Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cytat

to może od poczatku... Czy Pan wie co to jest hydoizolacja? bo już ustaliliśmy , ze nie wie Pan do czego służy termoizohttps://forum.budujemydom.pl/index.php?showtopic=8363&pid=84260&st=120&#lacja.

Początku nie będzie, bo uważam temat za wyczerpany. Jeżeli zamierza Pan dalej obrażać innych to proszę się najpierw zastanowić nad stanem własnej wiedzy.
Jeżeli nie jest Pan w stanie zrozumieć błędu, o którym pisałem w poprzednich postach, to naprawdę nie ma o czym dalej dyskutować.
Link do komentarza
Cytat

Jakiego błędu, co Pan z tym wałkiem? Co za obrażanie. Za niezrozumienie fizyki obraża się tylko ten co fizyki nie rozumie.

Gdyby tak było, już dawno musiałby się Pan obrazić icon_biggrin.gif .
Cytat

Główny temat to było lepiszcze na fundamencie styropian potem folia. Tak Pan chce zagmatwać wszystkim by się pogubili.
Wie Pan jaka jest rola hydroizolacji czy nie?

Po pierwsze nie lepiszcze, tylko powłokowa izolacja przeciwwilgociowa lub przeciwwodna.
Nie wiem, czy Pan zauważył, że pisze Pan w dziale Forum Ekspertów. Akurat w tym dziale osoby wypowiadające się obowiązuje stosowanie poprawnej terminologii. Nie wspominajac już o tym, że żadnym Ekspertem od hydroizolacji Pan nie jest.
Po drugie nikt nie neguje tu poprawnie, zgodnie z instrukcjami producenta folii kubełokowej wykonanych powłokowych izolacji przeciwilgociowych i przeciwodnych.
Jedyne co w tej całej sprawie Pan gmatwa to niezgodne z prawdą twierdzenie, że folia kubełkowa jest hydroizolacją oraz właśnie temat "nieszczęsnego wałka", który Pan sam wymyślił, bo nie wierzę, żeby na szkoleniach ktoś mógł popełnić tak kardynalny błąd.

Powtórzę jeszcze raz (mam nadzieje, że ostatni raz) :
- folia kubełkowa nie jest hydroizolacja,
- nie uszczelnia się dolnej krawędzi folii kubełkowej.
Link do komentarza
Cytat

Powtórzę jeszcze raz (mam nadzieje, że ostatni raz) :
- folia kubełkowa nie jest hydroizolacja,
- nie uszczelnia się dolnej krawędzi folii kubełkowej


No i dyletant. Jest hydroizolacją i nie uszczelnia się - by wilgoć wyszła. Robi sie to w bardzo wyjątkowych wypadkach - wysokiej wody.
Nie rozumie Pan w ogóle do czego służy hydroizolacja. Podobnie z izolacją termiczną.
Hydroizolacja jest po to by izolacja termiczna była sucha!
Termoizolacja jest po to by oddzielić to co grzejemy od tego czego grzać nie powinniśmy. Jej grubość ma być taka by ekonomicznym było nie montowanie centralnego ogrzewania

Jak Pan to zrozumie będzie Pan projektował domy 15kWh/m2 rocznie.
Link do komentarza
Cytat

Nie wiem, czy Pan zauważył, że pisze Pan w dziale Forum Ekspertów. Akurat w tym dziale osoby wypowiadające się obowiązuje stosowanie poprawnej terminologii. Nie wspominajac już o tym, że żadnym Ekspertem od hydroizolacji Pan nie jest.

Ekspert rozumie zagadnienie - zna się na tym ! A Pan? Pan nie wie po co to jest!


Cytat

Folia kubełkowa służy do bezciśnieniowego odprowadzenia wilgoci z przegrody (ściany). Wilgoć zbiera się w przegrodzie w sposób naturalny. Na zasadzie zjawiska dyfuzji wilgoć przemieszcza się z wewnątrz pomieszczeń na zewnątrz.

Link do komentarza
Cytat

Natomiast, jeżeli jeszcze raz gdzieś zobaczę ten tekst o uszczelnianiu folii kubełkowej od spodu silikonem, to wystąpię o zablokowanie Panu dostępu do Forum internetowego i jak sądzę znajdę do tego odpowiednie poparcie.



Cytat

No i dyletant. Jest hydroizolacją i nie uszczelnia się - by wilgoć wyszła. Robi sie to w bardzo wyjątkowych wypadkach - wysokiej wody.
Nie rozumie Pan w ogóle do czego służy hydroizolacja. Podobnie z izolacją termiczną.
Hydroizolacja jest po to by izolacja termiczna była sucha!
Termoizolacja jest po to by oddzielić to co grzejemy od tego czego grzać nie powinniśmy. Jej grubość ma być taka by ekonomicznym było nie montowanie centralnego ogrzewania

Jak Pan to zrozumie będzie Pan projektował domy 15kWh/m2 rocznie.



Kilka dni temu ostrzegałem Pana.

Informuję Pana, że wystąpiłem do Administratora Forum o zablokowanie Panu dostępu do niego.
Cytat

T. Brzęczkowski notorycznie łamie regulamin Forum obrażając mnie i innych jego uczestników.
Być może dla niego epitet "dyletant", jeśli chodzi o budownictwo nie jest obraźliwy, natomiast dla mnie i innych osób zawodowo zajmujących się budownictwem, zdecydowanie tak.

Jego działanie narusza § 2.2a Regulaminu.
Dlatego proszę o skorzystanie z § 2.5 Regulaminu i zablokowanie użytkownikowi T. Brzęczkowski dostępu do Forum.


Czy inni uczestnicy tego Forum mają podobne zdanie ?
Jeśli tak, to proszę o poparcie mojego wniosku.
Link do komentarza
Chce Pan błyszczeć swoją niewiedzą? Chce Pa krzywdzić ludzi takimi domami jak Pan sam sobie wybudował?
Administrator mnie zaprosił, bo właśnie piszę o domach energooszczędnych, więc może i "wyprosić" gdy takim budownictwem nie będzie zainteresowany. Ale to Pan jest szkodnikiem – to Pan zwalcza izolację i oszczędzanie wody i energii.
Pan krzywdzi ludzi - łamie regulamin.
Link do komentarza
Cytat

Chce Pan błyszczeć swoją niewiedzą? Chce Pa krzywdzić ludzi takimi domami jak Pan sam sobie wybudował?
Administrator mnie zaprosił, bo właśnie piszę o domach energooszczędnych, więc może i "wyprosić" gdy takim budownictwem nie będzie zainteresowany. Ale to Pan jest szkodnikiem – to Pan zwalcza izolację i oszczędzanie wody i energii.
Pan krzywdzi ludzi - łamie regulamin.


Kolejne epitety, tylko pogarszają Pana sytuację.
Podtrzymuję swój wniosek o zablokowanie Panu dostępu do Forum, ponieważ notorycznie narusza Pan § 2.2a Regulaminu.

Kto jest za takim wnioskiem?
Link do komentarza
No nie wiem, kto w sumie „zaprosił” Pana TB, bo wcześniej powoływał się na zaproszenie jakiegoś „współwłaściciela”, teraz to Administrator.

Bez względu na to, kto Go „zaprosił” ma teraz dylemat – chyba, ze „zaproszenie” miało na celu tylko i wyłącznie „podniesienie temperatury dyskusji”, a ten cel został osiągnięty.

Niestety Pan TB zanadto uwierzył w swoją misję niesienia „oświaty” i swoją nieomylność, że brak argumentów zawsze przykrywa „katarynką”, kłamstwem (co wielokroć wykazano), albo zarzutem „nieuctwa” adwersarzy.

Powiem tak – chluby raczej nie przynosi temu co Go zaprosił.

Czy całkiem usunąć z Forum?

Mam mieszane uczucia – fakt, że akurat tu szkodzi, fakt, że narcyz z Niego, fakt, że „przyparty do muru” wypisuje dyrdymały, w większości śmieszne, ale bywają i szkodliwe (tak jak te tutaj).

Na przeprosiny nie ma co liczyć, bo oficer nigdy nie przeprasza, bo zawsze ma rację.

Z tego co wiem, za obrażanie, co najmniej jedno ostrzeżenie już dostał – jak widać skuteczne nie było.
Link do komentarza
Dodam jeszcze, że nie był to mój jedyny wniosek do Administratora.
Napisałem też :
Cytat

prośbę o zablokowanie Tomaszowi Brzęczkowskiemu dostępu przynajmniej do działu Forum Ekspertów.
Proszę spojrzeć tutaj : https://forum.budujemydom.pl/index.php?s=&a...ost&p=84301 .
Jeżeli ma Pan wątpliwości, proszę o skonsultowanie się z Ekspertami Forum z dziedziny Hydroizolacji.



Wniosek ten wypływa z faktu, że TB zachowuje się na tym Forum jak wysokiej klasy Ekspert, a jaka jest jego wiedza większość użytkowników Forum doskonale wie, ale nowym użytkowników jego rady mogą przynieść realna szkodę.
Link do komentarza
Witam,
ponieważ jestem tu przywoływany informuję, że zaproszenie polegało na odblokowaniu konta pana Brzęczkowskiego.

Jestem zdania, że teorie pana Brzęczkowskiego pozwalają w sposób bardziej kontrastowy spojrzeć na zagadnienia budowlane.

Pan Brzęczkowski nie znajduje się na naszej liście ekspertów budowlanych, a oni są wyraźnie oznaczeni.

Pozdrawiam
Marcin Szymanik
Link do komentarza
Cytat

Jestem zdania, że teorie pana Brzęczkowskiego pozwalają w sposób bardziej kontrastowy spojrzeć na zagadnienia budowlane.

Pozdrawiam
Marcin Szymanik


A może taki folklor tez jest potrzebny...
Tylko z jednym się bezwzględnie zgadzam Z HenoK - na forum ludzie chcą się czegoś konstruktywnego dowiedzieć a takie wywody jakie prezentuje TB moga zrobić wodę z mózgu.
Link do komentarza
Nigdy nie głosiłem teorii! Jestem wyłącznie "praktykującym" praktykiem. Nie pisałem o czymś, czego nie stosowałem. A ubliżanie, żarty - już mi dawno nie przeszkadza, z bardzo prostego powodu: praktyka i licznik mają ogromną przewagę nad teoretykami, którzy się mądrzą o czymś czego nigdy nie stosowali i nawet nie widzieli. A za Stańczyka... tylko podziękować.
Link do komentarza
Ano....

"jak sie wejdzie między wrony,trzeba krakać jak i one" - sama sie ostatnio przekonałam,że nie popłaca mieć własnego zdania i bronić swoich racji.

Cytat

Jestem zdania, że teorie pana Brzęczkowskiego pozwalają w sposób bardziej kontrastowy spojrzeć na zagadnienia budowlane.



nawet jak moderatorzy mówią że opinie pana Brzęczkowskiego wnoszą jakiś pożyteczny wkład w dyskusje tego forum,to reszta idzie za głosem tłumu i udowadnia,że to jednak tłum ma racje.

Link do komentarza
Cytat

Nigdy nie głosiłem teorii! Jestem wyłącznie "praktykującym" praktykiem.



praktykujący praktyk .... hm.... czy to coś takiego jak oczywista oczywistość .... ? icon_wink.gif


Cytat

Nie pisałem o czymś, czego nie stosowałem. A ubliżanie, żarty - już mi dawno nie przeszkadza, z bardzo prostego powodu: praktyka i licznik mają ogromną przewagę nad teoretykami, którzy się mądrzą o czymś czego nigdy nie stosowali i nawet nie widzieli. A za Stańczyka... tylko podziękować.



Ja nie ubliżam Panu przecież .
Napisałam tylko że nie zgadzam się z tym co Pan pisze .
Link do komentarza
Cytat

Nigdy nie głosiłem teorii! Jestem wyłącznie "praktykującym" praktykiem. Nie pisałem o czymś, czego nie stosowałem. A ubliżanie, żarty - już mi dawno nie przeszkadza, z bardzo prostego powodu: praktyka i licznik mają ogromną przewagę nad teoretykami, którzy się mądrzą o czymś czego nigdy nie stosowali i nawet nie widzieli.


Dopiero połączenie wiedzy teoretycznej z umiejętnościami praktycznymi pozwala pełniej spojrzeć na wiele rzeczy.
Pan nigdy nie zbudował domu energooszczędnego, o którym Pan pisze.

Proszę taki dom zbudować, opisać jego budowę i pokazać, że rzeczywiście ten dom będzie zużywa poniżej 30kWh/m2 rocznie lub, że miesięczne rachunki za energię nie przekroczą 100zł (oczywiście z zastosowaniem rozwiązań, które Pan opisuje).
Dopiero po takiej budowie będzie Pan mógł porównać, jak wielu rzeczy nie brał Pan pod uwagę pisząc bajki o domach energooszczędnych, zarówno jeśli chodzi o koszty budowy, jak i miejsca, którymi ucieka z domu energia.

Do czasu jak Pan taki wybudowany dom przedstawi mam pełne prawo nazywać Pana "bajkopisarzem budowlanym".
Link do komentarza
Cytat

nawet jak moderatorzy mówią że opinie pana Brzęczkowskiego wnoszą jakiś pożyteczny wkład w dyskusje tego forum,to reszta idzie za głosem tłumu i udowadnia,że to jednak tłum ma racje.



Stokrotko .... Moderator napisał, ze wnoszą kontrast a nie "coś pożytecznego" icon_wink.gif
I być może w niektórych sprawach - taki "kontrast" jest dopuszczalny .
Natomiast są zagadnienia budowlane - gdzie nie ma czegoś takiego jak "kontrast" .
Albo coś jest właściwe i dopuszczalne albo jest błędem technologicznym .

W zasadzie nic innego się tutaj nie dzieje oprócz tego, że wszyscy forumowicze tutaj próbują wytłumaczyć, że Pan Brzęczkowski w tym temacie nie ma racji .

Próbują wytłumaczyć nie z pobudek egoistycznych "ja mam rację i już" tylko z powodu znacznie ważniejszego -
dlatego, ze istnieje ryzyko , że nowicjusz wchodzący na forum np. po raz pierwszy i przeczytawszy wpisy Pana Brzęczkowskiego - popełni u siebie błąd technologiczny którego będzie w przyszłości żałował .


I proszę Cię - nie odbieraj tego co piszę personalnie .
Link do komentarza
Cytat

Stokrotko .... Moderator napisał, ze wnoszą kontrast a nie "coś pożytecznego" icon_wink.gif
......
I proszę Cię - nie odbieraj tego co piszę personalnie .




No to na stos z nim...
zlinczować.....
Bo w kwestiach budowlanych ma inne zdanie...

A może za 5 .... 10 lat wszystkie te dzisiejsze NAJLEPSZE teorie w budowaniu,ocieplaniu i wykończaniu domu nie będą warte funta kłaków

Mówie o sponsorowanych gazetach budowlanych,gdzie artykuły sie pisze jako reklamówke producentów i wykonawców ..


Ja czytając cokolwiek,przesiewam wszystko przez grube sito...

Badanie rynkowe sa z reguły wykonywane zlecenie jakiejś grupy zainteresowanej tymi badaniami...

Więc
jestem jaka jestem i nie daję sie nikomu omamić....
A tym bardziej zawsze mieć takie zdanie jak inni


sorki ,że nie stylistycznie....
Link do komentarza
Cytat

Stokrotko .... Moderator napisał, ze wnoszą kontrast a nie "coś pożytecznego" icon_wink.gif
I być może w niektórych sprawach - taki "kontrast" jest dopuszczalny .
Natomiast są zagadnienia budowlane - gdzie nie ma czegoś takiego jak "kontrast" .
Albo coś jest właściwe i dopuszczalne albo jest błędem technologicznym .

W zasadzie nic innego się tutaj nie dzieje oprócz tego, że wszyscy forumowicze tutaj próbują wytłumaczyć, że Pan Brzęczkowski w tym temacie nie ma racji .

Próbują wytłumaczyć nie z pobudek egoistycznych "ja mam rację i już" tylko z powodu znacznie ważniejszego -
dlatego, ze istnieje ryzyko , że nowicjusz wchodzący na forum np. po raz pierwszy i przeczytawszy wpisy Pana Brzęczkowskiego - popełni u siebie błąd technologiczny którego będzie w przyszłości żałował .


I proszę Cię - nie odbieraj tego co piszę personalnie .


Opisuję dość dokładnie na czym polegają błędy.
Czy izolacja za notorycznym odbiornikiem ciepła chłonąca wilgoć to nie błąd? Może i nie - jak izolacji jest niewiele, ale gdy ściana ma minimum 0.1W/m2 xK - to już błąd
Czy wentylacja "grawitacyjna" to nie błąd? Skoro nie ma sensu budować domów zużywających ponad 30kWh/m2?
Głównym zadaniem izolacji jest marginalizacja ogrzewania- więc centralne to z założenia błąd.
Link do komentarza
Cytat

nawet jak moderatorzy mówią że opinie pana Brzęczkowskiego wnoszą jakiś pożyteczny wkład w dyskusje tego forum,to reszta idzie za głosem tłumu i udowadnia,że to jednak tłum ma racje.

Tak jak to zauważył bajbaga, administratorom tego forum zależy na jego "oglądalności".
Wiadomo, że czytając bzdury, które wypisuje TB, osoby, które znają dane zagadnienie nie przejdą nad tym do porządku dziennego. Ponieważ spokojne tłumaczenie w przypadku TB rzadko kiedy przynosi skutek, atmosfera się "podgrzewa".

Natomiast do białej gorączki mogą doprowadzić kogoś jego teksty powtarzane setki razy, zupełnie sprzeczne ze zdrowym rozsądkiem i logiką.

Swoją drogą, czy uważasz, że przyznanie się do błędu wytkniętego przez kogoś może przynieść ujmę?
Tak właśnie postępuje TB. Gdy brakuje mu argumentów merytorycznych, zamiast przyznać się do błędu, zaczyna obrażać swoich adwersarzy.
Link do komentarza
Cytat

Tak jak to zauważył bajbaga, administratorom tego forum zależy na jego "oglądalności".
Wiadomo, że czytając bzdury, które wypisuje TB, osoby, które znają dane zagadnienie nie przejdą nad tym do porządku dziennego. Ponieważ spokojne tłumaczenie w przypadku TB rzadko kiedy przynosi skutek, atmosfera się "podgrzewa".

Natomiast do białej gorączki mogą doprowadzić kogoś jego teksty powtarzane setki razy, zupełnie sprzeczne ze zdrowym rozsądkiem i logiką.

Swoją drogą, czy uważasz, że przyznanie się do błędu wytkniętego przez kogoś może przynieść ujmę?
Tak właśnie postępuje TB. Gdy brakuje mu argumentów merytorycznych, zamiast przyznać się do błędu, zaczyna obrażać swoich adwersarzy.


Przecież to Pan wybudował sobie super energochłonny dom - który z każdy Pana postem jest coraz lepiej izolowany... to jest wiedza?
Link do komentarza
Cytat

No to na stos z nim...
zlinczować.....
Bo w kwestiach budowlanych ma inne zdanie...


sorki ,że nie stylistycznie....



I po co tem patos... stos.. TB to nie Joanna Darc.
Tu nie chodzi o inne zdanie ale o robienie niezorientowanym forumowiczom wody z mózgu, a przez to szkodliwą działalność. Sam juz mu dowodziłem że nie ma on pojecia o termodynamice ani o mechanice płynów a na takie tematy sie wypowiada jako autorytet.
Link do komentarza
Cytat

No to na stos z nim...
zlinczować.....
Bo w kwestiach budowlanych ma inne zdanie...

A może za 5 .... 10 lat wszystkie te dzisiejsze NAJLEPSZE teorie w budowaniu,ocieplaniu i wykończaniu domu nie będą warte funta kłaków

Mówie o sponsorowanych gazetach budowlanych,gdzie artykuły sie pisze jako reklamówke producentów i wykonawców ..

Ja czytając cokolwiek,przesiewam wszystko przez grube sito...

Badanie rynkowe są` z reguły wykonywane zlecenie jakiejś grupy zainteresowanej tymi badaniami...



Stokrotko - mam to samo ..... nie łykam jak pelikan wszystkiego co zapodają w prasie ....
ba , nawet przyznam, że prasę budowlaną czytam z rzadka ....
zajmując się jakimś tematem - bazuję na własnej praktyce lub na tym,
co wyczytam we wpisach na forum ....
dlatego właśnie tak wazne jest , żeby na forum nie popierać błędnych rozwiązań ....
bo i ile ja - stary wyjadacz który już dom swój zbudował - potrafię ziarno od plew oddzielić ....
o tyle ktoś nowy może jeszcze nie umieć....

Link do komentarza
Cytat

Przecież to Pan wybudował sobie super energochłonny dom - który z każdy Pana postem jest coraz lepiej izolowany... to jest wiedza?

Kolejne kłamstwo.
Proszę pokazać te posty, w których pisałem, że mój dom jest coraz lepiej izolowany.
W swoim domu mieszkam już prawie dwa lata, ale np. dopiero niedawno dokończyłem system grzewczy z pompą ciepła.
Dzięki temu mam doskonałe porównanie domu ogrzewanego tylko energią elektryczną i tego samego domu ogrzewanego pompą ciepła. Zainstalowałem też kolektory słoneczne, mogę więc wypowiadać się o ilości energii, którą one dostarczają.
Nie pisze bajek, tak jak Pan, tylko opisuje rzeczywisty dom, który zaprojektowałem wybudowałem i użytkuję, a dzięki temu znam go doskonale.

Jeżeli chce Pan udzielać wiarygodnych rad, proszę zrobić to samo, inaczej Pana rady będą tylko pobożnymi życzeniami lub bajkami.
Link do komentarza
Cytat

Bardzo lubię czytać wypowiedzi TB icon_wink.gif kto chciał zabrać mi tę przyjemność icon_eek.gif icon_wink.gif

Jam Ci to!
Wiesz, ja też lubię czytać bajki.
Jednak na forum budowlanym wolę jednak czytać konkrety, opis własnych użytkowników doświadczeń, czy wypowiedzi posiadających odpowiedni zasób wiedzy fachowców.
Link do komentarza
Cytat

Tak jak to zauważył bajbaga, administratorom tego forum zależy na jego "oglądalności".
Wiadomo, że czytając bzdury, które wypisuje TB, osoby, które znają dane zagadnienie nie przejdą nad tym do porządku dziennego. Ponieważ spokojne tłumaczenie w przypadku TB rzadko kiedy przynosi skutek, atmosfera się "podgrzewa".

Natomiast do białej gorączki mogą doprowadzić kogoś jego teksty powtarzane setki razy, zupełnie sprzeczne ze zdrowym rozsądkiem i logiką.

Swoją drogą, czy uważasz, że przyznanie się do błędu wytkniętego przez kogoś może przynieść ujmę?
Tak właśnie postępuje TB. Gdy brakuje mu argumentów merytorycznych, zamiast przyznać się do błędu, zaczyna obrażać swoich adwersarzy.




a ja napiszę trochę przewrotnie. Najwięcej konkretnych informacji, jest tam gdzie jest gorąca dyskusja z panem Tomaszem.
Nie jestem fachowcem w dziedzinie budowlanej, więc nie staje po niczyjej stronie, ale wiem jedno, że nawet jeśli pan T.B. nie ma racji, to inni, dużo bardziej doświadczeni ode mnie, starają się wytłumaczyć i przedstawić konkretnie swoje racje.
W takich dyskusjach jest zawarta całą masa informacji, i choć niektóre wzajemnie się wykluczają, to jak ktoś chce to znajdzie zawsze coś dla siebie.

Ja piszę również na dość dużym forum akwarystycznym. Mieliśmy tam bardzo podobną sytuację. Jest taki Adam akwarysta, który ma bardzo specyficzny pogląd i sposób na leczenie ryb. Dodatkowo swoje poglądy przedstawia bez żadnych ogródek, podważając często autorytety w tej dziedzinie. Sytuacja jest niemal identyczna, bo dyskusje były bardzo gorące i niekończące. Ale jedno trzeba przyznać. Ile cennych informacji o lekach i środkach chemicznych używanych w akwarystyce się dowiedzieli przy okazji przypadkowi ludzie to naprawdę w żadnej książce nie ma.

Każde forum o różnej tematyce jest takie samo icon_smile.gif

No ale to nie ten temat. Wybaczcie icon_wink.gif
Link do komentarza
Cytat

oczywiście że nigdy nie głosił pan teorii to potwierdzam z pełną odpowiedzialnością
to ca pan głosi to pseudo-teorie a to zasadnicza różnica


W nauce nazywa się to raczej hipotezami.
Teoria powstaje ze zbioru spójnych ze sobą i zweryfikowanych hipotez.
To co głosi TB, to tylko hipotezy, niespójne ze sobą i nie zweryfikowane.
Cytat

i Stańczyk się obraził

Już nie musi się obrażać. Myślę, że wizerunek Forumowego trefnisia w zupełności wystarczy.
Przynajmniej będzie wiadomo, że jego wypowiedzi nie można do końca traktować poważnie.
Link do komentarza
Cytat

Ile cennych informacji o lekach i środkach chemicznych używanych w akwarystyce się dowiedzieli przy okazji przypadkowi ludzie to naprawdę w żadnej książce nie ma.



ja też przeproszę, że nie na temat ... ale się uśmiechnąć o linka chciałam ....
ja też akwarystka .... i jestem na jednym forum, ale fajnie czasem zweryfikować wiedzę....
Link do komentarza
Cytat

Szanowne Panie i równie szanowni Panowie! Rozumiem emocje... Rozumiem złośliwości... Ale co to ma wspólnego z folią kubełkową, o której niektórzy chcieliby poczytać w tym temacie? Bardzo proszę o przeniesienie sporu do innego tematu i spokojne naparzanie się w tamtym miejscu! Z góry dziękuję!


Witamy Moderatora!
Proszę o zakończenie tego wątku na poscie : https://forum.budujemydom.pl/index.php?s=&a...ost&p=84260
i przeniesienie dalszej dyskusji do nowego wątku.
Link do komentarza
Cytat

Jam Ci to!
Wiesz, ja też lubię czytać bajki.
Jednak na forum budowlanym wolę jednak czytać konkrety, opis własnych użytkowników doświadczeń, czy wypowiedzi posiadających odpowiedni zasób wiedzy fachowców.



icon_biggrin.gif deczko spokojności przed świętami się przyda, wiem że czasem podnośi ciśnienie i przesadza.

Ale czasem pisze trochę prawdy ..... przesadzając icon_wink.gif
Link do komentarza
Cytat

Jaką szkodę w budownictwie robią izolacje od zewnątrz, cienkie izolacje, pompy ciepła solary - umowy rządowe na gaz... to można bez problemów udowodnić. Jaką trzeba wodę z mózgu zrobić by ktoś sobie pompę ciepła założył zamiast dom izolować... Trzeba zacząć pisać więcej o szkodnikach.





mantra 11111
a to ponoć forum a nie miejsce do modlitwy

i co z tym asem z rękawa bo znowu zaczyna się pan powtarzać panie TB
Link do komentarza
Cytat

Jaką szkodę w budownictwie robią izolacje od zewnątrz, cienkie izolacje, pompy ciepła solary - umowy rządowe na gaz... to można bez problemów udowodnić. Jaką trzeba wodę z mózgu zrobić by ktoś sobie pompę ciepła założył zamiast dom izolować... Trzeba zacząć pisać więcej o szkodnikach.




Lubię szkieletory icon_wink.gif pompy, solary i gaz mam głęboko w d..... ale po co się tym podniecać? icon_biggrin.gif spokojnie, ale i merytorycznie można udowadniać wyższość własnych wyborów, da to lepszy efekt. icon_wink.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Liczyć na "niezniszczalność" paneli winylowych mógł tylko ktoś, kto nigdy nie miał gramofonu i nie słuchał płyt. Winylowych przecież. Byle czym się przecież rysują, nie tylko szafirową (bardzo twardy materiał) igłą.   Natomiast zupełnie innym materiałem jest laminat. I swoją opinie napisałem znając ten materiał. Kiedyś kuchenne meble były wykończane laminatem. Można też było kupować płyty laminowane, bez podkładu. Czyli tę wierzchnią strukturę, z której niektórzy robili nawet boazerię. Kawałki takiej płyty mam do dzisiaj, przydają się w domowym warsztacie. Jeśli nie będziesz sypał piasku pod nogi, to niełatwo je zarysować na podłodze.     To oczywiste, bo ich powierzchnia wody nie przepuści nawet przez tydzień, ale diabeł leży w szczegółach, czyli krawędziach, jak wcześniej wspominałem. Niby są zabezpieczane, ale nigdy nie wiemy czy nie ma tam jakichś nieciągłości i/lub mikrouszkodzeń Lepiej więc nie przekonywać się, że jednak są.  A woda wejdzie w najmniejszą mikro dziurkę, ale wyjść nią później nie chce. Takie wychodzenie pod postacią pary trwa później miesiące i lata. 
    • Tak tak wodę zbierać od razu bo jak będzie stała to wiadomo że żaden panel nie wytrzyma. Ja się jednak decyduje na panele.  
    • Prawda jest taka, że natychmiast po zalaniu trzeba brać za ścierki, ręczniki, czy też odkurzacz przemysłowy i zbierać wodę i maksymalnie wysuszać...
    • Wiem że jest opis ale co innego opis a co innego praktyka. Znajomy położył winyle w przedpokoju i się zdarły po niecalych 2 latach i też pisało że są niezniszczalne :-)   
    • No to masz przecież charakterystykę techniczną.   Panele podłogowe Dąb Wolta o klasie ścieralności AC5 wyróżniają się odpornością na stojącą wodę przez 24 godziny. Wygląd o strukturze synchronicznej, charakteryzuje się wyczuwalnym i widocznym układem słojów jak w prawdziwej desce. Zastosowanie v-fugi sprawia wrażenie osobnych desek i znakomicie odzwierciedla naturalną drewnianą podłogę. Dodatkową zaletą są krawędzie zaimpregnowane wodoodpornym lakierem chroniącym przed wnikaniem wody i zapobiegającym ich pęcznieniu. Do wykończenia górnej warstwy paneli została użyta technologia LLT anti scratch zapewniająca niezwykłą odporność na zużycie i mikrozarysowania, dzięki czemu stopień połysku lub matu, w zależności wykończenia pozostaje taki sam przez cały okres. Panele zostały pokryte specjalną warstwą antystatyczną zapobiegającą powstawaniu ładunków elektrycznych, odpowiedzialnych za elektryzowanie podłóg i tym samym gromadzenie kurzu. Podłogę z paneli Dąb Wolta można układać na powierzchni z wodnym ogrzewaniem podłogowym. Gwarancja wodoodporności przez 24 godziny   3 Myślę, że spokojnie spełnią Twoje potrzeby.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...