Skocz do zawartości

Aktywni na Forum

Posty wysoko ocenione

Showing content with the highest reputation on 29.01.2011 We wszystkich kategoriach

  1. Bo ten dom jest już zaprojektowany i w projekcie ma ocieplenie na zewnątrz. Wszystkie wymiary, zarówno zewnętrzne, jak i wewnętrzne są podane zgodnie z tym projektem. „Przełożenie” izolacji (ocieplenia) z zewnątrz do wewnątrz, zmienia wymiary budynku zarówno od zewnątrz jak i od wewnątrz. Aby zachować wymiary wewnętrzne, należałoby przesunąć ściany zewnętrzne budynku o grubość izolacji (ocieplenia), a to wymaga nowego projektu (konstrukcyjnego) – bo wszystko się zmienia (fundamenty, wielkość ścian i powierzchnia dachu). Takie zmiany są kosztowne, zarówno na etapie projektowym jak i wykonawczym. Tu się pisze o projektach typowych – co należy mieć na uwadze, oraz o budynkach murowanych, a nie szkieletorach. Adaptacja projektu typowego, pod Pańska metodę musi spowodować zmniejszenie powierzchni wewnętrznej takiego budynku, lub kosztowną adaptację „konstrukcyjno-budowlaną” samego projektu. I tak na marginesie. Tu piszą o bardzo małych domach (około 130m2), za cenę około 200.000zł – co z trudem, ale jest wykonalne – murowanych. Pan proponuje rozwiązanie, które już na etapie projektowym pochłania wiele gotówki na projektanta i w zasadzie wyklucza projekt typowy. Zastosowanie „półśrodka” – czyli cieńszej izolacji od wewnątrz, nie spowoduje, że ogrzewanie niecentralne, energią elektryczną, będzie konkurencyjne w eksploatacji. Moim zdaniem, wręcz przeciwnie – spowoduje to wysokie koszty ponoszone na ogrzewanie, bo w sumie wyjdzie dom o „zużyciu” 50 – 70kWh/m2/rok – same okna to około 70kWh na każdy ich m2 w ciągu roku, a tu cieńsze ocieplenie tego nie zrównoważy.
    1 point
  2. witaj maveric!jeśli chodzi o koszty piwnicy to jakieś 35tyś,wielkość ok25m.jeśli mogę coś ci podpowiedzieć to zrób ją większą bo my już w tej chwili żałujemy,że zrobiliśmy tak małą,koszty większej byłyby te same lub zbliżone.wyjdzie z tego kotłownia i mała część na jakieś przetwory i graty.zdjęcia wstawię jak będę miała bardziej aktualne,pozdrawiam agatkowo .
    1 point
  3. Witam! My też z mężem jesteśmy skłonni do realizacji projektu Ramzes. Miałabym pytanie do P. Tomasza Koprowskiego: Czy mógły Pan wrzucić na forum jak Pan zaadoptował strych na pomieszczenia użytkowe? My koniecznie chcemy to zrobić i ciekawi jesteśmy jak to mozna zaplanować i czy to bedzie funkcjonalne. Chcemy tam zrobić pokoj dla córki i łazienkę, co zostanie przeznaczyć na strych. Wdzieczna bedę za fotki projektu po tych zmianach, a fotki z rzeczywistośći jak to wygląda też byłyby mile widziane. Zastanawiam się jaka bedzie wysokość tych pomieszczeń? A moze ktoś inny planuje też takie zmiany- czekam na jakieś podpowiedzi. Śledzę na bieżąco poczynania innych forumowiczów- POWODZENIA życzę wszystkim!!!!
    1 point
  4. No co Ty ? za 300 tys to ja się wprowadzam. W jakiej formie masz kosztorys ? A co to jest ściana dwuwarstwowa ?
    1 point
  5. Witam Wszystkich Ramzesowców. A szczególnie Klaczka, z którym chyba będziemy mieć dużo wspólnego. Właśnie odebrałam projekt Ramzesa trochę zmieniony i zaczynamy od (mam nadzieję) kwietnia budowę. "JESZCZE" tylko mały kredycik uzbrojenie działki i do roboty. Ostatnie stwierdzenie że potrzebne jest aż 450 tys na ten domek trochę mnie przeraził ja liczę na około 270 tys. Klaczku jeśli możesz i pamiętasz to wrzuć rozliczenie stanu ZERO. Będzie łatwiej powoli się rozczarowywać. Napisz ile wydałeś na mury i robociznę. Ja planuję Silkę lub Ytong podobno taniej i szybciej ale jestem na etapie kalkulacji. Serdecznie pozdrawiam i z góry dziękuję za bardzo szczegółowy dziennik budowy.
    1 point
This leaderboard is set to Warszawa/GMT+02:00
×
×
  • Utwórz nowe...