Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Aktywni na Forum


Posty wysoko ocenione

Showing content with the highest reputation on 10.05.2019 We wszystkich kategoriach

 1. 3 points
  Nie ma miejsca na ziemi gdzie się nie załatwiał jakiś zwierzak, czy człowiek i też nie ma takiego gdzie się nie rozkładały jego zwłoki, szczątki ileś lat, więc ta drwina jest nie trafiona. Ten aspekt jest tylko w twojej głowie,rolnicy leją gnojowicę pod uprawy z chowu bezściółkowego, konsumujesz bardzo często tak wyprodukowane produkty, ale o tym nie wiesz i to właśnie powoduje inne nastawienie. W gnojowicy bardzo często są super dodatki po leczonych zwierzętach. Oziminy wysiewane jesienią, potrzebują okresu niskich temperatur do wytworzenia owoców, a akurat w tym czasie u nas okres grzewczy, bijemy rekordy zanieczyszczeń powietrza, a one bidne stoją na polach, rosną w tym smrodzie zwłaszcza, że ostatnio brakuje im również pierzynki śnieżnej i wzrost jest większy.
 2. 1 point
  O ile ma wystarczającej długości przewód 🤔
 3. 1 point
  Wystarczy wysoko poprowadzić rurę odpływową ze zmywarki. Tłoczona pompą ze zmywarki i tak przepłynie. Mniej więcej tak jak zaznaczyłem na zdjęciu. Można ją tam łatwo choćby podwiązać.
 4. 1 point
  Już to widzę jak gminy będą sponsorować gazownie Niby gmina miała by wybudować gazociąg a profity będą spływały do PGIG, na pewno gminy się na to zgodzą Wiem że z roku na rok będą WT bardziej zaostrzane bo to aby zużywać jak najmniej energii potrzebnej do ogrzania domu. Mi chodzi o to, że wyznacznikiem jest kWh i stare domy potrzebują więcej a nowe mniej ale przeliczając na cenę różnych paliw będziemy mieli obraz co wychodzi taniej. Choć z drugiej strony taniej nie znaczy komfortowo bo zamiast babrać się z węglem wolałbym ogrzewać dom PCi, a czas jaki poświęciłbym poświęcony na paleniu przeznaczyć na coś milszego
 5. 1 point
 6. 1 point
  zamiast szuwaksu czy na?
 7. 1 point
  A jak chcesz jeszcze, żeby był delikatny połysk, to malujesz taką ścianę impregnatem ATLAS DELFIN.
 8. 0 points
  Wszyscy użytkownicy zlewu już to zaakceptowali?
 9. 0 points
  UPGRADE: Zanurzenie rury w beczce jest niewskazane, bo spływająca woda tworzy poduszkę powietrzną, a ciśnienie słupa wody bywa zbyt małe, przez co cała operacja traci sens - woda i tak trafia do szamba zamiast na ogród. To w sumie dość delikatny układ. Co do dyskusji o szambie i bakteriach: Kochani, chodzi o wodę z płukania naczyń, a nie o resztki klusek, tłuszcz czy urynę albo szambo. Zlew ma 2 komory, 2 osobne syfony i ma dwa odpływy. Jeden odpływ prowadzi do szamba. Drugim odpływem woda wędruje do zakopanej w ziemi beczki, a z niej rurą drenażową jest rozsączana na głębokości 50cm między krzaczkamii pęcherznicy. Taki system wymaga pewnej świadomości tego co się robi - trzeba decydować, której komory zlewu użyć. * * * Nie wyobrażam sobie tego co poniżej w cytacie: Szambo 10m3 x 4 wybierania w roku x 3 krotność rocznego wsadu x 5 lat, bo po pięciu latach dopiero ruszymy pierwsze pokłady = 600m3. Wychodzi, że konstrukcja miałaby kubaturę większą niż kubatuira mojego domu A żywa ziemia zalega na samym dole.
 10. 0 points
  Szara woda do ogrodu, to nie jest pełna separacja, trzeba w WC mieć pisuar + bidet do moczu i toalety kompostujące do reszty, lub dwa w jednym, toalety separacyjne. Czyli szara woda od mycia naczyń i kąpieli pod kwiaty i trawniki, uryna bezpośrednio na grządki, a odchody po ok. 5 latach na ogródek jako nawóz.
This leaderboard is set to Warszawa/GMT+02:00
 • Newsletter

  Want to keep up to date with all our latest news and information?

  Sign Up
×
×
 • Utwórz nowe...