Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Aktywni na Forum

Posty wysoko ocenione

Showing content with the highest reputation on 25.07.2010 We wszystkich kategoriach

 1. Rozumiem ale to kotwienie może pomóc tylko na poderwanie murłaty do góry przez wiatr ,a chodzi o siły działające na całej połaci dachowej chodzi o przesunięcie (zrzucenie) całej murłaty przez krokwie na zewnątrz budynku (za mur ) . Powiesił bym go za jaja na tej konstrukcji dachu .To jak sabotaż .
  1 point
 2. Witam, Mam... 1. Koszt utrzymania: zależy od mocy wentylatorów - łatwo policzyć.... u mnie chodzi z przerwami (prymitywne sterowanie czasowe) - szacuję na ok. 10zł miesięcznie. Jakby chodził non stop na I biegu - ok. 45zł miesięcznie - uwaga warto poszukać takiego, który ma dobrą regulację mocy - jak chodzi według "normatywuy" to potrafi wiać po głowie.... 2. Filtry zależy od klasy. Ja mam dość prymitywne - włókninowe, pasują od okapów kuchennych - koszt ok. 20zł co pół roku - widać po nich że działają..... 3. W zasadzie to ciągły ruch powietrza, ale czy się więcej kurzy? a niby dl
  1 point
 3. Jeśli masz murłatę 14x14cm to szpilka 14+zapas+25 w wieniec czyli około 50 cm. Na szpilkę załóż podkładkę z blachy 4-6 mm grubości 8x8 cm z otworem fi 17-18 od spodu nakrętka to trzeba zatopić w wieńcu by wystawało z 16-18 cm. to wszystko. Niektórzy robią bez podkładki należy zagiąć szpilkę w części zatopionej w wieńcu by ją zaklinowało - giąć po dużym promieniu by nie zmiejszyć wytrzymałości szpilki - osobiście wolę podkładki.
  1 point
This leaderboard is set to Warszawa/GMT+02:00
 • Newsletter

  Want to keep up to date with all our latest news and information?
  Sign Up
×
×
 • Utwórz nowe...