Skocz do zawartości

Aktywni na Forum

Posty wysoko ocenione

Showing content with the highest reputation on 09.09.2016 w Posty

  1. Jeszcze bardziej uściślę, żeby dla czytelników forum było jasne. Nie lubię słowa - "zmusza". Chcesz - bierz, nie chcesz - nie bierz. Tyle w temacie. Nie przepadam za przekonywaniem kogoś, że jak wchodzę do wody, to będę miał mokre nogi. Tak jak pisałem - pracuję w tym biznesie dość sporo. Nie raz tak było, że po przedstawieniu oferty banku B bankowi A, bank A dostosował swoją do oferty banku B. Nie piszę, że to reguła, że tak jest zawsze, ale wiele zależy - od banku, od doradcy, dyrektora oddziału. Oddziały też mają swoje plany sprzedażowe i zrobią czasem wiele, żeby zatrzymać klienta. W 9 przypadkach bank odeśle do innego, w 10 zmieni swoją. Bank nie jest instytucją charytatywną, ale też w czasach konkurencji można o swoje walczyć. Trzeba mieć argumenty w postaci odpowiednich wpływów, dobrego BIKu itd. Najgorzej jak przyjdzie do mnie koleś i mówi: "panie, ale ja mam dom wart milion i ziemi na dwa miliony, a chcę tylko 100tys." Bank chce kasę, nie ziemię i nie dom. Bank chce zarabiać i robi to. Rzecz w tym, żeby nie dać się wydymać i na wszystko zgadzać. Tak jak pisałem już wyżej - jestem doradcą finansowym, więc trochę się na tym znam. "I pisanie że jak pokaże się w banku lepszą ofertę z innego banku to dostanie się kredyt na takich samych warunkach w tym banku bo to bzdura. Bank to nie hurtownia budowlana gdzie można potargować się o ceny i rabaty." - Twój przypadek to nie reguła. Nie będę dalej ciągnął wątku. Jeżeli ktoś z Was ma konkretne pytania - piszcie!
    3 points
  2. Sterowanie strefowe - pokojowe - ogrzewaniem podłogowym jest raczej gadżetem, aniżeli daje jakieś korzyści. A to dlatego, że: 1. Podłogówka działa powoli. Wolno się ładuje ciepłem i długo oddaje ciepło po tym, jak już przestanie być ciepłem ładowana. Sterowanie pokojowe nie ma jak tym procesem sterować. 2. Podłogówka jest samosterowna. Jako że jest niskotemperaturowym źródłem ciepła, podłoga osiąga temperaturę zbliżoną do temperatury powietrza nad nią. Kiedy te temperatury się do siebie zbliżają. podłoga zaczyna coraz mniej ciepła oddawać. Mało tego! Jeśli w kominku pali się ogień, to podłogówka w jego sąsiedztwie NIE ODDA ciepła, ponieważ różnica temperatur między podłogą a otoczeniem to uniemożliwi. Mamy tu odczuwaną na własnej skórze II Zasadę Termodynamiki, którą wkuwając w podstawówce, nie wiedzieliśmy do czego odnieść. Co jeszcze ? 3. W związku z tym, że: A. różnica temperatur ogranicza oddawanie ciepła z podłogi B. podłoga nie może mieć więcej niż coś koło 26 stopni C(nie pamiętam dokładnie) ...ogrzewając pomieszczenie podłogówką... nie sposób tego pomieszczenia przegrzać. Zatem niepotrzebne jest sterowanie pokojowe. Tak to widzę, tak rozumiem i namawiam Cię do uproszczenia instalacji, bo nie potrzeba tu kosztów i komplikacji. Sprawdziłem na sobie już przez 3 zimy.
    2 points
  3. ad 1 Leszku, Lesiuniu. II zasada termodynamiki działa dokładnie tak, jak ten twój regulator. Gdybyś go nie miał, sytuacja byłąby identyczna, ino że zamiast regulatora prawa fizyki odłączyłyby tę pętlę, o której piszesz. ad 2 Jedynie słuszne jest w moich wypowiedziach odnoszenie się do rozumienia praw fizyki. Cała reszta jest chciejstwem i wolną wolą inwestorów. PS Choć mogę się mylić, bo niewykluczone, że mam tylko wrażenie, że w przypadku podłogówki pojąłem jej fizykę.
    1 point
  4. Nie przewiduje bo nie takie jego zadanie. To wyprzedzenie rozumiane jest przez natychmiastową reakcję na zmianę temperatury zewnętrznej, co ma kapitalne znaczenie przy dużej bezwładności termicznej domu i samego ogrzewania podłogowego. Sterownik pokojowy ma za zadanie kompensowanie w górę lub w dół, temperatury jaką serwuje nam system pogodowy, co równie dobrze można zrobić przez zmianę ustawień krzywej grzania. Z tego co mi wiadomo to sterownik pokojowy nie służy do różnicowania temperatur w poszczególnych pomieszczeniach bo od tego są regulatory temperatury na grzejnikach lub na pętlach w przypadku ogrzewania pokojowego.
    1 point
  5. albo pogodowy, albo pokojowy. Jest mnóstwo zadowolonych użytkowników obu rozwiązań. Czasami są stosowane oba rozwiązania razem - pokojowe z ogranicznikiem w postaci dodatkowego sterownika pokojowego Ja osobiście mam pokojowy - ale tylko 1 sterownik na kondygnację. Uważam, że nie ma konieczności stosowania w nowych domach w każdym pomieszczeniu osobnego sterownika. Temperatura jest na tyle stabilna że 1 sterownik na kondygnację w zupełności wystarczy Jeśli chodzi o zasobnik CWU, to nie musisz brać jakoś specjalnie dużego(jak np. 300l). Patrz na relacje wielkość/cena Przy PC gdy grzeje się w okienkach czasowych, lepiej mieć większy zasobnik....przy gazie nie ma tego problemu, bo nie ma tego "ograniczenia"
    1 point
  6. 11 lat temu kupowałem działkę, sprzedający pokazał pole pół hektara, które będzie dzielił na 4 działki, wtedy były inne przepisy, ale dla mnie sprawa była prosta, dałem 500 zł zaliczki, spisaliśmy to na kartce i się podpisalismy, powiedziałem że kupię jak podzieli i działka będzie miała wydane WZiZT, po pół roku jak sprzedający wszystko pozałatwiał, kupiłem działkę WZiZT przepisałem na siebie i już. I ja Ci radzę, kup tę działkę jak już będzie wydzielona i wydane WZiZT, bo po co Ci ona jak się okaże, że kartofle możesz tylko posadzić (chyba, że lubisz je bardzo) pozdrawiam
    1 point
This leaderboard is set to Warszawa/GMT+02:00
×
×
  • Utwórz nowe...