Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie     

 1. Ostatnia godzina
 2. Właśnie zamówiłem je ze sklepu https://www.metal-gum.com/. Odezwę się już po montażu :)
 3. Dzisiaj
 4. Mam odpływ w domku nowo budowanym, żona chciała odpływ przy ścianie - nie jest to takie cudo jak piszą tutaj. Po pierwsze podłoga siada na styropianie, oprócz tego na gruncie. Efekt z 5% spadu do odpływu mam - 0% i woda ucieka. W drugiej łazience zastosowałem radykalne rozwiązanie spad około 8-10% po tym jak podłoga się ułożyła. do tego średnice odpływów. woda nie nadąża przy mniej jak 5% spływać. Fajnie to wygląda w katalogach centrach łazienkowych i marketach. w realu bez doświadczenia należy użyć większy spadek niż 6%.
 5. Ps. Przypominam - tu https://www.czerwonymlyn.pl/ można obejrzeć domki, dane adresowe ......
 6. Bardzo proszę o potwierdzenie ilości osób i ilości noclegów i ewentualnych życzeń co do konkretnego domku. Do 30 kwietnia muszę wpłacić zaliczkę - dlatego sprawa pilna. Kontakt najlepiej na PW.
 7. Ostatecznie stanęło na samej lawendzie. Nadmiar betonu na dnie stłukłem kilofem. Zostawiłem tylko ten konstrukcyjny, podtrzymujący obrzeża. Dosypałem gruzu betonowego obkładając wnętrze styropianem o grubości 2 cm. Zasypałem to ziemią dosypując - pod dyktando córki - wapna ogrodniczego i z kurzym obornikiem. Na to nałożyłem warstwę uniwersalnej ziemi ogrodniczej. Córka z małżonką posadziły zakupione krzaki.
 8. To raczej nie podłokietniki Stawiałbym na "otulacze 4 liter".
 9. Nie zawsze tak było... zawsze podawało bieżącą numerację... czasem trzeba było odświeżać - z naciskiem na CZASEM... Jakby zawsze tak było, to nikt nie zwróciłby uwagi na teraźniejsze cyrki numeracyjne...
 10. @mhtyl zdaję sobie sprawę, że to nie jest dobre rozwiązanie, ale obecnie najlepsze. Czekam na rozwiązania programistów, bo tylko dziś miałem 9 rejestracji spamowych Odnośnie numeracji to nie wiem w czym problem, zawsze tak było, że trzeba odświeżyć stronę, aby system poprawnie zliczył. Jeśli źle zlicza, to proszę daj przykład. Pozdrawiam Marcin
 11. Wczoraj
 12. za niskie podłokietniki
 13. Wiem, że to tylko tymczasowe, ale teraz nasuwa sie pytanie tymczasowe dzień, dwa, tydzień a może miesiąc? Uważam, że to nieważne ile ma to trwać to i tak będzie za długo. Był zgłaszany problem z numeracją napisanych postów jakieś jak dobrze pamiętam z trzy tygodnie temu i co? i problem dalej trwa.
 14. Heniu ale Admin pisze że tylko tymczasowo. Zanim nie znajdą innego rozwiązania. Lepsze to niż zakrzaczkowane całe forum.
 15. Ułóż legary i połóż płytę osb. Nic lepszego i tańszego nie znajdziesz. Na takim podłożu możesz ułożyć spokojnie panele czy płytki.
 16. Powiedz, w jakim celu chcesz położyć na strychu płytki i to w dodatku mrozoodporne w zasadzie tylko na styropianie.
 17. Czyli będzie można się rejestrować od gdz 8 do gdz 16 w dni robocze, w soboty i święta trzeba będzie czekać na dzień roboczy oraz w godzinach wieczornych w dni robocze trzeba będzie czekać do dnia następnego. Jest to rozwiązanie bez sensu, dyskryminacja i gwoźdź do trumny dla tego forum, bo wiadomo że większość zapisuje się popołudniami czy weekendy. Jeżeli nie będą mogli zadać natychmiast pytania i uzyskać porady to pójdą sobie na inne forum. , a wiadomo większość pytających jest w gorącej wodzie kąpana i nie będzie czekać kilka czy kilkadziesiąt godzin.
 18. Do odważnych świat należy, ale przecież warstwa pod płytki musi być wypoziomowana a poza tym działa jako warstwa dociskowa. Na takim styropianie możesz najwyżej płytę OSB położyć albo deski jak będziesz taczkami jeździł - to sposób na prowizorkę. Jeśli chcesz ułożyć płytki lub panele lub posadzkę wg ogólnie przyjętych prawideł, rozwiń folię, dociśnij jakąś szlichtą i na tym wylewka samopoziomująca a potem dopiero płytki.
 19. Dodam jeszcze, że w mieszkaniu byłam wymieniana instalacja elektryczna i nowe kable są puszczone w peszelach właśnie w bruzdach w posadzce widocznych na zdjęciu. Czy to nie dysklasyfikuje któregoś z zaproponowanych przez Pana rozwiązań?
 20. Skoro już tu mamy tak dużo ciekawych mebli to podsyłam jeszcze zdjęcia wygodnego fotela, który udało mi się szczęśliwie zakupić w sklepie meblowym Fotel ma regulowane oparcie dostępny w kolorach jasno szary, grafit, czerwony i granatowy, posiada bukowe nożki meblowe. Jest to idealna propozycja dla poszukiwaczy stylu skandynawskiego
 21. Witajcie, Dzisiaj dawka ogólnych informacji i inspiracji na temat, który dotyka każdego z nas. Liczba urządzeń elektrycznych w naszych domach wciąż rośnie, co skutkuje również rosnącymi rachunkami za prąd. Jak je obniżyć bez rezygnacji z komfortu, który zapewniają nam sprzęty zasilane energią elektryczną? Mniejsze rachunki za prąd może nam zapewnić m.in. zmiana nawyków – np. gaszenie światła w pomieszczeniach, w których nie przebywamy, odcinanie od prądu urządzeń pracujących w trybie czuwania (tzw. stand-by) poprzez stosowanie listew zasilających z wyłącznikiem czy też wymiana żarówek na LEDowe. Aby trwale obniżyć rachunki za prąd warto też pomyśleć o działaniach długofalowych – takich jak np. zmiana dostawcy energii, zakup energooszczędnych urządzeń, a nawet montaż instalacji fotowoltaicznej. Kilka słów na ten temat: TUTAJ Zapraszam na blog firmowy Viessmann! Miłej lektury.
 22. Witam, obliczenia można oczywiście wykonać, ale tak jak pisali przedmówcy, wynik wcale nie musi odzwierciedlać stanu rzeczywistego, bo nie ma pewności, co kryje się we wspomnianej pustce. W tamtych latach powszechna była praktyka używania wszystkiego, co było pod ręką. Wypełnianie jej wdmuchiwanym materiałem nie da oczekiwanych rezultatów. Żeby realnie poprawić współczynnik przenikania ciepła ściany, należy zastosować ciągłą warstwę termoizolacji, np. z płyt EPS. Aby nadmiernie nie zwiększać grubości ścian, najlepiej zastosować płytę grafitową o lambdzie 0,031 W/mK i grubości 8 cm, np. płyty styropianowe KNAUF Therm EXPERT Fasada λ 31. Pozwoli to uzyskać orientacyjny współczynnik U dla ściany na poziomie ok. 0,3 W/mK.
 23. Potencjalnie możliwe rozwiązania: - szlifowanie betonu i miejscowe naprawy powierxhni - użycie płyt gipsowo-włóknowych na podsypce wyrównującej - usunięcie całości betonu i wykonanie nowego jastrychu na lekkim podładzie np. z keramzytu
 24. Zacierany na ostro- posadzka przemysłowa Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
 25. Pytanie za 150 pkt? Czy po ociepleniu stropu na nieocieplonym strychu styropianem dach podłoga (np. termonium plus) można na w/w styropian bez wylewki betonowej, a po zastosowaniu kleju i siatki, położyć płytki podłogowe mrozoodporne (gres) o wym. np 30x30cm lub 40x40cm. Obecna wylewka jest równa, strych jest mało używany. Proszę o poradę czy to wytrzyma i ewentualnie jakie materiały najlepiej zastosować.
 26. Witam, Kupiłam mieszkanie, w którym na podłodze była poniszczona deska sosnowa. Postanowiliśmy ją zerwać i położyć nową podłogę. Podczas zrywania podłogi okazało się, że jest ona na legarach. Między legary wylana została posadzka. Po usunięciu desek i zmierzeniu posadzki okazało się, że jest ona bardzo krzywa. W całym mieszkaniu różnica poziomów sięga 3,5cm (na 70m2). Pojawił się pomysł, aby wylać na to nową posadzkę równając poziom, jednakże w spółdzielni zostaliśmy poinformowani, że strop nie wytrzyma takiego obciążenia (firma od posadzek powiedziała, że do wylania będzie od 2,5 do 6cm, co daje ok.100kg/m2). Także jedyne co wchodzi w grę to skucie starej posadzki i wylanie nowej. Wolałabym uniknąć takiego rozwiązania ze wzglęu na koszty (3 piętro, które przekłada się np. na koszt wyniesienia starej posadzki). Myślałam o wylaniu cienkiej warstwy wylewki samopopziomującej, jednakże będzie sie to wiązało z różnicą poziomów pomiędzy poszczególnymi pomieszczeniami. Na remontach sie nie znamy, ponieważ jest to nasza pierwsza "akcja" tego typu, także teżnie wiemy jakie rozwiązania wchodzą w grę,a już tym bardziej które się sprawdzi najlepiej. Czy ktoś ma jakiś pomysł, albo sam miał taki problem i mógłby się podzielić rozwiązaniem lub chociaż coś odradził?
 27. Efekt podłóg już prawie gotowy Opłacało się czekać Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
 1. Załaduj więcej aktywności
×
×
 • Utwórz nowe...