Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Aktywni na Forum


Posty wysoko ocenione

Pokazuje posty z najwyższą reputacją od 28.05.2019

 1. 6 points
  Chciałbym coś wyjaśnić. Moja żona pracuje w DPS-ie i jest największym czynnikiem ryzyka w naszym domu, bo najprędzej może coś do niego przywlec. Opiekunki i pielęgniarki tam pracujące oczywiście że zgodziły się na taką pracę. Myją, karmią, przebierają podopiecznych. Zdarza się że nowych muszą odwszawić, czasami zaopatrzyć przed świeżbem. Bywa różnie. Ale nie godziły się na pewno, na zarażenie siebie i swoich rodzin chorobą. Jakąkolwiek chorobą, nie tylko koronawirusem. I o ile nie boją się świeżbu i wszy, bo potrafią się przed wspomnianymi zabezpieczyć, o tyle w tym konkretnym wspominanym przypadku, musiały zdawać sobie sprawę że nie unikną zarażenia i uciekły. Najlepiej napisać - "porzuciły pacjentów" ale to nie są pacjenci. To są pensjonariusze i mają na pewno inny status aniżeli pacjent w szpitalu, podłączony do aparatury medycznej, wymagającej fachowego personelu medycznego. Lekarz jest tam zazwyczaj osobą doglądającą raz w tygodniu, kontrolującą ogólny stan zdrowia, jakaś recepta, ewentualnie skierowanie do specjalisty w razie potrzeby.
 2. 6 points
  Dzień dobry Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzę Wam radości, bliskości, ciepełka w sercach, odpoczynku od codzienności, a Nowy Rok niech przyniesie spełnienie wszystkich planów i oczekiwań! Pozdrawiam Marcin Szymanik
 3. 5 points
  Kłamiesz, zeniu!!! Na tym portalu czytam tylko tytuły, albo kilka zdań artykułu od BARDZO DŁUGIEGO CZASU, a nie od początku epidemii!!! I od dawna w ten sposób zachęcają do prenumeraty!
 4. 5 points
  A teraz inne fakty. Riccardo zrobił test i wyszedł dodatni, a miał jutro spotykać się z kontrahentem, pojutrze iść do sklepu, na stację benzynową itd Dalej brniesz w to goowno. Kto Ci to zrobił?
 5. 5 points
  Przyłączam się do życzeń. Dużo szczęścia.....oj tam, to banalne. Dużo seksu.... eee tam, to normalne. Dużo kasy.....hmmm, nie wiem skąd. Dobra. Życzę po prostu. Wesołych Świąt! Udanych Świąt Bożego Narodzenia dla wszystkich uczestników forum. Bo to święta najlepsze ze wszystkich.
 6. 5 points
  Ja pomyślałem sobie że posiadaczom domu może być po prostu przykro, mnie by było i zażądałbym usuniecia wątku, bo dyskusja donikąd nie prowadzi a nosi znamiona hejtu.
 7. 4 points
  Mogę podpowiedzieć że pasy jak jeszcze nie są całkowicie zajechane, a tylko zapchane pyłem, możesz czyścić. Bo zaklejony papier ścierny ma coraz mniejszą skuteczność szlifowania. Są specjalne kostki do czyszczenia, ale ja używam gorącej wody z dodatkiem środków do mycia naczyń i po namoknięciu przetrzeć twardą szczotką ryżową. Dla przykładu taka kostka: https://allegro.pl/oferta/blok-do-czyszczenia-tasm-papieru-sciernego-120mm-9095801219?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_DIO_pla_dom_narzedzia&ev_adgr=Spawarki,+szlifierki+i+polerki+oraz+pozostałe&gclid=EAIaIQobChMIwJGRicKw6QIVS5SyCh0rEwE6EAQYASABEgIBE_D_BwE
 8. 4 points
  Ale uroboros, o jakim zdrowym rozsądku Ty tu mówisz?. Wszak wy zachowujecie się jak wynajęta banda do spraw oczerniania PISu. No popatrzcie sami, wklejacie tu tylko i wyłącznie wszystko co ośmiesza i oczernia tę jedną stronę i zawsze wszystko jest żle. Nie ważne co robią to źle robią, a nawet jak nic nie robią to jest też źle. Najlepszym przykładem są te cholerne maseczki. Nie było - lament i płacz, przywieźli też niedobrze i na śmietnik. Mało tego, bo przywieźli nie takim samolotem jak trzeba. Ja rozumiem to że można mieć jakieś uprzedzenia, ale to co wy robicie nijak ma się do zdrowego rozsądku. Lamentujecie że będą w czasie pandemii wybory, bo wasz głos może nie być tajnym (co jest bzdurą) tak jakby kogoś w tym kraju interesowało na kogo zagłosuje Daga, uroboros czy Bajbaga. Jak poznacie procedury to dowiecie się że jednak będzie tajnym, tajnym na tyle na ile umożliwiają to procedury korespondencyjne, bo inaczej się nie da. A wszystkich w komisjach obwodowych nie można przecież podejrzewać że będą coś chachmęcić. Przecież przy normalnych wyborach też można oszukać jak się komuś bardzo zachce i co to może nie robić żadnych wyborów, demokrację odwiesić na kołek, a wskazywać kto ma rządzić będzie Daga lub uroboros z pomocą animusa i Retrusia.
 9. 4 points
  Po co to smarowanie go gownem, chłop oddal kasę (1.500 zł) na słuszny cel i pożartował. Goowno Cię to obchodzi, ile ma, ile dorabia, okradł Cię? Tam do sejmu zobacz, zainteresuj się tymi grubymi karkami, to towarzystwo utrzymuje się z naszych pieniędzy. Jesteś chory i tyle! To powinieneś robić przez 18 godzin dziennie + 6 godzin snu.
 10. 4 points
  Nie jest ich więcej , jest więcej wrogów czarnej mafii .. I z paru innych sklepów ......kamerki zeszły jak papier toaletowy na początku epidemii.....
 11. 4 points
  Oczywiście,o tym marzę.Tak samo jak PIS od pierwszego dnia swoich rządów marzy żeby zdusić ludzi myślących inaczej niż oni. To jest wojna demo a na wojnie to albo my ich albo oni nas
 12. 4 points
  Trochę inaczej to wygląda: - Łapiński, bez pistoletu przyłożonego do skroni, stwierdził kilka dni temu, że oni (MZ) wysyłają do szpitali, ......... , ale sprzęt nie dochodzi gdzieś znika po drodze. - Cała filozofia polega na tym, że WOŚP zbiera kasę, kupuje (w porozumieniu z lekarzami) sprzęt, który dostarcza bezpośrednio do szpitali które złożyły zapotrzebowanie. - Darczyńcy ( zdecydowana większość) wpłacają kasę, bo sprzęt zostaje rozdysponowany bez udziału machiny administracyjnej i nie ginie po drodze. - Serduszko na sprzęcie pokazuje (a przynajmniej ja to tak odbieram), że dany sprzęt jest z mojej kasy - i o to chodzi. Wiem na co wpłaciłem i widzę to, mogę powiedzieć "ja to finansowałem/współfinansowałem. Mało tego znam osobiście kilka bardzo młodych osób, które żyją dzięki (również) moim wpłatom. Finito (w temacie WOŚP).
 13. 4 points
  No niekoniecznie. To nie są informacje i zdjęcia publiczne. Nikt o nich nie wspomni, bo po co? Na co dzień spotkasz informacje o tym jak jedna babka szyje maseczki, a inny jakiś sportowiec celebryta przekazał milion (ułaaa, kurcze) ale oni fajni. A tacy tam z ONR-u co organizują, dowożą, odwiedzają? A komu to Panie potrzebne takie informacje (spróbuj je gdzieś znaleźć) To co napisałem i wkleiłem, to prywatne zbiory. Nikt się tymi akcjami specjalnie nie chwali, ani ich nie nagłaśnia - bo nie o to w tym chodzi. Nawet tego nie zrobią. Ja nie zauważyłem młodzieżówek LGBT czy tam innych członków marszów o wolność macicy - które zorganizowały takie akcje jak te przeze mnie wspomniane, tych "pryszczatych tchórzy" co to uciekną od wszystkiego i od przewidywanej nie wiadomo czemu wojny.
 14. 4 points
  Bo tak nas wychowano za komuny? Chciałem tak napisać dla dowcipu, że będą się tak usprawiedliwiać i masz. To ja też idę, jak jeden animus odwiedzi grób to jakie to jest zagrożenie.....
 15. 4 points
  To też oczywiście...ale przede wszystkim coraz częściej nie potrafią ze sobą rozmawiać....o czymś takim jak zrozumienie czy wybaczenie już nawet nie wspominam... Widać to także tutaj na forum. Większość z was/nas musi bezwględnie postawić na swoim, zdanie innych(odmienne!) jest nie do zaakceptowania.....muszę kontynuować? Ta powszechna nerwowość, coraz częstsza utrata kontroli - czy to nie wynika w jakimś stopniu z faktu, że więcej czasu spędza się samemu (komputer/laptop/tablet/telefon/telewizor) niż z innymi ludźmi?
 16. 4 points
  Nigdy się nie kryłem z tym że jestem pro-PISowski ......ale to co odpier....ją wprawia mnie w osłupienie ...myślę że w swojej ocenie nie jestem sam .I tak właśnie Kaczyniak wbija sobie małe gwózdki do swojej małej trumienki . Kuuuuuupęęęęęę elektoratu właśnie traci z każdą godziną .....
 17. 4 points
  To się nazywa wojna na słowa, wojna na słowa się zaczyna, jak wojna na argumenty jest niemożliwa. Żeby wywierać coraz większy wpływ na to czy tamto trzeba zradykalizować społeczeństwo lub jego część, fachowo to, „należy wzmocnić i zradykalizować przekaz”. W jednym domu ciągle włączony jest TVN 24, a w drugim TVP 1-3 i lecą tam programy „Ale tamci kradli więcej” i „Tamci kradną jeszcze więcej”. Zradykalizowane społeczeństwo zbyt poważnie traktuje wypowiedzi polityków, dla których to tylko gra, mają poważny problem z filtrowaniem informacji. Winę ponosi ta partia, która używa takiego mocnego instrumentu do manipulacji społecznej, do jego podziału. Coraz głębsza radykalizacja prowadzi do upadku, ponieważ z dnia a dzień coraz bardziej mija się z prawdą. Gdy głupota z manipulacją triumfuje, nie jesteśmy w stanie przyjąć żadnych argumentów drugiej strony, wyartykułowany bełkot po prostu przeraża. To nie dzieje się tylko na poziomie internetu, ulicy, czy forum, ale nawet rodziny są podzielone. Jeżeli ktoś krytykuje PiS, od razu jestem wtłaczany w obóz PO i odwrotnie, dlatego prawda poszła na urlop, barany się bodą, mają zajęte umysły, a goli ich w tym czasie ta mniejszość, która akurat rządzi. To mnie razi.
 18. 4 points
  Człowiek, który pogrzebał konstytucję, ma czelność się na nią powoływać, choć przepisy z niej wybiera, jak z książki kucharskiej- tylko te, które mu pasują. Naraża życie 38 milionów obywateli. Nie przejmuje się naszymi dziećmi, które za niecałe 3 tygodnie mają pisać egzamin ósmoklasisty i za miesiąc egzamin maturalny. Pragnie tylko władzy i jej utrzymania. Jak to się stało, że jeden mały człowieczek 38 milionowy naród trzyma za mordę i naród milczy??? Przypominam tylko- nie ma rodziny, nie ma dzieci, nigdy nie miał związku z kobietą, nie ma konta, nie wychodzi nigdy sam z domu, nie robi zakupów, nie pracuje i nigdy nie pracował, nie jeździ na wakacje, nie jeździ za granicę, nie ma prawa jazdy, nie ma samochodu, nie chodzi na spacery, mieszka w nieremontowanej ruderze, nie umie gotować, prać, sprzątać, jest pełen nienawiści po śmierci brata bliźniaka, do której się przyczynił, ale nie umie tego przyznać. Jest szaleńcem skoncentrowanym na władzy a jego wyznawcy są jeszcze gorsi, bo stracili własny rozum na jego życzenie. Niepojęte... więc o jakiej pandemii mamy dyskutować? przecież nie on na tym ucierpi ludzie tracą pracę, część zarobków, a co z sejmem i biurami poselskimi? co z senatem? ryba psuje się od głowy
 19. 4 points
  Kiedy czytam takie wypociny w necie, pierwsze co wyrywa się z moich ust to: „ja pie***ole, co za debil". Nie ze złością. Raczej ze smutkiem. Zenek. Państwo się zadłuża. Bo nie ma. Te długi będą spłacać jeszcze Twoje dzieci i wnuki. Chyba nie ogarniasz podstawowych mechanizmów i zasad.
 20. 4 points
  Nie mam pretensji do Rządu (jako takiego - sprawnego). Większość sejmowa i pośrednio Rząd jest ubezwłasnowolniona - decyzje zapadają w siedzibie kacyka, który myśli że jest Marszałkiem. A ten jest despotą - choćby wydarzenia ostatnich dni. Ale szczytem jest wielebny notariusz dlatego kacykowi się wszystko udaje. Kacyk nie lubi ludzi - toleruje tylko swoich wasali. Epidemia obnaża to zdecydowanie.
 21. 4 points
  Ps. Ja bobiczka bardzo lubię,moja wnuczka pamięta go najlepiej ze wszystkich forumowiczów obecnych na zlocie. Lubię Go za humor i wielką fantazję. I żaden koronawirus tego nie zmieni
 22. 4 points
  Ciekawy artykuł,w pierwszej części tyczący imigrantów więc to pominę żeby nie wzniecać gównoburzy. Ale reszta też ciekawa. Koronawirus, my i nasze państwo Czas trochę przeprosić się jednak z państwem. Państwem jako instytucją. W Polsce mamy do państwa stosunek schizofreniczny. Emocjonalny patriotyzm, przywiązanie do hymnu i umiłowanie historii polskiego oręża idą w dziwacznej parze z niechęcią do płacenia podatków, bardzo niskim zaufaniem do władzy i myśleniem o pracownikach budżetówki per „darmozjady”. A tak się składa, że walczący na pierwszych liniach frontu z pandemią są właśnie pracownicy budżetówki, czyli cała służba zdrowia. A na drugą linię wskakują za chwilę kolejni pracownicy budżetówki, czyli nauczyciele. Pandemia koronawirusa, której ciężar ogarniania spoczywa prawie w całości na państwie, powinna dać nam refleksję, że temu państwu musimy dostarczyć narzędzia do walki z takimi potężnymi zjawiskami. A także do walki ze skutkami globalnego ocieplenia, do humanitarnego przyjęcia tysięcy imigrantów (tak, przyjdą ponownie, nie ma co do tego wątpliwości), do tworzenia odpowiadającego na wymogi współczesności prawa, do zapewnienia nam godnej starości w starzejącym się świecie, do opieki zdrowotnej wykraczającej poza przeziębienia i operacje plastyczne, które załatwiamy w prywatnych klinikach. Więc jeśli teraz, Drodzy Czytelnicy, narzekacie, że nie można się dodzwonić na sanepid a maseczek w szpitalach brakuje, to przypomnijcie sobie, czy aby na pewno na działalności gospodarczej VAT był płacony po bożemu, a w wyborach ostatnich dekad nie daliście się zwieść obietnicom taniego państwa i obcinania pensji posłom albo innym urzędnikom. Odrzućmy wreszcie ten PRL-owski bagaż, że państwo to jakaś kolosalna i niewydolna instytucja zdolna przejeść wszystkie możliwe podatki. Jasne, takie państwo też można zbudować. Takie nawet 30 lat temu mieliśmy. Ale można też zbudować państwo sprawne, które będzie silne nie pokrzykiwaniem swoich liderów, tylko silne jakością stanowionego prawa i mocą instytucji. A jeśli teraz, Drogi Wielki Biznesie, wołasz o pakiety pomocowe i dobrodusznie i hojnie przeznaczasz miliony złotych na walkę z koronawirusem, powiedz gdzie Twoje firmy zapłaciły w ostatnich latach podatki i czy aby nie wspierałeś w ostatnich latach służby zdrowia Luksemburga albo innej Panamy - znacznie hojniej, niż teraz tę polską. To nie jest niestety fikcja ani lewackie bajdurzenia. To są twarde liczby. Naprawdę w porządku, że Dominika Kulczyk, córka dominującego latami na szczycie listy najbogatszych Polaków Jana Kulczyka przeznaczyła 20 milionów złotych na walkę z koronawirusem. Tyle że ten sam Jan Kulczyk swoje podatki osobiste płacił, jak sam przyznał, w Szwajcarii. A już po śmierci seniora Kulczyk Investments uniknęła przy sprzedaży pakietu akcji SabMillera zapłacenia ok. 760 milionów złotych podatku od zysków kapitałowych w Polsce, bo zarejestrowana jest, a jakże, w Luksemburgu. Taki podatek płaci każdy Polak od zwykłych oszczędności zgromadzonych na lokacie bankowej. Ale wielki biznes ma swoje sprawdzone sposoby na ominięcie tych zasad. Przeciętni ludzie ich nie mają. 760 milionów złotych to niewiele mniej niż przez prawie trzydzieści lat grania zebrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Na przeznaczonej na walkę z koronawirusem zbiórce w serwisie siepomaga.pl zgromadzono jak do tej pory ponad 18 milionów, wpłaconych przez 280 tysięcy osób. Takie są proporcje. I to bynajmniej nie jest odosobniony przypadek. Oczywiście, nie tylko polski, afera Panama Papers miała globalny zasięg – przed podatkami uciekali zgodnie bajecznie bogaci Chińczycy i Amerykanie. Im bardziej chcemy temu państwu coś zabrać, bo uważamy je za dziadowskie i tekturowe, tym bardziej dziadowskie i tekturowe się będzie stawać. Im częściej będziemy mówić dzieciom, że nauczyciele to sfrustrowani nieudacznicy, którzy mają za dużo wakacji, tym bardziej sfrustrowani pogardą okazywaną im przez uczniów i niskim statusem społeczno-finansowym ci nauczyciele będą. Służba zdrowia i edukacja to są nasze klucze do przyszłości, które jak na autostradowym węźle splotły się ze sobą w koronawirusowym kryzysie. Niech ten kryzys, kiedy się już zakończy, zaowocuje przynajmniej jakąś ogólnopolską zmianą priorytetów. I większą wiarą w państwo, bo żaden kraj jeszcze ani edukacji ani służby zdrowia dobrze prywatnymi rękami nie rozwiązał. Mamy jeszcze duże szanse, żeby za dziesięć lat powiedzieć sobie, że coś dobrego z tej masowej izolacji w nas zostało.
 23. 4 points
  I to jest bardzo cenna diagnoza. Bo chociaż dzisiejsza wojna to nie lecące bomby, płonące miasta i ginące dziesiątki tysięcy ludzi, to jednak ten czas teraz, ma z wojną pewną zasadniczą rzecz wspólną – jest to stan wyższej konieczności, w którym reguły codziennego życia zostają zawieszone. W naturę wojny wpisana jest także jakaś doza chaosu i niepewności, jakaś doza błędu i niewydolności. Bo tak jest na każdej wojnie, także tej dzisiejszej z zarazą. Dlatego nic nie da zajadle tropienie każdej oznaki bałaganu, chaosu, wytykanie każdego błędu, każdego faktu, który obnaża wadliwą konstrukcję planów, wedle których próbujemy toczyć tę wojnę. I bardzo mocno pragnę, aby niektórzy ludzie wzięli to sobie mocniej do serca. Tutaj na forum szczególnie, bo w końcu lepiej czy gorzej - ale znamy się.
 24. 4 points
  Bo to jest wojna - totalna wojna. Skutki też wojenne - dużo ofiar w ludziach i zrujnowana gospodarka. Im wcześniej to zrozumiemy, tym szybciej wygramy wojnę.
 25. 4 points
  1. To nie powinien być problem. Pamiętaj, że w okresie grzewczym gdy PC najwięcej pracuje, to okna wtedy są zamknięte, więc z hałasem nie będzie problemu 2. Dobrze przemyśl ten temat - weź też pod uwagę powierzchnię wymiany wężownicy(im większa tym lepiej!) - to bardzo istotne! 3. Nie wiem, nie użytkuję p-w. Pewnie podobnie jak w przypadku kotłów gazowych 200-300zł, powinno to byc zapisane w umowie montażu (zwykle są zapisy, że przepada gwarancja jak nie są robione przeglądy), sensowność tych przeglądów, to inna kwestia. 4. A ja bym zrobił wszędzie. Za ileś tam lat meble dasz gdzie indziej i będzie problem. Ja zrobiłem bład - pod meblami kuchannymi nie mam podłogówki - to jest ok, ale powinna być jedna pętla przy samej ścianie STREFA BRZEGOWA. W wiatrołapie też bym dał podłogówkę. Generalnie poczytaj o tym i dobrze przemyśl te kwestię. Co do lokalizacji zbiornika CWU to pewnie będzie w kotłowni. 5. W przypadku mniejszych mocy niekoniecznie musi być 3F. Z tego co pamiętam, to modele 3F są droższe niż 1F - tutaj już wybór na leży do ciebie..... 6. Jasne że tak, ale nie zapominaj o bezwładności podłogówki. Podłogówkę ładujesz w godzinach taniej taryfy - w tygodniu 13-15+22-6 +całe weekendy - a ona przez pozostałe godziny te ciepło oddaje. Poczytaj o tym, bo z twojego wpisu wnioskuję, że niewiele o tym wiesz. Wyłączona podłogówka grzeje jeszcze przez wiele godzin, czy tego chcesz czy nie.....im cieplejszy dom, tym dłużej.. Dam ci przykład z mojego użytkownia taryfy G12w - prąd używam wtedy kiedy go potrzebuję, zmywarke załączam z opóźnionym startem w nocy, a mimo to mam około 70% zużycia w taniej taryfie, co przekłada się na około 25% mniejsze rachunki niż w przypadku taryfy całodobowej (G11) moim zdaniem G12w jest najbardziej optymalna. 7. Rekuperacja, to nie tyle oszczędność, ale przede wszystkim komfort. Sam musisz sobie odpowiedzieć na to pytanie.
 26. 4 points
 27. 4 points
  Tak Moi Drodzy. Kolejny rok wytrzymaliśmy ze sobą , a nawet Nasze Forumowe Grono powiększyło się. Widocznie jesteśmy tu na dobre i na złe. Skoro tak, życzę Wam dużo spokoju i ciepła. Topory wojenne zakopujemy i zapominamy, gdzie to było i kiedy? , podajemy sobie ręce i mocno ściskamy. CI, którzy nie dokończyli budowy Swojego wymarzonego domu, niech dokończą bez wysiłku po Nowym Roku. Ci którzy jeszcze nie zaczęli, niech podejmą najlepszą decyzję, wybiorą projekt wymarzonego domu i tanio go wybudują. I tak to się toczy - od budowy - do budowy, od remontu do remontu . Nie zapomnijcie podzielić się wrażeniami i doświadczeniem.
 28. 4 points
  Jednak bez zdjęć będzie jeśli chodzi o moje 2 instalacje 1 - 6,82kwp - wyceniona na 23500zł, dotacja z WFOŚ 15% - koszt końcowy 19975zł, w przeliczeniu na 1kwp wyjdzie 2928zł/1kwp (bez odliczenia od podatku) 2 - 5,36kwp - wyceniona na 24000zł, grant 90% za 3kwp=14100zł, ta instalacja wyniesie mnie po wypłaceniu grantu 10300zł. W przeliczeniu na 1kwp wyjdzie 1921/1kwp (bez odliczenia od podatku) Ale, części instalacji które nie podlegały dofinansowaniu można odliczyć od podatku, więc dodatkowo dostanę zwrotu około 5220zł. Całkowity koszt instalacji 12,18kwp wyniesie 25055zł, czyli finalnie 2057zł/1kwp po odliczeniu zwrotu z podatku. Dlaczego o tym piszę, skoro wiem, że niektórych niedowiarków nie przekonam, że się da, że warto - nawet jak wkleję skany faktur? Bo po cichu liczę, że może kiedyś ktoś to kiedyś przeczyta i chociaż spróbuje, zainteresuje się tematem. U mnie wszystko to trwało bardzo długo. Zaczęło się na początku zeszłego roku, jak ogłoszono nabór do grantu, trzeba było ponieść koszty "inspekcji technicznej" (dla niektórych pewnie kwestia nie przeskoczenia ;)) i złożyć wniosek - bez żadnych gwarancji, że wnioskodawca zakwalifikuje się do grantu i dodatkowo czy grant zostanie w ogóle przyznany przez marszałka. Sam znam kilka osób, które z tego powodu w ogóle nie złożyły wniosku. I może ktoś, jak zainteresuje się tematem, wgłębi się w to, poszuka, to przy odrobinie szczęścia może mieć ceny podobne do moich.
 29. 4 points
  pisałem na pierwszej stronie tego wątku ... Ja skończyłem na drugiej stronie tego wątku bo wiem z doświadczenia na tym forum że z niektórymi po prostu nie idzie się dogadać , są głusi na czyjeś uwagi ...ale swoje racje będą przedstawiać do śmierci tylko z tego powodu że ich racja jest najichsza ...a moja nie jest najmojsza.... Tak Was czytam i szlag mnie trafia .....tyle bicia piany o jeden domek gdzieś w Polsce ........żal mi trochę Was..
 30. 3 points
  Dlatego że rozmieszaleś z lakierem a nie kaponem (caponem) wyszła ta szpachla ciemna. Tak myślę, ja zawsze z kaponem mieszam.
 31. 3 points
  Nie rozpatrujesz powtórki z rozrywki? Poprawki? Już teraz wiesz i umiesz o wiele więcej.
 32. 3 points
  to może zrozumiesz, że: i dlaczego plecie bzdury? ustawa o głosowaniu w 2020 ma 11 stron, każdy chyba da radę przeczytać
 33. 3 points
  Boli to, że nie zrobili tego profesjonalnie, że opozycja coś tam znalazła, taka jest rola opozycji, ona pomaga krytyką, która mobilizuje rządzących do prawidłowego funkcjonowania. Trzeba zrozumieć pewne mechanizmy, a nie pałać nienawiścią na oślep.
 34. 3 points
  To ty jesteś debilem, a może tylko idiotą, albo głupio mądrym, lub chorym z nienawiści do pewnej grupy ludzi żyjącej w tym kraju. Nienawiścią tryskasz do ludzi? Ci ludzie ten kraj tworzą, jako społeczeństwo, Naród! Pamiętaj, że człowiek normalny nie da sobie robić wody z mózgu, dlatego tego nie rozumiesz, wzbudza to w tobie agresję. Współczuję.
 35. 3 points
  koronowa ciekawostka https://www.zerohedge.com/geopolitical/shocking-report-shows-half-homeless-boston-shelter-tested-positive-covid-19-and-none W Bostonie przetestowali bezdomnych w ośrodku. Na 397 przetestowanych 146 okazało się zarażonych koronawirusem. Żaden nie miał objawów zarażenia, przechodzili to łagodniej niż katarek – przysłowie częste mycie skraca życie nabiera nowego znaczenia – zahartowany brudem organizm jak widać ma w sempiternie koronę.
 36. 3 points
  Trzeba naszą TVP jeszcze mocniej dofinansować. Te 2 miliardy przekazane tuż przed epidemią to stanowczo za mało!.Wczoraj cały sprzęt owa telewizja skoncentrowała na powitanie Antonowa. Zabrakło na innym lotnisku. A mianowicie w Poznaniu zabrakło kamer żeby udokumentować przylot 57 ton sprzętu z Chin ufundowanego przez Dominikę Kulczyk.
 37. 3 points
  Jak na każdej wojnie. O tym, że na wojnie można zarabiać udowadniają od lat tzw. "dziadowscy milionerzy". Od wojny secesyjnej w Stanach, kiedy to handlarze sprzedawali towary podłej jakości wojsku, które potrzebowało wszystkiego od butów po mundury przez broń, przez II Wojnę Światową z zakładami Kruppa i Volkswagena na czele, po dzisiejsze konflikty, na których zarabiają chociażby dostarczający potrzebną krew, dla ofiar tychże konfliktów. To ja jednak bardziej optymistycznie. Różne są zestawienia odnośnie skuteczności zarządzonej kwarantanny i dyscypliny społeczeństwa. To jest statystyka, bez przeliczania na liczbę mieszkańców tylko w liczbach bezwzględnych. Tempo zachorowań po osiągnięciu liczby 500 chorych. Dlaczego warto to pokazać? Bo irytuje mnie, gdy ktoś mówi o "państwie z dykty", podczas gdy, jak pokazuje statystyka, poradziliśmy sobie jak na ten moment całkiem nieźle. Tak. Biedna zacofana Polska radzi sobie z wirusem lepiej niż wymuskany Paryż, Londyn, Nowy Jork i cała reszta pięknego świata ze szkła i stali. Jeśli my jesteśmy z dykty, to reszta świata jest ze srajtaśmy, a niektórzy nawet z tego do czego ta srajtaśma służy. Zachowaliśmy się odpowiedzialnie jako naród i cieszmy się z tego. Daga ma UK córę i wnuczkę, ja mam siostrę, chrześniaka, szwagierkę..... Zapytajcie ich, a dowiecie się, czy istnieje coś takiego jak "mądre społeczeństwo zachodnie" Edit: Zapomniałem dopisać, uprzedzając kolejny z argumentów, które się często tu pojawiają. Nie gadajcie o testach, że za mało i tak dalej. Jasne, chciałoby się żeby było ich więcej ale skoro jesteśmy przy statystykach, tu ilość testów w krajach https://en.wikipedia.org/wiki/COVID-19_testing#Effectiveness Tam sobie można sortować według liczby testów, przeliczeniu na milion obywateli albo skuteczności testów (ile pozytywnych na jeden test). Interesują mnie dwie. Pierwszy, to przeliczenie testów na milion obywateli. Polska ma poziom zbliżony do Belgii, Francji, UK, Chorwacji, Słowacji czy stanów Texas i Kalifornia. To które w tym momencie są te "kraje z dykty", co? A ten drugi, o którym wspomniałem,, to ilość testów z wynikiem pozytywnym. Im mniejszy wynik, tym więcej osób przetestowano "na wyrost". My mamy 49. Obok nas Kanada (48) czy Norwegia (51). Przed nami, z krajów szeroko pojętego "zachodu", tylko Australia (19) i Korea (22). Za nami Hiszpania (70), Niemcy (71), Japonia (71) i cała reszta. Np. Szwecja (132), Włochy (184), Holandia (211). Potem Francja (244) i UK (247) - co oznacza że co czwarty test jest pozytywny. A to z kolei oznacza, że testuje się tam tylko osoby już z bardzo wysokim podejrzeniem zakażenia. Słynna Lombardia (333) - czyli co trzeci. Ale to jeszcze nic. Stany New Jersey (462) czy Nowy Jork (407) - czyli prawie co drugi test pozytywny. CO DRUGI. Z tego wniosek, że tam testy robi się już tylko ludziom, co do których jest prawie pewne że są chorzy. Przypomnijmy, u nas pozytywny jest CO DWUDZIESTY. W cywilizowanym świecie, który się tak fantastycznie przygotował; co drugi, co czwarty, co piąty.
 38. 3 points
  tak ci się tylko wydaje. Poszukaj statystyk, ile ludzi umiera nie na covid (bo na niego bezpośrednio nikt nie umarł! - patrz wyżej) - tylko na powikłania po grypie....stawiam dolary przeciw orzechom, że covid zostanie z nami na dłużej, jako taka odmiana grypy....a pakiet pełnego monitoringu ludzkości (rzecz jasna dla naszego dobra, w obronie przed pandemią) dostaniemy już grati
 39. 3 points
  Po raz conajmniej trzeci podpierasz się moim loginem .....nie widzi mi się to ....nigdzie do tej pory nie napisałem że jestem przeciwko PISowi ,
 40. 3 points
 41. 3 points
  Przecież pisaliśmy, że po pierwsze nie ma armat. Że zmarłym nikt testów nie wykonuje, bo ich brakuje i nikt nie chce tego robić, no i nie ma jak. A dlaczego władzy to pasuje? Prosta sprawa. Rząd jest najlepszy na świecie i daje sobie radę bez tej wrednej Unii!!! Nagłaśnia się Włochy, Hiszpanię... tam tyle zmarłych, a u nas prawie wszyscy żyją! W taki sposób łatwiej ukryć wszelkie niedostatki, brak organizacji i popełnione babole. Zresztą, sam widzisz na forum. Zwolennicy są zachwyceni działaniami władzy. Wszystko jest cacy. Przecież taki przekaz idzie nadal, chociaż zaczynają się w tym już coraz bardziej plątać. Stąd parcie prezesa na wybory, aby burzą z tym związaną zatrzymać potok cisnących się pytań w sprawach zdrowotnych. Niech się ludzie zajmą czym innym. I żeby nie było, nie mam zamiaru krytykować ograniczeń w kwestii pozostawania w domu. Od głębokiego początku byłem tegoż zwolennikiem.
 42. 3 points
  Tiaaaa... TYLKO W OFICJALNYCH STATYSTYKACH jesteśmy lepsi... pogadamy, jak chociażby ilością wykonanych testów i ich wynikami zbliżymy się do tych bogatych i wielkich... Wtedy będzie wielkie BUUUUMMMMM!!!
 43. 3 points
  Wyobraź sobie Polskę za kilka/kilkanaście lat. PIS stracił władzę i rząd tworzy inna partia. Przed następnymi wyborami robi cichy sondaż i okazuje się że na tą partię w zdecydowanej większości chce oddać swój głos pokolenie 16-17 latków. I wtedy co robi partia? Na powiedzmy 23 dni przed wyborami zmienia tak prawo żeby mogła głosować ta młodzież. Uzasadnia to tym że teraz młodzież szybciej dojrzewa niż kilkadziesiąt lat temu inaczej widziała świat. Że powinno umożliwić się jej głosowanie, że prawa obywatelskie itp itd. I wygrywa wybory!!! Potrafisz sobie coś takiego wyobrazić? Co będziesz wtedy mówił jeśli nie będziesz zwolennikiem partii wygrywającej. Ja rozumiem że ułatwienie głosowania ludziom którzy nie mogą głosować z różnych względów dobrze wygląda.I da się bardzo sensownie wytłumaczyć wyznawcom PIS-u. Ale nie róbmy jaj,trzymajmy się pewnych reguł a już przede wszystkim konstytucji która zakazuje zmian w kodeksie wyborczym na 6 miesięcy przed wyborami. Zakazuje!!!!!! To było złamanie konstytucji,kolejne zresztą i prezydent będzie wybrany nielegalnie!!!
 44. 3 points
  Daruj sobie na razie te palenie i wietrz dopóki jest dodatnia temperatura na zewnątrz
 45. 3 points
  Wesołych i zdrowych. Dla Wszystkich.
 46. 3 points
  Poprosze kubeczki : Nr. 26 CHOR ANIOLOW - 200 zl. Nr. 27 PORANEK SPOD CHOINKI - 200 zl. Nr. 28 CHOINKO - PREZENT - 200 zl. Dziekuje i milego dnia zycze wszystkim
 47. 3 points
  Czy to aby wodomierz? Bo takiego dziwadła jeszcze nie widziałem, mam na myśli te rurki/wężyki a i sam nie wiem jak to nazwać ten sześciokątną przedłużkę co jest przykręcony do niej wodomierz a potem z powrotem wężyk od wodomierza jest przykręcony do tej sześciokątnej przedłużki a po przeciwnej stronie kolejny wężyk który idzie nie wiadomo do czego, chyba do instalacji domowej. Jeżeli pytałeś tych "specjalistów" którzy zamontowali tak ten wodomierz to wcale się nie dziwię że wg nich to bardzo skomplikowane bo to są najzwyklejsi pyproki a nie specjaliści. Niue ma większego problemu aby to przerobić tak jak chcesz ale żeby to zrobić musiałbyś zamknąć zawór główny aby po wykręceniu tego ustrojstwa woda nie zalała Ci mieszkania. Na Twoim miejscu zadzwoniłbym czy udałbym sie osobiście do siedziby wodociągów gminnych i tam zlecił wykonanie poprawne mocowania wodomierza, a powinno wyglądać to mniej więcej tak.
 48. 3 points
  Zachęcamy do wyrównania powierzchni pod panele winylowe masą samopoziomującą. Szczególnie pod klejone, jest zalecenie wielu producentów aby taką metodą przygotować podłoże. Jeśli są to zwykłe panele, to może być dowolna wylewka samopoziomująca: - weber.floor POZIOM (do 2 cm), - weber.floor 4150 (do 3 cm) - wyjątkowo gładka powierzchnia, - linia DiY czyli weber NIVELO, weber OPTIMA. Zachęcamy też do obejrzenia filmu krok po kroku z wyrównania poziomów pomieszczeń po wymianie posadzki.
 49. 3 points
  Twoje ogródki są przeładowane różnej maści kruszywem i krzaki są zbytnio podsypywane korą ....jesteś architektem zieleni ...nie umiesz nic innego wymyślić?? Szkoły poszły na marne ...odstawiasz lipę ....ale to tylko moje zdanie... Więcej czepiać się Ciebie nie będę ...
 50. 3 points
  Jak jesteś stary - to myśl. Wyciągajac wnioski z historii też. A ona jest taka: 1. Gierek wziął 30 mld$ pożyczek, z czego budowal drogi, energetykę, osiedla mieszkaniowe itd. to trwało 10lat. 2. Teraz mamy 300 mld $ długów. Zostały wzięte po przemianach, po okresie PRL, czyli w okrsie III RP. Nie wiem na co poszły, ale jest tego 300 mld $, a podobno wszystko nowe powstało za pieniądze UE. 3. Większość majątku narodowego przejęli obcy z Zachodu. Przejęli, bo przecież nie kupili. Bardziej podobne to do czyszczeni kamienic, niż do zwykłego procesu kupna -sprzedaży. 4. Właśnie dlatego huty nie ma, bo albo była przejęta za półdarmo, albo tak jak zakłady produkujące turbiny okrętowe, zostały kupione przez Anglików za półdarmo i zamknięte, żeby uwalić konkurencję dla ich przemysłłu. Z tego powodu zostały zamknięte stocznie - dla interesu niemieckich stoczni. Huta im Lenina (teraz Sędzimira) (jak i reszta hut) jest własnością Hindusa, który żąda od Państwa dotacji (znaczy nazywa się to lepszymi warunkami gospodarczymi, czy podatkowymi), bo inaczej wygasi wielki piec - a i tak produkuje teraz małą część tego co dawniej - ale widać stal nie potrzebna przy naszym rozwoju gopodarczym. No to protestuj teraz, że z twych pieniędzy będzie dotowana obca huta, bo przecież nie "polska narodowa". 5. 500+ to tylko odrobina tego, co Polacy powinni mieć, z tej gospodarki, która powinna być po prawie 30 latach "nowej" Polski, a PiS rządził w tym okresie tylko ok 5lat, z czego dwa lata to szarpanie było nie rządzenie. Co nie znaczy że jst niewiniątkiem. Więc zachowaj proporcję. I dlatego nie zazdroszzę 500 + mimo że nie mam dzieci. I nie będę zadrościł pieniążków niepełnosprawnym i chorym - mimo że jestem miarę zdrowy - ba, i właśnie również dlatego. Na razie mam to szczęście, choc nie wiadomo jak długo.... Natomiast wk... mnie dorobkiewicze, karierowicze, ci, którzy się urządzili, lub przejęli to, co Naród (nie Partia) budował w PRL - a nie zapracowali na to pracą fizyczną lub umysłową - ale dzięki układom, koteriom, partiom i in tzw. elitom oraz chorym uwarunkowaniom w naszej rzeczywistości., która po "rewolucji" od razu zaczęła gnić. Dziwne, że martwi cię 500+ - - ale nic nie mówisz o iuś tam 500 minus, jakie każdy przęcietny Polak stracił na tzw "transformacji" i in. szemranych reformach i takimż prawodawstwie (patrz np. Vat) - a z których w dużej mierze składa sie te 300 mld $ długów. Chyba że tu wyliczysz , na co to poszło ... te 300 mld $ albo inaczej bilion zł polskich w ciągu 30 lat, bo ja ich nie odczułem a 500 + to dopiero najwyzej jakieś 40 mld i to z bieżących dochodów Państwa (oczywiście z twojej kieszeni też - jeśli nie masz dzieci ani wnuków)....
This leaderboard is set to Warszawa/GMT+02:00
 • Newsletter

  Want to keep up to date with all our latest news and information?
  Sign Up
×
×
 • Utwórz nowe...