Zestawy: Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Wzór: Czysty Fale Notes Ostre Drewno Kamień Skóra Miód Pionowy Trójkąty

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie   

1. Wczoraj
  2. Koszty wykonania tarasu z kompozytu

Cena jest faktycznie z kosmosu 😆
  3. Czy mogę zamocować profile UD30 wzdłuż jętek, a następnie prostopadle włożyć profile CD60 i kręcić do tego płytę GK (do CD60) ? Chodzi mi czy wytrzymają te profile UD30, bo tylko je będę przykręcał, a CD60 dotnę na wymiar pomiędzy UD30 rozstaw co 40 cm ? Czy będzie się to trzymało ? Odległość między jętkami wynosi 80cm a długość jętki, którą bym zabudował wynosi 2,5m. Chcę tak zrobić ponieważ mam 2,3m od podłogi do sufitu i nie chciałbym jeszcze bardziej obniżać. Kolejne pytanie dotyczy też tych jętek. Czym ewentualnie je zeszlifować, zaimpregnować itd., abym mógł na końcu je pomalować na ciemny brąz (po kolei) i później kręcić stelaż ? Jestem początkujący i wolę się zapytać kogoś z większym doświadczeniem. Liczę na wyrozumiałość Pozdrawiam Bartek
  4. domek

Czy da się mieszkać na 20 m2 - a dokładniej, czy da się taką powierzchnię sensownie zaprojektować - odpowiedź dają karawaningi - w kórych mieszka wielu Amerykanów. I to jest powierzchnia mniejsza niż 20 m2. Oczywiście - że jest ciasno. Ale żyć się da - całkiem nieźle. Tu można poczytać więcej: https://www.camprest.com/pl/rodzaje-przyczep A więc da się. I to całkiem nieźle.
  5. Projekt taniego domu

Citroen C6 - wymiary: Długość4907 mm Szerokość1859 mm - czyli 5 x 1.90m Ile zostaje z boku - 1.2m - a długość garażu? - potrzebne przynajmniej 5.5 m - żadne półki nie wejdą. Ale przecież wszystko można zmieścic pod okapem - na zewnątrz. Grunt to malutki, milutkii garażyk. Oczywiście można kupować samochód do garażu - Na Mini Morisa starczy 2.5 x 3m, a jak dobrze pójdzie to mozna obalić większy kubeł na śmieci i mini się zmieści - a będzie tak niezobowiązująco . A to nowy standard - projektowanie garażu do umiejętności kierowcy. A serio - poco się męczyć za te 3, 4 m muru - nie lepiej mieć wygodny garaż, tym bardziej że przy domu, więc z niskim podatkiem?
  6. doskonale rozwiązanie! a jeszcze podpiąć pompę ciepła do paneli fotowoltaicznych, połączyć to i już w ogóle niezalezność od dostawców totalna, zwłaszcza na terenach w jakiś sposób zagrożonych przerwami w dostawach :) samemu się naszukałem dobrych paneli w polsce, bo u nas chyba dość ciężko znaleźć, sąsiad mi polecił oze biomar bo on też montował. genialne rowiązanie :)
  7. Opłaty za prąd przez ostatni rok wyniosły 2557 zł, sama pompa ciepła z wbudowanym zasobnikiem na c.w.u. pobrała go za 950 zł (wykazał to podlicznik energii). Koza grzewcza służy tylko do stworzenia przytulnej wypoczynkowej atmosfery w strefie dziennej. Jarek spala w niej najwyżej 1 mp. drewna za 200 zł. Pełna treść artykułu pod adresem: http://www.budujemydom.pl/pompy-ciepla/24308-pompa-ciepla-ogrzewa-moj-dom-za-950-zl-rocznie
  8. Czy dawać na podłogę wykładzinę/dywan

Może wymienić panele, albo poprzekładać by szpara wyszła koło ściany.
  9. Tak na xps będzie klej, i tynk mozaikowy. Dodatkowo listwa przyokienna z siatką. Czyli jak go oddzielić? Dać jakaś dylatacje, czy poprostu nie zaciągać jeden na drugi?
  10. beton na ścianie w salonie

Orientujecie się czy może można taki beton kłaść na ścianie gdzie jest kominek? Jak beton zareaguje na wyższe temperatury i jej wahania?
  11. Jaka lampa do orzechowych mebli?

Najlepiej gdybyś pokazała te meble bo inaczej to nikt tutaj Ci nie doradzi. Wszystko musi być spójne. Teraz modne są kule różnego typu, czy to szklane... https://ardant.pl/p598,podluzna-lampa-wiszaca-z-3-zarowkami-khalifa-mantra.html Ciemny brąz też będzie tutaj pasował: https://ardant.pl/p531,lampa-wiszaca-retro-ciemny-braz-duza.html Musisz też określić czy lubisz styl nowoczesny, klasyczny, itp. Jest teraz tego tak dużo, że życia nie wystarczy by to obejrzeć Ze styli to jeszcze Glamour, modern classic, nowojorski, skandynawski - może tutaj pooglądaj.
  12. Problem po zerwaniu tapet

No to dobrej roboty i dobrej imprezy życzę
  13. Jak ja się cieszę, że dobrałem Foveo Tech TN30 i jak to tynk silikonowy nie muszę martwić się o jego stan przez najbliższe lata.
  14. Problem po zerwaniu tapet

Ślicznie dziękuję za podpowiedz! Za nami kolejny dzień gipsowania - powierzchnia tak jakby zaczęła się słuchać i nie wygląda źle. Ten Knauf MP75, to tynk maszynowy, a my ręcznie jedziemy. Chyba, że możemy go nakładać bez maszyny? Tynku po grzybie nie kuliśmy, tak jak kantów (nie czuję się na siłach, w dodatku pod presją czasu niestety). Jutro wypytam o przyczyny powstania tego grzyba. Dzięki raz jeszcze! AHA - lamperię zmatowiliśmy i przelecieliśmy gipsem. Kumpel powiedział, że "z tego się nie strzela", więc nie musi być perfekto i zdaje sobie sprawę, że w przyszłości przy podobnych remontach trzeba będzie użyć ciężkich narzędzi
  15. Piorunochron aktywny. Wynalazek czy mit?

Pisałem do redakcji o możliwość zamieszczenia artykułu weryfikującego te wszystkie doniesienia o "mitach ESE", ale nie otrzymałem takiej możliwości. Natomiast co do badań panów Hartono i Robiah to są wątpliwości o techniczną rzetelność tego raportu. Pokazuje tylko zdjęcia i opisy. Nic co byłoby technicznie niepodważalne. Dlatego jestem nadal przekonany o technicznych zaletach systemów odgromowych PDC.
  16. W ostatnich latach XX wieku pojawiło się w krajowej sprzedaży urządzenie zwane piorunochronem aktywnym. Owiane jakąś mgiełką tajemnicy, niewiele wiedziano o tym jak działa, dystrybutorzy zapewniali jednak, że to wynalazek na miarę nowych czasów. Pełna treść artykułu pod adresem: http://www.budujemydom.pl/instalacja-odgromowa/23313-piorunochron-aktywny-wynalazek-czy-mit
  17. Witam Mam założone 2 pompy. Jedna Danfos do obiegu kaloryferów i druga pompa Vilo do podłogówki. Czyli chce sterować dwoma czujnikami (bezprzewodowe na baterie) 2 obiegi + ewentualnie sterownik LCD 230V, który będzie mógł zarządzać wszystkim i do którego mogę dołączyć bezprzewodowo czujnik temperatury zew - w trybie zwykły termometr. Ewentualnie opcja podłączenia lcd do internetu. Czy ktoś pomoże w konfiguracji zabawek TECH-a? P.S. Mam jeszcze pompę cyrkulacyjną - dobrze by było móc ją zaprogramować przez lcd.
  18. beton na ścianie w salonie

Hej, ale przecież na tym przykładzie, który pokazałem na zdjęciu jest jak najbardziej ten beton uzupełniony o dodatki. I nie mam tu na myśli telewizora. A pomieszczenia wygląda na dobrze, kompletnie zaaranżowane.
  19. Nie wiesz co zrobić? Jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie, donosi na Was to donieś na niego, mało tego, nakręciłbym jeszcze urzędników że np pali śmieciami, plastykami i tym podobne.
  20. Problem po zerwaniu tapet

Można te ściany "zagłaskać", oszczędnie oświetlić i tę imprezę zorganizować - kto tam będzie na ściany patrzył ... Ale, jeśli chce się zrobić porządnie, to nie tędy droga... Należałoby wziąć kogoś kumatego w budowlance, te ściany po zagruntowaniu położyć - tak jak pisze mhtyl - Knaufa na umiejętnie położonych listwach - przede wszystkim narożnych. Te kanty ściany na pograniczu z sufitem, przez niektórych nazywane "butelkami", należałoby skuć na tyle, żeby po położeniu knaufa uzyskać równiutkie kanty. Znający sie na rzeczy uzyska powierzchnię nie potrzebującą równania gładzią. A w to, że kolega ostatecznie usunął grzyba i że nie ma po nim śladu - nie wierz! Jeśli porządnie nie skuł tynku w zagrzybionych miejscach, to na 100% zachował tam - mimo chemii - wystarczająco dużo zarodników, żeby, szczególnie po zastosowaniu gipsu (który grzybki i pleśnie uwielbiają, jako miejsce do rozmnażania się), grzyb szybko pojawił się znowu za jakiś czas To są ważne pytania, na które nie odpowiedziałeś! Szczególnie - BRAKU WENTYLACJI!
  21. Nie do końca tak jest, że 25 A zabezpieczenia głównego daje moc przyłączeniowa 14 kW bo w większości jest to 16 kW, to zależy od dostawcy energii. Niektóre ZE posiadają przy wartości stałej zabezpieczenia głównego widełki mocy przyłączeniowej. I zamawia sie moc przyłączeniowa określając jej wielkość a nie zabezpieczenie przedlicznikowe, bo jakie będzie zabezpieczenie przedlicznikowe leży w gestii ZE. Koszt za kW przyłącza zależy jakie to będzie przyłącze, napowietrzne czy ziemne (o ile pamiętam ziemne jest droższe) a stawki za przyłącze każdy ZE ma różne ale zbliżone do siebie kwotowo i stawka jest zryczałtowana za przyłącze do 200 m.
  22. A co w sytuacj, gdy taki dach już jest od kilkunastu lat, a ja w tym roku nabyłam sąsiednią działkę. Czy mogę żądać od sąsiada zmiany konstrukcji dachu tak, aby nie było spadku na moją stronę? Sąsiad donosi na nas za byle co i chcę, aby nie czuł się taki pewny siebie.
  23. Sąsiad podwyższa sobie dach z płaskiego na tradycyjny o pochyleniu 35 stopni. Po uzgodnieniu na planie tak, aby dach nie wystawał nad moją działkę, czyli równo z murem oraz brak ocieplenia ściany domu sąsiada od strony mojej działki wyraziłem zgodę. Teraz sąsiad wypuścił łaty dachu na 25 do 30 cm poza obrys ściany. Co mogę z tym zrobić? Pełna treść artykułu pod adresem: http://m.budujemydom.pl/poradnik-prawny/6078-dach-sasiada-wystaje-na-moja-dzialke-co-dalej
  24. Prośba o dobór mocy wnioskowanej KW

Maksymalna moc zamówiona pod 25-amperowe zabezpieczenie przedlicznikowe, to 14 kW. 3-fazy. O tyle zawnioskuj. To komfort. Zapłacisz jednorazowo opłatę przyłączeniową (zgodnie z taryfą dostawcy prądu - ceny chyba oscylują wokół 100 zł za 1 kW). W gospodarstwach domowych nie ma comiesięcznej opłaty za ilość mocy przyłączeniowej/zamówionej, więc potem opłaty będą takie same dla mocy czy to 8, czy 14 KW.
  25. Problem po zerwaniu tapet

Widzę problem - a może tak mi się wydaje. Tam jest lamperia olejna.
  26. Dom 120m za 330 tyś Pomożecie?

Narazie jest stan zero...
  1. Załaduj więcej aktywności
  • Tematy z forum Ekspertów

• Gość Grzegorz
      Cena jest faktycznie z kosmosu 😆
    • Czy mogę zamocować profile UD30 wzdłuż jętek, a następnie  prostopadle włożyć profile CD60 i kręcić do tego płytę GK (do CD60) ? Chodzi mi czy wytrzymają te profile UD30, bo tylko je będę przykręcał,  a CD60 dotnę na wymiar pomiędzy UD30 rozstaw co 40 cm ? Czy będzie się to trzymało ? Odległość między jętkami wynosi 80cm a długość jętki, którą bym zabudował wynosi 2,5m. Chcę tak zrobić ponieważ mam 2,3m od podłogi do sufitu i nie chciałbym jeszcze bardziej obniżać. Kolejne pytanie dotyczy też tych jętek. Czym ewentualnie je zeszlifować, zaimpregnować itd., abym mógł na końcu je pomalować na ciemny brąz (po kolei) i później kręcić stelaż ? Jestem początkujący i wolę się zapytać kogoś z większym doświadczeniem. Liczę na wyrozumiałość Pozdrawiam Bartek
    • Czy da się mieszkać na 20 m2 - a dokładniej, czy da się taką powierzchnię sensownie zaprojektować - odpowiedź dają karawaningi - w kórych mieszka wielu Amerykanów. I to jest powierzchnia mniejsza niż 20 m2. Oczywiście - że jest ciasno. Ale żyć się da - całkiem nieźle. Tu można poczytać więcej: https://www.camprest.com/pl/rodzaje-przyczep A więc da się. I to całkiem nieźle.
    • Citroen C6 - wymiary:  Długość4907 mm   Szerokość1859 mm  - czyli 5 x 1.90m Ile zostaje z boku - 1.2m  - a długość garażu? - potrzebne przynajmniej 5.5 m - żadne półki nie wejdą. Ale przecież wszystko można zmieścic pod okapem - na zewnątrz. Grunt to malutki, milutkii garażyk. Oczywiście można kupować samochód do garażu - Na Mini Morisa starczy 2.5 x 3m, a jak dobrze pójdzie to mozna obalić większy kubeł na śmieci i mini się zmieści - a będzie tak niezobowiązująco . A to nowy standard - projektowanie garażu do umiejętności kierowcy. A serio - poco się męczyć za te 3, 4 m muru - nie lepiej mieć wygodny garaż, tym bardziej że przy domu, więc z niskim podatkiem?  
    • Gość rico
      doskonale rozwiązanie! a jeszcze podpiąć pompę ciepła do paneli fotowoltaicznych, połączyć to i już w ogóle niezalezność od dostawców totalna, zwłaszcza na terenach w jakiś sposób zagrożonych przerwami w dostawach :) samemu się naszukałem dobrych paneli w polsce, bo u nas chyba dość ciężko znaleźć, sąsiad mi polecił oze biomar bo on też montował. genialne rowiązanie :)