Skocz do zawartości

Aktywni na Forum

Posty wysoko ocenione

Showing content with the highest reputation on 19.12.2012 We wszystkich kategoriach

 1. Można to rozwiązać na kilka sposobów: 1.Siatka zbrojeniowa z fi 4,5 - fi 8 / o większej 2 x powierzchni niż podstawa pieca/ w szlichtę i kilka otworów /po obwodzie i w środku/ wywierconych w styropianie i zalanych razem ze szlichtą. 2. Wybrać styro w czterech miejscach i położyć bloczki fundamentowe. Wykonać zbrojenie, które zostanie zalane posadzką (ja tak wykonałem - zdjęcie jeszcze bez zbrojenia). 3.W chudziaku, w rejonie kominka można zatopić arkusz siatki zbrojeniowej. Położyć styropian w całym pomieszczeniu i następnie wykonać kilka otworów w tym styropianie, w miejscu kominka (n.p. fi=8cm). Otwory wypełnić zaprawą ciepłą. [attachment=15097:Miejsce_..._kominek.jpg]
  2 points
 2. U mnie prawie 600 kg kocioł C.O. stoi od 4 m-cy na posadzce z płytek gresów i betonu zbrojonego cienką typową siatką a pod nią 10 cm styropianu ,po wstawieniu napełniłem go wodą , wsypuję codziennie 50 kg węgla . Pytanie czy i kiedy mam się zacząć martwić, może mniej sypać węgla i ile te kominki ważą ?
  1 point
 3. albo położyć dwie ceówki pod nóżki kominka i chwatit
  1 point
 4. Zaizolowanie rur to jak mi się wydaje najmniejszy problem. Obłóż je wełną kominkową i obuduj płytami np. krzemianowo wapniowymi lub czymś o podobnych parametrach, kładąc większy nacisk na rury od solarów, bo te w okresie pracy kominka będą wyłączone z obiegu. Co do reszty, to Ty to widzisz i jak piszesz jest możliwość (trochę się gimnastykując) rozwiązać inne zagadnienia.
  1 point
 5. Jak patrzę na te dwa ostatnie zdjęcia, to: Ecik po ostrej imprezie u szwagra opowiada w robocie kumplowi: - Słuchaj, oni tam mają wszystko na glanc... nawet kibel był złoty. Ponieważ kumpel mu nie uwierzył, po robocie jadą do szwagra Ecika żeby potwierdzić jego opowieść. Drzwi otwiera im matka szwagra. - Dzień dobry - my przyszli zobaczyć jeszcze raz te złote kible. - Ernest, przyszli te dwa pierony co Ci do trąby nasrali - woła przez ramię matka szwagra.
  1 point
 6. Moim zdaniem zaoszczędzic możesz jedynie na robociznie- kilka rzeczy wykonując samemu. Na materiałach jak i akcesoriach- po prostu nie warto oszczędzać,poniewaz potem za kilka lat będziesz pluł sobie w brode,że kilka elementów można było wykonac lepiej.
  1 point
This leaderboard is set to Warszawa/GMT+02:00
×
×
 • Utwórz nowe...