Skocz do zawartości

Aktywni na Forum

Posty wysoko ocenione

Showing content with the highest reputation on 21.11.2011 We wszystkich kategoriach

  1. Oj dużo Cię jeszcze czeka czytania na temat budowy ;) Oprócz gazu i PCi istnieje jeszcze inny system bezobsługowy,tańszy,pompką 4kW to można sobie cwu nagrzać a nie dom 140m2,no chyba,że tak wychodzi to nie interesowałbym się PCi a innym,zdecydowanie tańszym systemem grzewczym,jeśli chcesz PCi to żeby zmniejszyć rachunki warto wykorzystywać II taryfę a tutaj pogodówka się absolutnie nie sprawdzi,duża bezwładność i akumulacja ciepła w płycie powoduje małe dobowe wahania temperatury,jeśli sterownik w każdym pokoju to bardziej dla ogrzewania niecentralnego a nie akumulacyjnego.
    1 point
  2. Oczywiście wersja A. Żadne dodatkowe elementy hydrauliczne nie są potrzebne. Natomiast przyda się sterowanie pracą pompy cyrkulacyjnej (wyłącznik czasowy, termostat), bo praca cyrkulacji bez przerwy to strata energii - przy słabej izolacji rur grzałka może pracować przez cały czas.
    1 point
  3. nie wiem czy jeszcze potrzebna pomoc ale... Nie każdy plastyfikator jest taki dobry jak się o nim pisze. Owszem nie pozwalają zamarzać wodzie w ujemnych temperaturach, ale potrafią skutecznie niszczyć zbrojenie. Tym bardziej jak są przedawkowane. Ja używam ZIMOBET334 i w tej chwili jest to jedna z lepszych domieszek na rynku. Łączy w sobie plastyfikator, jednocześnie zabezpiecza świeży beton przed zamarznięciem, do czasu osiągnięcia potrzebnej wytrzymałości i odporności na mróz. Generalnie, trzeba wiedzieć jak działa mróz na beton i jak się zabezpieczać. Przede wszystkim mieszanka betonowa zrobiona w temperaturze bliskiej zera praktycznie nie "wystartuje", tj. nie wystąpią właściwe reakcje chemiczne. Teraz można to niejako wymusić na dwa sposoby: dodać domieszki (np. tej o której pisałem), lub zaopatrzyć się w beczkę metalową, pod nią rozpalić ognisko i robić beton z letniej wody. Gdy zalejesz taki beton (zrobiony na letniej wodzie) i odpowiednio go zabezpieczysz (np. folia z bąbelkami, styropian) to do około -5C będzie wiązał bez straty na wytrzymałości gdyż sam w sobie wydziela ciepło które go chroni. Oczywiście do betonowania w niskich temperaturach nie powinno się używać cementów popiołowych. Wolniej wiążą i wydzielają mniej ciepła. Jako ciekawostkę mogę napisać, że mieszanka betonowa wylana i zamrożona przed rozpoczęciem wiązania, nie traci swoich właściwości. Po rozmrożeniu wystarczy ją dowibrować na nowo i będzie twardnieć (wiązać) bez utraty wytrzymałości. Jest zupełnie odwrotnie gdy mieszanka ulegnie zamrożeniu w momencie gdy już zaczęła wiązać. Wtedy nie nadaje się już praktycznie do niczego.
    1 point
  4. Witam. Czas podsumować akcje reklamacyjną w Vetrex. Dzisiaj pojawił się ten sam miły Pan serwisant z nowymi skrzydłami. Wymiana starych zajęła mu bardzo mało czasu. Zostało to wykonane szybko, dokładnie, czysto, fachowo i najważniejsze rzetelnie. Potem pojawiły się pytania o stan pozostałych okien. Oczywiście podczas poprzedniej wizyty wszystkie zabiegi konserwacyjne zostały już wykonane. Otrzymałem jeszcze dokładne wskazówki dotyczące konserwacji okuć i uszczelek, aby okna służyły wiele lat. Nie będzie to reklama firmy. Powiem tylko tyle: cała sprawa została załatwiona profesjonalnie, szybko i sprawnie. Widać po nowych skrzydłach, że Vetrex znacząco podniósł jakość oferowanych produktów. Okucia także są nowszej generacji - co sprawia, że regulacja pracy okna jest łatwiejsza. Tak jak pisałem wcześniej okna balkonowe (szczególnie dwuskrzydłowe z ruchomym słupkiem ) to sprawdzian dla producenta. U mnie pojawił się problem w tym jednym oknie i został załatwiony pozytywnie. Jeżeli ktoś ma wątpliwości co do zakupu okien Vetrex - rozwiewam je. Polecam. Poza tą małą wpadką okna zachowują się bardzo dobrze. Pozdro
    1 point
This leaderboard is set to Warszawa/GMT+02:00
×
×
  • Utwórz nowe...