Skocz do zawartości

Aktywni na Forum

Posty wysoko ocenione

Showing content with the highest reputation on 19.03.2013 We wszystkich kategoriach

  1. Jest to parkiet bukowy, który prawdopodobnie jest w znacznej części odspojony od posadzki. W okresie zimowym przy małej wilgotności powietrza i wysokiej temperaturze drewno kurczy się i powstają szczeliny. Natomiast te na zdjęciu to są pęknięcia blokowe, które są charakterystyczne dla odspojonych podłóg. Dodatkowo drewno bukowe jest bardzo wrażliwe na zmiany wilgotności. Szpachlowanie podłogi odspojonej od podłoża to kwestia umowy między klientem, a parkieciarzem, który powinien uprzedzić inwestora o możliwości ponownego powstawania szczelin.
    2 points
  2. Jeśli chodzi o kuchnie to znalazłem na stronie http://dobreprogramy.pl/index.php?a=68&dz=8 takie bezpłatne programy do ściągnięcia: IKEA Home Planner - Kitchen, ALNO Kitchen Planner, KitchenDraw. Jeszcze nie próbowałem, ale spróbuję
    1 point
  3. proszę tu jest sporo.Deski kompozytowe to taki nowoczesny gumolit są robione z mączki drzewnej i polichlorku winylu, czyli PCW. https://forum.budujemydom.pl/co-najlepiej-n...t=0&start=0 Deski kompozytowe mogą się zarysować, choćby od mebli tarasowych (niewielkie uszkodzenia można usunąć papierem ściernym). Kompozyty nie są również odporne na wysoką temperaturę oraz działanie gorącego tłuszczu, więc grillowanie na takim tarasie wymaga szczególnej ostrożności. Mogą się na nich także pojawiać zacieki po deszczu i odbarwienia w skutek działania słońca. wciągają też na dole :
    1 point
  4. A czemu wciągają powietrze u góry a na dole je wypuszczają ,z dołu by zaciągały chłodniejsze powietrze a tak przecież pracują pod prąd konwekcyjny ,zwykły grzejnik żeberkowy wiszący pod oknem nie ma silniczka i grzeje odwrotnie z dołu zaciąga i wyrzuca do góry może ktoś przerobił bo wysoko sufit jest ,a w nocy też pracują wentylatory?
    1 point
  5. Parkiet pewnie już leciwy klej pod nim też i coraz cieńszy czwarty raz zdzierany cykliniarką , maszyna trochę potańcowała po nim mogło się tak stać że część parkietu odlazła od podłoża ,czyli parkiet utracił z nim połączenie a jak utracił z nim połączenie to wilgotność w klepkach spadła bo drewno nie ma już tak bezpośredniego kontaktu z podłożem .
    1 point
  6. Sprawdź czy są luźne popukaj w nie paluchem czy zmienia się w pusty głos w tych miejscach gdzie powstały szpary .
    1 point
  7. Sądzę, że jest to efekt odspojonego parkietu. Wraz ze wzrostem wilgotności drewno pęczniej, natomiast szczeliny nie znikną całkowicie. Tak jak napisałem wyżej, jeżeli są to pojedyńcze szczeliny, to można użyć kitu bukowego np. firmy Soudal. Uzupełnienie szczelin lepiej wykonać, kiedy wilgotność powietrza wzrośnie.
    1 point
  8. Koloru szpachli nie wybiera się, jest to drobny pył z cyklinowanego drewna, który mieszamy ze spoiwem do szpachlowania. Jeżeli jest to tylko kilka szczelin, to można je wypełnić kitem bukowym np. Soudal.
    1 point
  9. niekiedy wystarczy lampa z czujnikiem ruchu, atrapą kamery i tabliczką obiekt monitorowany ... A jak nasza budowa wpadnie w oko wyspecjalizowanej grupie zajmującej się kradzieżami to niewiele zabezpieczeń może ich powstrzymać
    1 point
  10. Nałożenie nowej warstwy farby strukturalnej zmieni fakturę powierzchni warto więc spróbować na fragmencie ściany jaki będzie efekt. Do odświeżenia powierzchni wystarczy użyć zwykłej farby do ścian.
    1 point
  11. Zależy jak dobry znajomy Biorąc pod uwagę, że altanki czterokątne z podłogą (bo takie mnie interesowały) 3x3m wystawiane na allegro kosztują około 3600-4000zł, a ja obliczając koszty swojej 3,5 x 3,5m wyliczyłem, że koszt całego materiału nie przekroczy 3000zł (drewno, gont, łączniki, drewnochrony itp.), to w przypadku altanki sześciokątnej 6m, za robociznę mniej niż 1000zł bym nie brał.
    1 point
  12. Jak dla mnie pro100 z renderingiem. Przykłady: http://kuchenne.net
    1 point
  13. Ja polecam ALNO Kitchen Planner, prosty w obsłudze program, ale efekt jest naprawde fajny http://www.programosy.pl/program,alno-kitchen-planner.html
    1 point
  14. Jeśli chodzi o budowanie altanki niesymetrycznej to osobiście odradzam ponieważ bedzie sporo ciecia, trochę ciężko z konstrukcja dachu a co najważniejsze możesz mieć nierównomierne rozłożenie ciężaru i zimą jak śnieg będzie leżał na dachu to może go przechylać, ale do odważnych świat należy . Pytałeś o słupki betonowe, ja odlewałem je sam, na ogrodzie mam spad około 20cm na 4m wiec cześć słupków jest prawie całkowicie w ziemi a część wystaje nad nią. Moja altanka nie jest związana z gruntem wiec gdyby się okazało ze któryś słupek wbił się głębiej w ziemie to porostu podniosę altankę (np lewarkiem samochodowym)i czymś podłożę. Zanim zacząłem budowę to pytałem w sklepie na czym stawiają gotowe altanki to powiedzieli mi ze na cegłach albo kostkach chodnikowych. Pod słupki nic nie dawałem, jak już mówiłem zawsze można coś poprawić poza tym altanka to nie dom, nie popęka i nie zawali się drzewo jest elastyczne i pracuje cały czas, a nawet jak jakiś bok podniesie się o kilka centymetrów to gołym okiem jest to niezauważalne. Krokwie 6x7cm 8szt, podstawa podłogi 6x7 8szt i 4x7 8szt (cała podłoga stoi na 8 słupkach odlewanych + 8 podporach z cegieł i dużym płaskim słupku odlany z dużego wiadra, na środku). Drzewo z tartaku, na dach kupiłem deski (króciaki) bardzo tanie, tylko ich długość nie przekracza 120cm ale dla mnie były idealne. Jeśli chodzi o moje narzędzia to można zobaczyć na zdjęciu. W sumie używałem - pilarki ręcznej elekt., struga ręcz. el.,szlifierki kątowej z tarcza z pasków z papieru ściernego, do metalu (tym zrobisz prawie wszystko) wykorzystałem 2 takie tarcze, piłka ręczna, wiertarka i oczywiście DOBRA wkrętarka. W tartaku możesz kupić drzewo już heblowane ale przy małych ilościach robią to niechętnie i drogo, a w markecie......taniej by wyszło kupić gotowa altankę. Jeśli masz możliwość to pożycz od kogoś strug stołowy, ja nie miałem i robiłem strugiem ręcznym ale najwięcej kątówką. Altanka zimą? sam zobacz na zdjęciu, to najlepsze rozwiązanie (rolka foli w markecie 15zł, korzyści jakie daje - bezcenne Środek dachu zrobiłem z 6 sklejonych razem kawałków drewna, następnie dociąłem, oszlifowałem i gitara Ps: najpierw maluj, potem przykręcaj, zanim przykręcisz przymierz 10 razy .
    1 point
  15. A tu jest inny program za darmo. Tylko wersja demo, ale można planować http://www.ecru.pl/wersje-demo
    1 point
This leaderboard is set to Warszawa/GMT+02:00
×
×
  • Utwórz nowe...