Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Aktywni na Forum

Posty wysoko ocenione

Showing content with the highest reputation on 25.05.2011 We wszystkich kategoriach

 1. od biedy, jak od biedy z pewnością przy ścianie 1W jest to rozwiązanie poprawne w pozostałych przypadkach - jak zauważyłeś - błąd o właśnie a gdzie nasz wielki nieuczony Empirfirion wskazałby miejsce montażu okna przy preferowanym przez siebie sposobie ocieplenia?
  1 point
 2. Według instrukcji speców od montażu okien takie coś jak na powyższym zdjęciu to błąd. Mostek termiczny. Powinno być punktowe podparcie, a pustka wypełniona styropianem. Ewentualnie, od biedy może być to: ...wyłącznie z racji zastosowania dość ciepłego materiału jakim jest gazobeton. Ale to od naprawdę dużej biedy.
  1 point
 3. Podstawowy parametr składu mieszanki betonowej to wskaźnik wodno-cementowy w/c. Im w/c mniejsze, tym lepiej. Wniosek: Im mniej wody tym lepiej - w pewnych granicach, choćby w granicach plastyczności. Tyle teorii, bo w domowych warunkach określić w/c jest trudno, nawet wiedząc, że najlepiej, żeby w/c wyniósł 0,2 a życie weryfikuje go do 0,4-0,6.
  1 point
 4. Wkleiłem, bo linki mają to do siebie, że czasami przestają działać. A temat ciekawy i warto, aby został! Beton Beton - sztuczny zlepieniec kamienny, powstały przez związanie kruszyw skalnych za pomocą spoiw lub lepiszcz. Zamiast kruszyw skalnych stosowane są też kruszywa sztuczne nieorganiczne lub organiczne. Kruszywa drobnoziarniste używane do betonów są nazywane często wypełniaczami. Klasyfikacja betonów ze względu na gęstość objętościową: • betony ciężkie - o  2600 kg/m3, • beton zwykły - o = 2600 kg/m3  2000 kg/m3 , • betony lekkie
  1 point
This leaderboard is set to Warszawa/GMT+02:00
 • Newsletter

  Want to keep up to date with all our latest news and information?
  Sign Up
×
×
 • Utwórz nowe...