Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie     

1. Dzisiaj
  2. To nie jest głupek, to niezły cwaniak i oszust. Ciekawe czy prawo polskie sięga do Wybrzeża Kości Słoniowej aby oszusta "załatwić".
  3. Parametry powietrza z GWC: Tu sa dane ekstremalnych temperarur powietrza przed i za GWC - dzięki nim mozna obliczyć, określić na podstawie audytu budynku ilość potrzebnych wymian powietrza dla osiągnięcia normatywnych lub wymaganych parametrów powietrza. Przy odpowiedniej wydajności GWC tradycyjna klimatyzacja jest zbędna - tak jest w biurowcu EXBUD obecnie Skanska w Kielcach i kilka tysięcy domów jednorodzinnych Powietrze po przejściu przez wymiennik gruntowy charakteryzuje się następującymi parametrami: Lato: · w końcu sierpnia przy temp. zewnętrznej +30C przy długotrwałych upałach powietrze po przejściu przez GWC będzie miało temp +20C ±2C. Do obliczeń proszę przyjąć 20C. · Wilgotność bezwzględna spada z 15,8 do 12,7g/kg entalpia uleg obniżeniu z 77do 51kJ/kg Zima: Pod koniec lutego przy temp. zewnętrznej na poziomie –20C powietrze po przejściu przez złoże żwirowe będzie miało temperaturę na poziomie -4C ±2C. Do obliczeń proszę przyjąć -5C. Przy wyzszych temp. np -10C (na przełomie grudnia stycznia) temp powietrza z GWC może być dodatnia. Opór dla przepływu powietrza stwarzany przez Gruntowy Wymiennik Ciepła przy pełnej wydajności (klimatyzacja) wyniesie 120Pa, - przy planowanej szybkość przepływu powietrza w kanałach zasilających budynek max=4-5m/s, przy wentylacji (tj ok 30% pełnej wydajności) opór złoża żwiru 50-60Pa.
  4. Według mnie sporo zależy od tego jak określimy "inteligentne urządzenia", bo większość "smart" urządzeń wyróżnia się tym, że ma dwie cechy - sterowanie zdalne i automatykę. W niektórych przypadkach tylko to pierwsze Chociaż przyznam Ci rację, że z dwóch urządzeń wymienionych przeze mnie to napędy BFT są bardziej "smart" bo dodatkowo uczą się warunków w jakich pracują i dostosowują do nich siłę używaną do otwarcia bramy.
  5. Na przyszłość bo może nie wiesz, wypowiadamy się w danym temacie w miarę merytorycznie i a treść postu powinna być związana z wątkiem głównym dyskusji. W twojej wypowiedzi nie widzę powyższych cech.
  6. A potem Ci uczciwi ludzie będą spłacać lichwę takim naciągaczom jak Ty, po twoim szyderczym uśmiechu widać że przylazłeś tu aby naciągnąć ludzi.
  7. Pożyczka między poważną osobą w Polsce i jego otoczeniem cześć Szukasz pilnie pożyczki? Lub: ożywić swoją działalność finansową? Aby wyremontować wnętrze Twojego mieszkania; dom; budynek? Wynajmij? Kupujesz samochód? Kredyt na wesele? Rozliczenie długu? Do realizacji projektu? Lub z innych powodów itp. ... Oferta pożyczki między osobami, które mam do dyspozycji, pożyczam od 9000 do 75.000.000 euro z bardzo prostymi warunkami w wysokości 2%. Robię również inwestycje i pożyczki między osobami wszelkiego rodzaju. Oferuję kredyty w krótkim, średnim i długim okresie. Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się ze mną bezpośrednio na mój adres e-mail: raimobrun00@gmail.com PS: Ja tylko pożyczam uczciwym ludziom
  8. oferta Kredyt: rolnik, przemysl, nieruchomosci od 9000 do 75.000.000 euro Szukasz srodków na albo zrestartowac swoje dzialania, zarówno dla projektu lub kupic mieszkanie lub z jakiegokolwiek innego powodu; tutaj jest rozwiazanie! -Jestesmy instytucja finansowa, która oferuje kredyty i inwestycje. -Oferujemy prywatne pozyczki, poczawszy od 9000 do 75.000.000 euro nikomu w stanie splacic je z oprocentowaniem 2%. -I udziela pozyczek finansowych hipoteka kredytu, Kredyt Inwestycyjny, Auto kredytu, pozyczki osobiste. Skontaktuj sie z nami, jesli potrzebujesz powazne, wiarygodne i szybkie pozyczki w ciagu 48 godzin. E-mail : raimobrun00@gmail.com PS: Ja tylko pożyczam uczciwym ludziom
  9. oferta Kredyt: rolnik, przemysl, nieruchomosci od 9000 do 75.000.000 euro Szukasz srodków na albo zrestartowac swoje dzialania, zarówno dla projektu lub kupic mieszkanie lub z jakiegokolwiek innego powodu; tutaj jest rozwiazanie! -Jestesmy instytucja finansowa, która oferuje kredyty i inwestycje. -Oferujemy prywatne pozyczki, poczawszy od 9000 do 75.000.000 euro nikomu w stanie splacic je z oprocentowaniem 2%. -I udziela pozyczek finansowych hipoteka kredytu, Kredyt Inwestycyjny, Auto kredytu, pozyczki osobiste. Skontaktuj sie z nami, jesli potrzebujesz powazne, wiarygodne i szybkie pozyczki w ciagu 48 godzin. E-mail : raimobrun00@gmail.com PS: Ja tylko pożyczam uczciwym ludziom
  10. To już zależy dla kogo. Sklepowa ma przyrosty, ale dla dostawcy jest ubytek.
  11. Wczoraj
  12. Że część masy wyparowała. Dokładnie tak samo jak w sklepie mięsnym.
  13. Jeżeli po wyjęciu drewno jest lżejsze, znaczy, iż było wilgotne 😎
  14. Wow, super, że można tak! Nie łapię tylko jak interpretować wynik takiego pomiaru. Możesz wyjaśnić? 1. Ważę plasterek, 2. grzeję w 100st przez 1godzinę, znowu ważę. I tu właśnie nie rozumiem: mam różnicę masy. Co ona oznacza?
  15. To wszystko nie ma żadnego sensu, bo nie wiemy co, jak, po co i dlaczego. Próbkę z jednej klepki parkietu może w ten sposób da się pobrać i zmierzyć (chociaż wielkiego sensu w tym nie widzę), ale co nam da taka próbka pobrana np. z belki więźby dachowej? Drewno w formie belki może mieć różną wilgotność w różnych miejscach, jedna próbka niczego nie określi. A z kolei dużo pobranych próbek dużo określi, ale wtedy już nie będzie belki. Dlatego dywagacje odnoszące się do pomiarów lepiej zaczynać od określenia potrzeb. I do potrzeb dobierać wiedzę, sprzęt i metody. I nie startować z motyką do słońca, bo wtedy idiotycznie się wygląda.
  16. Oczywiście że tak było i zapewne nie raz jeszcze będzie, ale jest właśnie małe "ale" każdy z tamtych inwestorów miał wybrany projekt i oczekiwał pomocy przy zmianach albo pokazał kilka projektów i pytał który będzie najlepszy. Tu zadawane pytania co do wyboru projektu trąca lekko spamem, ale mogę się mylić.
  17. Jak zwykle MASZ RACJĘ!!! Aleee... nie wiem czy pamiętasz - nie raz pomagaliśmy wybierać projekty nie jednemu userowi - pokazywaliśmy (nie tylko my Ty i ja...), że lepiej przesunąć ścianę tu i tam, zamienić miejscami ten pokój z tamtym, tu lepiej umieścić kuchnię zamiast pokoju, a łazienkę lepiej tam, a korytarz zrobić szerszy...
  18. Pomiar wagowy jest bezwzględny a tym samym najbardziej miarodajny. Można kilka "plasterków" drewna zważyć, następnie włożyć do piekarnika i przy 100oC przytrzymać przez kilka godzin. Po tym czasie ponownie zważyć i do tego wyniku odnieść się powstałą różnicą masy. Kuchenna waga z podziałką gramową wystarczy.
  19. Szczerze mówiąc, to nie rozumiem - co mają podparcia ścianek cegłami do kalenic, a jeszcze ta kalenicowa... Czym wg ciebie ma być podparta płatew kalenicowa, cegłami, ściankami. Przecież chyba jest jakas konstrukcja tej chaty, i chyba nie na tych pojedynczych cegłach? Nic z tego nie rozumiem, a chciałbym No i zamiast Planu czy Projektu - zamieściłeś Rzut. To za mało. Pokaż coś więcej - Przekrój, elewacje ze dwie.
  20. I będzie: Bo gdy Titanic tonął, to też orkiestra grała Bo gdy Titanic tonął, to też był pełny szpan Dowódca miał do końca koszulę śnieżnobiałą A para szła za parą w tan...
  21. te, defetysta..... zostało parę dni, znajdź sposób na wity..... może po schodach na rękach, ostatni stopień i....... ewentualnie imadło, choć to trochę brutalne i jak samemu to nie obie na raz i wtedy w gips kończyny, do tego i mamy zmodyfikowaną Baru w stylu a wtedy i łajba niepotrzebna....
  22. Bo to takich ludziów już ni ma i się nie robi .... Tak jak po wymieszaniu sryliona wiader kleju pewna inwestorka zapytała mnie czemu nie używam miarki do wody
  1. Załaduj więcej aktywności
  • Utwórz nowe...