Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie     

1. Wczoraj
  2. mój wymarzony domek

Ruszać, najpierw przetestować na teściowej.
  3. mój wymarzony domek

Śmichy chichy? Z blaszkowatymi nie ma żartów, trzeba je rozróżniać.
  4. Oczyszczacze powietrza

Patrząc na urządzenia dostępne na rynku to jeśli idzie o cena/jakość to nie ma lepszego urządzenia jak Xiaomi Air Purifier Pro. Chyba że do 20m2 wtedy Xiaomi Air Purifier 2 daje radę. Filtry za 150zł na rok+, cichy, prosta konstrukcja i do tego działa z appką smart home. No i sam oczyszczacz da się wyrwać za 600zł z dobrą promocja na GB!
  5. Lista obecności

dopisać "ponoć" ?
  6. Lista obecności

Oj ... trza uważać na słowa bo są potem używane Sporo nas się uzbierało powiem szczerze .... i barrrrrrdzo dobrze - dobrze będzie znowu się odstresować w tak superanckim gronie
  7. kiedy urzędasy przestaną w wolnym kraju sr...ć na budowach.
  8. instalacja cwu - przepływowa i pojemnościowa

Ja zawsze patrzę jakie przyłącze jest w zbiorniku. Z reguły 3/4" lub 1". Rura Cu22 wydaje się optymalna (miedziane rurki są drogie) Owszem możesz dać cu28 lub stalową 1" jak chcesz ale po co, skoro i tak na 99% będzie tam pompa obiegowa. Ale jeśli zbiornik będzie grzany grawitacyjnie i przyłącze ma 1" - to rura 1" byłaby wskazana.
  9. Lista obecności

Oj tam .... przy moim obecnym trybie pracy i życia mi osobiście zleci szybko jak cholera jasna
  10. Lista obecności

Ok już nic nie mówię bo ciekawość mnie dobija teraz to dopiero się będzie odliczanie dłużyło.
  11. instalacja cwu - przepływowa i pojemnościowa

Dla grubszych są też określone. Ps. Są to wymagania minimalne. Z projektu.
  12. instalacja cwu - przepływowa i pojemnościowa

ale skąd wiadomo, że przewód ma 22mm i jest miedziany?
  13. Lista obecności

Nie będzie tak źle - ta druga sztuka jest fajniejsza - i bardziej męska ode mnie .... choć nie wiem czy jest to w ogóle możliwe
  14. Lista obecności

Odpowiem krótko "Orzesz ja pierdziele "
  15. instalacja cwu - przepływowa i pojemnościowa

Dla przewodów o grubości wewnętrznej do 22 mm - grubość otuliny (lambda 0,035 W/(m*K)) 20 mm Dla przewodów od 22 do 35 mm - otulina 30 mm Wymagania: Zał. nr.2. pkt.1.5 (Rozporządzenie w sprawie WT .........)
  16. Lista obecności

Się plany mocno pokomplikowały Kochani. Rzekłabym nawet, że bardzo mocno. Siedziałam. Rozważałam. Zastanawiałam się. Kalkulowałam. Myślałam. I wymyśliłam. Daggulka przyjedzie tom razom w dwóch osobach Prosze się opanować w swoich komentarzach
  17. mój wymarzony domek

Obawiam się , że Mr Tomo może mieć rację. Chodzi mi po głowie taki zamysł, bo się zapisać na jakoweś forum mykologiczne. Jako osoba lubiąca las, natykam się na różne cudaki , ale na wszelki wypadek nie zbieram. Zadziwił mnie grzyb fioletowy, jak znajdę zdjęcie, to wstawię. Tej płomienicy, którą kusi Animus, nie znam . Wiem tylko, że z grzybami trzeba uważać. Znam przypadek, gdzie para wytrawnych grzybiarzy się zatruła, jedno z nich zmarło. No to chyba oczywiste . Widzę, że nie tylko mnie urzekł ten opis. W sobotę lub niedzielę będę szukać.
  18. Nasady kominowe - rodzaje, montaż, konserwacja

Owszem jeśli komin wentylacyjny jest wykonany błędnie i wyprowadzony jest po ścianie zewnętrznej budynku taki komin będzie niestety narażony na skraplanie się pary wodnej a w okresie zimowym na jego zniszczenie w czasie mrozów poprzez nagromadzany się wewnątrz wkładu lód powstały na skutek parującej i zamarzającej wody pary wodnej.Taki wkład powinien być wykonany wedle standardów i być wykonany poprzez izolacje termiczna
  19. Sypialnia

Witam, poszukuję porady odnośnie koloru ścian do małej sypialni ( okolo 10 m2), panele będą w kolorze dąb sedański, natomiast jedna ściana będzie pokryta panelami ściennymi Motivo Classic, czy jakis inny kolor oprócz białego, szarego wchodzi w grę ? Pozdrawiam
  20. instalacja cwu - przepływowa i pojemnościowa

A skąd to wiadomo? jest jakas norma?
  21. mój wymarzony domek

2 razy pierwszy i ostatni
  22. Dziennik domku pod lasem

Jest chwilka na kolejne gdybania. Projektant wstępnie proponował schody na konstrukcji stalowej z drewnianymi stopniami. Ktoś może użytkuje/użytkował takie rozwiązanie? Nie jest to głośne? Oczywiście domyślam się, że prawidłowo wykonane powinny tylko minimalne dźwięki przenosić Samych schodów sporo ma być. Z piwnicy na parter, z parteru na piętro i z piętra na poddasze. Bieg do piwnicy z parteru chciałbym oddzielić, by nie grzać niepotrzebnie pomieszczeń nieużywanych póki co. W tym momencie jest taaaaaka dziura. Tam w dole, pod tymi balami drewnianymi jest piwnica.
  23. Od razu zamontujesz... a gdzie że kawa, herbata, obiad, że pokonwersujemy, takie tam... Pozdrów matkę.
  1. Załaduj więcej aktywności