Skocz do zawartości

Aktywni na Forum

Posty wysoko ocenione

Showing content with the highest reputation on 29.01.2019 We wszystkich kategoriach

  1. Też tak kiedyś miałem, ale teraz się zmieniło i chyba będzie to już stan trwały.
    1 point
  2. A mnie coś się stało i po kawie boli mnie wątroba. Znajomy bioenergoterapeuta (czy jakoś tak), cały czas mi powtarzał żebym nie pił kawy bo jest szkodliwa i strasznie zamula organizm.
    1 point
  3. Nic prostszego ja szpachlowałem Acryl Putz Miejsca zawilgocone trzeba osuszyć, ustalić przyczynę zawilgocenia i usunąć przyczynę. Potem już można korzystać z produktów widocznych na filmie.
    1 point
  4. Idąc za obszerną wypowiedzią Eksperta - małe podsumowanie - sposób mocowania ma znaczenie i warunki wykonywania robót. Wracając do pytania. Oczywiście, zdaję sobie sprawę, że przechodzień na ulicy widząc odpadający styropian grafitowy zada pytanie o ten styropian, który widział na elewacji - czyli grafitowy. Z czasem jednak z rynku znikną styropiany o gorszych parametrach a pozostaną tylko szare lub/i niebieskie bądź różowe (to już moja nadinterpretacja rozwoju technologii) i będziemy zadawać pytanie wyłącznie o sam styropian. Pozdrawiam
    1 point
  5. Styropian grafitowy to takie samo tworzywo co styropian biały z wyjątkiem dodatku grafitu, który poprawia właściwości izolacyjne, bez wpływu na parametry mechaniczne czy też przyczepność kleju do powierzchni styropianu. Każde zdarzenie ma swoją przyczynę w tym również nietypowe jakim jest np. „odpadający styropian”, a wątek jest bardziej złożony niż można przypuszczać po wstępnej analizie. Ewentualne zjawisko odpadania styropianu to inaczej „nie trzymanie” się kleju, które może wynikać ze słabej jakości kleju do przyklejania płyt styropianowych i błędów wykonawczych wśród których nagminnie popełnianym jest nieprawidłowy sposób nakładania kleju. Opracowane i stosowane od wielu lat są dwie poprawne metody nakładania kleju cementowego: pasmowo-punktowa polegająca na rozłożeniu „ramki” kleju przy zewnętrznych krawędziach płyty i kilka „placków” kleju (3-6) wewnątrz, oraz metoda cało powierzchniowa, gdzie klej nakładany jest przy pomocy pacy zębatej na całą powierzchnię płyty styropianowej. Więcej informacji w poradniku na stronie Klejeni tylko na same placki jest absolutnie zakazane. Kolejna pomijana czynność to sprawdzenie stabilności podłoża do którego będzie mocowana izolacja oraz temperatura powietrza w jakiej będą prowadzone prace. Chłonne podłoża jak (np. beton komórkowy) do których będzie klejona izolacja powinny zostać zaimpregnowane gruntem uniwersalnym by wyeliminować ryzyko szybkiego odciągnięcia wody technologicznej z kleju potrzebnej do prawidłowego jego wiązania. Zbyt szybkie wyschnięcie kleju spowodowane szybkim "odessaniem" wody przez chłonne podłoże skutkuje znaczącym osłabieniem wiązania co może powodować odspojenie płyty styropianowej od kleju. W każdym przypadku wykonywanych prac ociepleniowych elewacji, szczególnie w przypadku mocowania styropianu grafitowego należy przestrzegać zaleceń wykonawczych i zabezpieczyć elewację siatka ochronną przed bezpośrednim działaniem słońca. Więcej informacji na stronie: zasady dla grafitowego styropianu
    1 point
  6. A drabina gdzie jest ? Ten taras z podjazdem ............... też bez drabiny ?
    1 point
  7. Co za ludzie , nie wiecie, że mnie trzeba wprost i konkretnie? W przeciwnym razie tracę czas i energię na poszukiwanie Świętego Graala? Taki elastyczny Soudala jest wszędzie. Kupię. Nie muszę się jednak spieszyć, bo głos trąbki wezwał pana Czesława i już tydzień jak go nie ma. W przyszłym też go nie będzie. Najwcześniej pojawi się w kolejnym. Sama się tego nie łapię. Zraziłam się do prac wykończeniowych . Zatem kram czeka, pomocnicy też.
    1 point
This leaderboard is set to Warszawa/GMT+01:00
×
×
  • Utwórz nowe...