Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Aktywni na Forum


Posty wysoko ocenione

Showing content with the highest reputation on 14.05.2019 We wszystkich kategoriach

 1. 2 points
  Nie rozumiem w ogóle tego pytania, naprawdę i pisze to bez zgryźliwości. MASZ POMPĘ OD 10 DNI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! i pytasz jak rozwiązać problem? kolego masz gwarancję, dzwoń po serwisanta i niech to naprawia, ustawia. Porady z forum na tym etapie sobie odpuść. To jest jedyna słuszna porada jaką Ci udzieliłem.
 2. 2 points
  Znajdź jeszcze 2, 3 wykonawców - najlepiej sprawdzonych, poleconych. Zobaczysz, ile oni zażyczą sobie. Wtedy bedzie wybór i bardziej miarodajna wycena. Niemniej 100tys za samą robociznę przy małym budynku - wygląda na mocno wygórowane.
 3. 1 point
  Nie mam ani jednego grzejnika w domu , jestem happy , Temperatura podłogi zależy tylko i wyłącznie odemnie , w zimę fajnie jest się przejść zmarzniętymi stopami ....bo czuć ciepło .. I temperatura otoczenia oscyluje w granicach 23-25 st..
 4. 1 point
  Zakładając że przy określeniach "tańsza w eksploatacja" i "koszt ogrzewania" chodziło autorowi o jedno i to samo, nasuwa się pytanie dlaczego w jednym przypadku jest "tańsza" a w drugim "niższy" - tylko od czego tańszy i niższy ?.
 5. 1 point
  Zakres. Niech rozpiszą Ci jaka cena za konkretną czynność. Bez tego to nawet umowy nie podpiszesz, bo przecież co będzie obejmować?
 6. 1 point
  Jest zjawiskiem naturalnym, że w budynkach dobrze ocieplonych, w dodatku z rekuperacją, przy komfortowej temperaturze powietrza w pomieszczeniu podłoga ogrzewana może być niekomfortowa w dotyku - o czym pisze Elfir. Prawidłowy układ temperatur i skarpety lub kapcie - bo dla większości chłodno w stopy. Problem wynika z braku odpowiedniego doboru właściwości posadzki do potrzeb cieplnych podłogi jak również - do cieplnych odczuć użytkownika. Temat od strony naukowej opisał dr Ujma w dwóch artykułach. Problem strat ciepła przez podłogi w kontekście energooszczędności i odczuć cieplnych – cz. I http://www.inzynierbudownictwa.pl/technika,materialy_i_technologie,artykul,problem_strat_ciepla_przez_podlogi_w_kontekscie_energooszczednosci_i_odczuc_cieplnych___cz_i,10470 Problem strat ciepła przez podłogi w kontekście energooszczędności i odczuć cieplnych – cz. II http://www.inzynierbudownictwa.pl/technika,materialy_i_technologie,artykul,problem_strat_ciepla_przez_podlogi_w_kontekscie_energooszczednosci_i_odczuc_cieplnych___cz_ii,10603 Ja korzystając z wiedzy tam zawartej i własnych doświadczeń podzieliłem się swoimi spostrzeżeniami. http://www.parkietkomplex.pl/drewno-na-ogrzewaniu-podlogowym-kompendium-wiedzy/ Możemy podyskutować, by poznać to zagadnienie z każdej innej strony. Temat jak najbardziej aktualny, otwarty i przyszłościowy. Poniżej cytat z niektórych wniosków z opracowania: "W podsumowaniu kilka fundamentalnych informacji: – im lepsza izolacja domu, tym mniej energii do jego ogrzania, a tym samym niższa temperatura podłogi. – w nowoczesnym domu podłoga ceramiczna lub kamienna nigdy nie będzie przyjemnie ciepła. – kosztem przyjemnej temperatury posadzki z płytek będzie przegrzanie pomieszczenia i większe rachunki za ogrzewanie. – zadaniem ogrzewania podłogowego nie jest utrzymanie przyjemnie ciepłej podłogi, ale utrzymanie temperatury powietrza w pomieszczeniu. – płytki ceramiczne czy kamienne stosunkowo łatwo przewodzą ciepło, ale dzisiaj nie jest to istotne dla funkcji grzewczej, natomiast jest odczuwalne i może być dyskomfortowe dla użytkownika. DLA KOGO – JAKA PODŁOGA? Osobom, dla których temperatura podłogi i wynikający z niej komfort cieplny nie ma znaczenia, podłoga ogrzewana z posadzką ceramiczną lub kamienną będzie nieco tańsza w eksploatacji. Natomiast dla osób ciepłolubnych, ceniących komfort cieplny pod stopami, polecana jest posadzka drewniana, gdzie przy większej satysfakcji z użytkowania, koszt ogrzewania pomieszczeń będzie niższy niż przy posadzce ceramicznej. O tym decydują głównie, ciepłe w dotyku drewno, względem chłodnych materiałów ceramicznych lub kamiennych. W tej sytuacji, obiegowe opinie dotyczące kosztów ogrzewania zależnie od rodzaju posadzki, należy zweryfikować pod kątem własnych odczuć cieplnych."
 7. 1 point
  Podłogówka jest dobrze wykonana jak jest ciepłe powietrze w domu a nie ciepła podłoga. W sytuacji gdy w domu (mowa o współczesnym domu, wybudowanym wg. aktualnych wymagań technicznych) chcesz uzyskać ok 22 stopnie, podłoga ma jakieś ok. 24-25 stopni. U mnie czynnik grzewczy jaki wychodzi z pieca ma temp. zimą między 26 a 28 stopni. Jak podgrzewa podłogę przy gwałtownej zmianie temperatury lub przy pierwszym rozruchu to idzie 32-34 stopnie. Przy temperaturze ciała 35 stopni nie odczuwasz ciepła, bo występuje różnica temperatur ok. 10 stopni na niekorzyść podłogi. W domu słabo zaizolowanym (dlatego pisałam "dom strasznie zimny") faktycznie może być bardzo ciepła podłoga, bo całe ciepłe powietrze ucieka i piec grzeje podłogę z pełną mocą.
 8. 1 point
  Tą "piaszczystą" strukturę potraktuj papierem ściernym - tak jak piszesz w poście#1 (będziesz miał do położenia cieńszą warstwę gładzi), potem zagruntuj i po wyschnięciu gruntu - połóż gładź.
 9. 1 point
  Na Twoim miejscu sprawdziłbym wszystkie opcje gdzieś w kącie. Do majówki wyschnie i będziesz znał odpowiedź.
 10. 1 point
  Masz na myśli tapetę taka która potem sie maluje czy ze wzorem? Nie widzę potrzeby aby równać podłoże gładzią, ważne jest aby ściana była równa, nie miała dziur i ubytków. Jeżeli będziesz chciał położyć gładź to wystarczy ścianę tylko umyć, nie widzę potrzeby szlifować czy gruntować. Ja bym położył tapetę na takiej ścianie jak jest teraz. Gruntując ścianę pomalowaną farbą lateksową nic nie da, grunt spłynie jak woda po szkle.
This leaderboard is set to Warszawa/GMT+02:00
 • Newsletter

  Want to keep up to date with all our latest news and information?

  Sign Up
×
×
 • Utwórz nowe...