Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Aktywni na Forum


Posty wysoko ocenione

Pokazuje posty z najwyższą reputacją od 24.01.2019

 1. 6 points
  Dzień dobry Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzę Wam radości, bliskości, ciepełka w sercach, odpoczynku od codzienności, a Nowy Rok niech przyniesie spełnienie wszystkich planów i oczekiwań! Pozdrawiam Marcin Szymanik
 2. 4 points
  Zaglądaj, pisz jak najczęściej. Forum potrzebuje normalnych użytkowników. Inaczej zginie marnie.
 3. 4 points
 4. 3 points
  Podejrzewam że chuchasz na zimne każda działka jaka by nie była zimą i szczególnie wiosną jest grząska to normalne, przecież to jest tylko ziemia. Co innego gdyby to działo sie latem w suche, upalne dni to wtedy miałbyś powód do zmartwień. Jeżeli chcesz utwardzić teren tylko na czas budowy to najlepszym wyjściem byłoby zastosować płyty betonowe. Po budowie możesz je zdemontować i odsprzedać, chyba że tam gdzie chcesz utwardzić teren docelowo po budowie będziesz robił wjazd wtedy jak wyżej koledzy pisali kamień, gruz i zagęścić/ubić to była by podbudowa pod przyszły wjazd.
 5. 3 points
  Może ja trochę dodam...... Jak ktoś ma kawałek niepofugowanych płytek niech spróbuje ....pofugować kawałek rzadką fugą i gęstą .....i wytrzeć to na sucho suchą szmatką .........Ręczę że fuga kolorem nie będzie się różniła ... Fuga się przebarwia owszem od wody ale nie w trakcie rozrabiania tylko od mycia gąbką ze zbyt dużą ilością wody i zbyt wczesnym myciu pofugowanej powerzchni ..Takie jest moje doświadczenie zawodowe . Na gresie jest najgorzej bo gres nie pije wody z fugi tak jak glazura . Fuga w spoinach wiąże bardzo długo i długo dojrzewa do mycia .Trzeba wyczaić moment na mycie aby nie było zbyt późno bo trzeba będzie ostro szorować i zbyt wcześnie bo wypłuka się fugę ze spoin i na dodatek barwniki z fugi . Poza tym przy glazurze rektyfikowanej spróbuj człowieku napchać gęstej fugi do spoin przy grubości 1mm....Musowo wtedy robić rzadszą fugę .
 6. 3 points
  Wysoko sprawne kotły cechują się tym, że temperatury spalin wychodzące z kotła mają niską wartość. Wraz z wlotem do komina, z każdym następnym metrem kanału dymowego spaliny coraz bardziej się wychładzają. Gdy komin nie ma izolacji, dym wychładza się tak bardzo, że dochodzi do wytrącenia się skroplin tzw kondensatu. Skropliny cieknące po cegłach komina z czasem nasączają komin do tego stopnia, że kondensat przenika przez ścianę i objawia się dużą mokrą i śmierdzącą plamą w którymś pokoju. Wysuszenie takiej plamy trwa wiele miesięcy, a zapach nie pozwala na stałe przebywać w takim pomieszczeniu. Dlatego w ceglanych kanałach dymowych zalecane jest montowanie metalowych wkładów kwasoodpornych. Zwykłe kotły na węgiel (zasypywane ręcznie) cechuje wysoka temperatura spalin co powoduje wygrzewanie komina i jego wysuszanie dlatego nie występuje w nich kondensat. W zwykłych kotłach węglowych część energii tracimy na wygrzewanie i osuszanie komina.
 7. 3 points
  ja mam panele na podłogówce. Wybierałam je po wyglądzie i tylko sprawdziłam, czy dopuszczone są do ogrzewania podłogowego. Do tego podkład na podłogówki. I wsio. Nie robiłam z tego uniwersyteckiego zagadnienia.
 8. 3 points
  Przykro mi ale chyba nie dam rady Ci tego wytłumaczyć. Nic nie chcę nikomu wrypać, napisałem tylko że nowoczesność nie wyklucza stromego dachu, czyli że budynek nowoczesny też może mieć stromy dach. Tylko tyle i nic więcej. No nie wiem jak normalny człowiek może tego nie rozumieć. No dla mnie akurat jest, ale nie ma obowiązku stosowania się wszystkich do moich upodobań, wyrażam swoją opinię i swoje poglądy, nic więcej. Jak Tobie podoba się ten domeczek to napisz że jest przepiękny i w Twoim guście. Jednak ciekaw jestem takiej sytuacji w której miałbyś do wyboru możliwość zamieszkania w nim i takim jak ja pokazałem. Jak znam życie wybór byłby oczywisty. Skąd się w takich głowach jak Twoja biorą takie schematy że jak starodawne to ciepłe, przytulne i klimatyczne, a jak nowoczesne to całkiem odwrotnie - zimne i oficjalne. No ludzie to jakaś obsesja paranoiczna, wszak jedne i drugie bywają takie i takie.
 9. 3 points
  Oczywiście można, można też zaorać tylko jak pisałem wyżej wzruszysz już dobrze ubitą i ustabilizowaną warstwę ziemi. Abyś mnie lepiej zrozumiała to teraz na to ściernisko wjedziesz autem i wyjedziesz a spróbuj wjechać autem na pole zaorane czy po potraktowaniu pola pługofrezarką.
 10. 3 points
  Jak jesteś stary - to myśl. Wyciągajac wnioski z historii też. A ona jest taka: 1. Gierek wziął 30 mld$ pożyczek, z czego budowal drogi, energetykę, osiedla mieszkaniowe itd. to trwało 10lat. 2. Teraz mamy 300 mld $ długów. Zostały wzięte po przemianach, po okresie PRL, czyli w okrsie III RP. Nie wiem na co poszły, ale jest tego 300 mld $, a podobno wszystko nowe powstało za pieniądze UE. 3. Większość majątku narodowego przejęli obcy z Zachodu. Przejęli, bo przecież nie kupili. Bardziej podobne to do czyszczeni kamienic, niż do zwykłego procesu kupna -sprzedaży. 4. Właśnie dlatego huty nie ma, bo albo była przejęta za półdarmo, albo tak jak zakłady produkujące turbiny okrętowe, zostały kupione przez Anglików za półdarmo i zamknięte, żeby uwalić konkurencję dla ich przemysłłu. Z tego powodu zostały zamknięte stocznie - dla interesu niemieckich stoczni. Huta im Lenina (teraz Sędzimira) (jak i reszta hut) jest własnością Hindusa, który żąda od Państwa dotacji (znaczy nazywa się to lepszymi warunkami gospodarczymi, czy podatkowymi), bo inaczej wygasi wielki piec - a i tak produkuje teraz małą część tego co dawniej - ale widać stal nie potrzebna przy naszym rozwoju gopodarczym. No to protestuj teraz, że z twych pieniędzy będzie dotowana obca huta, bo przecież nie "polska narodowa". 5. 500+ to tylko odrobina tego, co Polacy powinni mieć, z tej gospodarki, która powinna być po prawie 30 latach "nowej" Polski, a PiS rządził w tym okresie tylko ok 5lat, z czego dwa lata to szarpanie było nie rządzenie. Co nie znaczy że jst niewiniątkiem. Więc zachowaj proporcję. I dlatego nie zazdroszzę 500 + mimo że nie mam dzieci. I nie będę zadrościł pieniążków niepełnosprawnym i chorym - mimo że jestem miarę zdrowy - ba, i właśnie również dlatego. Na razie mam to szczęście, choc nie wiadomo jak długo.... Natomiast wk... mnie dorobkiewicze, karierowicze, ci, którzy się urządzili, lub przejęli to, co Naród (nie Partia) budował w PRL - a nie zapracowali na to pracą fizyczną lub umysłową - ale dzięki układom, koteriom, partiom i in tzw. elitom oraz chorym uwarunkowaniom w naszej rzeczywistości., która po "rewolucji" od razu zaczęła gnić. Dziwne, że martwi cię 500+ - - ale nic nie mówisz o iuś tam 500 minus, jakie każdy przęcietny Polak stracił na tzw "transformacji" i in. szemranych reformach i takimż prawodawstwie (patrz np. Vat) - a z których w dużej mierze składa sie te 300 mld $ długów. Chyba że tu wyliczysz , na co to poszło ... te 300 mld $ albo inaczej bilion zł polskich w ciągu 30 lat, bo ja ich nie odczułem a 500 + to dopiero najwyzej jakieś 40 mld i to z bieżących dochodów Państwa (oczywiście z twojej kieszeni też - jeśli nie masz dzieci ani wnuków)....
 11. 3 points
  Z gazem nie wyjdziesz - koszty instalacji cię zjedzą. Grzejnik akumulacyjny, ale z ceną za prąd.... przy grzejniku 1000W wychodzi 396 zł/m-c. Biorąc pod uwagę, że masz taki zawód a nie inny i często cię w domu nie będzie - ja bym prąd wybrał.
 12. 2 points
  Viessmann - jesteście osobiście zainteresowani tematem, jako producent Nie musi się zwracać od razu, ale może się zwracać w porównaniu z jakąś inną inwestycją. Przykładowo obligacjami. Zamrażasz 20 tyś kapitału na 10 lat - albo kupując obligacje, albo kupując PV. A już nie mówiąc o finansowaniu PV z kredytu, gdzie doliczyć trzeba odsetki. Z obligacji NBP po 10 latach masz zysk 5180 zł (przy stałej inflacji) + 20 tyś zainwestowanych pieniędzy. Z PV masz po 10 latach używane, 10 letnie panele "za darmo" (w sensie spłacone). Jeśli cena prądu drastycznie wzrośnie, okres zwrotu PV się skróci. Zawsze można po prostu wyprowadzić peszel pod dach i zamontować w przypadku zmian gospodarczych, technologicznych, klimatycznych (suche, bezchmurne zimy). Ja nie mówię "nie" panelom. Nie o to chodzi, że jestem wrogiem tego pozyskiwania energii. Zwłaszcza, że Polska nie może się przebić do energii atomowej i prąd z węgla będzie coraz droższy. A panele pewnie tak się upowszechnią, że cena jeszcze spadnie (jak to było z cenami PC). Po prostu odpowiadałam na konkretne pytanie autora zadane w dzisiejszych realiach. Za jakiś czas odpowiedź może być inna. Technologia leci naprzód i 10 lat bywa przepaścią. 10 lat temu ludzie inwestowali w olej opałowy, bo był tani. 6 lat temu, kiedy się budowałam, PC były kosztowną zabawką.
 13. 2 points
  Mi już ręce opadły ... Poddaję się
 14. 2 points
  Wiadomość do wszystkich. To, że to forum jest stworzone by pomagać, to wiem, ale ze jesteście tacy super, za to dziękuję 😊 Dziękuję wszystkim i każdemu z osobna za pomoc i czas jaki poswieciliscie na choćby przeczytanie tego posta. O tych, którzy się udzielili nie wspomnę, bo to wielka radość dla mnie, że można tak na Was polegać. Jeszcze raz wszystkiego dobrego dla Was. Życzę Wam żebyście Wy też trafiali na takich ludzi, jak mnie się udało trafić na Was 😊
 15. 2 points
  No to może Mapei Adesilex P9. Nie patrz na opinie bo nic nie kupisz. Te opinie są pisane większości przez nawiedzonych i cichych naganiaczy aby wyrobić firmie negatywną opinię. Altas co prawda kiedyś miał chwilę słabości i dużo wykonawców odeszło od używania chemii Altasa ale generalnie produkty tej firmy są dobre i godne polecenia.
 16. 2 points
  Powinno być pionowo wiem że miałeś pionowo na myśli bo
 17. 2 points
  W pomieszczeniach przeznaczonych na pobyt ludzi stosunek powierzchni okien do powierzchni podłogi powinien wynosić 1:8. Oba pokoje spełniają ten warunek z zapasem. Z oknami dachowymi będzie jaśniej, ale przy takiej ekspozycji latem także dużo cieplej. Do poczytania: https://budujemydom.pl/stan-surowy/okna-i-drzwi/a/17-wybieramy-okna-dachowe-jakie-rodzaje-sa-dostepne-na-rynku
 18. 2 points
  Uważaj z tym, bo okna dachowe w lecie dają duuużo ciepła. Ja bym pozostał przy balkonowych, tym bardziej jeśli są z kierunku południowy wschód.
 19. 2 points
  Tak patrzę, i czytam, i chylę czoło. Zwykły temat potraficie przekształcić w szarpaninę, obrzucać się wyzwiskami, próbujecie za wszelką cenę narzucić innym swoją opinię. Innymi słowy spierd*****ście prostą dyskusję. O opłacalności pewnego przedsięwzięcia. Mistrzostwo.
 20. 2 points
 21. 2 points
  O tym że jest to najprawdopodobniej kilka komór tworzących w efekcie oczyszczalnię przydomową pisałem w poniedziałek rano. Jak dokładnie funkcjonował ten układ - na ile zachodziła tam fermentacja beztlenowa, na ile tlenowa nie sposób powiedzieć nie znając szczegółów budowy i tego jak duży i regularny był tam dopływ ścieków. Z opisu wnioskowałem jednak, że od kilku lat nie było to eksploatowane. Co do założeń jak taka oczyszczalnia miała funkcjonować polecam stare opracowanie "Wiejskie oczyszczalnie ścieków", autorzy Z. Heidrich, J. Tabernacki, M Sikorski. Wydane w Warszawie w 1984r. Można kupić za dosłownie kilka złotych. Część informacji nie jest już aktualna, ale większość pozostaje użyteczna. Ewentualnie też "Nowoczesne systemy oczyszczania ścieków", J. Łomotowski, A. Szpindor, Warszawa 2002 r.
 22. 2 points
  Odwalili po prostu fuszerę z ta rurą. Niech poprawiają, łaski nie robią. Umieją pieniążki brać to niech naucza sie tez poprawiać po sobie fuszerki. Strop jest na tyle gruby, że rura zmieści się bez problemu, tym bardziej że jest to mieszkanie i układ pomieszczeń jest powtarzalny.
 23. 2 points
  Nie rozumiem w ogóle tego pytania, naprawdę i pisze to bez zgryźliwości. MASZ POMPĘ OD 10 DNI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! i pytasz jak rozwiązać problem? kolego masz gwarancję, dzwoń po serwisanta i niech to naprawia, ustawia. Porady z forum na tym etapie sobie odpuść. To jest jedyna słuszna porada jaką Ci udzieliłem.
 24. 2 points
  Tak. Mam nadzieję, że przyjdzie jeszcze czas na rozsądek. Bo ułatwianie sobie pracy i czynienie jej lżejszą tylko po to, żeby po pracy gnać co prędzej na siłownię żeby się zmęczyć, to brak krytycyzmu i rozsądku, a nie nowoczesność. Nikt nie wspomniał tu jeszcze o najważniejszym. Wszystkie "inteligentne domy" i ich systemy zarządzania dają się zhakować. Nie pomogą wtedy wspomniane przez Ciebie UPS-y oraz wszelkie inne badziewie. Na razie hakerzy niezbyt się tym zajmują, bo i domów z takimi instalacjami jest niewiele. Królują więc pomyłki oprogramowania, przez które inteligentna lodówka zamówiła pewnemu redaktorowi dostawę trzech ton masła po tym, jak wyjmował kostkę by posmarować kanapkę na śniadanie. Gorzej będzie, jak złodzieje zamiast łomem drzeć zamki, przejmą nad nimi kontrolę za pomocą krótkiego programu. I nie łudźmy się, niewielu z nas zarabia tyle, by zakupić zabezpieczenie takie jakie mają banki. Bo nie jesteśmy bankami. Więc zhakowanie domu będzie o wiele prostsze niż przejęcie cudzego konta. Dlatego tzw. inteligentny dom to namawianie przypominające mi pokemony. Wszystkim przedszkolakom były potrzebne, bez pokemonów życie w przedszkolu nie istniało, ale już tak nie jest i na pytanie po jaką cholerę ludzkości było to potrzebne, do dziś nikt nie odpowiedział.
 25. 2 points
 26. 2 points
  Przypatruję się , przypatruję , nic mnie tak w jedzeniu nie odstręcza jak włos .... Moje koty po blatach nie łażą bo wiedzą że nie można . Dowodem jest to że nawet pod nieobecność zostawialiśmy coś na stole dobrego i było nie ruszane . Jak wychowaliśmy koty to już nasza sprawa ... Nie twierdzę że mam w domu sterylnie do tego stopnia aby w salonie przeprowadzać operację na otwartym sercu ale do syfu wieeeeleeee brakuje . W domu jest nas cztery osoby , ja , dwóch trutni płci męskiej i moja połowica , i każdy wie czego ma pilnować aby było tak żeby dało się normalnie żyć a nie łazić po kostki w sierści czy czymś innym .Kwestia chęci ...i wychowania . Tylko ......nie mam kafli na wysoki połysk bo wiem jakie są w utrzymaniu . Zbyt wiele ich położyłem żeby takich rzeczy nie wiedzieć . Autorka wątku gdzie miała głowę ?? ciężko było zasięgnąć języka u znajomych czy po innych forach ? chociażby tu ? Te kafle to były położone w pół godziny od pomysłu kupna właśnie takich?Nikomu się nie chwaliła - oooo patrzaj Gośka , Zośka Baśka jakie kafle se fundłam ??i nikt jej z głowy tego nie wybił?? Skoro się zdecydowała to niech teraz nie beczy ...wiele razy widziałem jak chłop w sklepie spuszczał głowę i mówił - dobrze kochanie , o takich marzyłaś to takie kupimy ......Po pół roku od położenia telefon do mnie czy mam czas żeby kafle jednak zmienić bo te już się nie podobają I niestety , jedynie wymiana na nowe albo odkurzacz , mop i sciera i rękawy zakasane... Albo dywanem je zakryć....
 27. 1 point
  Chociaż mój wujek mawiał tak: Jeśli chcesz napić się piwa to nie musisz kupować browaru. Wtedy struktura własności browaru nas nie interesuje. Tylko jakość piwa.
 28. 1 point
  Ładnie rozpatrzone wszelkie wątpliwości przez radcę prawnego. Poczytać nie zaszkodzi. http://www.kzp-ptch.pl/archiwum-aktualnosci/1462-kto-jest-jest-rolnikiem-indywidualnym-kryteria-prawne
 29. 1 point
  Powiem tak, do gipsowania, do gładzi tylko naświetlacz z żarówką halogenową, przy takiej żarówce widać wszystkie niedoskonałości. Natomiast do pozostałych prac poleciłbym Ci naświetlacze ledowe tego typu. Zwróć uwagę na kształt i kolor żarnika. Jeżeli kupisz dwa, każdy po 50W i z barwą zimną (barwa zimna jest jaśniejsza) to wystarczy spoko. Pisałem abyś zwrócił uwagę na kształt żarnika bo jeżeli sie przepali to nie będziesz miał najmniejszego problemu z jego wymianą bez konieczności kupowania nowego naświetlacza ani z kupnem samego żarnika bo jest to popularny typ żarnika. Za około 30 zł kupisz żarnik który nie wymaga trafo, możesz podłączyć bezpośrednio pod zasilanie 230V.
 30. 1 point
  Większość rys to prawdopodobnie efekt złego wykonania połączenia ścian nośnych z działowymi oraz zaszpachlowania połączeń płyt g-k z innymi elementami zwykłą masą szpachlową. To raczej nie są groźne rzeczy. Niepokojąca jest za to rysa na ścianie nośnej oraz te pęknięcia przy oknach. To powinien na miejscu ocenić niezależny konstruktor.
 31. 1 point
  No bo nie ma nawiewu. Spaliny gorące zasuwają do góry, a powietrze skądś dojść musi. Dochodzi z łazienki.
 32. 1 point
  Farba jak farba, nic nowego nie wymyślą ale ceny za te farby mają chyba z Pewexu. Poczytaj sobie o farbach np Dekoral czy Śnieżki, też będą pisać na swojej stronie internetowej że są wodoodporne itp itd.
 33. 1 point
  Zasada jest taka że jeżeli chodzi o schody wylewne betonowe to pierwszy stopień robi się wyższy o wysokość posadzki a ostatni niższy o tyle aby po wylaniu posadzki na piętrze stopień wyszedł równy jak na pozostałych stopniach.
 34. 1 point
  Dla przypomnienia, ja też o tym pisałem Piszesz o dzienniku budowy a nie o artykule opisującym dom Coliberka, a ja cały czas pisze o artykule który ukazał sie na łamach miesięcznika BD.
 35. 1 point
  Różnice pomiędzy wartością współczynnika lambda dla poszczególnych odmian styropianu najlepiej przedstawić przy pomocy wartości %. Np. różnica pomiędzy styropianem DALMATYŃCZYK fasada, a styropianem TERMONIUM PLUS fasada to ok. 30% (o tyle lepiej TERMONIUM PLUS izoluje od DALMATYŃCZYKA) i taką też proporcję trzeba przełożyć na grubość ocieplenia. Mniejsza wartość lambda oznacza lepsze właściwości izolacyjne. TERMONIUM PLUS fasada przy grubości 15 cm będzie z takim samym skutkiem chronił budynek jak DALMATYŃCZYK fasada o grubości 21 cm. W tej sytuacji mamy taka sama ochronę cieplną budynku, ale przy jak różnych grubościach... Zastosowanie grubszej warstwy styropianu (tańszy ale grubszy), może okazać się w końcowym efekcie droższym rozwiązaniem po uwzględnieniu kosztów związanych z: obróbkami blacharskimi, parapetami, sposobem wykończenia otworów okiennych, zastosowaniem odpowiedniej długości łączników mechanicznych, itp. Każdą inwestycję należy traktować indywidualnie w zależności od rozwiązań zawartych w projekcie, oczekiwań inwestora, itp. Często grubsze warstwy ocieplenia nie mogą być zastosowane z uwagi na ograniczenia wynikające z istniejącego budynku i jedynym rozwiązaniem jest zastosowanie materiałów o wyższej sprawności.
 36. 1 point
  Byłem, widziałem, jestem na NIE. Jeden rodzaj z fugą wyglądał sztucznie, drugi wisiał dość wysoko i wyglądał lepiej - może właśnie dlatego tak wyglądał. Ale generalnie oba wyglądają sztucznie. Cegła to jednak będzie najlepszy kierunek, chyba że ta którą pokazał Heniuś. Ale też bym chyba nie kupił bez wizji lokalnej.
 37. 1 point
  Możesz uzupełnić kawałkami regipsu , najpierw natnij krawędź płyty tej już przyklejonej pod kątem 45st , docinki regipsu zfazuj w ten sam sposób , przed samym przyklejeniem zwilż wodą i miejsce klejenia i elementy wklejane , kleju daj na full aby wylazł szparami .Jak zwiąże i wyschnie Vario lub Uniflot z fizeliną .
 38. 1 point
  Pewnie bedą obostrzenia związane z działami rolnictwa, np chodowlą, nawożeniem, oprócz tego nakaz podłączenia do konalizacji lub oczyszczenie ścieków, zakaz działalności gospod. mogącej zanieczyścić wody podziemne. Ale to wszytsko powinno być napisane w opisie odnoszącym się do tej działki - albo może musisz dopytać w odnosnym do terenu Urzędzie Gospodarki wodnej . Musisz dokładnie przeczytać zapisy planu miejscowego te ogólnie odnoszące sie do planu całego (np. jakie warunki mają tereny M, jak i te odnoszące się do tej szczegolnej działki (jeśli takie są), - albo najbliższej okolicy tej działki, również co oznacza ta linia z fioletowymi polami. Ważnym jest też opis, jaką produkcję rolną dopuszcza się na terenie R obok twojej działki (jaka uciążliwość). Jakie są granice zabudowy twej działki - linia zabudowy od drogi, granica zabudowy z przeciwnej strony, czy jest zalożona jakas min wielkość działki, itd. Czy przewiduje się poszerzenie drogi, chodniki (trzeba je odsnierzac i zamiatać a to nie jest wygodne)
 39. 1 point
  Takie badziewie które osiada nie naprawia się, bo to syzyfowa robota. Trzeba wszystko wywalić i wykonać porządny głęboki fundament jeśli chcesz mieć ten przedłużony taras.
 40. 1 point
  Co do komina - to wkład powietrzno-spalinowy (dwuścienny) ale można to rozwiązać inaczej wyprowadzając np, kanał powietrzny przez ścianę . Zasobnik czy przepływowy - to zależy od wielu czynników, a w tym przypadku to głównie problem przeróbki instalacji pod centralną cwu.
 41. 1 point
  Zdejmiesz te plastikowe panele to drzwi 90tki wejdą na luzie .pod tymi panelami masz jeszcze łaty drewniane więc miejsca będzie aż nadto jak je wytniesz w miejscu osadzenia futryny.
 42. 1 point
  To badziew, pomieszkasz trochę to zrozumiesz dlaczego.
 43. 1 point
  Są bo są ale po co zaprzęgać do tego wiarę.I twierdzić że to cuda z nieba płynące. Tak jak piszesz lekarze zaświadczają że co któryś przypadek wyzdrowienia jest niewytłumaczalny.Nawet czytałem przed laty jak to mniej więcej wygląda statystycznie w różnych chorobach.Ale to uzdrowienie wychodzi z nas,organizm sam sobie radzi z chorobą w przekonaniu wszystkich śmiertelną.
 44. 1 point
  Kalasz zestawiając imię Pana z wulgaryzmem - to po pierwsze. Po drugie. W tym rysunku/obrazku uwłaczające jest tylko przypisywanie słów/intencji nieprawdziwych - Pan ma znakomite poczucie humoru i przyjmuje to jako współczesny znak czasu. Po trzecie. Heniu wyluzuj, pęknie Ci żyłka a ja nijak nie przyjadę aby Cię pożegnać, bo stary jestem i mierzwi mnie chodzenie na pogrzeby osób dużo młodszych niż ja jestem.
 45. 1 point
  Nigdzie tak nie napisałem... To byli wyżsi urzędnicy pana B. - papieże, królowie... ci namaszczeni... a księża, biskupi błogosławili... Gott mit uns... Tak podaje tzw Pismo Święte, napisane przez kogośtam i kiedyśtam... przeredagowywane wielokrotnie przez dziewiętnaście wieków, tłumaczone z języka na język z różnymi błędami i omyłkami redakcyjnymi (teraz udokumentowanymi) przez kogośtam i dopasowywane dialektycznie, czyli w zależności od okoliczności... I Ty MASZ w to WIERZYĆ... Raczej - ROZUM i ciało... Ale nie przez ateistów, a WIERZĄCYCH w nieco innego pana B. I wiara czyni... cuda... Ładnieś to... usprawiedliwił... wojny krzyżowe, indianie, Inkowie itd
 46. 1 point
  Chyba nie... W tym domku widzę na miejsce na trzy aparaty
 47. 1 point
  Ja myślę, że przekroczysz założony budżet.
 48. 1 point
  Większych bredni to już dawno nie widziałem.
 49. 1 point
  „Witam,buduję dom i zamierzam wykonać wokół domu tarasy z kostki brukowej. Chcę aby tarasy były nieznacznie poniżej poziomu podłogi w domu (poziom 0 ). Wysokość ostateczna podłogi w domu ponad chudziaka na gruncie to 27 cm (20 cm styropianu + 7 cm wylewka betonowa). Takie posadowienie tarasów powoduje że będą one powyżej poziomu izolacji poziomej ścian nośnych. Aktualnie mam wykonany stan "zero" czyli zakończone fundamenty i wylany chudziak na gruncie. Izolacja fundamentów to 12 cm XPS od strony zewnętrznej + 8 cm EPS od strony wewnętrznej. Jako że poziom tarasu ma być powyżej izolacji poziomej ścian obawiam się że ściany mogą podciągać wodę z gruntu. Mój pomysł jest taki aby przedłużyć izolację ścian fundamentowych na ścianę nośną styropianem XPS o grubości 12 cm na wysokość 25 cm powyżej poziomu ścian fundamentowych, a następnie nakleić styropian XPS całe płyty o szerokości 50 cm w poziomie. Grubość tego styropianu ma mieć ok 3 cm. Chodzi mi o to żeby zaizolować łączenie płyt. Ta płyta ma zostać wykończona tynkiem żywicznym po wykończeniu jej klejem i siatką. Izolacja ścian nośnych będzie wykonana ze styropianu 20 cm więc powstanie tym samym ok 5 cm okap. Kilka pytań: czy istnieje lepszy sposób zaizolowania przeciwwilgociowego na tym poziomie czym przykleić styropian do styropianu czy mój pomysł jest poprawny i czy nie będzie ściana nośna podciągała wody” Dzień dobry, W związku z Pana zapytaniem kilka uwag: · Folia budowlana nie jest najlepszym materiałem hydroizolacyjnym, ponieważ nie jest związana z podłożem (a luźno ułożonym) oraz nie łączy się kompatybilnie i trwale z żadnym innym wyrobem wodochronnym stosowanym do izolacji ścian fundamentowych (oddzielna kwestia jest jakiej grubości folie Pan zastosował). Dlatego izolację poziomą należy wykonać z materiału spełniającego ten wymóg, najlepiej z papy zgrzewalnej. · Termoizolacji w żadnym przypadku nie należy traktować jak materiału hydroizolacyjnego!!! Płyty XPS nie stanowią bariery dla wody gruntowej. Stanowią jednak dobry materiał do termoizolacji ścian fundamentowych, szczególnie w gruncie słaboprzepuszczalnym, ponieważ w porównaniu do płyt EPS, są zdecydowanie mniej nasiąkliwe. Natomiast jeśli chodzi o l (współczynnik przewodności cieplnej) dla tych dwóch materiałów to niewiele się różnią. · Należy pamiętać o tym, że w przypadku wykonania tarasu z kostki brukowej bezpośrednio przy elewacji budynku hydroizolacja pionowa powinna być wyciągnięta na wysokość 0,5 [m] ponad poziom kostki (przy opasce żwirowej strefa rozbryzgowa wynosiłaby 30 cm). · Hydroizolację posadzki na gruncie nie stanowią płyty ocieplające, nawet przy grubości 20 cm. Izolację wodochronną posadzki należy wykonać bezpośrednio na betonie podkładowym (stabilnym, nośnym) z produktu, który ma dopuszczenie do tego typu zastosowań, np. masy grubowarstwowej PMBC lub mikrozaprawy uszczelniającej (np. IZOHAN WM2K lub IZOHAN EKO 2K). Hydroizolacja ta powinna łączyć się trwale (być zgrzana/sklejona) z izolacją poziomą zamykającą, zakładem o szerokości min. 10 cm. · Izolacja pozioma zamykająca, by spełniała właściwie swoją funkcję, powinna być wykonana powyżej planowanego poziomu terenu. Dzięki temu chroni przed podciąganiem kapilarnym w przegrodzie. Jeśli jedna z Pana izolacji zamykających znajduje się na poziomie betonu podkładowego , ale poniżej poziomu terenu należy po prostu wykonać drugą poziomą zamykającą już powyżej poziomu terenu. Proszę też pamiętać iż aby hydroizolacja była skuteczna muszą być spełnione dwa podstawowe warunki: 1 hydroizolacja dobrana do warunków wodno-gruntowych 2. zapewnienie ciągłości hydroizolacji ( m.in. prawidłowe łączenie izolacji pionowej z izolacją poziomą)
 50. 1 point
  DOBRY MURARZ NIE UBRUDZI KIELNI,NIEPOTRZEBNA WYMYSLNA KIELNIA CENY NO TO ROZNE ,WEZMY SCIANE STAWIASZ DWIE SZTYCE I MURUJEJESZ NP 4M KWADRAWTOWE ,ZERO PIONOWANIA ,ANATOMIAST SLUPKI MASZ W CZTERCH MIEJSCACH MUSI BYC PRZYKLADANA POZOMICA PRACOCHLONNOSC DUZO WIEKSZ ,LEPIEJ ZAPLACIC 50 GR WIECEJ A MIEC ZROBIONE PROFESJONALNIE ,NO ZADNYCH MUROWAN NA LISTEWKI TAK ROBIA PAPRAKI ,CO DO WUGOWANIA NAJLEPIEJ FUGOWAC OD RAZU MURUJEMY NA PELNA SPOINE NA WYCISK,POZNIEJ FUGUJEMY ,MOZNA STOSOWAC UNNA METODE ALE FUGA MUSI BYC USUNIETA NA GLEBOKOSC 2-2,5 CM DALEJ IDAC W DZESZCZ ODRADZAM MUROWANIA BO TO JEST JAK ZKAMIENIA NIE DA RADY DLATEGO ,ZE CEGLA KLINKIEROWA MALO PIJE WODY , MAM DUZE DOSWIADCZENIE W MUROWANIU KLINKIERU PARE TYS M. KWADRATOWYCH
This leaderboard is set to Warszawa/GMT+01:00
 • Newsletter

  Want to keep up to date with all our latest news and information?
  Sign Up
×
×
 • Utwórz nowe...