Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie

  1. Ostatnia godzina
  2. No, tak, ale nie w tym przypadku Na ściany, na stropy betonowe... Nie tutaj... Kable - właściwie przewody elektryczne, antenowe, głośnikowe, alarmowe - najpierw na placuszki, albo , albo, albo a potem płyty na placki
  3. Dzisiaj
  4. Klei się płyty g/k na "placki" klejowe bezpośrednio do ścian czy sufitów, i wcale nie rzadko. Przewody prowadzi się wtedy pod płytą, albo w płycie wycina szczeliny.
  5. Zgadzam się z poprzednikami. To na 99,9% klon jawor
  6. Jakiś mało kumaty ten majster... uczy się na Twojej budowie? Przy tej szerokości pokoju swobodnie robisz stelaż z CD60, oparty tylko na ścianach na profilach UD30, około 5 cm pod sufitem, bez podwieszania do stropu/sufitu... Tam się zmieszczą wszystkie przewody i np. oprawy oświetlenia LED... W miejscach mocowania sprzętu robisz otwory w płycie g/k, poprzez nie, do sufitu mocujesz zaczepy do podwieszania sprzętu... W zależności od aranżacji pokoju, te otwory i te zaczepy mogą przyjmować różne kształty i formy... Ważne, żeby zachować luz pomiędzy sufitem podwieszonym, a zaczepami do sprzętu, bo faktycznie ten strop może solidnie pracować przy energicznych ćwiczeniach... I wtedy, przy fachowym szpachlowaniu łączeń płyt g/k, nic nie ma prawa pękać! Pomyśl o dobrej wentylacji tego pokoju, bo pot się będzie lał strumieniami
  7. Komentarz dodany przez ANIELA: Niższe koszty pracowników z Ukrainy chyba ktoś nie wie o czym pisze zarabiają jeszcze więcej jak Polacy
  8. Dzięki Panowie, w zawieszeniu rzeczy do belek nie ma problemu, tylko co dalej, jak wykończyć sufit kiedy z OSB sterczy sprzęt. Majster na budowie mówi, żeby kleić gk bezpośrednio do OSB... jakoś mi sie ten pomysł nie podoba. Jeszcze nie ma podłogi wykończonej i tynk schnie, więc nie mogę mierzyć czy pokój jest prosty. Nawet jeśli by nie falował to i tak klejenie do siebie płyt bez stosowania konstrukcji aluminiowej jest dla mnie mega dziwne. I jak poprowadzić wtedy kable. A, to absolutnie nie jest salon 😅
  9. Wczoraj
  10. Zimna Woda to gdzieś na Lubaczów, czy Ciechanów... Ale tam, to tylko kaczorowi.
  11. Chyba że się do zimnej wody wejdzie, to żaden aparat nie pomoże.[emoji6] Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
  12. Teraz takie panie aparaty robio, że wszystko wydaje się większe.[emoji6] Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
  13. W sumie spróbuję, syn kupił właśnie porządna opalarkę, także podejrzewam raz dwa pójdzie. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
  14. Jest zabawa- jest ryzyko... czy jakoś tak Ten pokoik SALONEM nazywasz??? Nooo, coooo Tyyyy...
  15. Ale wybrałbym miejsce tuż przy ścianie, bo wbrew pozorom taka beleczka pomimo tego że ma 220mm to tylko 5cm grubości. Ja właśnie kładłem membranę na takich 7/14 i niektóre z nich pod moimi 90kg niebezpiecznie się wyginały, także starałem się nie stać na jednej. Największy problem w tym, że belka się ugnie, ale już cała konstrukcja, bo podejrzewam będą płyty GK po prostu może pęknąć, Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
  16. Oczywiście, do belek drewnianych da się zamocować wszystko, ale odradzam zdecydowanie mocowanie drążka, czy innego sprzętu do ćwiczeń sportowych. Z tego powodu, że wszelkie obciążenia dynamiczne, a takie NA PEWNO wystąpią podczas ćwiczeń, od pierwszego razu spowodują uginanie i odkształcanie konstrukcji sufitu, a w efekcie spękanie łączeń płyt i/lub inne, widoczne uszkodzenia. Musisz więc wybrać, jeśli chcesz ćwiczyć w salonie, to zrezygnuj z sufitu podwieszanego, a jak chcesz salon, to siłownię umieść w innym pomieszczeniu.
  17. Standardowe profile są ze stalowej, ocynkowanej blachy... nie spotkałem się z aluminiowymi... może są Do mocowania płyt g/k spokojnie zastosuj te profile, ale dokładnie wyznacz miejsca do mocowania osprzętu "sportowego" (do belek poprzez płytę OSB) i w tych miejscach zamocuj do tych belek, pomiędzy OSB, a płytami g/k wzmocnienia - mogą być drewniane... I tylko w tych miejscach uzyskasz wystarczającą wytrzymałość mocowania...
  18. Według Obiektywu google - również - klon jawor...
  19. To masz wybujałą, no tę wyobraźnię. Kup to: https://allegro.pl/listing?string=żelowa trutka pułapka na mrówki bros Pułapkę stawiasz na kawałku deseczki i drugim kawałkiem przykrywasz przed deszczem, jedna taka na jedno gniazdo. Przed ustawieniem trzeba wyłamać te cypki, zobaczysz już po 2-3 dniach jaka skuteczna jest.
  20. Jak to olejna, to palnik do papy termo-zgrzew.
  21. 1. Mazidła odpuść, niczego skutecznego taniej nie znajdziesz. 2. Ogrodzenie mnie się nie podoba, jest paskudne (beton), ale nie aż tak się nie podoba, bym płacił na nowe. Nie przesadzajmy! 3. Takie jak na białoruskiej granicy. Czyli concertina. Przy okazji zawsze jakiś zwierzak sobie żyły na drucie poderżnie i będziesz miała świeże mięsko. No, czasem podśmierdłe, jak długo odpuścisz przyjazd, ale za to darmowe.
  22. Lamperię to próbuj na gorąco, idzie jak złoto.
  23. To jest bardzo dobry pomysl, ale poszukam raczej jakiegos mazidla. Moje krzaczki i drzewka sa bardzo mlodziutkie, i te pnie sa troche za watle, zeby ten lep mogl dobrze przylegac. Zupelnie inna historia - przyszedl mi do glowy pewien pomysl. Dopoki ta strona sie nie skonczy, wchodzac na swoj watek zawsze na poczatku czytam, jak bardzo aru nie lubi mojego ogrodzenia. Pomyslalam, ze moze (a raczej na pewno) nie tylko on. Prawdopodobnie jest wiele innych osob, ktorym to ogrodzenie sie nie podoba, tylko sie nie wypowiadaja na ten temat. W zwiazku z tym mam pomysl: oglosze zbiorke na sfinansowanie innego - zbiorke, zrzutke, sciepke . Datki moge przyjmowac w kazdej formie: gotowka, czeki, przelewy. Kontakt na priv. Mysle, ze honor inauguracji tej zbiorki powinien przypasc aru. Jest tylko pewien problem - jakie ogrodzenie postawic ? Siatki, tudziez panele metalowe odpadaja. Po pierwsze - kradna, a po drugie, takie ogrodzenie nie wytrzyma upadku duzego drzewa. Murowane tez nie - byloby z pewnoscia ladniejsze niz betonowe, ale tez by byl problem z zapewnieniem mozkiwosci migracji roznych zwierzat. No, i ta cena... Pozostaje chyba kute, oczywiscie bez podmurowki. Kute, ale bardzo solidne, zadne tam markietowe badziewie. A cena takiego, to chyba ponad 300 PLN za mb. Obawiam sie, ze zbiorka moglaby trwac bardzo dlugo, bo troche metrow tego jest...
  24. Wg PlantNet jest to klon jawor.
  25. Gdybyś na prawdę chciał to zrobić - wybierz prowadnice REJS Comfort Box, albo podobne, ale o dużej nośności, żeby w razie korzystania z szuflady, była ona odpowiednio wytrzymała... i nie wypadła razem z telewizorem... Ale uważam, że lepszym wyjściem jest projektor i ekran... Na nas tutaj zawsze możesz liczyć
  26. W sumie nie zastanowiłem się też po co w ogóle ją zdzierać, co prawda widzę tam spory uskok, ale ja też bym tego nie zdzierał. Czeka mnie to samo, ale w postaci śliskiej lamperii na korytarzu, ale to pójdzie raz dwa. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
  27. Witam, mam dość specyficzną sytuację i poszukuję rozwiązania. Posiadam strop konstrukcji drewnianej (belki 220x50 co ~600) wykończony od spodu płytą OSB. Będę wdzięczny za opinię czy istnieje sposób wykończenia sufitu płytą gk (lub inny) nie tracąc możliwości mocowania do niego ciężkich rzeczy (drążka do siłowni itp)? Okablowanie do oświetlenia górnego zostało poprowadzone ze ścian tuż pod sufitem z myślą o suficie podwieszanym ale standardowe profile aluminiowe uniemożliwiają na mój rozum przytwierdzenie wspomnianego osprzętu, chyba że się mylę.
  1. Załaduj więcej aktywności
×
×
  • Utwórz nowe...