Skocz do zawartości

Aktywni na Forum

Posty wysoko ocenione

Showing content with the highest reputation on 11.06.2015 We wszystkich kategoriach

  1. ad 1 i 4 Najpierw puszki miałem otynkowane. Potem musiałem wydłubać je, żeby skończyć elektrykę. Długi czas potem miałem puszki na wierzchu. Syfiasto to wygląda. ad 2 Obfotografuj i zatynkuj. To ewentualne kucie to raczej będzie polegało na dłubaniu. ad 3 I bardzo dobrze, że zlutowane. Bez tego lutu byłoby kiepsko. Choć i tak - złączka lepsza. A jak przyjdzie Ci wstawiać takie zaślepki, jak na tych fotografiach, to przynajmniej obetnij te wąsy. Po grzyba ci to ma sterczeć ze ściany i kurz zbierać? I farbę.
    1 point
  2. Ja u siebie zatynkowałem puszki, bo jakby na to nie patrzeć wygląda to dużo ładniej. Przewody mam też skręcone i zaizolowane, ale nie zalutowane. Ja w razie czego porobiłem sobie zdjęcia całej instalacji i wszystkich puszek, także wiem gdzie się one znajdują.
    1 point
  3. Generalnie interesuje nas zawsze najwyższy poziom wód gruntowych, który utrzymuje się przez przynajmniej kilka dni. Problem z wodą gruntową jest taki, że jej poziom bardzo się zmienia w ciągu roku i z roku na rok. Zwykle najwyższy w ciągu roku jest po wiosennych roztopach. Ale w tym roku, przynajmniej na Mazowszu śniegu było bardzo mało. Gdyby nie obecna deszczowa wiosna, pewnie byłaby już susza. U siebie , niejako przy okazji, mam "układ pomiarowy" - studzienkę wodociągowa przy budynku. W tym roku nawet przy jej dnie (ok. 1,5 m) wody jeszcze nie było. Za to 3–4 sezony temu lato było takie, że woda sięgała 30 cm poniżej poziomu gruntu, a pole po drugiej stronie drogi, leżące nieco w dołku było zalane wodą. No i jaki mam w takim razie poziom wody na działce? mogę powiedzieć tyle, że bardzo zmienny Szczerze mówiąc, o ile ktoś nie planuje piwnicy, to poziom wody gruntowej nie jest szczególnie ważny. Istotne, żeby zrobić porządną izolację przeciwwilgociową poziomą (podłoga i styk ściany fundamentowej z nadziemiem). Do tego na fundamenty używamy materiałów odpornych na długotrwały kontakt z wodą – styropian przynajmniej w wersji uodpornionej na wilgoć, raczej beton monolityczny niż bloczki. Piwnice w takich warunkach szczerze odradzam.
    1 point
  4. To nie sprawa wód gruntowych, ale małej przepuszczalności gleby. Ewentualnie potrzebny będzie drenaż powierzchniowy z odprowadzeniem np. do studni chłonnej, rowu czy innego zbiornika.
    1 point
This leaderboard is set to Warszawa/GMT+01:00
×
×
  • Utwórz nowe...