Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie

  1. Dzisiaj
  2. Krokwie poziome (kleszcze) i pionowe (słupy) są odsunięte od ścian około 40-50cm, więc stwierdziliśmy z kumplem, że to za daleko żeby mocować profile UD do ścian. Może źle się wyraziłem pisząc w powietrzu, bo pofile UD będą przykręcone do krokwi poziomych (kleszczy), ale tylko wschód-zachód, bo te dwie pozostałe płatwie są 30cm wyżej i tam nawet nie ma jak już nic zamocować. To oczywiście niezgodne ze sztuką, bo krokwie coś tam zawsze pracują razem z dachem, dlatego dajemy krzyżowy, OSB i dopiero GK, to samo na skosach. Btw na ścianach szczytowych będzie piana Pur, więc profil by nam zalali pianą jakby był przykręcony do tej ściany. Oczywiście pewności czy to pękać nie będzie 100% nie ma. GK na łączeniach z sufitem i ściankach kolankowych ze skosami będą łączone profielem elastycznym. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
  3. Parking ma dużo większą wytrzymałość na ściskanie niż Termo fundament... zatem musi być twardszy... Przecież one mają zasadniczo różne docelowe zastosowanie... TERMONIUM fundament: Parking odpowiedniej grubości zastąpić może termonium, ale w żaden sposób nie może być odwrotnie
  4. W opisie mam tak Czyli nie ma różnicy czy zastosuje ten czy który mam obecnie eps200 parking w sumie wygląda on mi na lepszy dużo twardszy , ale tamten dedykowany do fudamentu więc jestem głupi z tego ale to i to EPS ...
  5. Kiedy właśnie o to chodzi, żeby sufit podwieszony był zupełnie niezależny, niezwiązany z tym stropem drewnianym, obitym OSB... Do stropu drewnianego, przez płytę OSB przymocujesz zaczepy do swojego sprzętu sportowego... Będzie on narażone na drgania, przeciążenia, uderzenia przy mniej, czy bardziej intensywnych ćwiczeniach - tak jak ostrzegają wyżej koledzy... Na stropie betonowym może nie bardzo odczuwalne byłyby te ruchy i nie powodowałyby drgań, które spowodują pękanie podwieszanego sufitu z płyt g/k na połączeniach płyt g/k... Jeśli zrobisz wg Twojego planu - czyli sprzęt podwieszony poprzez sufit z wykończeniem g/k - na 100% w krótkim czasie będzie zarysowany sufit... właśnie na połączeniach płyt g/k... W poprzek pokoju dasz gęściej profile CD60 - co 30 cm - i to powinno mechanicznie wytrzymać obciążenie płytami g/k... będzie sobie wisiał, przecież niczym dodatkowo nie obciążony, a przez otwory, o których pisałem wcześniej, niezależnie od podwieszonego sufitu, umocujesz sprzęt do belek obitych płytami OSB... sprzęt będzie sobie działał, ale nie oddziaływał na g/k... Można pomyśleć o stelażu krzyżowym, ale wydaje mi się, że przy niespełna 3 metrach szerokości pokoju, będzie to przerost formy nad treścią... Jak masz wielkie wątpliwości co do ciężaru podwieszonego sufitu, to (nie wiem co na to powiedzą koledzy) można zastosować PŁYTĘ G-K SPECJALNĄ 2600x1200x6,5MM PRO FLEXI NORGIPS... No, ja tak bym zrobił... prosty, jednopoziomowy, gęstszy stelaż, płyty 12 mm, otwory na montaż sprzętu wprost do drewnianego stropu... Jeszcze uwaga: Płyta nie powinna się o ścianę opierać - ona ma wisieć na stelażu... przy profilach CD60 zamocowanych co 30 cm, będzie wisieć na pięciu profilach... Płyta ma 260 cm długości, więc i tak będzie jeszcze połączenie na jej szerokości do tych 290 cm pokoju... Będzie miało co pękać - w razie drgań i ruchów stropu...
  6. Nie bardzo rozumiem o co pytasz. Przecież każdy styropian przepuści wodę. Nie widziałeś nigdy tonącego styropianu? Długo zanurzony w wodzie nasiąknie jak gąbka. Może chodziło o styrodur fundamentowy XPS?
  7. Dalej nie bardzo rozumiem sens dawania OSB. Jak to "będzie wszystko w powietrzu"? Nie będzie oparcia na ścianach bocznych? Ja zwyczajnie pytam bo jakoś nie mogę skojarzyć takiego systemu, chyba takiego nie widziałem. Zakładając jednak, że OSB jest niezbędna, to oczywiście, że należy przykręcać płyty g/k, a nie przyklejać. Klei się w sytuacji gdy nie ma do czego przykręcać. Bo kołkowania nie daje się tak gęsto jak wkręty, no i kołki tylko w miejscu "placków". Inaczej, gdyby kołkować puste przestrzenie, to wkręty kołków naciągną i zdeformują płaszczyznę płyty, a wtedy powierzchnia by falowała. Na płycie OSB falowanie nie grozi.
  8. Witam kupiłem wcześniej styropian na fundament EPS 200 parking z firmy eurostyr. Dzisiaj dorwalem stydopian również EPS z Termo organiki fundament Hydro stop paczke za 70zl połowę ceny sklepowej i myślę nad wymianą, Tylko ten parking jest bardzo twardy a ten z Termo wydaje mi się mięki podobny szary jak ocieplalem dom ;/ mam wysokie wody gruntowe więc wolał bym coś dobrego dać który z Tych będzie lepszy ?? Czy ten EPS Parking przepuści wodę?
  9. I płyta nie bedzie osiadać pośrodku? Może sprecyzuję, że pokój ze zdjęcia ma wymiar ~2900x4800. Więc w tym rozwiązaniu płyta opierałaby się tylko 2 krótszymi krawędziami 🤔 Jeśli przestrzeń pomiędzy płytą gk a OSB byłaby w tym przypadku ~50mm to mogę zrobić tam konstrukcję drewnianą zakotwioną do kilku belek stropowych. Wtedy umożliwi mi to montaż sprzętu bezpośrednio przez płytę gk bez konieczności wycinania i wykańczania w niej otworów 🤔 Na 100% 🤢 15mm od spodu, 22 od góry belek (poddasze)
  10. Bo ja mam wszystko w powietrzu, nie będzie to zamocowane do żadnej ściany, tylko profil UD do krokwi poprzecznych w stosunku do kantówek. Do kantówek na wieszakach będzie stelaż krzyżowy, do tego OSB i dopiero GK. Stąd dodatkowe wzmocnienie OSB. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
  11. Dzień dobry, Dotarły do nas informacje, głównie z grup dyskusyjnych, dotyczące szczelności dachów z zamontowaną blachodachówką panelową. Pragniemy jednoznacznie podkreślić, że montaż przeprowadzony zgodnie z instrukcją gwarantuje pełną szczelność dachu, a problemy polegają na nieodpowiedniej kolejności układania paneli. W trosce o Państwa komfort i spokój, przygotowaliśmy film instruktażowy prezentujący krok po kroku prawidłowy montaż blachodachówki panelowej na przykładzie blachodachówki TIGRA. Film przedstawia 4 różne metody prawidłowego montażu, a także sposób, który może prowadzić do problemów ze szczelnością. Zachęcamy do obejrzenia krótkiego, 4-minutowego filmu, który rozwieje wszelkie wątpliwości.
  12. Post pierwszy w tym wątku A jaką grubość mają te płyty OSB? Pytanie do @ref
  13. A to OSB na czym jest zawieszone? Bo ja będę robił tak samo na OSB, ale na stelażu krzyżowym i do tego przykręcane GK, nie klejone, bo klej w przypadku autora po prostu spęka. Nie widzę potrzeby kleić jak można po prostu przykręcić tak jak podczytywacz pisze. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
  14. Oczywiście, że nie w tym przypadku. Ale teoria dopuszcza
  15. Komentarz dodany przez Jan: Taki długi artykuł i zero przydatnych informacji. Zapomnieliście napisać, że większość blach czy to modułowa czy rąbek czy trapez jest z tego samego tłoczona jest jedynie roznoznienie na blachy z powłoką premium lub zwykła obie tak samo gowniane w dzisiejszych czasach. A i różne firmy robią z tego samego materialu.
  16. Pierwsze co widać z naszego dachu, to kolor. Warto postarać się by był odpowiednio dopasowany i robił wrażenie. Zobacz, co najlepiej się sprawdza. Pełna treść artykułu pod adresem: https://budujemydom.pl/stan-surowy/dachy-i-rynny/a/109111-czym-kierowac-sie-przy-wyborze-blachy-na-pokrycie-naszego-domu-co-jest-obecnie-popularne
  17. No, tak, ale nie w tym przypadku Na ściany, na stropy betonowe... Nie tutaj... Kable - właściwie przewody elektryczne, antenowe, głośnikowe, alarmowe - najpierw na placuszki, albo , albo, albo a potem płyty na placki
  18. Klei się płyty g/k na "placki" klejowe bezpośrednio do ścian czy sufitów, i wcale nie rzadko. Przewody prowadzi się wtedy pod płytą, albo w płycie wycina szczeliny.
  19. Zgadzam się z poprzednikami. To na 99,9% klon jawor
  20. Jakiś mało kumaty ten majster... uczy się na Twojej budowie? Przy tej szerokości pokoju swobodnie robisz stelaż z CD60, oparty tylko na ścianach na profilach UD30, około 5 cm pod sufitem, bez podwieszania do stropu/sufitu... Tam się zmieszczą wszystkie przewody i np. oprawy oświetlenia LED... W miejscach mocowania sprzętu robisz otwory w płycie g/k, poprzez nie, do sufitu mocujesz zaczepy do podwieszania sprzętu... W zależności od aranżacji pokoju, te otwory i te zaczepy mogą przyjmować różne kształty i formy... Ważne, żeby zachować luz pomiędzy sufitem podwieszonym, a zaczepami do sprzętu, bo faktycznie ten strop może solidnie pracować przy energicznych ćwiczeniach... I wtedy, przy fachowym szpachlowaniu łączeń płyt g/k, nic nie ma prawa pękać! Pomyśl o dobrej wentylacji tego pokoju, bo pot się będzie lał strumieniami
  21. Komentarz dodany przez ANIELA: Niższe koszty pracowników z Ukrainy chyba ktoś nie wie o czym pisze zarabiają jeszcze więcej jak Polacy
  22. Dzięki Panowie, w zawieszeniu rzeczy do belek nie ma problemu, tylko co dalej, jak wykończyć sufit kiedy z OSB sterczy sprzęt. Majster na budowie mówi, żeby kleić gk bezpośrednio do OSB... jakoś mi sie ten pomysł nie podoba. Jeszcze nie ma podłogi wykończonej i tynk schnie, więc nie mogę mierzyć czy pokój jest prosty. Nawet jeśli by nie falował to i tak klejenie do siebie płyt bez stosowania konstrukcji aluminiowej jest dla mnie mega dziwne. I jak poprowadzić wtedy kable. A, to absolutnie nie jest salon 😅
  23. Wczoraj
  24. Zimna Woda to gdzieś na Lubaczów, czy Ciechanów... Ale tam, to tylko kaczorowi.
  1. Załaduj więcej aktywności
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Tematy z forum Ekspertów

  • Posty

    • Trzeba było od razu napisać, że to pod dachem... 
    • Krokwie poziome (kleszcze) i pionowe (słupy) są odsunięte od ścian około 40-50cm, więc stwierdziliśmy z kumplem, że to za daleko żeby mocować profile UD do ścian. Może źle się wyraziłem pisząc w powietrzu, bo pofile UD będą przykręcone do krokwi poziomych (kleszczy), ale tylko wschód-zachód, bo te dwie pozostałe płatwie są 30cm wyżej i tam nawet nie ma jak już nic zamocować. To oczywiście niezgodne ze sztuką, bo krokwie coś tam zawsze pracują razem z dachem, dlatego dajemy krzyżowy, OSB i dopiero GK, to samo na skosach. Btw na ścianach szczytowych będzie piana Pur, więc profil by nam zalali pianą jakby był przykręcony do tej ściany. Oczywiście pewności czy to pękać nie będzie 100% nie ma. GK na łączeniach z sufitem i ściankach kolankowych ze skosami będą łączone profielem elastycznym. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Parking ma dużo większą wytrzymałość na ściskanie niż Termo fundament... zatem musi być twardszy... Przecież one mają zasadniczo różne docelowe zastosowanie...   TERMONIUM fundament:         Parking odpowiedniej grubości  zastąpić może termonium, ale w żaden sposób nie może być odwrotnie     
    • W opisie mam tak  Czyli nie ma różnicy czy zastosuje ten czy który mam obecnie eps200 parking w sumie wygląda on mi na lepszy dużo twardszy , ale tamten dedykowany do fudamentu więc jestem głupi z tego ale to i to EPS ... 
    • Kiedy właśnie o to chodzi, żeby sufit podwieszony był zupełnie niezależny, niezwiązany z tym stropem drewnianym, obitym OSB...   Do stropu drewnianego, przez płytę OSB przymocujesz zaczepy do swojego sprzętu sportowego... Będzie on narażone na drgania, przeciążenia, uderzenia przy mniej, czy bardziej intensywnych ćwiczeniach - tak jak ostrzegają wyżej koledzy... Na stropie betonowym może nie bardzo odczuwalne byłyby te ruchy i nie powodowałyby drgań, które spowodują pękanie podwieszanego sufitu z płyt g/k na połączeniach płyt g/k... Jeśli zrobisz wg Twojego planu - czyli sprzęt podwieszony poprzez sufit z wykończeniem g/k - na 100% w krótkim czasie będzie zarysowany sufit... właśnie na połączeniach płyt g/k...   W poprzek pokoju dasz gęściej profile CD60 - co 30 cm - i to powinno mechanicznie wytrzymać obciążenie płytami g/k... będzie sobie wisiał, przecież niczym dodatkowo nie obciążony, a przez otwory, o których pisałem wcześniej, niezależnie od podwieszonego sufitu, umocujesz sprzęt do belek obitych płytami OSB... sprzęt będzie sobie działał, ale nie oddziaływał na g/k... Można pomyśleć o stelażu krzyżowym, ale wydaje mi się, że przy niespełna 3 metrach szerokości pokoju, będzie to przerost formy nad treścią... Jak masz wielkie wątpliwości co do ciężaru podwieszonego sufitu, to (nie wiem co na to powiedzą koledzy) można zastosować PŁYTĘ G-K SPECJALNĄ 2600x1200x6,5MM PRO FLEXI NORGIPS...     No, ja tak bym zrobił... prosty, jednopoziomowy, gęstszy  stelaż, płyty 12 mm, otwory na montaż sprzętu wprost do drewnianego stropu...   Jeszcze uwaga:   Płyta nie powinna się o ścianę opierać - ona ma wisieć na stelażu... przy profilach CD60 zamocowanych co 30 cm, będzie wisieć na pięciu profilach...   Płyta ma 260 cm długości, więc i  tak będzie jeszcze połączenie na jej szerokości do tych 290 cm pokoju...   Będzie miało co pękać - w razie drgań i ruchów stropu...  
    • Nie bardzo rozumiem o co pytasz. Przecież każdy styropian przepuści wodę. Nie widziałeś nigdy tonącego styropianu? Długo zanurzony w wodzie nasiąknie jak gąbka. Może chodziło o styrodur fundamentowy XPS?
    • Dalej nie bardzo rozumiem sens dawania OSB. Jak to "będzie wszystko w powietrzu"? Nie będzie oparcia na ścianach bocznych? Ja zwyczajnie pytam bo jakoś nie mogę skojarzyć takiego systemu, chyba takiego nie widziałem.   Zakładając jednak, że OSB jest niezbędna, to oczywiście, że należy przykręcać płyty g/k, a nie przyklejać. Klei się w sytuacji gdy nie ma do czego przykręcać. Bo kołkowania nie daje się tak gęsto jak wkręty, no i kołki tylko w miejscu "placków". Inaczej, gdyby kołkować puste przestrzenie, to wkręty kołków naciągną i zdeformują płaszczyznę płyty, a wtedy powierzchnia by falowała. Na płycie OSB falowanie nie grozi.
    • Witam kupiłem wcześniej styropian na fundament EPS 200 parking z firmy eurostyr.  Dzisiaj dorwalem stydopian również EPS z Termo organiki fundament Hydro stop paczke za 70zl połowę ceny sklepowej i myślę nad wymianą, Tylko ten parking jest bardzo twardy a ten z Termo wydaje mi się mięki podobny szary jak ocieplalem dom ;/ mam wysokie wody gruntowe więc wolał bym coś dobrego dać który z Tych będzie lepszy ?? Czy ten EPS Parking przepuści wodę? 
    • I płyta nie bedzie osiadać pośrodku? Może sprecyzuję, że pokój ze zdjęcia ma wymiar ~2900x4800. Więc w tym rozwiązaniu płyta opierałaby się tylko 2 krótszymi krawędziami 🤔   Jeśli przestrzeń pomiędzy płytą gk a OSB byłaby w tym przypadku ~50mm to mogę zrobić tam konstrukcję drewnianą zakotwioną do kilku belek stropowych. Wtedy umożliwi mi to montaż sprzętu bezpośrednio przez płytę gk bez konieczności wycinania i wykańczania w niej otworów 🤔   Na 100% 🤢   15mm od spodu, 22 od góry belek (poddasze)
    • Bo ja mam wszystko w powietrzu, nie będzie to zamocowane do żadnej ściany, tylko profil UD do krokwi poprzecznych w stosunku do kantówek. Do kantówek na wieszakach będzie stelaż krzyżowy, do tego OSB i dopiero GK. Stąd dodatkowe wzmocnienie OSB. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
×
×
  • Utwórz nowe...