Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Aktywni na Forum


Posty wysoko ocenione

Pokazuje posty z najwyższą reputacją od 26.02.2019

 1. 4 points
  Zaglądaj, pisz jak najczęściej. Forum potrzebuje normalnych użytkowników. Inaczej zginie marnie.
 2. 3 points
  Z gazem nie wyjdziesz - koszty instalacji cię zjedzą. Grzejnik akumulacyjny, ale z ceną za prąd.... przy grzejniku 1000W wychodzi 396 zł/m-c. Biorąc pod uwagę, że masz taki zawód a nie inny i często cię w domu nie będzie - ja bym prąd wybrał.
 3. 2 points
  Fachowiec nie układania - no, może zrobił to niezbyt starannie, ale zachował - tak jak wymaga tego producent - przerwy dylatacyjne z każdej strony, bo deska, to deska... trzywarstwowa, ale z "żywego" drewna, które, w zależności od zmieniającej się wilgotności - pracuje! Czy klejona do podłoża, czy ułożona jako "pływająca" - chodzi i pracuje. Ale, co by nie mówić - to on, ten fachowiec - powinien sam wykończyć to połączenie właśnie listwą korkową...
 4. 2 points
  Jak w temacie . Ktoś ma pomysł ile może to kosztować - sama robocizna , bruk i te mebelki .. Ile można za takie coś zażądać ??
 5. 2 points
  Agawę raczej nie bo jest niebezpieczna dla małych dzieci, a tym bardziej w takim miejscu. Nie wytrzyma też naszych zim bo to nie ten minus ileś tam ją zabija ale nasze zmienne warunki pogodowe. Żona chce lawendę to ma być lawenda i już. U siebie mam na takiej wyniesionej półce kilka sztuk i ładnie zimują. Trzeba tylko przed największymi mrozami okryć włókniną. Wyłóż w tę doniczkę 3 cm warstwą XPS, na dno możesz dać trochę czegoś ale nie musisz bo zastoin i tak nie będzie gdyż donica jest wyniesiona, a ziemia jak pisze Elfir. Ja bym nie mieszał z niczym tej lawendy bo będzie wyglądać jak chwastowisko. Najlepiej wygląda sama lawenda a najładniejsza jest odmiana francuska, choć jest najmniej mrozoodporna. No i ten zapach !
 6. 2 points
  To jest doświadczenie z Twoich prac? Takie odspajanie, to wynik nieprzestrzegania technologii klejenia... Jeśli kleisz w nieodpowiednich temperaturach, klej nie ma szans na osiągnięcie odpowiednich parametrów i nie jest to przyczyna oświetlania przez słońce, bo tak można zrozumieć Twój wpis (wpływ światła czy UV) tylko ogrzania powierzchni klejonej ponad 25 stopni... Taki np klej Crersitu wymaga temperatur od +5 do +25 stopni - jak kleisz latem w temp ponad 30 stopni osłanianie niewiele da... Przed laty robiłem taras od południowo-zachodniej strony i osłanianie niewiele dawało... Było upalne lato i pomimo osłaniania plandeką, mogłem pracować tylko od godz 6 do godz 11i po przerwie po 17 do nocy.
 7. 2 points
  W tak małym domku - sens ma tylko ogrzewanie podłogowe elektryczne (kable lub maty). Drugim niezbędnym elementem jest rekuperacja. Zapomnij o tych rekuperatorach kanałowych, bo koszt wykonania prawidłowej wentylacji (z ułomną rekuperacją) przewyższy koszt wykonania wentylacji mechanicznej w oparciu o "normalną" centralę wentylacyjną z rekuperacją. Luknij: http://www.vents-group.pl/oferta/wentylacja-profesjonalna-centrale/centrale-wentylacyjne-z-odzyskiem-ciepla-do-1000-m3-h/vut-vue-100-p-mini . Koszt materiałów: centrala około 1.200zł + anemostat wywiewny (łazienka) + 2 anemostaty nawiewne (inne pomieszczenia) + czerpnia + wyrzutnia + kanały wentylacyjne = około 2.000 zł. Ps. Pozostała kwestia grzania CWU - istotna w tak małym domku, bo koszt CWU będzie wyższy niż koszt ogrzania powierzchni. Najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie najtańsza pompa ciepła do CWU - np: https://www.ceneo.pl/50307244#tab=spec
 8. 2 points
  Tak. Mam nadzieję, że przyjdzie jeszcze czas na rozsądek. Bo ułatwianie sobie pracy i czynienie jej lżejszą tylko po to, żeby po pracy gnać co prędzej na siłownię żeby się zmęczyć, to brak krytycyzmu i rozsądku, a nie nowoczesność. Nikt nie wspomniał tu jeszcze o najważniejszym. Wszystkie "inteligentne domy" i ich systemy zarządzania dają się zhakować. Nie pomogą wtedy wspomniane przez Ciebie UPS-y oraz wszelkie inne badziewie. Na razie hakerzy niezbyt się tym zajmują, bo i domów z takimi instalacjami jest niewiele. Królują więc pomyłki oprogramowania, przez które inteligentna lodówka zamówiła pewnemu redaktorowi dostawę trzech ton masła po tym, jak wyjmował kostkę by posmarować kanapkę na śniadanie. Gorzej będzie, jak złodzieje zamiast łomem drzeć zamki, przejmą nad nimi kontrolę za pomocą krótkiego programu. I nie łudźmy się, niewielu z nas zarabia tyle, by zakupić zabezpieczenie takie jakie mają banki. Bo nie jesteśmy bankami. Więc zhakowanie domu będzie o wiele prostsze niż przejęcie cudzego konta. Dlatego tzw. inteligentny dom to namawianie przypominające mi pokemony. Wszystkim przedszkolakom były potrzebne, bez pokemonów życie w przedszkolu nie istniało, ale już tak nie jest i na pytanie po jaką cholerę ludzkości było to potrzebne, do dziś nikt nie odpowiedział.
 9. 2 points
  Ja zrobiłem sam...
 10. 2 points
  Ja to widzę niestety nieco inaczej i powiem szczerze że bardzo przykro sie czyta takie komentarze - to Państwo ma walczyć o czyste powietrze samo? Czy to nie w interesie obywateli jest dbać o otoczenie? Czy to nie my jesteśmy odpowiedzialni za to, gdzie i w jakich warunkach żyjemy? To, że są pieniądze i najwięcej dofinansowania dostają najbiedniejsi to chyba dobrze. Tyle, że nam Polakom ciągle mało. Dzisiaj pieniądze i programy dotacyjne są. Jutro może ich nie być. Jedno jest pewne - jak sami się nie zabierzemy za działania, to zrobimy na złość tylko sobie nawzajem.....
 11. 2 points
  Przy takiej konstrukcji płyty fundamentowej z powodzeniem można stawiać nawet obiekt piętrowy
 12. 2 points
  Jesteś pewien, że sąsiad ma "odrolnioną" całą działkę ? W ewidencji gruntu tamta działka ma oznaczenie B ? Ps. Dokładnie to co napisałem służebność to nie droga i nie podlega, w zasadzie, zadnym wymogom co do jej stanu.
 13. 2 points
  Dla wszystkich zainteresowanych: Byłem w Wydziale Budownictwa w moim mieście, Pani oznajmiła mi, że wiatę jak najbardziej można budować, droga wewnętrza która widnieje też jako taka na mapkach ewidencyjnych nie jest działką budowlaną, dlatego nie obowiązują przepisy o odległości 3 metrów od granicy działki. Poleciła mi jednak dla 100% pewności złożyć wniosek o pozwolenie na budowę, tak też zrobiłem i teraz czekam na decyzję, ale jestem dobrej myśli. Jak się sprawa wyjaśni dam znać. Mam nadzieję, że sprawa będzie przydatna dla wszystkich którzy w przyszłości bedą miały podobny problem. Pozdrawiam
 14. 1 point
  Te "rurki" fi 160mm w jakim celu? Przepusty? Chcesz dawać anemostaty 150mm? Policzył to ktoś? Kanały wentylacyjne będziesz prowadził w wylewce? Zacznij od dokładnego policzenia ile m3 nawiewów i wywiewów potrzebujesz. Z pomieszczeń brudnych wywiewy kuchnia licz 50-70 m3/h , 50 m3/h z łazienki, 30 m3/h z WC, 15m3/h z pomocniczego pomieszczenia bez okna (garderoba) Nawiewy licz pokoje 30m3/h, sypialnie 20m3/h dla 1 osoby Potem podlicz, zrób bilans - ile masz wywiać i ile nawiać. Zobacz czego jest więcej, gdzie ewentualnie dołożyć i czego żeby było zrównoważone. Dobierz średnice przewodów (kanałów) W salonie masz zaznaczony na planie wywiew, powinien być nawiew. Nie możesz łączyć wentylacji grawitacyjnej i mechanicznej, pamiętaj o tym. Czyli kotłownia i garaż muszą być odcięte szczelnie. To tyle z grubsza.
 15. 1 point
  Zejdziesz 100 zł, a klient pokocha Cię dwa razy mocniej 😁
 16. 1 point
  Ostry jak ostry ale przede wszystkim prawidłowo naostrzony aby szedł równo a nie po skosie jak to mówią nie robił kiełbasy no i prowadnica też musi być dobra aby nie miała spływów.
 17. 1 point
  Moim skromnym zdaniem - te 55 m2 ogrzejesz nawet wkładem kominkowym 9kW bez płaszcza i to ze 100% zapasem mocy. Ciepłe powietrze z kominka i tak ogrzeje górę. NA DOLE BĘDZIE BIŁO CIEPŁO OD SZYBY KOMINKA (PROMIENIOWANIE) A NA GÓRZE BĘDZIE CIEPŁE POWIETRZE, które powędruje do góry z dołu. Ewentualnie możesz się dogrzać na górze jakimś promiennikiem albo grzejnikami rozproszonymi - 2kW wystarczy na ogrzanie samej góry jak nie będziesz miał siły palić w kominku albo ci ogień w nocy wygaśnie.. CWU zrealizuj nawet małym podgrzewaczem przepływowym żebyś bez potrzeby nie grzał wody, którą użyjesz rano do kąpieli, potem do mycia naczyń z 3 razy i może kąpiel na wieczór. Jak będziesz miał zmywarkę to tylko cwu na kąpiel pozostanie. Mała przepływka wystarczy.
 18. 1 point
  To jakaś okleina? Można próbować przykleić i zamalować łączenie, ale idealnie już wyglądać nie będą.
 19. 1 point
  Tyle, że akurat ja, nie doradzałam w tym temacie - raczej, sprostowałem niefortunne stwierdzenie. Ale uwaga teraz będę doradzał Niedaleko nas (od Rynku jakieś 8 km), w Unisławiu, jest coś takiego jak Lawendowe Sudety - Spółdzielnia rolnicza Unisław Sląski 97 www.facebook.com/lawendowesudety. Pogadaj z dziewczynami, doradzą, sprzedadzą własne ekologiczne wyroby (polecam mydło i sok), być może kupisz u nich sadzonki "przyzwyczajone" do naszego wałbrzyskiego klimatu.
 20. 1 point
  Redakcja i NIBMSKO proponuje Spotkanie Przyjaciół Wszelakich a Zwłaszcza Forum Budujemy Dom. TERMIN spotkania Forumowiczów BudujemyDom.pl to 31.05.2019 - 02.06.2019r. Proszę zapisać sobie w kalendarzyku Spotykamy się na Ranczu w piątek. Sobota Piknik nad zalewem w Poraju - powrót autokarem do miejsca zakwaterowania i dalsza zabawa NOCLEG: Ranczo Czerwony Młyn https://www.czerwonymlyn.pl/ Zakwaterowaniem i wszystkimi sprawami noclegów zajmuje się @bajbaga pisać na PW PIKNIK: Miejscówka zeszłorocznej integracji Żeglarsko - Rekreacyjnej się spodobała więc zostajemy. http://www.kwenif.pl GPS: 50°39'57 19°12'15 42-360 Jastrząb ul. Zielona 24 Atrakcje i program spotkania będzie aktualizowany w tym poście. LISTA OSÓB
 21. 1 point
  Bajbaga - nie bądź naiwny. Sprzedawcy w necie mają w ofercie też "mrozoodporne" palmy i eukaliptusy. O tym, jak zimuje się w Polsce palmy "mrozoodporne" możesz poczytać na forum oaza-palmy. Kabel ogrzewający + gruby chochoł. Zdjęcie jest z pixabay, wiec pewnie cyknięte w Kalifornii.
 22. 1 point
  Minus dziesięć - powiadasz ? http://www.egzotycznyogrod.com/agawy.php Tak wiem ..................., ............................................, ..................................... . Ale: z https://poradnikogrodniczy.pl/agawa-ogrodowa.php
 23. 1 point
  Chciałbym zaznaczyć czy bardziej uczulić Cię na te schody bo wydaje mi się, że są źle wykonane a dokładnie chodzi o wysokość ostatniego stopnia, powinien być niższy niż pozostałe bo trzeba doliczyć jeszcze na poddaszu wysokość wylewki. Jak wygląda pierwszy stopień? powinien być wyższy niż pozostałe. W innym razie będziesz musiał robić poziomowanie schodów, znaczy sie stopni.
 24. 1 point
  Lawenda może podmarzać. Musi mieć glebę przepuszczalną, lekko zasadową, więc nie wsypuj do donicy workowanej ziemi do kwiatów (bo to głównie sam torf). Czy ta donica nie ma odpływu? Jeśli tak, to najwyżej można posadzić tam gatunki jednoroczne. Z lawendą ładnie komponują się trawy ozdobne, np. ostnica trzcinnikowata, kostrzewy. Można też posadzić krzewy szczepione na pniu - np. podobne wymagania co lawenda będzie miała karagana Walker.
 25. 1 point
 26. 1 point
 27. 1 point
  Chyba nie... W tym domku widzę na miejsce na trzy aparaty
 28. 1 point
  Dlatego piszę o DWÓCH urządzeniach... Inaczej po ponad minucie pompowania - nawet wentylatorkiem niewielkiej mocy, zamontowanym w rekuperatorze do środka, czy na zewnątrz, w takiej kubaturze powstaną zauważalne różnice ciśnienia i np. zaciąganie powietrza zimnego z zewnątrz w niekontrolowany sposób jakimiś nieszczelnościami drzwi, okien...
 29. 1 point
  Właśnie o tym pisałem wyżej, nie zawsze to co napisane jest prawdą. producent nieuczciwy zawsze podniesie kaloryczność aby ładniej to wyglądało i więcej kasy zgarnąć
 30. 1 point
  Ja myślę, że przekroczysz założony budżet.
 31. 1 point
  Wiem, osoba świadoma może zejść na zawał, jak dojrzy do końca.
 32. 1 point
  Każde rozwiązanie ma swoje przeznaczenie. Świetliki rurowe pozwalają doświetlić pomieszczenia w których nie zastosujemy standardowych okien dachowych. Rura światłonośna świetlików pozwala doprowadzić światło do pomieszczeń pozornie zamkniętych jak na poniższym schemacie: Pozdrawiam Konsultant FAKRO
 33. 1 point
  Na takie traktowanie - nie tylko przez niego - solidnie zapracowałeś swoją tutaj działalnością Coż - taki jest zenek... Chyba już gdzieś to pisałem... Ooooo: Przydałoby się małe sorry
 34. 1 point
  Betonowych podłóg ciąg dalszy czyli poranne lanie z pompo gruszki. A w nocy zacieranie. Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
 35. 1 point
  Całkiem nieźle. Spawanie pierwsza klasa.
 36. 1 point
  Jak to jest MINI piecyk to nie chce widzieć NORMALNEGO piecyka Po wykonie instalacji elektrycznej i po instalacji c.o. widać, że robi u Ciebie fachowcy nie z pod budki z pifem. Gratulacje i oby szlo tak dalej
 37. 1 point
  Toż to już by musiał być gruppensex 😂😂😂 Ale, ale... Strzelać z gumy to Twój sprzęt potrafi 😂😂😂
 38. 1 point
 39. 1 point
  Mam podobne przemyślenia. 16 lat temu robiłem zadaszenie drewutni. Słupy które wkopywałem w ziemie włożyłem do grubych reklamówek, w których była niewielka warstwa przepracowanego oleju. Całość owinąłem taśmą, poprawiłem dodatkowo streczem aby zacisnąć i wkopałem na odpowiednią głębokość. Podglądam czasami jak te słupy tam żyją, wyłazi ponad grunt opity olejem słup, stoi to wszystko już tyle lat bez problemów. Myślę że nie warto czasami kombinować, tylko wykorzystać stare dziadka metody i będzie skutecznie.
 40. 1 point
  Te posty nie są merytoryczne. To jakieś ględzenie, wprowadzające w błąd, mniej kumatego czytelnika. Prawdy (normalnej, a nie objawionej) jest mniej niż w stwierdzeniu, że ja jestem atrakcyjnym szatynem.
 41. 1 point
  Powtórzę. Nie ma podstaw prawnych do zwracania się na drogę sądową. Wniosek musi zawierać jakiekolwiek uzasadnienie podparte przepisami prawa. W tym przypadku nie widzę takich podstaw.
 42. 1 point
  Szczelina rozumiana jako dosłownie rysa może wystąpić, ale nie takie coś jak na zdjęciu. Tu widać że cała rama chyba chodzi, swoją drogą aż dziwne jak im udało się to aż tak spaprać.
 43. 1 point
  My budowaliśmy energooszczędnie, może nawet na pograniczu pasywności. Poczynając od bryły, grubości ocieplenia, na wentylacji kończąc. Nie ma tu co porównywać, bo z tego co pamiętam dom o którym piszesz ma spory metraż i raczej nie był stawiany jako energooszczędny.
 44. 1 point
  Potem może się okazać drożej , wywal wszystko łącznie z legarami i zrób jak w mądrych książkach pisze . Trochę chudziaka , folia , styro , folia , wylewka . Na Twoje życie starczy ...i Twoich dzieci pewnie też ..
 45. 1 point
  Ława może być wyższa niż w projekcie. Nie może być węższa. Jeżeli w obu wariantach szerokość będzie taka sama (70 cm), ma problemu. Tylko po co to robić? I jak potem zostanie na tym oparta ściana nadziemia? Przypuszczalnie już nie osiowo na tej gigantycznej ławie 70/90 cm. A ława obciążona mimośrodowo zamiast osiowo będzie wywierać zupełnie inny nacisk na grunt. Uważam takie rozwiązanie (ławy 70/90 cm) za pozbawione sensu.
 46. 1 point
  Po to wykonuje się ławę fundamentową, aby zmniejszyć zużycie materiału użytego do budowy ścian podziemia i jednocześnie "odchudzić" budynek. Podstawa ławy musi mieć szerokość zgodną z projektem , bo od tego zależy nacisk jednostkowy przenoszony na grunt i kierownik budowy zadecyduje o sposobie wykonania.
 47. 1 point
  ~demo, mój błąd, napisałem, że złożyłem pozwolenie na budowę, a jedynie ją zgłosiłem to nie kosztuje nic, jezeli do 30 dni nie wyślą Ci odmowy, można budować
 48. 1 point
  Zawsze mnie drażni to, że takie artykuły są pisane po łebkach, bez zaangażowania, byle zgarnąć wierszówkę. Materiałów na ściany można byłoby wymienić więcej, w tym mniej oczywistych. Bo na oczywiste to każdy potencjalny czytelnik sam wpadnie, nie potrzebuje do tego kupować czasopisma. Natomiast gdyby poruszyć tematy: - maty Sibu - ile kosztują, jak się je układa? - korek: tapety, płytki ścienne. Jakie są różnice w technice kładzenia, odporności? - okładziny z paneli (drewnianych lub laminowanych), klejone bezpośrednio do ściany - jakie kleje, jak przygotować podłoże, jak wykończyć krawędzie? - sklejka - efekt niby rustykalnej boazerii lub całe płyty mocowane do ścian. - nowe rodzaje szkła ściennego (Rehau) - panele skórzane - tapety kamienne (łupkowe) To tak pierwsze z marszu, które przyszły mi na myśl, materiałów pewnie dałoby się znaleźć więcej. I są to tematy, które mnie naprawdę interesują a w necie trudno znaleźć szczegółowe informacje. Gdyby zostały szczegółowo, rzetelnie opracowane (ceny, montaż, wymagane narzędzia, potencjalni producenci), byłabym skłonna wówczas kupić czasopismo. Z tym, że autor musiałby się jakoś zaangażować w temat a nie odbębniać.
 49. 1 point
  Prawdopodobnie śnieżka 2w1 (to mój opis bo nazwy dokładnej nie pamiętam) biała przykryje brąz na tyle, że potem elegancko pobielona ściana przyjmie nowy kolor i nie będzie przebitek. Mówię prawdopodobnie ponieważ mi ten zabieg udał się w 100% podczas remontu na czarnym podłożu malowanym farbą olejną. Farba 2w1 okazała się skuteczna a potem niebieski kolor to pięknie przykrył.
 50. 1 point
  Często też takie "udogodnienia" okazują się być dobrymi początkami złego. Trzeba pamiętać że to dużo elektroniki która niestety nie jest wieczna, a im więcej tego mamy, tym większe prawdopodobieństwo wielu irytujących problemów. Problemów których niestety sami nie będziemy w stanie zlokalizować i usunąć. Ale co kto lubi i faktycznie nic nie trzeba.
This leaderboard is set to Warszawa/GMT+02:00
 • Newsletter

  Want to keep up to date with all our latest news and information?

  Sign Up
×
×
 • Utwórz nowe...