Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie     

1. Wczoraj
  2. animus

mój wymarzony domek

Wyłącznik ciśnieniowy powinien mieć 1- 2 bary histerezy. Regulacja wyłącznika +większy zbiornik przeponowy hydrofor.
  3. Szukaj kleju o symbolach C2TE S1 a jest ich dużo. Chciałem dodać, że pojawiły się kleje żelowe, np. Atlas Geoflex Ultra, KREISEL EXPERT 3.
  4. Moim zdaniem te 3 cm różnicy nie czynią dla ściany z bloczków, jeśli idzie o wytrzymałość gruntu - bo naprężenia, czy obciążenia na grunt przenosi fundament. Kwestia - czy on jest dobrze obliczony i wybudowany. Słupki, filarki - moim zdaniem lepsze są z żelbetu niż z bloczków. Lepiej przenoszą naprężenia i obciążenia.
  5. Jeśli między krokwiami - to najlepiej chyba wełną. Ale jeśli nie - to wełna nie musi być taka uniwersalna, a xps może być idealny. Zależy od technologii..
  6. 1. Staranność to zawsze jest wymagana. 2. Złe spasowanie płyt na pióro i wpust jest raczej mniej możliwe niż bez piórai wpustu - bo pióro i wpust ustawia spasowanie. Chyba że płyty są wadliwe. 3. Co mają do tego okna? Tam, gdie jest okno - nie ma płyt - kończą się. Nie ma co dopasowywać - jak na końcu ściany. 4. Płyty powinny być wylicowane maksymalnie dokładnie w czasie klejenia. Pióro i wpust to mocno ułatwia. Zdzierak, siatka - to zło konieczne tam, gdzie są nierówności. 5. Jeśli idzie o podłoże - to nawet jeśli jest nierówne - wolałbym raczej kleić do tego podłoża, niż dodawać do niego jakieś dodatkowe warstwy. Klej będzie lepiej trzymał. Chyba, że to jakieś szczegolnie nierówne podłoże.
  7. @konfident współczuję zakupu... widać lepiej najpierw poczytać jakieś opinie i artykuły branżowe przed zakupem... osobiście wybrałem firmę kruzer i nie żałuję, teraz widzę że dobry wybór ;)
  8. Gość

Rodzaje wiązań cegieł w murze

Jutro mam B.18 i to co tutaj napisaliście wcale mi nie pomogło w nauce
  9. "Czy warto kupować kotły poniżej 5 klasy" ,i proszę tu nie tytułować pozostałego fragmentu i kopciuchy , bo 4 klasa to nie kopciuch , a właśnie bardzo często jest i powinien być to wybór konieczny ze względu chociażby konstrukcję kominów murowanych (bez wkładu ceramicznego) .Czwarta klasa to nie "kopciuch" ,a spełnia chociażby zgodności i możliwości zastosowania dla tego rodzaju konstrukcji kominów , i żadna 5 klasa , ani pseudo nierdzewna rura ,gdzie do nie wszystkich da się ją wcisnąć ze względu np na budowę , (kominy z kanałami skośnymi) ,oraz maksymalną wytrzymałość tego niby nierdzewnego wkładu w porywach do 2-3 lat i kolejny duży wydatek na nowe rury wsadowe. Wiec proszę redaktora o nie pisanie bzdetów i nie wciskanie w ekran rozporządzeń , żadne dotacje tego nie pokryją , a zakup i podpięcie kotła 5 klasy w taki komin skutkuje jego zniszczeniem , i wykwitami na ścianach.Unijne szczekanie
  10. ja się do niczego nie mogę z Cm czepić - mało tego: zaklajstropwałem resztkami dziurę na elewacji, gdzie rurka pex wychodzi - do kranika. Ta rurka ciągle jest ruszana w te i we wte, bo wąż, wiesz, podlewanie. I o ile kiedys czym bym nie zapaćkał, to pękało, tak ten szuwaks jest tak elastyczny, że nie pęka. Powiem więcej: jak kleiłem płytki, to upaćkane klejem nogi ciężko było zmyć, bo klej po wyschnięciu nie pękał na skórze, choćby nie wiem co robił. Z inyymi klejami sądzę - jest podobnie. Jest podobnie. Jest podobnie. To chyba kwestia niewiemczego co kto kupi.
  11. solange63

Perypetie budowlane Solange :)

Dzięki Pezecie Fuga: przy płytkach 60x60 planuję dać 3mm. Płytki oczywiście rektyfikowane. W zasadzie kompromis między aspektami technicznymi, a wizualnymi. Ceresit powiadasz... baaaaaaardzo dużo złych opinii jest o nim w necie. Pomyślę...
  12. mhtyl

Dobra wiertarko-wkrętarka

Bo starej daty maszyny były robione z porządnych materiałów, niekiedy az na wyrost. Teraz robią takie maszyny co ledwo wytrzymują okres gwarancji, dlaczego? ano po to aby firmy miały zbyt na swoje towary. Ja mam z Biedronki, kupiona trzy lata temu, oczywiście mowa o sieciowej, producent daje na nią 3 lata gwarancji, jak narazie hula i ma sie dobrze a dałem za nią 60 zł.
  13. elpapiotr

mój wymarzony domek

Witam. Mam wątpliwości co do zalecenia przez hydraulika zamontowania stycznika. Nie taka jest jego (stycznika) rola. Stycznik służy do "przenoszenia" większych obciążeń przy jednoczesnej możliwości sterowania zdalnego, automatycznego lub innego z zadanym wymuszeniem. Stycznik może być sterowany przez wyłącznik ciśnieniowy, wyłącznik pływakowy wody, wyłącznik czasowy (zegar sterujący) lub tym podobny. Zachodzi pytanie, o jaki jakiś stycznik tutaj chodzi.
  14. Baszka

mój wymarzony domek

Nie miałam czasu pisać, niniejszym nadrabiam. Elektryk niewinny. Ściągnęłam gostka z serwisu kotła. Okazało się , że diabli wzięli pompę, tę oryginalną Brotje. Zasadniczo termin gwarancji minął w styczniu, ale facet stwierdził, że widzi po godzinach, iż kocioł przepracował jeden sezon i spróbuje to załatwić w oparciu o gwarancję. Teraz czekam na rozwój wydarzeń. Podziało się więcej różności. W tak zwanym międzyczasie przeżyłam kolejną przygodę. Otóż odwiedził mnie tato i w ramach pomocy miał zamontować w garderobie rurki będące wieszakiem. Chyba nie muszę pisać, co się stało? Dla mniej domyślnych: przewiercił podłogówkę. Właśnie tego mi brakowało do kompletu zdarzeń z hydraulikiem. Na szczęście sprawa jest już opanowana. W zeszły piątek bowiem, czyli 8 czerwca przybył hydraulik z moją pompą głębinową. Usunięcie awarii podłogowej trwało chwilę. Jak to będzie działać dowiem się pewnie w momencie startu ogrzewania, ale to sprawdzę dopiero po wymianie tej pompy, uruchomieniu kotła i może skończeniu ( wreszcie) spinania podłogówki. W końcu nie od parady starożytni uważali cierpliwość za cnotę. Jak wspomniałam, mam już w studni pompę właściwą. Zatem komfort życia poprawił mi się znacząco, odczuwam to zwłaszcza przy podlewaniu. To cudowne uczucie nacisnąć pistolecik i po prostu lać. A nie jak do tej pory 30 sekund podlewania i 3 minuty odpoczynku , nim hydrofor dobił wodę. Jednak nie jest do końca różowo. Otóż nalanie nawet pół szklanki wody powoduje, że pompa( już ta właściwa) włącza się i wyłącza znów co 30 sekund. A pamiętam , jak onegdaj Bajbaga pisał, że "taktowanie" nie jest dobre dla pompy. Hydraulik stwierdził, że powinien być zamontowany jakiś stycznik, ale on tego nie zrobi, bo nie potrafi. Za zaistniały stan rzeczy obwinia też wyniesienie rury w studni. Jest to możliwe? W środę ma być u mnie elektryk z prawdziwego zdarzenia (dzięki Retro ), więc może choć ten stycznik będzie zamontowany.
  15. Gość

Hurtownia budowlana: Krystian

Szkoda, że nie macie w internecie zamieszczonej oferty produktów do sprzedaży.
  16. Gość

Hurtownia budowlana: Krystian

Szkoda, że nie macie w internecie zamieszczonej oferty produktów do sprzedaży.
  17. pigwax

Zapomniana roślinka co to...

dzięki poczytam sobie na co go można spożytkować :)
  18. Witam drodzy forumowicze, mam następujący problem: ekipa budowlana wylała ławę 40cm wys, 60cm szerokość, za zbrojona drutem 4x12mm, strzemiączko 6mm co 25 cm. Grunt to piasek z gliną, bardzo sztywny i przepuszcza wodę. Kiedy zaczęliśmy murować bloczki fundamentowe na ławie okazało się, że w jednym miejscu bloczki idą na samej krawędzi ławy( około 5m) (od wewnętrznej strony domu), a w drugim miejscu bloczki wystają 3 cm na długości około 1,5metra. Pytanie do was, czy jeżeli grunt jest sztywny, to to że te bloczki w jednym miejscu wystają 3 cm a w drugim są pomurowane do samej krawędzi nie spowoduje późniejszego pękania ścian itp? Temat dotyczy ścian nośnych. W załączniku zdjęcie (podglądowe projektu) Dodam jeszcze, że słup żelbetowy KB stwierdził, że da tylko w prawym górnym rogu(filar) a reszta normalnie z bloczków + później porotherm. Pozdrawiam, Tomasz
  19. Halinka

Rolety/żaluzje

Ja właśnie zastanawiam się nad wyborem albo żaluzje zewnętrzne fasadowe albo rolety rzymskie we wewnątrz z firmy Perfecta ? Czy ktos ma i mógłby doradzić?
  20. PeZet

Sieciowa wkrętarka za 110 zł w Leroyu - jest nie do zdarcia. jako wiertarka, jako wkrętarka. Niebieska.
  21. retrofood

W tym segmencie nie do zdarcia jest 22-letnia Makita, którą pożyczam od szwagra. Nie chce się zepsuć i już. Przepracowała 19 lat na budowach, teraz ma emeryturę. Majsterkuje sobie czasami. Wkrętarka, nie szwagier.
  22. Po pierwsze link W moim dzienniku notatki z szukania kleju Gorąco Cię namawiam do przeczytania dwóch - trzech stron, zanotowałem naprawdętam cenne informacje i wywiązała się wartościowa dyskusja. Znajdziesz cenne uwagi praktyków - m.in. Stach mi dużo pomógł. Przewertowałem fora - wg mnie opinia n/t klejów wypada tak, że CM 16-17 jest najlepszy, a jeszcze nie zabija kosztami. Wg mnie płytki 60x60 są to już płytki wielkoformatowe. Uzupełniam informacje z mojegodziennika: wybrałem CM 16 albo CM 17, nie pamiętam. Brałem droższy. Różnica jest między nimi taka, że CM16 jest do płytek max 80cmx80cm, a CM17 jest do max 1mx1m. Ten klej jest wszędzie, w marketach sieciowych też i nic mu nie dolega. Po zimie, po grzaniu uważam, że każde pieniądze wydane w tym momencie co jesteś, są tego warte, bo masz spokojną głowę. Jeśli chcesz inny klej kupić, droższy, a wiesz, że wg Ciebie będzie lepszy - to go bierz, nie patyczkuj się. I pamiętaj o dylatacji przy ścianie i dylatacjach w wylewce. :) No i zadecyduj jakiej szerokości chcesz mieć fugi. Moje mają na oko jakieś 5mm, ale robione były na - nie pamiętam ile - jest zanotowane w dzienniku. Radzono mi dać mniejsze! Z obliczeń wychodziły większe. Dałem coś pośrodku. Dziś myślę na oko - na oko! - że mogłyby być mniejsze, ale gdybym miał decydować dziś, to już bym nie był pewny, czy dałbym mniejsze. Raczej nie dałbym. Powodzenia! PeZet
  23. W sprzątaniu też miałem swój skromny udział.Gdy cieszka przyniosła deseczkę z wędlinami to ładnie z niej sprzątałem.Nie trzeba było dużej zachęty.
  24. mhtyl

Tylko zasadnicze pytanie tematu było o wiertarko-wkrętarkę sieciową, a nie na baterie.
  25. Budujemy Dom - budownictwo ogólne

Jak do skręcenia mebli od święta to każda w zasadzie, jak do pracy, to coś z górnej półki. Walizka bitów, latarka w komplecie i 2x AKU 18 V.
  26. Budujemy Dom - budownictwo ogólne

Powroty niedzielne...

Dziewczyny - racja racja. Tu trzeba uczciwie powiedzieć, że zawdzięczamy im najwyższy poziom BHP. A jak łodzią steruje
  1. Załaduj więcej aktywności