Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Aktywni na Forum


Posty wysoko ocenione

Pokazuje posty z najwyższą reputacją od 04.03.2019

 1. 4 points
  Zaglądaj, pisz jak najczęściej. Forum potrzebuje normalnych użytkowników. Inaczej zginie marnie.
 2. 3 points
  Z gazem nie wyjdziesz - koszty instalacji cię zjedzą. Grzejnik akumulacyjny, ale z ceną za prąd.... przy grzejniku 1000W wychodzi 396 zł/m-c. Biorąc pod uwagę, że masz taki zawód a nie inny i często cię w domu nie będzie - ja bym prąd wybrał.
 3. 2 points
  Mnie też zawsze wcurwiają takie wtręty ni w pi..ę ni w oko. Chcesz coś powiedzieć, dodać, wytłumaczyć to napisz dokładnie o co chodzi, a nie zakładaj z góry że wszyscy są jasnowidzami. Tłumacz dokładnie o co chodzi a nie cwaniakuj. Każdemu należy się szacunek i odrobina wysiłku włożonego w jasne i precyzyjne formułowanie myśli przelewanych na słowo pisane. W ostatnim czasie obserwuję jednak że retrofood już się trochę zmienił, ale pewnie jeszcze ze dwie takie zjebki i zacznie szanować innych ludzi i inne poglądy.
 4. 2 points
  No cóż, Redakcja nie ma nic przeciw udzielaniu porad w obcych językach wiec już się zaczęło. Trza udzielać porad porad, forum ma być pomocne. zenek, nie znasz chińskiego? ten post nawołuje mówiąc z grubsza i w skrócie do studiów i zdobywania certyfikatów. Więc kto nie ma wyższego albo brakuje komuś certyfikatu to zapisywać sie u kolegi uu9soy0di
 5. 2 points
  Fachowiec nie układania - no, może zrobił to niezbyt starannie, ale zachował - tak jak wymaga tego producent - przerwy dylatacyjne z każdej strony, bo deska, to deska... trzywarstwowa, ale z "żywego" drewna, które, w zależności od zmieniającej się wilgotności - pracuje! Czy klejona do podłoża, czy ułożona jako "pływająca" - chodzi i pracuje. Ale, co by nie mówić - to on, ten fachowiec - powinien sam wykończyć to połączenie właśnie listwą korkową...
 6. 2 points
  Jak w temacie . Ktoś ma pomysł ile może to kosztować - sama robocizna , bruk i te mebelki .. Ile można za takie coś zażądać ??
 7. 2 points
  Agawę raczej nie bo jest niebezpieczna dla małych dzieci, a tym bardziej w takim miejscu. Nie wytrzyma też naszych zim bo to nie ten minus ileś tam ją zabija ale nasze zmienne warunki pogodowe. Żona chce lawendę to ma być lawenda i już. U siebie mam na takiej wyniesionej półce kilka sztuk i ładnie zimują. Trzeba tylko przed największymi mrozami okryć włókniną. Wyłóż w tę doniczkę 3 cm warstwą XPS, na dno możesz dać trochę czegoś ale nie musisz bo zastoin i tak nie będzie gdyż donica jest wyniesiona, a ziemia jak pisze Elfir. Ja bym nie mieszał z niczym tej lawendy bo będzie wyglądać jak chwastowisko. Najlepiej wygląda sama lawenda a najładniejsza jest odmiana francuska, choć jest najmniej mrozoodporna. No i ten zapach !
 8. 2 points
  To jest doświadczenie z Twoich prac? Takie odspajanie, to wynik nieprzestrzegania technologii klejenia... Jeśli kleisz w nieodpowiednich temperaturach, klej nie ma szans na osiągnięcie odpowiednich parametrów i nie jest to przyczyna oświetlania przez słońce, bo tak można zrozumieć Twój wpis (wpływ światła czy UV) tylko ogrzania powierzchni klejonej ponad 25 stopni... Taki np klej Crersitu wymaga temperatur od +5 do +25 stopni - jak kleisz latem w temp ponad 30 stopni osłanianie niewiele da... Przed laty robiłem taras od południowo-zachodniej strony i osłanianie niewiele dawało... Było upalne lato i pomimo osłaniania plandeką, mogłem pracować tylko od godz 6 do godz 11i po przerwie po 17 do nocy.
 9. 2 points
  W tak małym domku - sens ma tylko ogrzewanie podłogowe elektryczne (kable lub maty). Drugim niezbędnym elementem jest rekuperacja. Zapomnij o tych rekuperatorach kanałowych, bo koszt wykonania prawidłowej wentylacji (z ułomną rekuperacją) przewyższy koszt wykonania wentylacji mechanicznej w oparciu o "normalną" centralę wentylacyjną z rekuperacją. Luknij: http://www.vents-group.pl/oferta/wentylacja-profesjonalna-centrale/centrale-wentylacyjne-z-odzyskiem-ciepla-do-1000-m3-h/vut-vue-100-p-mini . Koszt materiałów: centrala około 1.200zł + anemostat wywiewny (łazienka) + 2 anemostaty nawiewne (inne pomieszczenia) + czerpnia + wyrzutnia + kanały wentylacyjne = około 2.000 zł. Ps. Pozostała kwestia grzania CWU - istotna w tak małym domku, bo koszt CWU będzie wyższy niż koszt ogrzania powierzchni. Najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie najtańsza pompa ciepła do CWU - np: https://www.ceneo.pl/50307244#tab=spec
 10. 2 points
  Tak. Mam nadzieję, że przyjdzie jeszcze czas na rozsądek. Bo ułatwianie sobie pracy i czynienie jej lżejszą tylko po to, żeby po pracy gnać co prędzej na siłownię żeby się zmęczyć, to brak krytycyzmu i rozsądku, a nie nowoczesność. Nikt nie wspomniał tu jeszcze o najważniejszym. Wszystkie "inteligentne domy" i ich systemy zarządzania dają się zhakować. Nie pomogą wtedy wspomniane przez Ciebie UPS-y oraz wszelkie inne badziewie. Na razie hakerzy niezbyt się tym zajmują, bo i domów z takimi instalacjami jest niewiele. Królują więc pomyłki oprogramowania, przez które inteligentna lodówka zamówiła pewnemu redaktorowi dostawę trzech ton masła po tym, jak wyjmował kostkę by posmarować kanapkę na śniadanie. Gorzej będzie, jak złodzieje zamiast łomem drzeć zamki, przejmą nad nimi kontrolę za pomocą krótkiego programu. I nie łudźmy się, niewielu z nas zarabia tyle, by zakupić zabezpieczenie takie jakie mają banki. Bo nie jesteśmy bankami. Więc zhakowanie domu będzie o wiele prostsze niż przejęcie cudzego konta. Dlatego tzw. inteligentny dom to namawianie przypominające mi pokemony. Wszystkim przedszkolakom były potrzebne, bez pokemonów życie w przedszkolu nie istniało, ale już tak nie jest i na pytanie po jaką cholerę ludzkości było to potrzebne, do dziś nikt nie odpowiedział.
 11. 2 points
  Ja zrobiłem sam...
 12. 2 points
  Ja to widzę niestety nieco inaczej i powiem szczerze że bardzo przykro sie czyta takie komentarze - to Państwo ma walczyć o czyste powietrze samo? Czy to nie w interesie obywateli jest dbać o otoczenie? Czy to nie my jesteśmy odpowiedzialni za to, gdzie i w jakich warunkach żyjemy? To, że są pieniądze i najwięcej dofinansowania dostają najbiedniejsi to chyba dobrze. Tyle, że nam Polakom ciągle mało. Dzisiaj pieniądze i programy dotacyjne są. Jutro może ich nie być. Jedno jest pewne - jak sami się nie zabierzemy za działania, to zrobimy na złość tylko sobie nawzajem.....
 13. 2 points
  Przy takiej konstrukcji płyty fundamentowej z powodzeniem można stawiać nawet obiekt piętrowy
 14. 2 points
  Jesteś pewien, że sąsiad ma "odrolnioną" całą działkę ? W ewidencji gruntu tamta działka ma oznaczenie B ? Ps. Dokładnie to co napisałem służebność to nie droga i nie podlega, w zasadzie, zadnym wymogom co do jej stanu.
 15. 1 point
  Takie informacje podaje się na początku, bo to zmienia widzenie tematu. Jeśli sytuacja występuje na zewnątrz, na działce, to co Ci przeszkadza kapanie? Licznik tego nie zauważy.
 16. 1 point
  Katolik ci powiem, oko za oko ząb za ząb. Plujesz od zawsze w twarz i się czepiasz to masz na co zasłużyłes. Przez takich jak ty przemadrzalkow to forum jest prawie wymarle.
 17. 1 point
  Zejdziesz 100 zł, a klient pokocha Cię dwa razy mocniej 😁
 18. 1 point
  Czyli dobrze wyniuchałem, że będziesz korzystał
 19. 1 point
  Moim skromnym zdaniem - te 55 m2 ogrzejesz nawet wkładem kominkowym 9kW bez płaszcza i to ze 100% zapasem mocy. Ciepłe powietrze z kominka i tak ogrzeje górę. NA DOLE BĘDZIE BIŁO CIEPŁO OD SZYBY KOMINKA (PROMIENIOWANIE) A NA GÓRZE BĘDZIE CIEPŁE POWIETRZE, które powędruje do góry z dołu. Ewentualnie możesz się dogrzać na górze jakimś promiennikiem albo grzejnikami rozproszonymi - 2kW wystarczy na ogrzanie samej góry jak nie będziesz miał siły palić w kominku albo ci ogień w nocy wygaśnie.. CWU zrealizuj nawet małym podgrzewaczem przepływowym żebyś bez potrzeby nie grzał wody, którą użyjesz rano do kąpieli, potem do mycia naczyń z 3 razy i może kąpiel na wieczór. Jak będziesz miał zmywarkę to tylko cwu na kąpiel pozostanie. Mała przepływka wystarczy.
 20. 1 point
  Można zabudować i zrobić schowek na np. ozdoby choinkowe albo inne rupiecie . Przydają się takie schowki .
 21. 1 point
  Jeśli parkiet dobrze się trzyma, to jak najbardziej można wylać. Przy słabo przyklejonym parkiecie zaprawa może go odspoić od podłoża podczas wysychania. Pozdrawiamy Dzień dobry, Ad. 1. Tak, rekomendujemy gruntowanie preparatem weber.prim kwarc, więcej informacji znajdzie Pan na stronie: https://www.pl.weber/systemy-podlogowe/preparaty-gruntujace/weberprim-kwarc Ad. 2. Minimalna grubość wylewki to 10 mm nad przewodami ogrzewania podłogowego (wylewka weber.floor 4310). Do tego konieczne jest położenie siatki weber.floor 4945 na rurkach. Pozdrawiamy
 22. 1 point
  Ja mam bez kołków. I kilka wichur za sobą.
 23. 1 point
  Tyle, że akurat ja, nie doradzałam w tym temacie - raczej, sprostowałem niefortunne stwierdzenie. Ale uwaga teraz będę doradzał Niedaleko nas (od Rynku jakieś 8 km), w Unisławiu, jest coś takiego jak Lawendowe Sudety - Spółdzielnia rolnicza Unisław Sląski 97 www.facebook.com/lawendowesudety. Pogadaj z dziewczynami, doradzą, sprzedadzą własne ekologiczne wyroby (polecam mydło i sok), być może kupisz u nich sadzonki "przyzwyczajone" do naszego wałbrzyskiego klimatu.
 24. 1 point
  Minus dziesięć - powiadasz ? http://www.egzotycznyogrod.com/agawy.php Tak wiem ..................., ............................................, ..................................... . Ale: z https://poradnikogrodniczy.pl/agawa-ogrodowa.php
 25. 1 point
  Po przeliczeniu u mnie wyszło praktycznie to samo co wydałbym na grzejniki .Jak nie ciut taniej . Jeśli chodzi o materiały oczywiście , robocizna była moja .
 26. 1 point
  Lawenda może podmarzać. Musi mieć glebę przepuszczalną, lekko zasadową, więc nie wsypuj do donicy workowanej ziemi do kwiatów (bo to głównie sam torf). Czy ta donica nie ma odpływu? Jeśli tak, to najwyżej można posadzić tam gatunki jednoroczne. Z lawendą ładnie komponują się trawy ozdobne, np. ostnica trzcinnikowata, kostrzewy. Można też posadzić krzewy szczepione na pniu - np. podobne wymagania co lawenda będzie miała karagana Walker.
 27. 1 point
 28. 1 point
  Nie bez przyczyny pokazałem akurat taką centralę - z uwagi na ciężar i wymiary może być podwieszona pod sufitem wewnątrz domku. Ps. Jakoś nie widziałem by zakwestionowano wcześniej grzejniki elektryczne akumulacyjne - to zabierają znacznie więcej miejsca.
 29. 1 point
  Chyba nie... W tym domku widzę na miejsce na trzy aparaty
 30. 1 point
  Gdyby miało sie coś stać to by już dawno się to stało. Nie ma w tym nic niepokojącego, ale jeżeli chcesz to załatać to nie potrzeba żadnego zbrojenia i betonu, wystarczy jak zamurujesz to na zaprawie cementowej kawałkami cegły które musiałbyś dociąć tak aby weszły w tą bruzdę.
 31. 1 point
  Wełna mineralna np. wełna skalna ze względu na swoją paroprzepuszczalność jest idealnym materiałem do izolowania domów drewnianych. W zależności od sposobu wykończenie elewacji dobierane są odpowiednie produkty i np. do elewacji metodą lekką mokra (deska elewacyjna) najlepiej sprawdzają się miękkie produkty układane między rusztem drewnianym np. wełna Rockton https://www.rockwool.pl/produkty/rockton lub Superrock https://www.rockwool.pl/produkty/superrock Następnie na produkt przychodzi wiatroizoalcja mocowana do rusztu, koniecznie listwa dystansowa i deska elewacyjna. Pominięcie listwy dystansowej zapewniającej wentylację może skutkować wykropleniem się pary wodnej na desce i w konsekwencji jej uszkodzenie. Elewację możemy również wykonać metodą lekką mokrą gdzie warstwę wykończeniową stanowić będzie warstwa tynku. Wówczas wełnę np. Frontrock max E https://www.rockwool.pl/produkty/frontrock-max-e mocuje się łącznikami do drewna i następnie wykonuje warstwę zbrojącą z siatką i tynkiem.
 32. 1 point
  No i nie ma ocieplenia dachu i wykończenia dachu od środka: - 60m2 wełny grub 15cm po 20zł/m2 = 1200zł I folia, gipskarton - jakieś 1000zł No, jeśli i działkę chcesz mieć w tej cenie, to nie dasz rady, choćby to były Bieszczady albo głęboka Suwalszczyzna.
 33. 1 point
  To samo można powiedzieć o ciepłym montażu, ile w tym prawdy że coś to da? jedyny pewnik ciepłego montażu to wyższa cena.
 34. 1 point
  Bedzie ok pod warunkiem, że pokryje na maxa rzut powierzchni płyty kuchenki. Przecież ma odciągać i filtrować opary a nie tylko wisieć i działać 50/50.
 35. 1 point
  Nie wypowiadałem się nigdy przeciw energii elektrycznej i taką też nieraz polecałem, bo bez gazu można żyć, bez prądu nie da się. Więc po co płacić dwa rachunki i opłaty abonenckie jak można płacić tylko jeden.
 36. 1 point
  Jak to jest MINI piecyk to nie chce widzieć NORMALNEGO piecyka Po wykonie instalacji elektrycznej i po instalacji c.o. widać, że robi u Ciebie fachowcy nie z pod budki z pifem. Gratulacje i oby szlo tak dalej
 37. 1 point
  Toż to już by musiał być gruppensex 😂😂😂 Ale, ale... Strzelać z gumy to Twój sprzęt potrafi 😂😂😂
 38. 1 point
 39. 1 point
  Te posty nie są merytoryczne. To jakieś ględzenie, wprowadzające w błąd, mniej kumatego czytelnika. Prawdy (normalnej, a nie objawionej) jest mniej niż w stwierdzeniu, że ja jestem atrakcyjnym szatynem.
 40. 1 point
  Źle ci wiadomo Poprawienie stanu drogi (jeśli jest to droga, albo odrębna działka ze służebnością "drogową")) należy do zwykłych czynności, a w zasadzie do obowiązku zarządu/współwłaścicieli i potrzeba zgody zwykłej większości - czyli 50% + 1. I po raz kolejny. Sprawdź status tej "drogi": - czy jest odrębną działką, - czy jest drogą, - jak jest opisana służebność w KW i akcie notarialnym. Jest to kluczowe dla sprawy utwardzenia tej "drogi" i dla wiaty.
 41. 1 point
  Racja - zbytnio uprościłem. Jakie jest oznaczenie na MPZP tego terenu - ML ? I jeszcze jedna sprawa. W zasadzie, jeśli budynek mieszkalny (rekreacyjny to też mieszkalny) jest zamieszany przez cały rok, to naliczą tak jak za mieszkalny (jednorodzinny).
 42. 1 point
  To jest ubezpieczenie grupowe na życie i zdrowotne, nie na mieszkanie, czy domek... to są różne rzeczy... To Heniowe ubezpieczenie, o którym pisze...
 43. 1 point
  O podatku decyduje gmina i tam powinnaś udać się z tym pytaniem. Natomiast co do domku letniskowego z którego chcesz zrobić domek całoroczny to może okazać sie problem, bo zmieniasz przeznaczenie użytkowania.
 44. 1 point
  Oznaczenia użytku gruntu w ewidencji gruntów, budynków i lokali to coś zupełnie innego niż przeznaczenie działki w MPZP. W ewidencji gruntów B znaczy, że jest to działka budowlana, ale nie daje Ci uprawnień do budowy domu jednorodzinnego. To co możesz na danym gruncie o użytku B wybudować powie Ci MPZP a w przypadku jego braku decyzja o warunkach zabudowy. Dopiero na podstawie jednego z nich przystępujesz do projektowania.
 45. 1 point
  Przecież w instrukcji siłowników masz bardzo dokładnie opisane jak sie montuje napęd, poczynając od okablowania, przez oobliczenia słynnego trójkąta otwarcia, po schematy podłączenia fotokomórek. Usiądź, skup się, przeczytaj ze zrozumieniem, wykonaj. Kierunek otwarcia bramy potraktuj tak, jakbyś ulicę miał na podwórku, a podwórko było ulicą. I wsio. Być może coś będziesz musiał spawać, ale jak pogłówkujesz, to i spawanie ominiesz, bo zamiast spawać powiercisz otwory i śrubami przykręcisz i ramiona siłowników, i silniki. Warto na bieżąco używać farby antykorozyjnej w miejscach, do których juz nigdy nie dotrzesz. Spowalnia to montaż, ale wiesz, że rdza nie zeżre miejsc montażu i się luz nie pojawi.
 46. 1 point
  Szczelina rozumiana jako dosłownie rysa może wystąpić, ale nie takie coś jak na zdjęciu. Tu widać że cała rama chyba chodzi, swoją drogą aż dziwne jak im udało się to aż tak spaprać.
 47. 1 point
  Powierzchnia ca. 140 metrów. Tak garaż zasysał ciepło. W zasadzie na spółkę z wyłazem na poddasze (ocieplony strop, ale poddasze już nie). Niekoniecznie. Odczuwanie temperatury jest zupełnie inne przy grzaniu kalafiorami, niż przy podłogówce. Mieszkam w bloku i czasem się trzęsę przy 20 stopniach. Jadąc do 18 stopni na budowie, jest mi ciepło i się rozbieram.
 48. 1 point
  Olek... że jacyś nowi użytkownicy wpadają i bawią się w archeologów, jeszcze rozumiem, ale Redakcja? kociołek dawno wisi. Nawet jeśli mamy zasobnik to można programować podgrzewanie wody w danych godzinach. Nie trzeba podtrzymywać temperatury 24/7
 49. 1 point
  Potem może się okazać drożej , wywal wszystko łącznie z legarami i zrób jak w mądrych książkach pisze . Trochę chudziaka , folia , styro , folia , wylewka . Na Twoje życie starczy ...i Twoich dzieci pewnie też ..
 50. 1 point
  Czym pomalowaną? Farba się trzyma? Jeśli farbą akrylową czy lateksową to ja zastosowałbym grunt polecany przez producenta nowej farby. Na to dałbym jedną warstwę białej farby i dalej 2 warstwy ecru. Nie dawaj farby podkładowej.
This leaderboard is set to Warszawa/GMT+02:00
 • Newsletter

  Want to keep up to date with all our latest news and information?

  Sign Up
×
×
 • Utwórz nowe...