą.
 24. 1 point
  Z których lat jest ten dom? Wiedząc to będziesz bliżej prawdy bo w dawnych latach takim czymś sie zbytnio nie przejmowali w szczególności na wsi. Przy kupnie nie dostałeś żadnej mapki?
 25. 0 points
  Zdesperowany znalazlem cos takiego jak ciecie lina diamentowa i mechaniczne oddzielenie scian.Mysle ze nawet male naciecie rozwiaze problem bo juz wibracje nie beda mogly sie przenosic tylko nie wiem czy takie cos jest realne
This leaderboard is set to Warszawa/GMT+02:00
 • Newsletter

  Want to keep up to date with all our latest news and information?
  Sign Up
×
×
 • Utwórz nowe...