Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie     

1. Ostatnia godzina
  2. Gość

Zadaszenie basenu ALUNA® Flat

Czy ktoś wie gdzie można to kupić i jaka jest cena ? Na stronie aluna.com nie ma tego produktu.
  3. Warto realizować nawet najśmielsze i najbardziej odważne pomysły. Super płaskie i niezwykle ekonomiczne zadaszenie basenu ALUNA® Flat to nowa propozycja znanego producenta zadaszeń basenowych. Pełna treść artykułu pod adresem: https://m.budujemydom.pl/basen/22789-zadaszenie-basenu-aluna-flat
  4. Gość

Markizy tarasowe w praktyce

Witam czytelników. Z tym demontażem markizy to bym rzeczywiście rozważał przemyśleć. Najlepiej zainwestować w lepszą markizę z dobrą tkaniną, którą spokojnie przeschnie rozwinięta i można ją spokojnie zamknąć w kasecie. Robię tak od 2 sezonów i wszystko jest w porządku. Markizę zamawiałem w Sulejówku na www.oslonydookien.pl
  5. Dzisiaj
  6. Chyba dam sobie spokój z wynalazkami i standardowe tynki położe. Mam jeszcze jedno pytanie do szanownych kolegów co sądzicie żeby ściany zewnętrzne były wykonane z betonu komórkowego a ściany wewnętrzne (wewnątrz nie ma ścian nośnych, wszystkie działowe) z bloczków silikatowych. Silikat ze względów akustycznych (dobre tłumienie) a beton komórkowy ze względu na dobrą izolacyjność cieplną. Co o takim rozwiązaniu sądzicie? A jeżeli klej to jaki (marka, model)? Klej zacieramy po listwach tynkarskich?
  7. 30 zł to dobra cena za tynki wraz z materiałem i robocizną. O płytach zapomnij. Płyty daje się w ostateczności i przeważnie w starym budownictwie aby w łatwy i prosty sposób wyrównać krzywe ściany. Z tego wynalazku jeżeli już to zrobiłbym samym klejem, po co siatka. Siatkę daje się na styropian aby wzmocnić całość po to aby nie pękało, Ty dasz klej na stabilne, trwałe podłoże.
  8. Przede wszystkim nie pchaj się w nowo budowanym domu - i to jeszcze stawianego z tak precyzyjnie wykonanych materiałów - w płyty g/k - bo po co??? Ta siatka w kleju to pewnie wynalazek izolera, który przyzwyczajony jest do takiego wykańczania ściany ocieplonej styropianem - dobrze mu się kładło na zewnątrz, to walnął sobie tak i w środku... A co do spoin, przebijających przez gładź - wykańczałem tak kilka ścian, nawet teraz w moim mieszkaniu jest jedna ściana właśnie z ytonga 7,5cm pomiędzy rozbudowaną łazienką i sypialnią i zapewniam, że jest ok! W łazience opłytkowana jest dolna część ściany, powyżej wygładzona Atlasem, a od strony sypialni - pociągnięta klejem CM11 i wygładzona Atlasem. Tę akurat ściankę stawiałem 14 lat temu i bloczki kleiłem właśnie tym wymienionym klejem.
  9. Budujemy Dom - budownictwo ogólne

Siatka+klej zamiast tynków wewnętrznych

Czy potem robiąc dziury i wieszając meble nic się nie uszkodzi po tym wynalazku "siatka+ klej"? Nie wiem czy chcąc ukryć fakturę siatki nie trzeba będzie nałożyć więcej niż przy tradycyjnym tynku cem-wap.
  10. Budujemy Dom - budownictwo ogólne

Sklep z lampami

Moje zboczenie zawodowe - z pamięci wymienię 3 firmy Aurora i kontakt https://aurorats.pl/siec-dystrybucji/ Spotline i kontakt https://www.spotline.pl/kontakt.html Novodworski i kontakt https://www.lampynowodvorski.pl/?gclid=EAIaIQobChMIpdT55fit3AIVS0TTCh1U2Q0gEAAYASAAEgK4QPD_BwE To nasi reklamodawcy więc mogę reklamować do woli
  11. kamila1234

Sklep z lampami

Objechałam wszystkie salony w moim mieście, ale niestety wybór jest bardzo mały i nic nie wpadło mi w oko
  12. Budujemy Dom - budownictwo ogólne

Sklep z lampami

Nie lepiej najpierw zawitać do sklepu stacjonarnego?
  13. kamila1234

Sklep z lampami

Czy moglibyście polecić jakiś zaufany sklep internetowy z lampami? Jest tego sporo, ale zależy mi na czymś sprawdzonym, gdzie zagwarantują mi szybką przesyłkę i sprawną realizację. Do tego szukam czegoś oryginalnego i dobrze wykonanego, macie jakieś doświadczenie z takimi sklepami?
  14. Wszystko zależy od usytuowania i budowy garażu oraz potrzeb inwestora. W garażu wolnostojącym najtańszym rozwiązaniem jest brama uchylna. Ale jeśli garaż ma niewielki podjazd lub wychodzi bezpośrednio na ulicę - lepsza będzie nieocieplona brama segmentowa, która nie zabiera miejsca przed garażem podczas otwierania i zamykania. Brama segmentowa jest też bardziej stabilna i sztywna oraz bardziej praktyczna i bezpieczna w użytkowaniu. Gdy garaż znajduje się w bryle budynku – brama powinna być jak najcieplejsza. To tak samo ważne jak dobra izolacja przylegających do części mieszkalnej ścian i sufitu oraz ciepłe drzwi łączące garaż z domem. Gdy zależy nam na utrzymaniu stałej wysokiej temperatury w garażu, powinniśmy zamontować dobrze izolowaną bramę zbudowaną z segmentów o grubości 67 mm z przegrodą termiczną oraz wyposażoną w podwójne uszczelki wargowe na łączeniach segmentów i w podwójną uszczelkę progową. Izolacyjność cieplna takiej bramy wynosi około 1,0 W/(m2K). A może być jeszcze wyższa, jeśli podczas montażu, za pomocą dodatkowych uszczelek na obwodzie bramy oraz specjalnego kątownika z tworzywa sztucznego, do minimum ograniczymy powstawanie mostków termicznych między ościeżnicą a ścianą garażu. Kiedy jednak garaż ma wyjątkowo niskie nadproże lub inne względy konstrukcyjne, jak nachylenie dachu czy prowadzone instalacje, uniemożliwiają chowanie lub mocowanie bramy pod stropem, warto poszukać dobrze ocieplonej bocznej bramy segmentowej lub bramy rolowanej.
  15. Jaką bramę wybrać? Odwieczne pytanie inwestora. Chyba jest za duży wybór na rynku
  16. kamila1234

Żyrandol do salonu

Piszę z prośbą o polecenie jakiejś fajnej lampy do salonu, która zajęłaby centralne miejsce w pokoju. Potrzebuję czegoś dużego, ponieważ mieszkanie jest bardzo wysokie i czegoś o zaskakujących kształtach. Mam dość klasycznych lamp z owalnym kinkietem, niech to będzie coś nowoczesnego i ciekawego
  17. kraka

wybór koloru ścian

Spróbuj z duluxa testery, ja mam z tej firmy właśnie takie lekki kolor kawa z mlekiem ale nie pamiętam dokładnie jaki do był odcień, w każdym razie ze 4 różne kupiłam te próbniki i każdy mi się podobał także nie ma szans żeby nie trafić. A dobre są te farby, ja je lubię bo się łatwo nakłada, rozciera bez prześwitów i smug i nie chlapie po całej podłodze.
  18. retrofood

Farba zamiast płytek w małej łazience.

Za taki postęp technologiczny ja dziękuje, poleżę. Malujta se same.
  19. bajbaga

Samoistne posiadanie gminy

napisałem wcześniej: bo władztwo pro publico bono nie może prowadzić do zasiedzenia, a tym samym niemożliwe jest uzyskanie przez gminę własności tego terenu (drogi - jeśli jest to droga).
  20. Gość

Projektowanie i konstrukcja cichego domu

Ja może jestem nietypowa, ale lubię słyszeć, co na zewnątrz się dzieje, jakoś taka kompletna izolacja dźwięku mnie przeraża...
  21. Cisza we własnym domu to jeden z warunków komfortu. Podpowiadamy, jakie rozwiązania wybrać, żeby we wnętrzach nie dokuczał nam hałas, a także jak poprawić parametry akustyczne już istniejących ścian i stropów. Pełna treść artykułu pod adresem: https://www.budujemydom.pl/sciany-i-stropy/22624-projektowanie-i-konstrukcja-cichego-domu
  22. Budujemy Dom - porady budowlane i instalacyjne

Powiedziałbym raczej, że właścicielowi rzeczy z natury przysługuje władztwo nad rzeczą. Z kolei to posiadacz samoistny zachowuje się tak jakby był właścicielem danej rzeczy. W tym przypadku skoro gmina twierdzi, że jest posiadaczem samoistnym to powinna to wykazać.
  23. bajbaga

Posiadacz samoistny "z natury" nie może być właścicielem - art. 336 KC.
  24. Budujemy Dom - porady budowlane i instalacyjne

Jasne, że byciu posiadaczem nie musi towarzyszyć własność. Choć może i zwykle tak jest. Jednak skoro władze gminy twierdzą, że jest ona posiadaczem samoistnym to naturalne jest pytanie o podstawę prawną takiego stwierdzenia i zawartość księgi wieczystej. Kto jest właścicielem terenu, na którym znajduje się droga? Z opisu wynika, że autor tematu. Jak więc doszło do zaistniałej sytuacji? Tu sprawę musi rozjaśnić autor tematu.
  25. Chyba się nie podzieli opinią, bo przez półtora roku ten uczestnik wysmarował jedynie ten jeden, jedyny, spamerski post
  1. Załaduj więcej aktywności