Skocz do zawartości

Aktywni na Forum

Posty wysoko ocenione

Showing content with the highest reputation on 10.04.2014 We wszystkich kategoriach

  1. Kilka aktualnych zdjęć obrazujących postęp prac: Taras zyskuje wypełnienie ziemią - będzie leżała samozagęszczając się - realizacja powierzchni tarasu w odległej przyszłości Schody wejściowe zewnętrzne też nabierają wypełnienia, ale tu zagęszczam je systematycznie w miarę wypełniania, a dodatkowo wykorzystałem starą folię, używaną wcześniej do zabezpieczenia stropów, wykonując poziomą izolację wypełnienia. Na wysokości powierzchni podłoża betonu izolacja pozioma będzie wykonana powtórnie: Dłuższą chwilę poświęcę pokryciu z dachówki ceramicznej, a raczej detalom wykonania takiego pokrycia. W kilku krokach opiszę wykonanie/montaż systemowego kominka wentylacyjnego: Tu zestaw handlowy zawierający systemową dachówkę, kołnierz uszczelniający, króciec przyłączeniowy z rurą harmonijkową i redukcję 125 na 110. Przy użyciu szablonu znajdującego się także w zestawie trasujemy a następnie wycinamy otwór w papie i deskowaniu: Do uszczelnienia otworu służy kołnierz uszczelniający, który dzięki specjalnej szczelinie możemy ruchem obrotowym wkręcić zabezpieczając otwór w taki sposób, że papa znajdzie się wewnątrz zaciskanego samoczynnie, szerszego od otworu w papie i deskach, pierścienia Tu pierścień uszczelniający po zamontowaniu: Teraz wystarczy wsunąć w otwór idealnie pasującą dachówkę z kominkiem wentylacyjnym kanalizacji: A od wewnątrz budynku podłączyć doprowadzone rurami PCV fi 110 odpowietrzenie pionu kanalizacyjnego: Dodatkowo potrzebna jest odrobina płynu do mycia naczyń, aby zwilżyć króćce przed wsunięciem w kielichy. Dołączona rura harmonijkowa po rozciągnięciu ma długość ok. 80 cm (zakładając, że pion nie wychodzi w jednej z nią osi zastępuje też dowolne kolana!).
    2 points
  2. Ale wracamy do definicji podstawowej, czyli tego, czego dotyczy uPb... co to jest obiekt budowlany? Więc de facto barakowóz i przyczepa campingowa to nie to samo... wtedy przenosimy się na słownik języka polskiego (i tu mamy tzw. uznaniowość organu) ► barak prowizoryczna budowla, przeznaczona na tymczasowe zamieszkanie, przechowywanie towaru etc. ► przyczepa pojazd drogowy bez silnika, przystosowany do ciągnięcia go przez pojazd silnikowy ► camping [czytaj: kemping] kemping; 1. ogrodzony teren wyposażony w umywalnie, elektryczność itp., przystosowany do obozowania w namiotach albo w domkach (przyczepach) campingowych; 2. czasowe przebywanie na takim terenie Tak możemy daleko, bo np.: miejsce gdzie zaparkujemy przyczepę to de facto miejsce postojowe wg. ustawy? No nie Mówię realizm, realizm i trzeźwe podejście :-P
    1 point
  3. W końcu mnie zbanują... Szanowny Panie Cezary Jankowski - "Inżynier budownictwa lądowego. Inspektor nadzoru inwestorskiego z wieloletnim stażem. Doradca działów obsługi klienta sieci supermarketów budowlanych. Zdeklarowany sceptyk nowatorskich technik budowlanych", delikatnie, po raz kolejny i uprzejmie proszę - niech się Pan nie wypowiada w temacie obowiązujących przepisów prawa budowlanego i ich interpretacji, bo się Pan co najmniej myli, bądź wykazuje hmmm... kompletną niewiedzą w tym zakresie... Luksfer nie ma znaczenia - liczy się ściana graniczna i wymogi ppoż, jakie musi spełniać i to już załatwia sprawę Niestety, czasem takie "fachowe" doradztwo bardzo drogo inwestora kosztuje.... i wtedy jest tragedia :(
    1 point
  4. A ja powiem tak... zależy od organu i późniejszej interpretacji właściwego WSA.... ot co... Jak dla mnie - jak to to będzie stało na kołach zwarte i gotowe do odjazdu - nie jest to obiekt budowlany, jak zdejmiesz z kół i przytwierdzisz do ziemi - staje się obiektem budowlanym... Bo np: jak jeżdżę na wczasy z przyczepą campingową to też zgłaszam ustawienie tej przyczepy na polu campingowym??? no nie - troszkę realizmu... gdybym ja to miała zrobić to dokonałabym zgłoszenia obiektu, o którym mowa w art. 29 ust. 1 pkt 1a lub art. 29 ust. 1 pkt 2 uPb w zależności od przeznaczenia działki w MPZP - taka chroni pupka Sprawa nr 2: Obiekt budowlany zostaje obiektem budowlanym bez względu na przeznaczenie działki w MPZP.
    1 point
  5. Dzień trzydziesty - szalujemy trzeci dzień, a w międzyczasie wylaliśmy fundament muru oporowego: Kilka słów na temat szalowania sposobem gospodarczym: Zwykle używamy stempli sosnowych o średnicy 10/12 cm w części górnej (węższej); Do mocowania desek, które przeniosą ciężar stropu na podpory trzeba stemple zaciąć, tak aby deska oparła się na wyciętej w stemplu "półce", a później dodatkowo deskę do niego przybić. Aby połączyć dwie deski poprzeczne na stemplu wykonujemy głębsze nacięcie, tak aby obie deski mogły się oprzeć. Stemple ustawiamy naprzemiennie zacięciami, aby zapobiec oderwaniu deski poprzecznej Stempel ustawiamy zwykle na desce, a podczas poziomowania szalunku podbijamy klinami. Wtedy kliny można przybić, aby podczas zalewania stropu, na skutek wibracji kliny nie poluzowały się. W miejscu w którym trzeba połączyć na długości dwie deski szalunkowe wykonujemy na stemplu zacięcie z obu stron i przybijamy dwie deski poprzeczne, do których spokojnie możemy przybić końce łączonych desek.
    1 point
This leaderboard is set to Warszawa/GMT+01:00
×
×
  • Utwórz nowe...