Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie     

1. Ostatnia godzina
  2. Witam czy jest ktoś kto buduje Dom w żurawkach ver.2 lub Dom w żurawkach 7 w województwie Kujawsko-pomorskim ?
  3. Dzisiaj
  4. Szukam rozwiązania. Tymczasowo ustawię rejestrację dopiero po moim zatwierdzeniu. Pozdrawiam Marcin
  5. Oooo, nowa seria - nowa dostawa z Chin...
  6. Mam mały dom i daliśmy go do przedpokoju... żona nawijała makaron że będzie straszył, ale jednak nie ;-D elegancko wygląda i nawet go goście za bardzo nie zauwazają. Grzeje też ok
  7. A myślałem, że to tylko świąteczne, czy weekendowe goowno, a to tak w środku tygodnia...
  8. Znowu atakują forum W Święta było to samo
  9. Wczoraj
  10. Niezle, cenzura jak zwykle jest. Śmiech na sali
  11. Drzwi Alu na ciepłym profilu ( a zdecydowana większość jest na takim) są bardzo dobrym rozwiązaniem. Świetnie izolują. Minusem jest cena. Są drogie jeśli robione właśnie na dobrym i ciepłym profilu. Ja mam dwie pary w domu do wstawienia i o wymiarze nieco innym niż standard co wiązałoby się z kosztem między 16-20tys co jest szaleństwem. Wybrałem zatem drewniane za połowę tej kwoty. Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
  12. Na potwierdzenie moich słów mogę podać przykład (w kilku tematach o rekuperacji) jak ludzie tu na forum szukali pomocy bo jak firma/fachowiec zrobił projekt to ręce opadały, dopiero tu na forum znawcy tematu doradzili fachowo.
  13. O to fajnie, to przynajmniej kwestia wyrzutni będzie prosta, z racji czterospadowego dachu czerpnię chyba trzeba będzie zrobić w podbitce dachowej bo na dachu to nie bardzo bo będzie gorące powietrze.
  14. Mam pytanie Ściana została oszpecona przez szpachlarzy... Potrzebuje ja doprowadzić do ładu i składu bez ponownego kładzenia gładzi. Czy farba strukturalna pozwoli mi na uzyskanie zadowalającego efektu? Znalazłem w obi coś co się nazywa Primacol silver sand lisbona. Ktos tego używał? jakieś podpowiedzi, wskazówki?
  15. Mam razem z kominem dymnym od kominka dwa wentylacyjne szyby do wentylacji grawitacyjnej po 18cmx14cm każdy ciekawe czy mogę wpiąć wyrzutnię od reku w taki kanał nie za mały przepust będzie? czy trzeba w dwa?...
  16. Jeśli chodzi o szarości w łazience, doskonale sprawdzi się beton architektoniczny. Dostępny w wielu odcieniach i rozmiarach, doskonale dopasuje się do aranżacji. Beton architektoniczny od Luxum nie zawiera szkodliwych sztucznych włókien. Jest odpowiedni dla dzieci oraz osób z alergią. Dzięki impregnacji hydrofobowej, płyty betonowe można zamontować w łazience, a nawet w strefie mokrej, np. pod prysznicem. Dostępne wzory i kolory sprawdzicie Państwo na: Zapraszamy do kontaktu, Zespół Luxum biuro@luxum.pl
  17. Ja zawsze byłem przeciwnikiem rozwiązań 2w1. Nie wiemy nic o zapotrzebowaniu na ciepło w domu, w którym były takie wysokie rachunki za prąd. Bez konkretów to trochę trąci plotami od fryzjera
  18. Pionowe panele drewniane, w różnych rodzajach wykończeń, można zamówić na wymiar, według indywidualnego projektu.
  19. Jak w temacie. Myślicie, że drzwi tego typu nadadzą się jako wejściowe? Czy będą na tyle szczelne, żeby odpowiednio wygłuszały, nie przepuszczały wody oraz zimna? Znajomi przeważnie stawiają na drewniane, które po dłuższym użytkowaniu po prostu się niszczą i krótko mówiąc nie domykają...
  20. A po co ten gaz z butli, skoro i tak musi kupić PC? Przecież jedna mocniejsza PC będzie tańsza od PC do CWU i kotła gazowego + instalacja+ projekt + zbiornik.
  21. Tylko, że przeważnie robią projekty od czapy, mało kto jest na tyle kumaty aby zaprojektować prawidłowo, to taki trik aby złapać klienta.
  22. Prawdopodobnie budynek "istnieje" tylko do celów podatkowych - zgodnie z prawem budowlanym to nadal samowolka (brak pozwolenia, dokumentacji) i formalnie powinna więc być przeprowadzona legalizacja bądź rozbiórka. Ewentualna przebudowa na dom mieszkalny wymagać będzie "wyprostowania" zaszłości, uzyskania warunków zabudowy lub sprawdzenia zgodności z MPZP, opracowania dokumentacji projektowej i uzyskania pozwolenia na budowę lub złożenie zgłoszenia.
  23. Witam, Chciałbym przekształcić budynek usługowy(garaż) na dom mieszkalny. Budynek powstał ponad 20 lat temu bez żadnych papierów(samowolka). Potem zgłoszono go jako budynek usługowy(warsztat) i jest do dnia dzisiejszego płacony podatek od powierzchni 100mkw. Na działce tej postawiony jest również osobno budynek mieszkalny. Jak tą sprawę ugryźć od czego zacząć? Czy jest sens w ogóle zaczynać ten temat. Lokalizacja to Warszawa.
  24. Ja tylko jakby "cytuję" zalecenia producentów odnośnie cięższych wykładzin na klej - np. płytek, itp. I myślę że chodzi o rozłozenie równomierne obciążenia na większą powierzchnię (albo inaczej odrywania na większa powierzchnię) i wiekszą sztywność powłoki kleju i siatki..
  1. Załaduj więcej aktywności
  • Utwórz nowe...