Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Aktywni na Forum


Posty wysoko ocenione

Showing content with the highest reputation on 30.12.2018 We wszystkich kategoriach

 1. 1 point
  Ja pierdziele znowu? Gaweł jesli ci nie pasuje to jedź osobno. Jakie 2+ Zawoja? Nie no.... Bez jaj Czy jest tu jeszcze jakas maruda ktorej organizacja się nie podoba? W Zawoi są przynajmniej 3 fajne stoki na których mozna sie wyszaleć. Sklep z fajną kawiarnią. Cego nam jeszcze potrzeba?
 2. 1 point
  Właśnie po to jest ta odpowiedź. Wątek ma już przeszło 30 postów, a jedyne informacje jakie od ciebie spłynęły to: - belki się kiwają (stropy się huśtają), - to twoje belki, - rozmiar belki, - rozstaw belek. To tak jakbyś się zapytał jaki samochód kupić - czerwony czy czarny? Czerwony jest szybszy ale czarny ma lepsze opony i do pracy będziesz dojeżdżał 30km choć żonie bardziej podoba się ten z podgrzewanymi siedzeniami, a tobie kombi. Zastanów się jakiej odpowiedzi można udzielić na tak postawione pytanie przy takich danych. Koledzy już kilka razy postulowali o zdjęcia i konkretniejsze dane na temat stanu belek i przyczyn huśtania stropu. Ale nie. Ty dalej swoje Tylko skąd nasza wiedza na temat twojego stropu ma się brać - ze szklanej kuli? Jak napisała @Elfir Skoro już chcesz konfrontować wiedzę osób tu piszących ze znajomym, to dostarcz nam takiej samej ilości danych jakie ma twój znajomy który ten strop obmacał.
 3. 1 point
  I kto ma to policzyć? Podałeś jakieś dane? Jakiej klasy drewno? Jakiego rodzaju drewno? i co, jak policzysz momenty zginjące i wskaźniki wytrzymałości dla tej belki to co dalej? Co zrobisz z tą wiedzą? Powiedzmy, że z obliczeń wyjdzie, że graniczna wytrzymałość wyniesie 15MPa. Co dalej?
 4. 1 point
  Pewnie to jest wypowiedź: Bybownictwo! Albo to:
 5. 1 point
 6. 1 point
  I jeszcze dodatkowo wytwórcy dobrze na tym zarobią... I ja mam w to uwierzyć? Kreatywna księgowość robiona pod rok wyborczy. Adam M.
 7. 1 point
  Widzę, że kombinujesz i chcesz taniocha zrobić coś co będzie miało wpływ na bezpieczeństwo twoje i twoich bliskich przez najbliższe kilkanaście lat. Wezwij jakiegoś fachowca, osobę z uprawnieniami budowlanymi, projektanta aby zobaczył i ocenił cały ten bałagan i doradził jak to w najsensowniejszy sposób zrobić.
 8. 1 point
  Zaczynając nieco od końca pytania. Nie jest tak, że tynki oparte o wapno nie są częścią nowszych technologii oferowanych na rynku. Wyroby te musiano dostosować do wymagań techniczno - prawnych obowiązujących na rynkach UE. Czyli są one zazwyczaj workowane oraz w stanie, który wymaga dodania do nich jedynie wody w odpowiednich proporcjach. Oczywiście najbardziej znane są tynki cementowo - wapienne, ale praktyczne ich stosowanie ogranicza się obecnie zazwyczaj do pomieszczeń mokrych. To ograniczenie wynika głównie z łatwości stosowania oraz szybkości wykonania, które są cechą tynków gipsowych. Tynki gipsowe są więc technologią, która ma najwięcej cech pożądanych dla wykonawcy robót budowlanych, lecz niekoniecznie dla przyszłego użytkowania pomieszczeń. Na tynku cementowo - wapiennym można wykonać gładź wapienną i korzystać z aseptycznych właściwości wapna. Należy jednak pamiętać, że wtedy należy dobrać odpowiednią farbę, która nie będzie niwelować charakterystycznej dla wapna dobrej paroprzepuszczalności. Jednak pytanie dotyczyło tynków wapiennych więc teraz kilka słów o nowoczesnych zaprawach wapiennych. Są one mniej popularne obecnie niż tynki cementowo - wapienne, ale są najczęściej oparte nie tylko o wapno wiążące powietrzne, czyli to wiązane z tradycją wiejską, ale także o wapno wiążące hydrauliczne. Dodatkowo w tych wyrobach są obecne domieszki i dodatki charakterystyczne dla współczesnej chemii budowlanej. Jednak te wyroby są dedykowane do zabytków lub specyficznych rodzajów nowoczesnego budownictwa, chociaż mogą być także stosowane na standardowe podłoża. Nie tracą te wyroby pozytywnych właściwości wapna, ale ich stosowanie jest nieco bardziej czasochłonne i droższe niż wykończenie oparte na gipsie. Dodatkowo, aby zachować właściwości związane z wapnem trzeba stosować odpowiednie gładzie wapienne i farby, które nie będą tak łatwo zmywalne jak reklamowane w telewizji. Jest więc coś za coś. Przechodząc do klimatów rustykalnych, wspomnianych na początku pytania to inny był wtedy rodzaj ściany, rodzaj tynku i oczekiwania eksploatacyjne. Ściany były drewniane, tynk oparty na wapnie powietrznym, te składowe razem dawały o wiele lepszą paroprzepuszczalność jak i właściwości aseptyczne. Jednak bielenie wapnem powtarzane co roku nie byłoby obecnie pożądaną czynnością. Jest zawsze coś za coś, ale nie jest tak, że zawsze trzeba stosować technologie standardowo używane na rynku. Pozdrawiam, Paweł Bałos Ekspert SPW
This leaderboard is set to Warszawa/GMT+01:00
 • Newsletter

  Want to keep up to date with all our latest news and information?

  Sign Up
×
×
 • Utwórz nowe...