Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie

  1. Ostatnia godzina
  2. Dzisiaj
  3. UJ mnie wtedy przemieszcza się raczej spożywany pokarm. PS. Polecam Ci lekturę powieści "Raz do roku w Skiroławkach". Tam znajdziesz te interesujące Cię kwestie.
  4. To idźmy za ciosem i zdrowiejmy. Można też np. uszu nie czyścić w ogóle, ponieważ organizm sam stara się pozbyć nadmiaru woskowiny. Poprzez ruchy szczęki, np. gdy coś żujesz lub połykasz, wosk przemieszcza się w stronę otworu słuchowego.
  5. Na marginesie wspomnę tylko, że dzieci, które zawsze dostają smoczek wygotowany, chorują częściej niż te, które nie mają tak sterylnych warunków rozwoju.
  6. tu kury niosi dojzale, wentylatory itd odpadaja chodzi o to czy kominek nadachu przy brakuu wysokoci i kanału bedzie działąc? i czy ocieplic dach w kurniku?
  7. Czy warto kupować meble dużych producentów? Meble "złóż to sam". https://youtu.be/Z1kdQjU4zU8
  8. W nowoczesnych łazienkach kabiny prysznicowe coraz częściej zastępują tradycyjne wanny. Mimo to, miłośnicy relaksujących kąpieli nie muszą rezygnować z ulubionego rozwiązania. Istnieje możliwość kompromisu – wyposażenia łazienki zarówno w prysznic, jak i wannę. Pełna treść artykułu pod adresem: https://budownictwob2b.pl/wykanczanie/baza-wiedzy/wyposazenie-wnetrz/55754-nowoczesna-lazienka-z-wanna-trendy-2024-roku
  9. Komentarz dodany przez Ula: W swojej łazience nie wyobrażam sobie żeby nie było biobidetu, moim zdaniem taki prysznic czy wanna nie są wystarczające jeśli chodzi o higienę w ciągu dnia
  10. Panowie piasek pod chudziakeiem był z czymś zmieszany wydaje mi się że z wapnem, bardzo twardy. Z wierzchu suchy na wiór. Rozbijałem go kilofem i kopaczka by obniżyć i wyrównać teren. Wylewki z chudziaka robiłem w styczniu.
  11. Z wielkim zainteresowaniem przeczytałam Państwa artykuł: Rozprowadzenie kanalizacji wewnętrznej https://budownictwob2b.pl/instalacje/baza-wiedzy/woda-i-kanalizacja/52100-rozprowadzenie-kanalizacji-wewnetrznej W remontowanym mieszkaniu w łazience planowane jest rozmieszczenie armatury i pralki mniej więcej takie jak przedstawiono na rysunkach w załączeniu. Na czerwono zaznaczono planowane ułożenie rur kanalizacyjnych. Rura odpływu od brodzika będzie ułożona w posadzce. Pozostałe rury ułożone będą w ścianach. Bardzo proszę o opinię co do przedstawionych propozycji. Czy te propozycje rozwiązań są poprawne? Które będzie korzystniejsze? Na co ewentualnie jeszcze zwrócić uwagę? Co zmienić, poprawić? Za wszelkie cenne informację i podpowiedzi serdecznie dziękuję.
  12. Wczoraj
  13. To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli brak papy, pozorna oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja ci dokopie. To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.
  14. Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
  15. I przegród "ruchomych". Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
  16. Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
  17. Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh. Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu, Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne, Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane. Wymiana stolarki itd. Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  18. Ale pod chudziakeiem miałem sypki piach żółty.Dlatego nie dawałem folii pod chudziaka. Na to poszedł chudy beton 10 cm. Czy może wyjść pleśń albo grzyb gdy położę folie czarna o grubości 0.5 mm? A może od razu tylko styropian dawać?
  19. Można kłaść, ale nie folię budowlaną tylko papę termozgrzewalną. Folię budowlaną kladzie się najpierw pod chudziaka i na papę termozgrzewalną przed układaniem styropianu.
  20. Witam Planuje rozkładac styropian na parterze, wcześniej chciałem polożyc folie na chudy beton. Zauważyłem jednak że na chudym betonie tam gdzie zostawilem np styropian na jeden dzień to powstaje mokra plamana kształt tego styropianu Z czego to wynika? Wylewka jeszcze schnie i oddaje wilgoć? Czy w takiej sytuacji można kłaść folie budowlana?
  21. Piec nie pali gazu w postaci płynnej tylko po odparowaniu, a z jednego litra płynnego gazu jest 250 l z tego co pamiętam.
  22. Zmywarka podłączona dokładnie tak jak na zdjęciu drugim. Dziś zapachu brak.
  23. Ostatni tydzień
  24. Komentarz dodany przez A.Gawim: Sąsiad mi zablokował wjazd na mą posesje i nie mogę wjechać i śmieci też od lipca nie wywiezione mam na działce chałde śmieci szczury i co robić błagam niech mi ktoś pomoże
  1. Załaduj więcej aktywności
×
×
  • Utwórz nowe...