Zestawy: Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Wzór: Czysty Fale Notes Ostre Drewno Kamień Skóra Miód Pionowy Trójkąty

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie   

1. Ostatnia godzina
  2. Kocioł gazowy z otwartą komorą - czy warto?

Dlaczego? Przemyslałem - wymiennik pozwoli na krążenie wody czystej w kotle, bez zanieczyszczeń z instalacji - więc może dodatnio wpływać na kocioł.
  3. Dzisiaj
  4. Pomysł na przedpokój

Noooooo.......z cenami to se zaszaleli.....
  5. Żadnego koloru nic nie zmienia, robi/ą sie dziury i kocioł przecieka do środka do paleniska.
  6. Pomysł na przedpokój

Musiało kogoś nieźle nawiedzić, że za kawałek drewna z kilkoma metolowymi uchwytami/wieszakami które kosztują po kilka złotych za sztukę , ceni sobie ponad 500 zł. Jak dla mnie żadna rewelacja.
  7. Otwieranie bramy przesuwnej

Witam! Będę miał bramę przesuwną. Chciałbym aby w domu znajdował się terminal (np. taki ) i po wpisaniu kodu (np. 1234) brama otwierała się, zaś po wpisaniu kodu (np 4321) aby się zamykała. Ktoś wie jak to zrealizować? Jakiś sterownik, dodatkowy kabel, może łączność bezprzewodowa? Czekam na szybką odpowiedź Pozdrawiam
  8. Kupno domu

I jak mam rozumieć po tej inwentaryzacji i dostarczeniu jej do urzędu sprawa tej samowoli budowlanej jest załatwiona? A co ze zburzoną stodołą, też będzie w tym ujęta?
  9. Ciekawe to, o czym mówisz. Gdzieś też słyszałem o wycofaniu z obiegu zasypowych kotłów, ale mówię "nic się nie dzieje od dwóch lat, to i się nie stanie w trzecim". Mógłbyś może przytoczyć jakiś news? Chętnie poczytam. Acha rozumiem. Myślałem, że te wymienniki ciepła są modułowe i można je wymieniać w razie uszkodzenia. Tak przy okazji... w jaki sposób rozpoznać przepalony wymiennik? Kolor metalu się zmienia? Ten Defro Duo jest ciekawym kotłem, ale zapewne nadto kosztownym. Szukałem rozwiązania typu "w tym roku kocioł", "w przyszłym podajnik". Zadałeś mi pytanie dlaczego chcę używać kotła podajnikowego jako zasypowego. Odpowiedź jest prosta - ekonomia i domowe finanse. Nie mam pieniędzy na zakup od razu kotła podajnikowego za minimum 5 000 zł + robocizna za podłączenie. Muszę jeszcze liczyć koszt rozwiązania problemu braku C.W.U. Zostało mi dość dużo drewna, które mogłoby zostać spalone, co zmniejszyłoby koszty ogrzewania tej zimy. Dodatkowo ceny paliw wahają się. Chciałbym, aby temat ogrzewania w domu był elastyczny, tj. aby w przyszłości nie było sytuacji, że unii europejskiej coś się odwidzi i nagle jedyne paliwo stałe, które obsługiwałby kocioł, zostałoby wycofane ze sprzedaży. Ponowna zmiana tak drogich elementów instalacji mogłaby być niemożliwa ze względów finansowych. Planowałem tej zimy używać kotła w podobny sposób, co zasypowego. Spalając zalegające drewno, dodatkowo wspomagając się ekogroszkiem. W przyszłym roku chciałem dokupić automatykę w postaci podajnika i przejść w całości na ekogroszek. No, ale jak już wspomniałeś - takie rozwiązanie nie jest możliwe. Bynajmniej nie w kwocie przykładowo 3 000 zł Co do C.W.U., to w części mieszkalnej nie ma niestety miejsca na bojler. Jedynie piwnica/kotłownia byłaby możliwa. Zimą nie jest tam zbyt ciepło ze względu na wiejące stalowe drzwi, którymi można wyjść na zewnątrz. Dodatkowo drewniane, rozpadające się okna także nie pomagają.
  10. Pierwsze co mówię na robocie to ,,co jest do zrobienia ? '' pracowałem z fizeliną prawie rok na północy więc jakieś pojęcie o tym mam ..
  11. stanowczo odradzam - jeśli nie chcesz mieć kłopotów z wykonaniem czegokolwiek w drewnie jakość beznadziejna ogromna różnica w wymiarach w tym samym asortymencie drewno słabo zaimpregnowane , krzywizny
  12. Hurtownia budowlana: Skład Drzewny Tadeusz Lisiak Województwo: wielkopolskie Miasto: Kościan Pełny opis hurtowni pod adresem: http://www.budujemydom.pl/hurtownie-budowlane/wielkopolskie/koscian/22077-sklad-drzewny-tadeusz-lisiak
  13. Kupno domu

Ten dom wybudowano 100 lat temu ......... Zrobić inwentaryzacje i uaktualnić w starostwie. Odbiory instalacji też zrobić - dla własnego spokoju.
  14. Jak w temacie, szukam ekipy do położenia gresu 60x60 na anhydrycie i ogrzewaniu podłogowym 16m2 w Sosnowcu. Zależy mi na jak najszybszym terminie.
  15. Kupno domu

Jeśli dom stoi legalnie to musi być pozwolenie na budowę (dokument ze starostwa, bądź wcześniejszych organów administracyjnych. Ten dokument powinien mieć właściciel - jeśli nie ma, a pozwolenie było wydane, dokumentacja może być w archiwum wydziału architektury starostwa albo wskaże on gdzie szukać. .
  16. Pomysł na przedpokój

Robienie mebli nie jest takie proste. Po pierwsze wymaga pewnej wiedzy. Po drugie miejsca ( co jak co ale jest to jednak brudna robota). Jest wiele firm, w których można kupić już gotowe komplety tego typu: http://meblarnia.com.pl/p/1550/760/wieszak-garderoba-2d--wieszaki-garderoby.html Ewentualnie sam wieszaczek http://meblarnia.com.pl/p/1550/614/wieszak-north-8--wieszaki-garderoby.html ( cena taka a nie inna z racji tego,że meble są z prawdziwego drewna).
  17. Kupno domu

Witam wszystkich serdecznie Mam problem z papierami domu, ale od początku... Znalazłem dom do kupienia który bardzo nam się spodobał, podpisaliśmy umowę przedwstępną, działka figuruje jako gospodarstwo rolne 0,31ha (dom ok 100lat). Później przy kompletowaniu dokumentów zaczęły wyrastać różne "kwiatki": 1) przeprowadzony był remont ale bez zgłoszenia, wymieniony został dach włącznie z więźbą (podobno na taki sam), wstawione 3 okna dachowe (nie było ich wcześniej), zaadoptowane zostało poddasze na mieszkalne + ocieplenie budynku (wcześniej nigdy go nie było). Dodatkowo rozebrana została oddzielna stodoła (również bez zgłoszenia). Dodatkowo dochodzi nowa instalacja elektryczna oczywiście bez odbioru... Teraz moje pytanie co w takiej sytuacji zrobić, obstawiam że mogę później mieć duże problemy z tym związane, gdzie i jak można uzyskać jakiekolwiek "papiery" tego domu które są/będą mi potrzebne, w jaki sposób obecny właściciel może tą sprawę rozwiązać 2) kwestia podatków - właściciel ma zgłoszone 80m2 (powierzchnia parteru) i od tego odprowadza podatek rolny, dom ma ok 200m2 jak ten problem ugryźć co będzie potrzebne i jak tą sprawę załatwić 3) może ktoś się orientuje gdzie i jak można odzyskać jakiekolwiek dokumenty związane z tym, domem - jakieś pozwolenie na budowę, projekt, zagospodarowanie działki - co na niej powinno się znajdować i jakich rozmiarów... Z góry dziękuje za pomoc //Tomek
  18. Wentylacja nowych mieszkań a tych "starych"

Inne materiały, inny sposób eksploatacji. Akurat po wymianie stolarki na nową, szczelną i bez nawiewników, bardzo często pojawia się problem z zagrzybieniem. Po prostu wymiana powietrza zostaje ograniczona. Podobnie po ociepleniu starych ścian, to z kolei efekt zamknięcia przepływu pary wodnej przez przegrodę. Na dokładkę w ściany ze zwykłego betonu wnikało znacznie mniej pary wodnej niż np. we współczesne pustaki. Sposób użytkowania też robi swoje. W takim przegrzanym mieszkaniu wilgotność względna powietrza jest bardzo niska, a wiec niekorzystna dla grzybów. Przykłady można mnożyć. Po prostu każda technologia ma swoje mocne i słabe strony. A problemy zaczynają się, gdy projektant, wykonawca lub użytkownik nie są ich świadomi.
  19. Hurtownia budowlana: Metalowiec

Towar źle zapakowany - przyszedł uszkodzony muszla ceramiczna WC - na palecie lecz bez zabezpieczenia w styropianowych - tylko samym kartonie cienkim ok 1 milimetra (CERAMIKA!!! )co z góry było do przewidzenia ze nie dotrze cały - złożona reklamacja na podstawie zdjęć i Protokołu od kuriera!!! - ODPOWIEDZ NA REKLAMACJE:"Decyzja Firmy jest ostateczna" po 3 tygodniach - KPINA brak uzasadnienia kieruje sprawę do Rzecznika Praw Konsumenta efekty dale poznacie az do końca i liczę się z tym ze trzeba będzie iść do sadu pozdrawiam Pana Paulinę ( zlecenie P9952 )
  20. Warto dodać, że podany w linku kocioł to "ostatni gwizdek" - zapewne wyleci z produkcji, a w przyszłym roku nie będzie można ich sprzedawać. Prognozuję, że cena mocno spadnie - już jest w wyprzedaży. Pole do negocjacji cenowej jest ogromne.
  21. Kocioł gazowy z otwartą komorą - czy warto?

1. Praktycznie nie przy wymienniku płytowym, ze względu na opory przepływu wymiennika. Niezbyt dobrze działającą cyrkulację dałoby się to uzyskać przy innym typie wymiennika (np. zbiornik i wężownica). Tylko po co skoro kocioł wymaga zasilania i pompy? 2. System może być zamknięty po jednej stronie wymiennika (Kocioł-wymiennik) oraz otwarty po drugiej (wymiennik-grzejniki). Jednak uważam, że lepiej będzie zamknąć całą instalację i nie robić wymiennika. 3. Wymiennik o jakim tu piszę to element zewnętrzny.
  22. A jeśli chodzi o sufit ze strony piwnicy , czyli od dołu belek stropowych , będę robił go z płyty OSB 8mm , czy w tym wypadku najlepiej też zachować dylatacje ?
  23. Dom w żurawkach TERMO (archon)

Mirek1111 czyżbyś się budował na Pogwizdowie koło Stobiernej ?? Bo coś ostatnio tam wyrosła żurawka, i zdjęcia są bardzo podobne. My budujemy się w Łukawcu po drugiej stronie Wisłoka , pozdrawiam
  24. Dobór odpowiedniego kotła CO typu uniwersalnego 25 KW

1. W kotle stalowym naprawa uszkodzonego wymiennika ciepła zwykle nie ma sensu. Praktykuje się to w kotłach żeliwnych, złożonych z członów, gdzie uszkodzony człon można wymienić. 2. Tylko do bardzo nielicznych kotłów zasypowych można dodać zasobnik. Szukałbym raczej kotła podajnikowego, z drugą komorą spalania i możliwością zasypu paliwa. Czegoś takiego: http://www.defro.pl/p,74,defro-duo.html Chociaż po co kupować kocioł z podajnikiem, żeby używać go jak zasypowego? 3. Może, ale straty ciepła oczywiście będą. Uzależnione od temperatury w pomieszczeniu, izolacji zbiornika, długości oraz izolacji rur c.w.u. PS. Duże średnice starych rur nie są problemem. Prawdopodobnie są dostosowane do obiegu grawitacyjnego. Jeżeli w kotłowni robi się zbyt ciepło, można je osłonić izolacją.
  25. Dobór odpowiedniego kotła CO typu uniwersalnego 25 KW

1. Wymiennik przepalony - kocioł na złom. Można próbować spawać, ale pomaga na krótko. 2. O możliwości kotłów trzeba pytać sprzedawców lub poczytać instrukcję obsługi. 3. Podgrzewacz w kotłowni nie zardzewieje, ale straty postojowe oczywiście będą.
  26. Podłoga MFP na Legarach - porady

Tak jak pisał Parkiet Komplex - folia tylko od góry. W takiej podłodze powinna być możliwość wentylacji konstrukcji i ocieplenia, bo długotrwałe zawilgocenie to największy wróg drewna. O innym sposobie osadzenia belek ani o legarach na belkach nośnych nie pisałem, bo na to jest już za późno. Zasugerowałem jedynie drugą warstwę płyt mfp, bo inaczej podłoże może być zbyt mało stabilne.
  1. Załaduj więcej aktywności