Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Aktywni na Forum


Posty wysoko ocenione

Showing content with the highest reputation on 31.05.2019 We wszystkich kategoriach

 1. 1 point
  Żadna farba jaka by nie była nie zlikwiduje grzyba, więc twierdzenie że dobra farba pomaga uniknąć grzyba jest nieprawdziwa. Na usunięcie grzyba wstępnym stadium pomoże środek na pleśń i grzyby a gdy już jest zaawansowany to jedynie dobra chemia i inne zabiegi osuszające a przy tym wszystkim sprawna wentylacja pozwoli na likwidacje grzyba.
 2. 1 point
  Kiedyś gminy prowadziły sprawy budowlane i archiwizowały jeden egzemplarz dokumentacji, ale potem sprawy przejęły starostwa. Musi zapytać w gminie gdzie jest archiwum.
 3. 1 point
  Ja bym najpierw zinwentaryzował to, co jest - tzn. narysował od ręki, co mam. Z wymiarami - srednica, głębokość - gdzie jest wlot ścieków. Jeszcze jest kwestia drożności rury ściekowej i czy kąt jej nachylenia prawidłowy. Może te studnie można uzupełnić o dodatkową studnią, połączyć odpowiednio rurkami, dodać wylot z drenem. I skalkulować. Ale najpierw dokładnie sprawdzić, co masz.
 4. 1 point
  Pytałeś poprzedniego właściciela jak miał z tym szambem? Wiem, że pisałeś że woda z szamba z ostatniego zbiornika wpływała do stawu ale czy teraz gdy prawda okazała sie całkiem co inna czy to nadal jest prawdą? Jeżeli okaże się, że obecne szambo jest ok to ja bym to zostawił. Robiąc POŚ musisz liczyć się z wydaniem kilka tysiaków. Pytasz czy warto. Jeżeli gmina będzie żądać potwierdzeń wywozu szamba albo gdy będziesz chciał sie wpiąć do kanalizacji gminnej to taniej wyjdzie zrobić POŚ bo za wywóz szamba wołają coś około 150 zł a przy kanalizacji zapłacisz kilka razy więcej za m3 ścieków niż za wodę. Mając POŚ płacisz jedynie za wodę.
 5. 1 point
  Czyli zapomnij o wszystkim co tu powyżej napisano i spróbuj wypompować te dwa zbiorniki. Bo to mi wyglada na zwyczajne zbiorniki szambowe, bez jakichkolwiek prób rozkładania czy oczyszczania ścieków. Potem, kiedy będą puste, spróbuj pooglądać wnętrze a wtedy się zorientujesz czy są jakieś rury odprowadzające w ścianach. A kiedy wszystko obejrzysz, to weź te dwie pokrywy i nakryj dziadostwo, a potem wróć na forum. Wtedy będziemy się zastanawiać co dalej. PS. I jeszcze jedno. Piszesz, że niedawno kupiłeś nieruchomość. Otóż powinieneś otrzymać też całą dokumentację budowy, masz ją?
 6. 1 point
  https://sterownikitech.pl/elektrofiltr-st-360,id90.html http://www.rynekinstalacyjny.pl/aktualnosc/id8071,skuteczny-elektrofiltr-dla-kotlow-na-paliwa-stale
 7. 1 point
  W nowym trzeba być naprawdę zacofanym technologicznie by sobie dobrowolnie węgiel fundować. Ale niewiedzę czy bezsensowne rozwiązania trudno podawać za przykład osobie, która ma złe doświadczenia z węglem. Nowoczesny dom przeciętnej wielkości nie potrzebuje węgla, ba! nawet trudno dobrać wystarczająco mały piec, by nie puszczać energii kominem w okresach przejściowych.
 8. 1 point
  Nie, po prostu mądrzy ludzie budują obecnie tak, że węgla nie biorą pod uwagę jako źródła ciepła.
 9. 0 points
  kurde, aż tak kulturalnie będzie? myślałem, że normalnie, gorzałę będziem pić
This leaderboard is set to Warszawa/GMT+02:00
 • Newsletter

  Want to keep up to date with all our latest news and information?
  Sign Up
×
×
 • Utwórz nowe...