Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie     

 1. Dzisiaj
 2. Też myślę, że nie było to załatwione formalnie. Dziękuję za pomoc, pozdrawiam
 3. Przeczytałem link. Może nie doczytałem wszystkiego, ale nie zauważyłem norm i wymogów prawnych dot. wentylacji pomieszczeń, a te głównie odnoszą się do kwestii bezpieczeństwa ludzi i są w związku z tym bezsporne. A więc oczywiście komfort płynący z wentylowania pomieszczenia jest ważny, ale zacząłbym od zagrożeń bezdyskusyjnych płynących z braku wentylacji, czy zbyt małej wentylacji (albo zbyt dużej) - nawiewu i wywiewu. Zagrożeń dla życia i bezpieczeństwa osób - ale i bezpieczeństwa samego budynku (np wybuch gazu). Chyba, że zastrzeżemy dyskusję do z góry określonych granic.
 4. W łazience, pralni i garderobie zrobienie wyciągu jest konieczne. Nawiew powietrza mają zaś zapewnić nawiewniki w oknach lub ścianach. Ponadto konieczne są podcięcia albo otwory w drzwiach wewnętrznych, żeby powietrze mogło przepływać od pomieszczeń z nawiewem do tych z wyciągiem. Inaczej wentylacja nie będzie działać. Sam fakt, że w pokojach są okna sprawnej wymiany powietrza nie zapewni.
 5. dałbym wentylacje do pralni i garderoby (ale z jakimś nawiewem do garderoby przynajmniej z korytarza, a do pralni z zewnątrz). Korytarz bym nie wentylował.
 6. Dzięki kolego za konkretną opinię, na pewno wezmę ją pod uwagę, pozdrawiam
 7. Witam drodzy forumowicze, mam pytanie odnośnie wentylacji grawitacyjnej na poddaszu (poniżej rzut) Punkty na czerwono - to kominy już wykorzystane do wyciągu z łazienek, garażu i kuchni. Punkty na zielono - to kominy nie wykorzystane do wyciągu. Zastanawiam się czy wykorzystać te kominy, np. do wyciągu z pralni, garderoby lub korytarza (choć we wszystkich pomieszczeniach są okna dachowe). Co o tym myślicie?
 8. Moim skromnym zdaniem - te 55 m2 ogrzejesz nawet wkładem kominkowym 9kW bez płaszcza i to ze 100% zapasem mocy. Ciepłe powietrze z kominka i tak ogrzeje górę. NA DOLE BĘDZIE BIŁO CIEPŁO OD SZYBY KOMINKA (PROMIENIOWANIE) A NA GÓRZE BĘDZIE CIEPŁE POWIETRZE, które powędruje do góry z dołu. Ewentualnie możesz się dogrzać na górze jakimś promiennikiem albo grzejnikami rozproszonymi - 2kW wystarczy na ogrzanie samej góry jak nie będziesz miał siły palić w kominku albo ci ogień w nocy wygaśnie.. CWU zrealizuj nawet małym podgrzewaczem przepływowym żebyś bez potrzeby nie grzał wody, którą użyjesz rano do kąpieli, potem do mycia naczyń z 3 razy i może kąpiel na wieczór. Jak będziesz miał zmywarkę to tylko cwu na kąpiel pozostanie. Mała przepływka wystarczy.
 9. Niestety nie udało ładnie zatopić siatki na jeden raz bo od wczoraj mocno daje słońce. Czyli teraz lepiej poczekać kilka dni i dopiero naciągnąć drugą warstwę kleju Czy powinno się to zrobić tego samego dnia po wstępnym wyschnięciu pierwszej warstwy
 10. i potem "Wierzchnią wyprawę tynkarską należy nakładać po dokładnym wyschnięciu warstwy zbrojonej i po wyschnięciu uprzednio wykonanego na niej podkładu tynkarskiego (o ile występuje w systemie), nie wcześniej jednak niż po 48 godzinach." Cytowałem z http://www.systemyocieplen.pl/pliki/SSO_wytyczne_web.pdf To wszystko zależy od instrukcji systemodawcy ale na 99% nie ma takiej potrzeby - o ile "taka sztuczka" jak wspomniał joks, czyli prawidłowe zatopienie siatki, uda się za pierwszym razem.
 11. Ja u siebie zastosowałem fundamenty prefabrykowane i to była bardzo trafna decyzja
 12. Powinno wystarczyć zgłoszenie do administracji. Nie ingerujemy przecież w konstrukcję. Wątpią też żeby wcześniejsze zamurowanie tego okna było jakoś formalnie załatwione.
 13. Dzie tam. Zaciagasz klej pacą zębatą 10-12 na uprzednio przetarty i odpylony styropian. Zatapiasz siatkę i wygładzasz. Optymalnie powinno być 3-4mm kleju. Siatka po zatopieniu nie może być widoczna. Przy sprawnej ekipie i dobrej pogodzie idzie to na raz. A skurcz chyba tylko przy źle przygotowanej mieszance lub zbyt gorącej atmosferze bez siatek ochronnych... A jeżeli idzie o dokładanie warstwy. Ten sam produkt. Najpierw sprawdzić równość. Ewentualnie szpachelką zeskrobać delikatnie. Zaciągnąć szeroką.
 14. A donośnie tematu ktoś się wypowie? Bo ekspertów od PB jest tu sporo jak widzę...
 15. A co myślą ?. Ja to tak tęskniłem za Tobą że nawet w popierdółkowie zadałem stosowne pytanie. Heniu to tylko forum no naprawdę nie podejmuj walki z administracją tegoż, bo już na starcie stoisz na przegranej pozycji, więc nie warto. Tak więc witaj po urlopie i do roboty chłopie.
 16. Witam, Mam w mieszkaniu (komunalnym) okno, które zostało zamurowane zanim się wprowadzilem. Okno jest zamurowane tylko od wewnątrz, na zewnątrz są widoczne skrzydla okienne z szybami. Czy chcąc odkuć i wstawić nowe okno potrzebne są jakieś zezwolenia czy wystarczy zgłosić do administracji? W załączeniu przesyłam zdjęcie tego okienka. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam
 17. Podstawa to sprawdzenie zapisów miejscowego planu zagospodarowania, a jeżeli go nie ma - wystąpienie o wydanie warunków zabudowy. Bez tego nie można nic powiedzieć o możliwościach zagospodarowania działki. Niezależnie od jej wielkości, położenia i tego co fizycznie dałoby się zrobić.
 18. Zapraszamy do odwiedzin naszego sklepu internetowego e-systemygrzewcze.pl W ofercie znajdą Państwo m.in.: wanny, baterie, kotły, rury, złączki, pompy, uzdatniacze wody i inne materiały potrzebne do wykończenia domu.
 19. Pierwsza warstwa musi związać , stwardnieć i wyschnąć . Optymalnie by było gdyby udało się zrobić za pierwszym razem ale większość klejów ma spory skurcz i taka sztuczka rzadko się udaje .
 20. Materiały były klientki drzewo i kamień . Sama robocizna . Roboty było tydzień .Sam stół zajął mi 5h roboty praktycznie bez przerw na szluga , miał być wedle życzenia ,, mało mobilny '', składałem go na przyczepce samochodowej bo równo i choć do cherlaków nie należę to kuźwa ledwie go z tej przyczepki zciągnąłem .. , jakieś 170kg na bank..
 21. O kurcze,materiał leży u mnie na podwórku.Wałki z modrzewia długości ok 120-130 cm.Kamień leży w rogu ogrodzenia,tylko brukować.
 22. Wczoraj
 23. No właśnie czy ma znaczenie czas kiedy kiedy jest stosowana druga warstwa kleju do zbrojenia siatki na styropianie. Chodzi mi o to czy nakładanie drugiej warstwy kleju do zbrojenia sitaki na styropianie kilka dni po zasięgnięciu pierwszej warstwy jest prawidłowe? Czy powinno się nakładać drugą warstwę zaraz po tym jak wyschnie pierwsza warstwa czy nie ma to znaczenia.
 1. Załaduj więcej aktywności
×
×
 • Utwórz nowe...