Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Aktywni na Forum


Posty wysoko ocenione

Pokazuje posty z najwyższą reputacją od 12.07.2019

 1. 3 points
  a gdyby tak prymitywna altanka, w niej instalacja, kwity od elektryka i taryfa G11,G12,G12w i pozamiatane?
 2. 2 points
  a ja bym zaryzykował stwierdzenie, że każdy dostał to co chciał, tj tak jak wypełnił wniosek tak dostał, nie ma tu żadnej magii...
 3. 2 points
  Najpierw zapoznaj się z tematem, a potem próbuj dyskutować, bo na razie pieprzysz głupoty. C11 to tzw. "Firma Wygodna", a przecież prywatny inwestor i budowniczy własnego domu nie jest firmą.
 4. 2 points
  W Rzeczpospolitej Polskiej nie istnieje prawo Tauronu ani prawo Energi, ani prawo Enei. Jest prawo które stanowi Sejm RP, a w tej szczególnej kwestii prawo energetyczne, które obowiązuje na całym terytorium kraju. Czyli również tam, gdzie zamieszkuje kol. shuter.
 5. 1 point
  cóż, skłaniam się, że to miała być jętka, która została wykonana w formie kleszczy bo to co proponujesz to ni pies ni wydra jętka podpiera (i powinna być w osi krokiew), a kleszcze ściągają i jak sam zauważyłeś są parzyście
 6. 1 point
  Wyjaśnienie odnośnie wymiarów: Krokiew i jętka: 8x16
 7. 1 point
  To badziew, pomieszkasz trochę to zrozumiesz dlaczego.
 8. 1 point
  Jeżeli jest to zrobione zgodnie z projektem to projektant dał ciała, a cieśla to chyba z łapanki bo nie widziałem aby krokwie miały przekrój kwadratowy i w dodatku jeszcze do pokrycia ciężkiego bo dachówka ceramiczna do takiego pokrycia się zalicza był taki przekrój. Te krokwie przytwierdzone jednym gwoździem do płatwi po położeniu dachówki będziesz podpierał od środka legarami, to jest więcej niż pewne. Ja na twoim miejscu wstrzymałbym prace na dachu i wezwał inspektora nadzoru budowlanego, bo rozumiem że Kierownik Budowy pod takim wykonawstwem więźby się podpisał?
 9. 1 point
  Przede wszystkim na twoim miejscu sprawdziłbym wymiary przekrojów poszczególnych części tej wieźby z projektem. Np. krokwie - jeśli dobrze odczytałem fotki - wydają mi się na zbyt słabe. I chyba różne. A to b. ważna część konstrukcji dachu. Kleszcze też wydają się co najmniej niszczyć membranę, a spinają krokiew o tak cienkich wymiarach - że ja bym to sprawdził. Ale też jest kwestia gęstości i rodzaju konstrukcji dachu - to warunkuje te przekroje. Więc nie da się miarodajnie ocenić nie będąc na miejscu i nie mając projektu. W kwestii więc łączeń, też chyba nie jest najlepiej, ale trudno to ocenić z kilku fotek. Najlepiej wziąść jakiegoś sprawdzonego cieślę na miejsce, albo konstruktora. Powie miarodajnie, co jest OK, a co poprawić.
 10. 1 point
  Następna praca. Kompleks ogrodowy pod wiatą. Jeszcze kilka dni i koniec. Pozostało zamontować drzwiczki, belki oraz osprzęt. Oczywiście jeszcze nadać kolorystykę Wędzarnia, grill, piec chlebowy oraz kominek.
 11. 1 point
  Heniu - pytanie - na jaką moc opiewał wniosek ? Odpowiem dlaczego pytam. Znam sytuację kiedy wnioskodawca napisał 1 - 2 kW i otrzymał 2 kW. Fakt - opisał, że dom buduje na "klej" i żadnych maszyn o większej mocy nie potrzebuje. Pamiętać też należy, że ZE mnoży swoje "cyferki" x moc - stąd kwoty ... "korzystne" dla inwestora.
 12. 1 point
  niemniej ZE ma zas..ny obowiązek podłączyć KAŻDEGO, kto o to wystąpi, a zasady sobie ustalacie sami, w umowie z dymaczami....
 13. 1 point
 14. 1 point
  W zasadzie to nie za darmo bo ryczałt za Kw musiał zapłacić, natomiast co do licznika t licznik zakłada ZE ale dopiero po podpisaniu umowy, więc poprzedni właściciel nie podpisał i nie odesłał umowy do Enei na dostarczenia energii. Było tak w Enei i chyba jest nadal, że po podpisaniu umowy która jest przysyłana w niedługim terminie po wykonaniu przyłącza że do miesiąca ZE montuje licznik i pod tego momentu będą już naliczane opłaty.
 15. 1 point
  Panowie spokojnie, dyskusja stała się za bardzo burzliwa. Myślę, że najwięcej dowiem się u źródła czyli w ENEA, aczkolwiek na ten moment mam inne zmartwienia czyli takie, żeby dopiąć wszystkich formalności i jak najszybciej w ogóle zacząć tę budowę. Dopowiem wam więcej szczegółów: Kupiłem działkę od poprzedniego właściciela, który zrobił na niej przyłącze energetyczne. Raczej to ENEA wykonała je za darmo (skrzynka sąsiednia była przy drodze na działce obok więc drogo nie wyszło), a on w określonym czasie miał założyć tam licznik. W międzyczasie sprzedał mi działkę i przepuścił termin z licznikiem. W ENEA dowiedziałem się, że jak nie założę licznika to poprzedni właściciel będzie musiał zapłacić karę kilka tys. zł za niewywiązanie się z umowy. Poszłem mu na rękę i założyłem licznik bo i tak chciałem się budować więc prąd potrzebny. W ENEA powiedziałem co i jak, że chcę rozpocząć budowę itp. i od razu z automatu dostałem taryfę C11 ze standardową mocą przyłączeniową 9kW na czas budowy. Ot, taka historia.
 16. 1 point
  No to co ma zrobić? i jak to ma zrobić? Domagać się to może, jak przepisy ZE mówią tak i siak to człowiek może sie domagać, ZE przedstawi swoje przepisy gdzie czarno na białym pisze że zmiana taryfy z C11 na np G11 jest możliwa po odbiorze technicznym budynku. Przestań chwalić się owa pogaduszką na tamtym forum bo uznam że jesteś spamerem. Trudno zrozumieć że dyskusja toczy się tu na FBD i ciężko napisać jak zmienić taryfę albo w jaki sposób dochodzić swoich praw? i podaj przykład jak to zrobić w ZE Enea. Jeżeli nic więcej nie masz do powiedzenia w temacie oprócz tego że za każdym razem odsyłasz do lektory z linku który podałeś to już merytoryka Twoja się wypaliła.
 17. 1 point
  Podstawą prawną jest Regulamin ZE. Odwracając pytanie - znasz podstawę prawną która stanowi inaczej niż Regulaminy ZE ? I rację ma aru.
 18. 1 point
  A niby dlaczego ja mam coś dawać? W temacie, który podlinkowałem, wszystko jest napisane. Najpierw niech ZE pokaże przepis czarno na białym (oprócz własnych pseudowytycznych), że mnie na mojej prywatnej działce, obowiązuje taryfa przemysłowa. Trzeba tylko nauczyć się czytać.
 19. 1 point
  Najprosciej wpisujesz w google: "świdnica onstruktor budowlany". Znajdziesz biura, ogłoszenia. Możesz iść też do miejscowego biura architektury, nadzoru, itp - i zapytać.
 20. 1 point
  No bo takim opisie że ściany się rozchodzą to wybacz ale wyobraźnia podziałała Na Dolnym Śląsku nie powinieneś mieć problemu ze znalezieniem odpowiedniej firmy zajmującej sie takimi rzeczami. Nie raz widziałem jak firmy odnawiały i naprawiały zabytki we Wrocławiu, więc gdybyś poszperał w necie to byś znalazł na bank.
 21. 1 point
  Robisz sobie ironię z poważnego tematu i piszesz ogólnikami, daj przepis, paragraf gdzie jest czarno na białym że ZE musi zmienić taryfę z budowlanej na docelowa przed odbiorem budynku. Sądzisz że ja usilnie bronię to ździerstwo? sam przerabiałem ten temat, co prawda trzy lata temu ale przerabiałem i wiem co mówię. Też nie bylem chepi żeby płacić tyle kasy praktycznie za coś co mogłem płacić o połowę mniej. W latach coś około 2007-2010 obecny na Śląsku ZE Waterland (nie wiem czy dobrze napisałem nazwę firmy) już wtedy dawał taryfę docelową bez odbioru budynku, warunkiem było bodajże posiadać taryfę budowlana 6 miesięcy, gdzie w tamtych latach obecny Tauron a wtedy Energia Pro nie robił tego. Obecnie Tauron zmienia taryfę i nie robi przy tym żadnych chocków klocków.
 22. 1 point
  Jeśli nie naruszył stosunków wodnych (kierunku odpływu znajdującej się na jego gruncie wody opadowej) - mogą go bodnąć.
 23. 1 point
  Tylko jak gościu ma PnB na dom to jaki garaż czy altanka? Nie róbcie gościowi wody z mózgu. każdy ZE rządzi sie swoimi prawami i proponowałbym sie zapoznać z polityką ZE w tym przypadku Enea aby wiedzieć czy można zmienić taryfę C11 na G11 czy inną przed odbiorem budynku. Telefon na infolinię znajdziecie bez problemu w necie.
 24. 1 point
  Zgłoszeniu lub pozwoleniu podlegają prace przygotowawcze - w tym niwelacja. W omawianym przypadku - budowa trwa. Upraszczając: W tym przypadku "niwelacja" nie podlega ani zgłoszeniu, ani PnB. Należy jednak mieć na uwadze to, że nie można naruszyć stosunków wodnych a zwłaszcza kierunku odpływu znajdującej się na jego gruncie wody opadowej – ze szkodą dla gruntów sąsiednich.
 25. 1 point
  Zapoznaj się z tematem, który podałem. To jest zdzierstwo.
 26. 1 point
  To przytocz mi przepis gdzie mówi że każdy ZE w Polsce musi zmienić taryfę z C11 na G11 przed odbiorem domu. To że Tauron zmienia jest to jego dobrą wolą i przyciąga tym nowych klientów, on prawa nie łamie bo prawo nie zakazuje ale i też nie zabrania ale i co najważniejsze nie NAKAZUJE ZE aby zmieniać taryfę budynkom przed ich odbiorem, więc inne ZE które nie zmieniają taryfy przed odbiorem budynku prawa nie łamią. A czemu tak postępują? bo chodzi o kasę, prąd budowlany taryfa C11 wiadomo że jest o wiele droższa od prądu docelowego.
 27. 1 point
  Gdzieś wieczorową porą
 28. 0 points
  W sumie to prawda. W świetle ostatnich orzeczeń TK, dowolny usługodawca może np. odmówić wykonania usługi osobom mającym czarne włosy na głowie, albo takim, co to nie hodują pingwinów. Cóż, takie mamy prawo taki mamy klimat. Ja na przykład zamiast raty kredytu wysłałem bankowi oświadczenie, że klauzula sumienia nie pozwala mi oddać mu pieniędzy.
 29. 0 points
  Tak po cichu powiem Ci że nie zawsze.Zacząłem budować w sierpniu pewnego roku a PnB dostałem dopiero w maju następnego.Budynek był już pod dachem. Nie powtarzaj tego nikomu,zwłaszcza autorowi wątku
This leaderboard is set to Warszawa/GMT+02:00
 • Newsletter

  Want to keep up to date with all our latest news and information?
  Sign Up
×
×
 • Utwórz nowe...