Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie

  1. Ostatnia godzina
  2. Dzisiaj
  3. Poczekaj, poczekaj. A fundamenty masz już wykopane? Nie wiem jaką technologią będziesz je robił (ławy szalowane czy lane do gleby bezpośrednio) ale koparka i tak będzie potrzebna. Wtedy stwierdzisz jak bardzo miękki czy grząski jest grunt. U mnie też była ( a w zasadzie daje jest) droga gruntowa, którą tylko ja jeżdzę a ciężarówki czy gruchy spokojnie wjeżdżały.
  4. Wczoraj
  5. Zgadza się. Budynek z lat 30, wiatrołap z 70. Po pęknięciach między ścianami obu budowli to raczej łączono wodą święconą Zastanawiałem się nad szpilkami wskos nadproża, ale pomysł wyżej, by użyć skręconych stalowych profili wyżej (na wzór ankrowania) wydaje się o wiele bardziej logiczny Brak wody w suficie lub oznak wilgoci, wyłącznie pęknięcia. Jutro podeślę jeszcze zdjęcie z łączenia obu ścian (wiatrołap-dom) gdy przyjadę
  6. Wiem właśnie dzisiaj dzwoniłem do betoniarni, aby sprawdzili teren a nie, że powiedzą mi, że nie wjadą. Jeśli będę musiał robić drogę na już, czy wystarczy sama szlaka?? Czy pod szlake musi być coś twardego.
  7. Nie wygląda to aż tak źle ale my możemy sobie pisać a przyjedzie ciężarówka i kierowca stwierdzi, że nie jedzie i koniec.
  8. No i przyszedł styropian jutro startuje z ogrodzeniem tymczasowym. Nie wiem czy po mojej drodze da rade dojechać betoniarka oczywiście, będę zamawiać beton tylko jak będzie sucho. Jak wspominałem wcześniej mój grunt to ziemia i piasek trawa bardzo gęsto rośnie jak myślicie dojadą mi samochody ciężarowe na działkę tej drogi jest 160m do mojej działki czy muszę na już utwardzać.
  9. Jak coś, to polecam schody z Green Step. Nie tylko funkcjonalne, ale i dodające charakteru mojej przestrzeni.
  10. Ja bym tego nie ucinał, bo naruszysz konstrukcje tego łącznika, nie będzie już taki sztywny jak powinien być. Wełnę można naciąć i zaciągnąć na łącznik i będzie ok. Aru ma racje, więcej tych wkrętów jednak bym dał, bo ten łącznik przy tej krokwi na 4 wkrętach na tak duży element to słabo wygląda. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
  11. rozwój lotniska w mieście to jak dla mnie totalna porażka, Modlin ma megapotencję, a jest odstawiony na bocznicę, nie wiem czemu, być może nikt tam specjalnie terenów nie wykupił, bo to chyba wojo operowało w okolicy CPK w Modlinie - to jest petarda
  12. czy tak, czy tak będzie ok, przeszkadzać nie będzie tylko wkręty do łączników i tyle ile się da, nic nie rozłupie się, 4 szt na element to stanowczo za mało
  13. Ostatni tydzień
  14. Tylko mnie bardziej interesuje tez odleglosc od granicy krokwi i w moim wypadku żeby wiecej krokwi chwyciło musialbym podnieść łącznik i pewnie uciąć ten kawałek czerwony bo będzie przeszkadzać przy ociepleniu izolacją? Murłata jest na środku wieńca (w jego osi)
  15. Lubię takie dywagacje... Po trzech dniach użytkowania łazieki będzie Ci WSZYSTKO JEDNO...
  16. Montowałem identyczne, wkręcałem po 4 wkręty na każdą sztukę, ale do kantówek 7/14 swobodnie leżących, więc ja nie musiałem mieć tego mocno przykręconego, ale w Twoim przypadku sam musisz ocenić ile wkrętów dać, myślę że optymalnie będzie dać po 8 wkrętów, czyli 4 do krokwi i 4 do murłaty. Ja wierciłem wcześniej właśnie dlatego żeby się nie rozłupało wiertłem 3mm do wkrętów 5mm. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
  17. A czy w takich złączach krokiew-murłata wkręca sie tyle wkrętów ile jest otworów? Nie rozłupie sie krokiew?
  18. Polecamy usługi naszej firmy z centrum Polski w zakresie wykonania instalacji klimatyzacji grzewczo chłodzącej oraz montażu pomp ciepła. Zapraszamy do zaponania się z naszą ofertą. Strona www: https://ascold.pl/
  19. Dzień dobry, Prawidłowym sposobem montażu paneli dachowych PD-510 jest ich montaż na konstrukcji wsporczej złożonej z łat i kontrłat na dachu, z pełnym deskowaniem, lub bez. Zaleca się, żeby dla dachów o nachyleniu mniejszym niż 20 stopni stosować pełne deskowanie plus szczelną warstwę krycia wstępnego (papa, membrana EPDM). W przypadku paneli dachowych stalowych, nie dopuszcza się montażu bezpośrednio na macie strukturalnej, takie rozwiązanie nie ma zastosowania. Montaż paneli na rąbek powien odbywać się bezpośrednio do łat. Panele mają specjalne przygotowane otwory montażowe (łezki), które umożliwiają ruch paneli ze względu na rozszerzalnośc cieplną stali. Pominięcie rusztu drewnianego, powoduje, że nie da się ich zamontować w sposób poprawny, poruszanie się po takim dachu praktycznie będzie niemożliwe. Przy zastosowaniu "makaronu" nie będzie też można zapewnić odpowiedniej cyrkulacji powietrza, a trzeba zaznaczyć, że pod blachą występuje duża kondensacja pary wodnej i tylko skuteczna wentylacja, czyli zastosowanie szczeliny wentylacyjnej (zaleca się stosowanie kontrłat 40x50) umożliwia jej odprowadzenie. Polecamy lekturę instrukcji montażu paneli dachowych na rąbek: => https://pruszynski.com.pl/wp-content/uploads/2023/04/panele_dachowe_na_rabek-14-04-2023_dachelewacja.pdf ________________________________________ Panele dachowe na rąbek Blachy Pruszyński https://pruszynski.com.pl/produkt/pokrycia-dachowe/panele-dachowe-blacha-na-rabek-stojacy/
  20. Hmm, zwizualizowałem sobie 3 opcje i chyba najsensowniej wygląda "od progu w lewo". Jak myślicie? Grubość ściany 12 cm, płytka 19.8 cm, szerokość łazienki 245 cm.
  21. Komentarz dodany przez Ron: Właściwie nie ma czego komentować. Po co komu tem "niby" artykuł, dla ocieplenia sylwetki starego przestepcy, ktory wypadł już z obiegu, czy dla nobilitacji pismaka. Uważam, że Godlewski powinien sam zapłacić za rozbiórkę swojej wizji a do pomocy powinien zaprząc Ratusz i prezesów spółdzielni, którzy przez lata nie reagowali na tą samowolke.
  22. Zamieszczone zdjęcie NIC NIE POKAZUJE ale też i wewnątrz, ale z większej odległości... To dobudowany wiatrołap? czy pokrycie jest szczelne, nie widać wody na "suficie"?
  23. O ile rozumiem to ten dobudowany wiatrołap już jest. Tylko jak go połączono z resztą budynku?
  24. a co chcesz do tego zakotwić? czyli, skracając, zrób fotę z zewnątrz, bo jak parterowa dobudówka, to nawet jak zenka zamurujesz na poddaszu tej dobudówki, to nie spadnie (nadproże, nie zenek)
  25. Naajbezpieczniej żeby to ocenił konstruktor na miejscu. Nie wiemy czym i jak to nadproże jest obciążone. Wzmocnić je można różnie. Dość prosta metoda to dodanie bocznych nakładek, stalowych profili po obu stronach nadproża i skręcenie ich ze sobą długimi śrubami. Jednak trudno coś doradzać na odległość, bez pełnego oglądu sytuacji.
  26. Witam, Podczas remontu wiatrołapu zauważyłem, że nadproże nad drzwiami jest pęknięte w samym środku, czy można to jeszcze ratować, by komuś kiedyś nie spadło na głowę...? Zastanawiam się nad szpilkowaniem go na skos z użyciem kotw chemicznych. To samo dotyczy łączenia ściany domu z sufitem tej dobudówki
  27. Przez alledrogo sprzedajecie? Bo bym na kosztach dostawy zaoszczędził... podgrzewacz przepływowy potrzebuję. Taki pod zlewozmywak.
  28. Komentarz dodany przez Anna Maria: Ja mam nałożony styropian grafitowy juz kilkanaście lat i nic złego się nie dzieje.Jest na nim porządny jasny tynk barwiony w masie , nie byle co!
  1. Załaduj więcej aktywności
×
×
  • Utwórz nowe...