Skocz do zawartości

Aktywni na Forum

Posty wysoko ocenione

Showing content with the highest reputation on 16.05.2012 We wszystkich kategoriach

  1. Po remoncie komina (wstawienie wkładu) problem przenikania osadów ze spalin zniknie, ale zapach może się utrzymywać ze względu na nasiąknięcie cegieł komina. Dlatego przed tynkowaniem trzeba zadbać o szczelne zaizolowanie komina, co nie będzie łatwe ze względu na konieczność stosowania materiałów odpornych na podwyższoną temperaturę, ewentualnie można zastosować tzw. płynną folię. Oczywiście wydzielanie się produktów spalania (substancje smoliste) jest szkodliwa dla zdrowia szczególnie dzieci. Natomiast warto wiedzieć, że efekt wydzielania się substancji smolistych ze spalin spowodowany został zbyt niską temperaturą spalania - kotły węglowe nie powinny współpracować bezpośrednio z instalacja niskotemperaturową lecz przez wymiennik ciepła. Przed remontem warto doprowadzić do wypalenia się osadów w kominie poprzez utrzymywanie wysokiej temperatury spalania i oczywiście wyczyszczenie komina przez kominiarza.
    1 point
  2. Napiszę krótko o metodzie thermomur- bo już 2 lata mieszkam w takim domu i mogę powiedzieć śmiało, że natępny dom budowałbym w tej metodzie. W domu nie ma wentylacji mechanicznej, grawitacyjna za to została wykonana z iście aptekarską pieczołowitością. Dzięki temu w domu jest przyjemny klimat. Nie ma wilgoci, grzyba ani nic podobnego. Wykończenie ścian wewnętrznych płytami GK, które zostały przyklejone klejem gipsowym ma ogromny wpływ na to - co dzieję się w domu. Przy większej wilgotności gips wchłania wilgoć przy małej oddaje. Dlatego rozwiewam wątpliwości - dom to termos, ale prawidłowe podejście do tematu wentylacji i przewietrzania załatwia temat. Kolejny mit - szafki. Dzisiaj wszystkie meble w kuchni - bo głównie o nie chodzi wiesza się na listwach, a jeżeli nawet nie to powieszenie ciężkiego mebla nie różni się niczym tylko długością wkrętów. Nasz dom postawiliśmy sami z żoną. Codziennie dostarczano nam 2-3m3 betonu i zalewaliśmy kolejne warstwy. No i najważniejsze - Gdy wszyscy w koło palili w kominkach i piecach - ja w domu miałem 22-24 stopnie. Bardzo szybko się nagrzewa i długo trzyma ciepło - warstwa styropianu wewnątrz tworzy sporą barierę dla ciepła, które w normalnym domu pcha się w ściany.
    1 point
  3. Można np. perlitem, keramzytem.
    1 point
  4. prezentujecie rośliny cięte. Ale z doniczkowych w nowoczesnych i minimalistycznych wnętrzach pasują te o architektonicznym wyglądzie: - mające duże liście, jak na przykład alokazja amazońska, strelicja - grube, sztywne, wyprostowane łodygi np. sansewieria, zamiokulkas, kordylina - pionowe łodygi np. bambusy, draceny - są duże i mają drzewkowaty pokrój np. formowane fikusy, szeflery Nie nadają się rośliny o drobnych listkach np. trzykrotka, geranium, chyba że w jakiejś kameralnej aranżacji powtarzających się elementów Albo na "zielonych ścianach": http://www.bodew.com/wp-content/uploads/20...rior-design.jpg
    1 point
This leaderboard is set to Warszawa/GMT+02:00
×
×
  • Utwórz nowe...