Skocz do zawartości

Aktywni na Forum

Posty wysoko ocenione

Showing content with the highest reputation on 21.08.2018 We wszystkich kategoriach

  1. Nie widzisz sprzeczności w tych stwierdzeniach? Bo ja tak. Trzech faz nie można bo wytrzymałość... WIĘC JAK MA WYTRZYMAĆ WSZYSTKO TA JEDNA (biedna) FAZA??? Ma wytrzymać wszystko za te trzy? Nie tak więc hop, siup. To wszystko się wylicza, zwykłe rachowanie i tyle.
    2 points
  2. Napisałem do Firmy Z500 aby przesłali mi przekrój budynku. Pewnie jutro rano będę miał odpowiedź w tej sprawie, i przekonamy się jak w rzeczywistości wygląda sytuacja z tym biurkiem pod skosem. Mam nadzieję że mi taki przekrój udostępnią. Na stronie widziałem jeszcze elewacje i wygląda mi wstępnie na to że ta wizualizacja z łazienki może być rzeczywista. https://z500.pl/projekt/29588/Z2_A,dom-w-stylu-dworkowym-z-uzytkowym-poddaszem.html Tylko że to jest jakaś inna wersja kolorystyczna. Sam się zastanawiam która jest lepsza. A wam która się bardziej podoba?
    1 point
  3. Mimo to warto przypominać, aby NIE BAĆ SIĘ POLICZYĆ. Jeśli ktoś ma 4,5 kW w umowie na dostawy energii, to nie wykorzysta WSZYSTKICH walorów kuchenki indukcyjnej 7,2 kW i to nieważne czy się będzie bał, czy nie. Całe 7,2 kW przy 230V oznacza zabezpieczenie 35A tylko na obwodzie kuchenki. Dlatego apetyty trzeba poskromić i zadowalać się mniejszą mocą.
    1 point
  4. Zapraszamy na stronę https://webapps.viessmann.com/vibooks/PL/pl gdzie znajdują wszystkie nasze dokumentacje techniczne. Tam też w wytycznych projektowych można znaleźć wykresy mocy czy też COP w funkcji temperatury zewnętrznej. Wykresy są indywidualne dla każdej mocy więc niema sensu ich przeklejać na stronę.
    1 point
  5. Pomysła mam.😎 Na włazie do tej studni aż się prosi aby zainstalować starą abisynkę (najlepiej żeliwną) - jako atrapę. Np. coś takiego: Solidnie przykręcić bo będzie to (ta "abisynka") dźwignią ułatwiającą przesunięcie włazu.
    1 point
  6. Na wszelki wypadek wstawiam jeszcze raz zdjęcie owych rozplenic. Tak się zastanawiam, czy to rzeczywiście są rozplenice, koleżanka zasiała ziarno niepokoju. Słońca teraz nie mają zbyt wiele, ponieważ stoją w cieniu miskanta. Mają zbyt małe doniczki, nie trzymają pionu, więc wtuliłam je między sztywne badyle miskantowe i one je podtrzymują. Niebawem pomyślę o ich posadzeniu. Pocieszyłeś mnie Demo informacją o sośnie, ale i zmartwiłeś jednocześnie . Bo to oznacza, że muszę się uwinąć z tą górą żwiru. A teraz musiałam na chwilę porzucić żwir. Stałam się bowiem znienacka posiadaczką "przytulonych" roślin, które w przeciwnym razie dokonałyby żywota . Nie byłoby w tym nic złego gdyby nie fakt, że tych badyli jest sporo, do wczoraj u mnie były upały, wolne się kończy, a chabazie trzeba szybko zagospodarować. Nie są w wybitnej formie, ale może choć część się przyjmie . Niektóre mają wspaniałe, grube łodygi i pięknie by wyglądały w ogrodzie japońskim. W związku z nimi musiałam pozmieniać pewne wymyślone już koncepcje. I tak wokół studni, gdzie miały rosnąć same budleje, a dół chciałam zadarnić irgą, posadziłam parę. Studnię pokazuję z dwóch stron: od strony sąsiadów i od strony tarasu. Resztę ( to głównie jałowce i cyprysy) rozplanowałam jako kolejne piętro nasadzeń wzdłuż granicy zachodniej i północnej. Te planuję wkopać dziś. Wczoraj wkopywałam jakieś najwyższe, jako pierwszą linię. Gdzieś pomiędzy nimi chciałabym wpakować te trawy. Zmartwiłaś mnie Elfir informacją o rdzy gruszowej i jej wpływie na inne rośliny. Pewnie bez chemii się nie obejdzie. Masz coś , co polecasz? Ostatnie trzy zdjęcia robiłam z góry. Pokazują plan nasadzeń tego obszaru. Gdzieś bym jeszcze chciała wetknąć trawy. Na koniec o kolejnym dylemacie. Chodzi o czeremchę, tę widoczną na ostatniej fotce przy skalniaku. Trzymam ją dla ptaków i cienia. Przyczynia mnóstwo pracy, bo sieje owoce jak oszalała, a one się przyjmują. Wyciąć czy nie wyciąć oto jest pytanie. Uwagi i sugestie mile widziane .
    1 point
This leaderboard is set to Warszawa/GMT+02:00
×
×
  • Utwórz nowe...