Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie     

 1. Ostatnia godzina
 2. Powinna jednego fachmana ukatrupić i powiesić przed wejściem na posesję dla ostrzeżenia dla innych A tak na serio to co wg ciebie Bożenko ma zrobić? siąść na kamieniu płacić i płakać? O ile dobrze pamiętam to ktoś radził aby postraszyła fachmana jednego czy drugiego US, bo nie wystawiał faktur czy cuś w tym stylu ale Baszka ma miękkie serce i nie chciała nic zgłaszać i straszyć to jak jej doradzić? Napisał kolega forumowy prawdę, bez mydlenia i wazeliniarstwa i wcale nie uczyniłem tego z premedytacją ośmieszenia czy wyśmiania tylko po to aby w końcu uzmysłowić Basi co robi nieteges.
 3. eżeli elementy murowe mają powierzchnie boczne profilowane na pióra i wpusty, czyli się wzajemnie zazębiają, spoin się nie wypełnia." Szympi nie umiesz czytac ze zrozumieniem?
 4. Nie ma nic lepszego jak pełne deskowanie. Tak tez myślałem, że to wykonawca będzie kładł te płyty dlatego sobie zażyczył płyty to szybko i metry ubywają. Zrób wstępne krycie z desek. Te 5,5 tys za deskowanie + papa?
 5. Szybkie pytanko do was tynkarz powiedział mi że do tynków cementowo wapiennych robionych na 3 razy zastosowanie listew dylatacyjne przyokiennych to nie za dobry pomysł bo przy obrzutce 3 krotnej jest za grubo do takich listew. Ale mam wątpliwości co do tego przecież listwę może tak przykleić żeby zgrała się z tą grubością tynku czy dobrze myślę ? Pewnie jak zrobili by mi bez tych listew to popęka przy ramach okiennych czy drzwiach wejściowych Proszę mi powiedzieć według was czy musza te listwy dać ? i z tego co widziałem to są o różnych wymiarach szerokościach korytek w które idzie tynk jakie powinny być do tradycyjnych tynków ?
 6. Wykonawca . Ale biorąc pod uwagę koszt plyt i robociznę . To 5.5 tys + wkręty , papa , będzie okl 6tys .. nie wiem czy to warto czy nie lepiej po prostu , wywiazka folia Laty kontrlaty i dachówka .. pod spod wełna i tyle . Później tak jak pisałem . Chodzi mi o to czy warto wydawać tyle pieniędzy, czy lepiej zainwestować w dobra watę ..
 7. Dzisiaj
 8. 15 cm wzdłuż krokwi i 3 cm szczelina wentylacyjna a w poprzek krokwi daj 15 cm jeżeli zależy Ci na dobrym ociepleniu. Kto będzie nabijał te płyty? Ty czy wykonawca.
 9. Wełny dam 15-ke między krokwie i później 5-10cm pod stelaż jak będę kręcić regipsy w środku na poddaszu.
 10. cieszynianka

  mój wymarzony domek

  Hmmm, tak się zastanawiam nad tym wyciąganiem konsekwencji i wychodzi mi, że chyba powinna wykopać wilcze doły, albo batem po grzbiecie potraktować. Nie ma to jak wsparcie ze strony forumowego kolegi A tak na poważnie - sprawy sądowe w takich sytuacjach ciągną się dość długo, bywają kosztowne, że o dodatkowo szarganych nerwach nie wspomnę, a przede wszystkim nie zawsze prowadzą do osiągnięcia zamierzonego efektu. Znajomi przerabiali (adwokat, ekspertyzy biegłych i związane z tym koszty, a na końcu wykonawca się wywinął od odpowiedzialności) i żałowali dodatkowo straconych nerwów, pieniędzy i czasu.
 11. retrofood

  Jakie wybrać drzwi wewnętrzne?

  Proszę bardzo. http://voster.pl/ Swoje drzwi kupiłem bezpośrednio w firmie (mam bliziutko), z dużą zniżką bo poczekałem na wyprzedaż. Możesz zrobić to samo.
 12. bradzik

  Zakup działki rolnej III klasy i budowa domu

  Czy pomoże ktoś chociaż w ustaleniu, czy rolnik indywidualny (w myśl ustawy) może uzyskać warunki zabudowy, a później pozwolenie na budowę budynków w zabudowie zagrodowej na działce w gminie innej, niż ta, w której zamieszkuje i prowadzi gospodarstwo rolne? Według mnie nie ma nigdzie w ustawie: ograniczenia co do korzystania ze statusu rolnika w innej gminie niż zostało ono powiedzmy "uzyskane''. Mianowicie rolnik spełnia wszystkie kryteria w gminie X i uzyskuje odpowiednie oświadczenie podpisane przez wójta gminy X, to czy wójt gminy Y może odmówić uznania mu statusu rolnika indywidualnego i wykorzystania go do wnioskowania o WZ dla zabudowy zagrodowej? Czy działki leśne są brane pod uwagę do obliczania powierzchni gospodarstwa rolnego? W gminie dowiedziałem się, że nie jednak z ustawy wynika jakby co innego...
 13. Jest to naruszenie Pana własność , kto zbudował powinien rozebrać i przestawić. Daje Pan jemu czas jeśli nie to zgłasza do Prokuratury z mapką opisem zdięćiami .
 14. Gość

  Jakie wybrać drzwi wewnętrzne?

  Napisałby ktoś o drzwich dla ludzi co budują sami domy i nie zarabiają 20 tyś miesięcznie , nie zaplcę za komplet drzwi z ościeżnicą do mojego domu za 50 tyś ( bo za tyle to Ja postawiłem dom .
 15. Pytałem ile chcesz dać tej izolacji inaczej wełny. Papa na deskowanie - kontrłaty - łaty - dachówka.
 16. Ale na płytę będę musiał dać jakaś papę? Czy Laty od razu na to ?
 17. Gość

  Czy fotowoltaika jest opłacalna?

  Fotowoltaika jest dość droga, najlepiej przed instalacją paneli słonecznych monitorować (w miejscu instalacji) poziom promieniowania słonecznego. Można to zrobić np. za pomocą takich stacji pogodowych: http://stacje-pogody.pl/artykul_stacje_pogodowe_przydatne_w_fotowoltaice,86.html
 18. A jakie masz warstwy w dachu? Bo od tego dużo zależy. Płyty dajesz chyba na krokwiach, a wełnę między krokwiami i pod - raczej. Dochodzi jeszcze szczelina przewietrzania nad wełną - więc raczej nie dołożysz wełny zamiast płyt. Płyty usztywnią dach, stanowią zabezpieczenie dla wełny, osłone przed wiatrem - możesz też dodatkowo je zaizolować od góry, czli zabezpieczyć się dodatkowo przed awarią dachówki. Na płyty pewnie przyjdą kontrłaty i łaty, na nich dopiero dachówka. Moim zdaniem wykonawca dobrze proponuje, szczególnie jeśli pod dachem jest pow. użytkowa. Większy koszt - ale wg mnie uzasadniony.
 19. Na moje oko to folia padła nie od temperatury ,a od UV. Proponowałbym zastąpienie tego co 'widzi' słońce jakąś agrowłókniną . Zdecydowana większość tych tkanin jest odporna. Folia na słońcu nie przeżyje ...a już na mrozie to .
 20. Mylisz pojęcia kolego co do pełnego deskowania dachu a jego izolację. Nie musisz dawać płyty osb, możesz dać deski ale jak to wychodzi drogo wg Ciebie to daj membranę dachową, a izolację to ile chcesz dać wełny?
 21. Se zastosujesz wyłącznik o charakterystyce C i nawet nie będziesz wiedział, że IPZ obwodu stała się większa od dopuszczalnej. Czyli Twój wyłącznik nadmiarowoprądowy o charakterystyce C nie zadziała nawet przy wystąpieniu zwarcia. Fajnie będzie, prawda?
 22. Witam ! Mam dach dwu spadowy , mój wykonawca cieśla polecił mi oplytowac płyta OSB 15ka dach , a później na to dachówka . Mam pytanie czy warto wydawać te pieniądze na płytę czy może lepiej dołożyć waty ociepleniowej ?? W całości wyjdzie to okl 5.5 tys zł więcej jeżeli zdecydujemy się oplytowac dach. Głównie chodzi mi o izolacje , czy to naprawdę spełnia swoje zadanie i pomieszczenia na gorze nie będą się tak nagrzewać latem ??
 23. Czy nie napisałem prawdy? Więc powiedz teraz tak szczerze co Basiu uczyniłaś aby wyegzekwować swoje prawa wobec owych flachowców?
 24. Ja też witam serdecznie:) A mało razy było pisane? Bez urazy, pisze to nie ze zgryźliwości czy złośliwości, a czy Rysiu nie pisał aby do sądu czy do US zgłosić, ale jak sama piszesz nie chcesz komuś bruździć to kto jest winien takiej sytuacji? Raz można dać się w konia zrobić ale nie tyle razy co u Ciebie, toszto prawdziwa epidemia. Podpisywać umowy, brać faktury i nie pobłażać wykonawcom i co najważniejsze płacić po zakończeniu prac, żadnych zaliczek bo zaliczki to biorą pijaki i paproki.
 25. przemty

  ocieplenie ścian kolankowych

  Dołączę do tematu aby nie zakładać nowego o niemal tym samym. Murłatę mam ułożoną tak jak na poniższym rysunku czyli pomiędzy nią a zewnętrzną powierzchnią ściany jest 1 cm uskoku. Aktualnie chcę zamknąć poddasze przed ptakami i planuję przykleić na kleju w pianie do murłaty styropian 1 cm - kolor różowy. Na jesień położę ocieplenie - kolor zielony. Czy tak jak zaznaczyłem na rysunku to prawidłowo będzie ocieplono murłata ? Dodam, że dach bez deskowania, powyżej jest membrana.
 26. wisienka_707

  Farba do sufitu i ścian

  Jaka polecacie farbę do sufitu i ścian ?
 27. Kawowa461

  Kłopot z doborem materaca dla dziecka

  Dziecko powinno mieć swój materac bo po pierwsze tak zdrowiej, po drugie chodzi o nawyki. Może się raz czy dwa zdarzyć spać z rodzicami ale to nie powinna być regułą. Można taki materac kupić nawet poniżej 200 zł choćby przez internet, np Hilding Dobranocka albo nawet w Ikei i to są normalne pianki, zdrowie dla kręgosłupa maleństwa i dla rodziców też na pewno wygodniejsze.
 1. Załaduj więcej aktywności
×