Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie     

1. Dzisiaj
  2. Niezle, cenzura jak zwykle jest. Śmiech na sali
  3. Drzwi Alu na ciepłym profilu ( a zdecydowana większość jest na takim) są bardzo dobrym rozwiązaniem. Świetnie izolują. Minusem jest cena. Są drogie jeśli robione właśnie na dobrym i ciepłym profilu. Ja mam dwie pary w domu do wstawienia i o wymiarze nieco innym niż standard co wiązałoby się z kosztem między 16-20tys co jest szaleństwem. Wybrałem zatem drewniane za połowę tej kwoty. Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
  4. Na potwierdzenie moich słów mogę podać przykład (w kilku tematach o rekuperacji) jak ludzie tu na forum szukali pomocy bo jak firma/fachowiec zrobił projekt to ręce opadały, dopiero tu na forum znawcy tematu doradzili fachowo.
  5. O to fajnie, to przynajmniej kwestia wyrzutni będzie prosta, z racji czterospadowego dachu czerpnię chyba trzeba będzie zrobić w podbitce dachowej bo na dachu to nie bardzo bo będzie gorące powietrze.
  6. Mam pytanie Ściana została oszpecona przez szpachlarzy... Potrzebuje ja doprowadzić do ładu i składu bez ponownego kładzenia gładzi. Czy farba strukturalna pozwoli mi na uzyskanie zadowalającego efektu? Znalazłem w obi coś co się nazywa Primacol silver sand lisbona. Ktos tego używał? jakieś podpowiedzi, wskazówki?
  7. Mam razem z kominem dymnym od kominka dwa wentylacyjne szyby do wentylacji grawitacyjnej po 18cmx14cm każdy ciekawe czy mogę wpiąć wyrzutnię od reku w taki kanał nie za mały przepust będzie? czy trzeba w dwa?...
  8. Jeśli chodzi o szarości w łazience, doskonale sprawdzi się beton architektoniczny. Dostępny w wielu odcieniach i rozmiarach, doskonale dopasuje się do aranżacji. Beton architektoniczny od Luxum nie zawiera szkodliwych sztucznych włókien. Jest odpowiedni dla dzieci oraz osób z alergią. Dzięki impregnacji hydrofobowej, płyty betonowe można zamontować w łazience, a nawet w strefie mokrej, np. pod prysznicem. Dostępne wzory i kolory sprawdzicie Państwo na: Zapraszamy do kontaktu, Zespół Luxum biuro@luxum.pl
  9. Ja zawsze byłem przeciwnikiem rozwiązań 2w1. Nie wiemy nic o zapotrzebowaniu na ciepło w domu, w którym były takie wysokie rachunki za prąd. Bez konkretów to trochę trąci plotami od fryzjera
  10. Pionowe panele drewniane, w różnych rodzajach wykończeń, można zamówić na wymiar, według indywidualnego projektu. Dostępne wzory sprawdzicie Państwo na: https://luxum.pl/panele-drewniane-hausder/ Zapraszamy do kontaktu, Zespół Luxum biuro@luxum.pl
  11. Jak w temacie. Myślicie, że drzwi tego typu nadadzą się jako wejściowe? Czy będą na tyle szczelne, żeby odpowiednio wygłuszały, nie przepuszczały wody oraz zimna? Znajomi przeważnie stawiają na drewniane, które po dłuższym użytkowaniu po prostu się niszczą i krótko mówiąc nie domykają...
  12. A po co ten gaz z butli, skoro i tak musi kupić PC? Przecież jedna mocniejsza PC będzie tańsza od PC do CWU i kotła gazowego + instalacja+ projekt + zbiornik.
  13. Tylko, że przeważnie robią projekty od czapy, mało kto jest na tyle kumaty aby zaprojektować prawidłowo, to taki trik aby złapać klienta.
  14. Prawdopodobnie budynek "istnieje" tylko do celów podatkowych - zgodnie z prawem budowlanym to nadal samowolka (brak pozwolenia, dokumentacji) i formalnie powinna więc być przeprowadzona legalizacja bądź rozbiórka. Ewentualna przebudowa na dom mieszkalny wymagać będzie "wyprostowania" zaszłości, uzyskania warunków zabudowy lub sprawdzenia zgodności z MPZP, opracowania dokumentacji projektowej i uzyskania pozwolenia na budowę lub złożenie zgłoszenia.
  15. Witam, Chciałbym przekształcić budynek usługowy(garaż) na dom mieszkalny. Budynek powstał ponad 20 lat temu bez żadnych papierów(samowolka). Potem zgłoszono go jako budynek usługowy(warsztat) i jest do dnia dzisiejszego płacony podatek od powierzchni 100mkw. Na działce tej postawiony jest również osobno budynek mieszkalny. Jak tą sprawę ugryźć od czego zacząć? Czy jest sens w ogóle zaczynać ten temat. Lokalizacja to Warszawa.
  16. Ja tylko jakby "cytuję" zalecenia producentów odnośnie cięższych wykładzin na klej - np. płytek, itp. I myślę że chodzi o rozłozenie równomierne obciążenia na większą powierzchnię (albo inaczej odrywania na większa powierzchnię) i wiekszą sztywność powłoki kleju i siatki..
  17. Ważne jest to by deska elewacyjna była jak najlepszej jakości gdyż często bywa, że po roku stają się wyblaknięte. Znajomy kupował w tym sklepie: https://decorsystem.pl/deska-elewacyjna,c258.html i kilka lat ma spokój
  18. Mam takie wrażenie, że domy budowane obecnie będą zasilane wyłącznie kotłami kondensacyjnymi na gaz (o ile będzie infrastruktura w okolicy) albo pompą ciepła. Kotły na ekogroszek emitują w atmosferę dużo zanieczyszczeń nawet przy maksymalnej optymalizacji procesu spalania, ale z różnych względów są jeszcze w wielu kotłowniach domowych w Polsce. Dlatego biorąc pod uwagę działania na rzecz poprawy jakości powietrza, źródłem ciepła będzie urządzenie zasilane gazem ziemnym albo pompa ciepła + ewentualnie dodatkowe metody ograniczenia strat ciepła przez wentylację - mimo niskiego zapotrzebowania budynku na ciepło. Wracając do pompy ciepła do CWU - pomysł bardzo dobry przy rodzinie 2+2 i zapotrzebowaniu na cwu przez cały dzień. Ceny tych urżądzeń są już na poziomie akceptowalnym przez przeciętnego zjadacza chleba. I bardzo ważne - 100x to lepsze rozwiązanie niż latem używać kotła na paliwo stałę tylko po to żeby podgrzać 200-300 l wody
  19. Pompa ciepła to tylko źródło dostawy ciepła. To, ile za to ciepło zapłacisz wynika z tego, ile ciepła potrzebuje dom. Ile ta osoba płaciła za ogrzewanie swojego domu przed montażem PC? (chyba, że grzała śmieciami w piecu-śmieciuchu?). Bierz pompę i nie kombinuj z gazem, bo to bez sensu.
  20. Witam, jestem zdecydowany na dom projekt Ekotypowy 3, ale wciąż nie mogę się zdecydować jaki typ ogrzewania wybrać. Czy pompa ciepła powietrzna czy gaz z butli z pompą ciepła do wody użytkowej. Trochę odstrasza mnie pompa ciepła po rozmowie z osobą posiadającą pompę, gdy rachunki za prąd zaczęły przychodzić po 2 tys. zł. Może dlatego że pompa jest założona ponad 10 lat temu, może jest mniej oszczędna nie wiem. Czy ktoś miał taki dylemat co wybrać i mi doradzić?
  21. Ja rozumiem, z tym że jestem na etapie zalewania stropu i robienia dachu, potem okna... wiadomo że koszta będą rosnąć. I rekuperację zrobię najwcześniej dopiero w następnym roku bo po co mi w domu bez hydrauliki i prądu rekuperacja? A rury przepustowe w stropie muszę zamontować już teraz do piątku.
  22. Przy zakupie całego systemu w jednym sklepie, wiele firm robi projekt w gratisie. Ja z tego skorzystałam. Polecam.
  23. Przedstawiam film, na którym widać montaż - jedni są zadowoleni z kominków Kratki a inni muszą mieć Brunera. Zupełnie jak z samochodami. Czemu tu sie dziwić. Myślisz, ze paląc w tym zabudowanym kominku i wybierając popiół będziesz wiedział, że wybierasz z Kratek czy z kominka innej marki. Jeśli tak, jestem pełen podziwu i tez się chętnie tego nauczę Wracając do manufaktury - ja już wolę zachwalać to , co widziałem, niż krytykować to, czego nie widziałem. Widziałem na żywo kominek Kratki, byłem przy zabudowie. Nie wiem jak odróżnić dobre od złego w tej grupie produktów. Rozpadnie się, nie grzeje, drzwiczki się nie domykają - no nie wiem. Chętnie posłucham o tych kryteriach, które jedną markę dyskwalifikują a inną chwalą pod niebiosa - bo zagraniczna Kiedyś zdun murował kuchnię i piec i do tej pory stoją i grzeją, a żadnego logo na tym nie było. Śmiało, ta informacja przyda się Innym Forumowiczom, o to tu chodzi. Teraz zbytnio nie napalisz bo aura już wiosenna, ale pierwsze wrażenia możesz opisać.
  1. Załaduj więcej aktywności
  • Utwórz nowe...