Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie     

 1. Dzisiaj
 2. Ułóż legary i połóż płytę osb. Nic lepszego i tańszego nie znajdziesz. Na takim podłożu możesz ułożyć spokojnie panele czy płytki.
 3. Powiedz, w jakim celu chcesz położyć na strychu płytki i to w dodatku mrozoodporne w zasadzie tylko na styropianie.
 4. Czyli będzie można się rejestrować od gdz 8 do gdz 16 w dni robocze, w soboty i święta trzeba będzie czekać na dzień roboczy oraz w godzinach wieczornych w dni robocze trzeba będzie czekać do dnia następnego. Jest to rozwiązanie bez sensu, dyskryminacja i gwoźdź do trumny dla tego forum, bo wiadomo że większość zapisuje się popołudniami czy weekendy. Jeżeli nie będą mogli zadać natychmiast pytania i uzyskać porady to pójdą sobie na inne forum. , a wiadomo większość pytających jest w gorącej wodzie kąpana i nie będzie czekać kilka czy kilkadziesiąt godzin.
 5. sprzedajemy , użytkujemy , montujemy , polecamy www.ciepleoknagrodzisk.pl
 6. Innowacyjna autorska linia energooszczędnych okien o potwierdzonych parametrach termoizolacyjnych. System Passiv-Line Plus jest połączeniem idealnej przegrody, eliminującej straty energii cieplnej, z jednocześnie podwyższonymi wskaźnikami dźwiękochłonnymi. Przy zastosowaniu szyby z argonem Ug = 0,5 W/(m2•K) z ciepłymi ramkami, okno o wymiarach referencyjnych uzyskuje współczynnik przenikania ciepła Uw = 0,73 W/(m2•K). Pełna treść artykułu pod adresem: https://budujemydom.pl/stan-surowy/okna-i-drzwi/aktualnosci/25833-okna-w-systemie-passiv-line-plus-firmy-adams
 7. Do odważnych świat należy, ale przecież warstwa pod płytki musi być wypoziomowana a poza tym działa jako warstwa dociskowa. Na takim styropianie możesz najwyżej płytę OSB położyć albo deski jak będziesz taczkami jeździł - to sposób na prowizorkę. Jeśli chcesz ułożyć płytki lub panele lub posadzkę wg ogólnie przyjętych prawideł, rozwiń folię, dociśnij jakąś szlichtą i na tym wylewka samopoziomująca a potem dopiero płytki.
 8. Dodam jeszcze, że w mieszkaniu byłam wymieniana instalacja elektryczna i nowe kable są puszczone w peszelach właśnie w bruzdach w posadzce widocznych na zdjęciu. Czy to nie dysklasyfikuje któregoś z zaproponowanych przez Pana rozwiązań?
 9. Skoro już tu mamy tak dużo ciekawych mebli to podsyłam jeszcze zdjęcia wygodnego fotela, który udało mi się szczęśliwie zakupić w sklepie meblowym Fotel ma regulowane oparcie dostępny w kolorach jasno szary, grafit, czerwony i granatowy, posiada bukowe nożki meblowe. Jest to idealna propozycja dla poszukiwaczy stylu skandynawskiego
 10. Witajcie, Dzisiaj dawka ogólnych informacji i inspiracji na temat, który dotyka każdego z nas. Liczba urządzeń elektrycznych w naszych domach wciąż rośnie, co skutkuje również rosnącymi rachunkami za prąd. Jak je obniżyć bez rezygnacji z komfortu, który zapewniają nam sprzęty zasilane energią elektryczną? Mniejsze rachunki za prąd może nam zapewnić m.in. zmiana nawyków – np. gaszenie światła w pomieszczeniach, w których nie przebywamy, odcinanie od prądu urządzeń pracujących w trybie czuwania (tzw. stand-by) poprzez stosowanie listew zasilających z wyłącznikiem czy też wymiana żarówek na LEDowe. Aby trwale obniżyć rachunki za prąd warto też pomyśleć o działaniach długofalowych – takich jak np. zmiana dostawcy energii, zakup energooszczędnych urządzeń, a nawet montaż instalacji fotowoltaicznej. Kilka słów na ten temat: TUTAJ Zapraszam na blog firmowy Viessmann! Miłej lektury.
 11. Witam, obliczenia można oczywiście wykonać, ale tak jak pisali przedmówcy, wynik wcale nie musi odzwierciedlać stanu rzeczywistego, bo nie ma pewności, co kryje się we wspomnianej pustce. W tamtych latach powszechna była praktyka używania wszystkiego, co było pod ręką. Wypełnianie jej wdmuchiwanym materiałem nie da oczekiwanych rezultatów. Żeby realnie poprawić współczynnik przenikania ciepła ściany, należy zastosować ciągłą warstwę termoizolacji, np. z płyt EPS. Aby nadmiernie nie zwiększać grubości ścian, najlepiej zastosować płytę grafitową o lambdzie 0,031 W/mK i grubości 8 cm, np. płyty styropianowe KNAUF Therm EXPERT Fasada λ 31. Pozwoli to uzyskać orientacyjny współczynnik U dla ściany na poziomie ok. 0,3 W/mK.
 12. Potencjalnie możliwe rozwiązania: - szlifowanie betonu i miejscowe naprawy powierxhni - użycie płyt gipsowo-włóknowych na podsypce wyrównującej - usunięcie całości betonu i wykonanie nowego jastrychu na lekkim podładzie np. z keramzytu
 13. Zacierany na ostro- posadzka przemysłowa Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
 14. Pytanie za 150 pkt? Czy po ociepleniu stropu na nieocieplonym strychu styropianem dach podłoga (np. termonium plus) można na w/w styropian bez wylewki betonowej, a po zastosowaniu kleju i siatki, położyć płytki podłogowe mrozoodporne (gres) o wym. np 30x30cm lub 40x40cm. Obecna wylewka jest równa, strych jest mało używany. Proszę o poradę czy to wytrzyma i ewentualnie jakie materiały najlepiej zastosować.
 15. Witam, Kupiłam mieszkanie, w którym na podłodze była poniszczona deska sosnowa. Postanowiliśmy ją zerwać i położyć nową podłogę. Podczas zrywania podłogi okazało się, że jest ona na legarach. Między legary wylana została posadzka. Po usunięciu desek i zmierzeniu posadzki okazało się, że jest ona bardzo krzywa. W całym mieszkaniu różnica poziomów sięga 3,5cm (na 70m2). Pojawił się pomysł, aby wylać na to nową posadzkę równając poziom, jednakże w spółdzielni zostaliśmy poinformowani, że strop nie wytrzyma takiego obciążenia (firma od posadzek powiedziała, że do wylania będzie od 2,5 do 6cm, co daje ok.100kg/m2). Także jedyne co wchodzi w grę to skucie starej posadzki i wylanie nowej. Wolałabym uniknąć takiego rozwiązania ze wzglęu na koszty (3 piętro, które przekłada się np. na koszt wyniesienia starej posadzki). Myślałam o wylaniu cienkiej warstwy wylewki samopopziomującej, jednakże będzie sie to wiązało z różnicą poziomów pomiędzy poszczególnymi pomieszczeniami. Na remontach sie nie znamy, ponieważ jest to nasza pierwsza "akcja" tego typu, także teżnie wiemy jakie rozwiązania wchodzą w grę,a już tym bardziej które się sprawdzi najlepiej. Czy ktoś ma jakiś pomysł, albo sam miał taki problem i mógłby się podzielić rozwiązaniem lub chociaż coś odradził?
 16. Efekt podłóg już prawie gotowy Opłacało się czekać Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
 17. No dobra, powtórzę jeszcze raz.To nie jest tak, że sufit jest zrobiony z tworzywa sztucznego, tylko na suficie montowana jest konstrukcja sufity napianego skłądająca się z profili aluminiowych, na którą nakładana jest membrana wykonana z polimeru. Co zresztą ładnie wypunktował Uroboros. Nawet wskazał, że mowa wtedy byłą o dps classic. Wystarczyło uważanie przeczytać poprzednie posty i tam była zawarta odpowiedź :) No cóż... zdolne dzieci :P ale jak to gips, to nie problem, bo zawsze można załatać ;)
 18. Beton architektoniczny do aranżacji ścian we wnętrzach i na zewnątrz budynków, można zaaranżować w postaci płyt w różnych rozmiarach, strukturach i kolorach. Płyty betonowe od Luxum są w pełni bezpieczne, nie zawierają szkodliwych sztucznych włókien, LZO czy formaldehydów. Co więcej, dzięki możliwości wiercenia otworów, możemy zamontować na ścianie betonowej w salonie TV, czy półki. Sprawdź aktualną ofertę na: https://luxum.pl/beton-architektoniczny/ Zapraszamy do kontaktu, Zespół Luxum biuro@luxum.pl
 19. Witam czy jest ktoś kto buduje Dom w żurawkach ver.2 lub Dom w żurawkach 7 w województwie Kujawsko-pomorskim ?
 20. Szukam rozwiązania. Tymczasowo ustawię rejestrację dopiero po moim zatwierdzeniu. Pozdrawiam Marcin
 21. Oooo, nowa seria - nowa dostawa z Chin...
 22. Mam mały dom i daliśmy go do przedpokoju... żona nawijała makaron że będzie straszył, ale jednak nie ;-D elegancko wygląda i nawet go goście za bardzo nie zauwazają. Grzeje też ok
 23. A myślałem, że to tylko świąteczne, czy weekendowe goowno, a to tak w środku tygodnia...
 1. Załaduj więcej aktywności
×
×
 • Utwórz nowe...