Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Aktywni na Forum

Posty wysoko ocenione

Showing content with the highest reputation on 28.09.2010 We wszystkich kategoriach

 1. Witam wszystkich. Jako ze wczoraj zakonczyłem budowe mojej altanki ogodowej chciałem podzielic sie z wami kilkoma zdjeciami z budowy. Mam nadzieje ze komus sie przyda a jesli macie zamiar budowac i potrzebujecie jakis porad lub szczegolowych zdjec to piszcze.
  1 point
 2. Nie! Te sterowniki nie będą działać! - a wymienniki alu kupuję w heatex. Dodam, że większość central pracuje obecnie na plastikach, moja uwaga na ich temat nie dotyczyła, że się nie nadają, ale - ceny. Firmy zamieniają jedne na drugie... i podnoszą cenę central mimo iż wymiennik jest znacznie tańszy. Wymiennik Alu ma też mniejsze opory, a DTR ce nic się nie zminiło...
  1 point
 3. mnie nie zachwyciły te kamienne umywalki, jak za czasów jaskiniowców. Kamień tak ale w połączeniu z prostą płytką i prostymi sanitariatami. Najładniejszy jak dla mnie jest łupek.
  1 point
 4. Znam te badania, nawet dziś rozmawiałem z jedną z osób zajmujących się tym w USA, ale tam to się wini nie dom a nadmuchowe ogrzewanie. Każdy dom bez skutecznej wentylacji ( z grawitacja + okap) jest wylęgarnia tego dziadostwa. A TB robienia złej wentylacji zarzucić się raczej nie da. Przekonasz sie niebawem, coraz częsciej wprowadza się u nas nadmuchowe ogrzewanie kominkiem.
  1 point
 5. Panie Woltar, zacznij Pan najpierw uczyć się ortografii, bo wstyd: sądu, po raz, Zaczął. Później zacznij się pan uczyć fizyki. I tak po kolei aż do inżynerii budownictwa. Pozdr.
  1 point
 6. Przytoczę obliczenia z Ładnego Domu 2003/1 Dom 150 m2 użytkowej pow. Zwiększenie izolacji do 25 cm w podłodze ścianie dachu w stosunku do projektu wyszło 4000 zł rekuperator francuski Elge z izolowanymi kanałami, anemostatami itp. 6700 zł grzejniko konwekcyjne z mikroprocesorowym sterowaniem (4 rozkazy. W łazienkach maty grzewcze + Corellia (grzejnik z dmuchający gorącym powietrzem w dół przez ręczniki) 5900 zł krany (kuchnia, dwie umuwalki, prysznic wanna) Oras Elektra (sterowane sensorem) = termy Atlantic 11500 zł Razem 28100 brutto z 22% VATem Odeszło doprowadzenie gazu + cołe centralne
  1 point
 7. www.rt2000.net/documents/ST_maisons_individuelles_NC.pdf Przy okazji proszę popatrzyć z której strony ociepła się ściany.
  1 point
 8. Jakie nakłady jak dom jest tańszy w budowie. 40 kWh/m2 rocznie to nie wymysł, tylko już w niektórych krajach obowiązek RT2000 (reglamentacja ciepła).
  1 point
 9. Ziemia mająca +5 st.C znacznie, ale to znacznie szybciej odbiera ciepło od ciała o temp. 22st. C niż powietrze -20st. C. Przy tak dużej róznicy mas gradient temperatury nie ma znaczenia. Proste przykłady : znacznie dłuzej wytrzyma Pan nago w powietrzu -20 niż w wodzie +2st.C Do komory krigenicznej -136 st. C Pan wejdzie na kilka minut a do rtęci 0 st. C nawet na sekundę palca Pan nie włoży. Wzory w których o przepływie ciepła decydyje wyłącznie różnica temeratur może Pan wyśmietnikować. Pan myśli w kategoriach fizyki tam jest K nie C i już nie ma ujenych temperatur. Przepływ ciepła z dom
  1 point
 10. Tak naprawdę nie można pisać: " Usytuowanie izolacji termicznej po stronie zewnętrznej w pełni zabezpiecza przed ucieczką ciepła, " Redakcja sugeruje, że jeżeli temperatura fundamentu jest dodatnia np+5 st. C to ciepło nie ucieka, jeżeli jest ujemna to ucieka. Toć to piramidalna nieprawda! Jeżeli w pokoju jest +22 st. C to będzie uciekać aż do wyrównania! czyli cały czas trwania jesieni, zimy i wiosny! Kolejna sprawa to:"jest pozbawiona możliwości kumulowania ciepła." Kumulacja ma sens gdy masa odbiera nadmiar podczas nadprodukcji ciepła i potem oddaje. Już od lat nie robi się w domach piecó
  1 point
This leaderboard is set to Warszawa/GMT+01:00
 • Newsletter

  Want to keep up to date with all our latest news and information?
  Sign Up
×
×
 • Utwórz nowe...